Forum Dragon Ball Nao
Forum DB Nao » Szukaj » Znaleziono 35 wyników

Dragonballowa zapowiedź meczu PGE Vive Kielce

gregor94

Odp.: 2
Wyś.: 157
Jest to fragment z francuskiego openingu Zetki

Oglądalność Dragon Ball Super

gregor94

Odp.: 152
Wyś.: 25.670
Jest informacja, że to atak konkurencji. Już tydzień wcześniej w czasie odcinka specjalnego OP inna stacja wyświetlać zaczęła dwie inne bardzo popularne serie anime.

DB Super odcinek 109-110, 08.10.2017

gregor94

Odp.: 39
Wyś.: 1.692
Masz zupełną rację Nie na darmo stanowisz kogoś w rodzaju eksperta. Nawet Twoje obiekcje co do osądu Arcykapłana coraz bardziej mnie przekonują.

DB Super odcinek 109-110, 08.10.2017

gregor94

Odp.: 39
Wyś.: 1.692
A dlaczego Goku i Jiren latali?

DB Super odcinek 109-110, 08.10.2017

gregor94

Odp.: 39
Wyś.: 1.692
Shounen napisał(a):
gregor94 napisał(a):
Nie można nazwać odbicia GD przejęciem nad nią kontroli.
W tym sensie przejął kontrolę, że zmienił jej tor lotu. Drugi przykład. Jeśli farmer strzela z broni, Raditz zatrzymuje pocisk i mu go zwraca, to czy według Arcykapłana farmer sam się zabił?
Jeśli odbiłby go od razu, to jak najbardziej. Czyste odbicie, to obrona i bycie zabitym przez własny atak.

DB Super odcinek 109-110, 08.10.2017

gregor94

Odp.: 39
Wyś.: 1.692
Shounen napisał(a):
timmy napisał(a):
Nie, a niby dlaczego miałby zostać zdyskwalifikowany, przecież to nie Jiren zaatakował Genki Damą Goku tylko było na odwrót, a on ją tylko odbił, więc dlaczego Jiren miałby ponosić tego konsekwencje?
Właśnie dlatego, że ją odbił w stronę przeciwnika. Mógł ją zneutralizować lub skierować w inną stronę, ale skoro postanowił nią zaatakować, to powinien się liczyć ze wszystkimi tego konsekwencjami. Sugerować jak Arcykapłan, że Goku miał zabić się sam, to jakiś absurd. W momencie przejęcia przez Jirena kontroli nad Genki Damą to już przestał być atak Goku. Vegetę w butelce uwięził Mafubą Frost czy Żółwi Pustelnik?
Nie można nazwać odbicia GD przejęciem nad nią kontroli. Tutaj było widać, że Jiren dodał do niej swoją energię, czyli to jest coś innego niż odbicie, ale wciąż nie jest oczywiste, że Jiren powinien zdawać sobie sprawę, że to może zabić Goku. Sprawa jest kontrowersyjna i niejasna. Arcykapłan zdecydowanie nie rozumiał natury tej techniki, która w czystej postaci nie miałaby prawa ugodzić w Goku.

Shounen napisał(a):
bardyt napisał(a):
Ciekawi mnie też zdanie wypowiedziane przez Goku, o życzeniu z Super Dragon Balls, albo coś dla Chi Chi, albo poprosi o przeciwnika tak mocnego, którego jeszcze nie spotkał...
Przecież to tylko rżnięcie głupka. On wie, jakie to będzie życzenie, tylko nie wyjawi go przed końcem turnieju.
Nie mamy pewności co do tego, jedynie możemy tak mniemać.

[Problem] Smocze Kule po 21 TB

gregor94

Odp.: 8
Wyś.: 207
Fillerowy odcinek 30 podaje ustami Pilafa, że minął rok i 15 dni. Może to jednak kalendarium się myli, a twórcy to naprawili?

[DB 028] Japoński oryginał kwestii komentatora.

gregor94

Odp.: 2
Wyś.: 101
Hahah, czyli ta kwestia to improwizacja Rzepki celem zwiększenia stopnia lokalizacji? ^^ Myślałem, że tutaj stoi jakieś odniesienie do japońskiej kultury, w sensie kogoś innego, kto może ukradł, czy robił inne zbereźne rzeczy Księżycowi, znając Japończyków

[DB 028] Japoński oryginał kwestii komentatora.

gregor94

Odp.: 2
Wyś.: 101
Zastanawia mnie, co mówi komentator w miejscu, które zarówno w mandze jak i w anime od Grupy Mirai jest oddane jako " nikt nie dowie się już, co ukradli Jacek i Placek", zgodnie z dosłownym znaczeniem.

[Problem] Smocze Kule po 21 TB

gregor94

Odp.: 8
Wyś.: 207
Wyczytałem na angielskiej Wikii, że twórca mógł aktywować kule wcześniej, ale nie wiem, do czego to się odnosi.

[Problem] Smocze Kule po 21 TB

gregor94

Odp.: 8
Wyś.: 207
Pomyślałem, że albo to nigdy nie był naprawdę okrągły rok (gdyż nigdy chyba nie widzieliśmy kul, które naocznie odzyskiwałyby moc oprócz sytuacji z ożywieniem opiekuna kul), albo to sam Wszechmogący aktywował je wcześniej z sobie tylko znanego powodu.

[Problem] Smocze Kule po 21 TB

gregor94

Odp.: 8
Wyś.: 207
Jak wiadomo, tylko osiem miesięcy minęło od spełnienia życzenia Ulonga do sagi RR. Jakie są możliwe wyjaśnienia tej przedwczesnej aktywacji Smoczych Kul na gruncie mechanizmów świata?
Rozumiem, że to jest wina samego Toriyamy. Czy może jakieś oficjalne media wypowiadały się nad tym, jak to naprawić?
Liczę na Waszą kreatywność, jeśli nie ma żadnych oficjalnych wskazówek. Ja mam 2 koncepcje, ale zdradzę je później.

