Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 415 wyników

Manga Dragon Ball Super - rozdział 49 w Manga Plus

gregor94

Odp.: 5
Wyś.: 325
Nie będę mógł spać teraz

Manga Dragon Ball Super - rozdział 49 w Manga Plus

gregor94

Odp.: 5
Wyś.: 325
Czy ktoś ma pojęcie, co jest trzecim życzeniem? Nieśmiertelność?

Pojęcie dobra i zła w Biblii

gregor94

Odp.: 21
Wyś.: 863
Nie ma w Tobie pokory. Masz rację, jestem przepełniony miłością do tego, któremu zaufałem i który wyzwolił mnie ze słabości, dając prawdziwą wolność. Moje odpowiedzi są stronnicze. Tyle że nie otrzymasz żadnej innej odpowiedzi, bo wbrew jeszcze innej propagandzie nie możesz znaleźć prawdy poza stronniczością, bo prawda, jeśli obiektywna, musi wywoływać prawdziwe oświecenie i emocje, a przede wszystkim być konkretna, czyli być pewnym stanowiskiem, a zatem - stronniczością.

Bóg jest czystym dobrem, zapewniam. On nigdy nikogo nie zawiódł.
Nie dał człowiekowi żadnych nakazów ani zakazów poza tymi, które są logicznymi konsekwencjami. Człowiek nie może być szczęśliwy poza Bogiem, ale te nakazy są właśnie pozorne, bo one po prostu są tym, co broni przed utratą wolności.
Taki sąd, jaki przedstawiłeś, poza zupełnym brakiem odniesienia do rzeczywistości (nie znasz Boga - nie masz pojęcia o tym, Kim jest), nie daje też żadnego dobrego owocu.

Pojęcie dobra i zła w Biblii

gregor94

Odp.: 21
Wyś.: 863
Nikt nigdy za Ciebie nie decyduje, bo chrzest nie ma mocy bez potwierdzenia własnym sercem, ale zgadzam się, że to wprowadza pewne trudności i nie dziwne, że dzisiaj się od tego odchodzi. To jest sprawa na inną dyskusję.
To ludzie to zepsuli. Grzech dokonał nieodwracalnych bez zbawienia zmian, które wykluczyły pozostanie w raju. A węża i tak tam nie ma, bo zgniótł mu głowę Ten, ktorego pokąsał. Celem nie jest nawet powrót do stanu pierwotnego, tylko jeszcze przewyższenie go w nieskończoność. A to wymaga całego procesu, który przyniesie chwałę przebóstwionemu stworzeniu.
Stwórca nigdy nikogo nie każe, bo te "kary" to naturalne i nieodłączne konsekwencje wolnych wyborów. Na ogień też się będziesz boczył, kiedy sam włożyłeś w niego rękę?
Wolności nie ma poza Bogiem. Wolność nigdy nie polegała na samowoli, to propaganda węża. Wolność człowieka jest warunkowana tym, by nie zaprzeczył własnej naturze, a grzech jest właśnie takim aktem. Więc tak, masz wolność do wyboru grzechu, ale masz tylko jedną szansę, bo to ten grzech odbiera Ci wolność i Cię niszczy i dopiero teraz nie jesteś wolny.

Pojęcie dobra i zła w Biblii

gregor94

Odp.: 21
Wyś.: 863
Twoje porównanie jest dużo gorsze, bo ono odnosi się do czegoś fundamentalnie innego. To z garncarzem jest prawdziwsze, bo Bóg i garncarz misternie tworzą swoje dzieła, a różnica natur jest podobna. Człowiek do Boga ma się jak przedmiot do człowieka zaiste. To jest wielka łaska, że sam chciał sie do nas zniżyć, ale wszystko co robi, jest czystą Miłością. Ojciec ludzki zaś w ogóle nie ma świadomości zrodzenia, jest tylko pośrednikiem.
Celem zbawienia nie jest nieśmiertelność, tylko oddanie nam pierwotnej łaski i naprawa natury. Nieśmiertelność