Dragon Ball Kai (odnowione DBZ na 20-lecie DB)

gregor94

Odp.: 152
Wyś.: 46.332
Ja tak właśnie zamierzam oglądać, jak obejrzę spokojnie DB. I tak nie wiążę z Kaiem dużych nadziei, chętnie się przekonam.

DBS z polskim dubbingiem (amatorskim)

gregor94

Odp.: 16
Wyś.: 688
Sposób, w jaki oni to planują to okroić, woła o pomstę do nieba. Z trailera tylko i wyłącznie Zamas się jakoś broni. Wieszczę im porażkę i nie czekam z niecierpliwością, bo to jest granda.

Bądź jak postać z Dragon Balla - konkurs

gregor94

Odp.: 3
Wyś.: 510
Zatem ja najchętniej przebrałbym się za Monakę - kto nie chciałby stać się choć na jeden dzień najsilniejszym wojownikiem wszechświata, za którego ma zaszczyt przebierać się sam Bóg Zniszczenia, najlepszego sparingpartnera, który potrafi manipulować ciałem innych wojowników, w wolnych chwilach od ciągłej walki - spokojnego doręczyciela (najlepszego - oczywiście!), a przede wszystkim, posiadacza tak unikalnych Wielkich Sutków?

Dragon Ball / Z [DVD+BD] / Kai [BD] [Napisy PL]

gregor94

Odp.: 48
Wyś.: 22.187
Cudownie.
Pozostaje wyposażyć się w cierpliwość, gdyż udowodniliście, że żadne przeciwności Was nie zatrzymają, a efekt Zenkai przyspiesza w momencie trudności

Dragon Ball / Z [DVD+BD] / Kai [BD] [Napisy PL]

gregor94

Odp.: 48
Wyś.: 22.187
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Czy w przypadku KAI nie można by się odwołać do wydań telewizyjnych, które miały naprawdę dobrą jakość, kiedy były na bieżąco tłumaczone?
Również, co z wydaniami, których opisy linkuję?
http://www.kanzenshuu.com/home-video/jp/kai-dvd/ - DVD
http://www.kanzenshuu.com/home-video/jp/kai-majin-buu/
Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedzi i łączę wyrazy szacunku i wdzięczności.

Dragon Ball / Z [DVD+BD] / Kai [BD] [Napisy PL]

gregor94

Odp.: 48
Wyś.: 22.187
Pragnąłbym uzyskać wyczerpującą odpowiedź na kilka pytań dotyczących planów grupy i uzasadnienia pewnych podjętych decyzji, zatem nie spieszę się z uzyskaniem odpowiedzi, bo ważna jest kompletność:
1. Czy grupa poprawia lub będzie poprawiać RAWy DBZ tak jak to robiła z DB w taki genialny sposób, czym zasłużyła sobie na nasze uznanie?
1,5. Z jakiego powodu nie zrobiliście w openingach, endingach, piosenkach karaoke z japońskim tekstem?
2. Czy będzie udostępniona edycja KAI zgodna z pierwotnym projektem 16:9? (Prawdę mówiąc myślałem, że te 4:3 to jest jakaś fuszerka Toei z drugim cięciem już pociętych treści, ale okazuje się, że nie, że to profesjonalna reedycja. Wciąż jednak podtrzymuję pytanie) Jeśli nie, to dlaczego (im więcej wersji, tym lepiej, przy DBZ to się sprawdza, nawet jeśli jest to solą w oku purysty, że ludzie oglądają sfuczone Blu-raye...)?
3.Czy i kiedy wydane zostaną filmy Path to Power i najbardziej przeze mnie oczekiwany Dead Zone (zdecydowanie dzieje się pomiędzy DB i DBZ i jest potrzebny do Sagi Garlica po Freezie)? Jaki jest postęp w powstawaniu tłumaczenia RoF FTE (orientuję się, że czekacie na najlepszą wersję, zatem pytanie jest bardziej, czy orientujecie się, kiedy pojawi się ta potrzeba Wam wersja)?
Z góry dziękuję najśliczniej za odpowiedzi. Życzę najpomyślniejszej pracy i docenienia przez fandom. Jesteście wielcy.

[Problem] Vegeta SSJ2 i Buu w kuli.

gregor94

Odp.: 8
Wyś.: 1.947
Czy jednak opanowanie przez Babidiego było warunkiem koniecznym do przemiany, jak się powszechnie sądzi, czy już osiągnął ten poziom wcześniej, jak ja myślę? Co mu dało opanowanie przez Babidiego oprócz powrotu dawnej bezwzględności?

[Problem] Vegeta SSJ2 i Buu w kuli.

gregor94

Odp.: 8
Wyś.: 1.947
Witam serdecznie
Oglądam uważnie DB Kai i zauważam, że prawdodobnie Vegeta osiągnął ten poziom zanim rozpoczął się turniej.
Pewne jest, że spodziewał się, że Goku go osiągnął, a nie bał się wyzwać go na konfrontację honorową i spodziewał się wygrać.
Sądzę, że opanował go na poziomie zbliżonym do Gohana w walce z Cellem. W ostatnim odcinku użył go bez problemu.
Byłbym też wdzięczny za przypomnienie, co powiedział Kaioshin o tym, kto zamknął Buu w kuli i dlaczego potrzebna była energia, by go uwolnić.
Strony: 1, 2  następna
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2017 DB Nao
Facebook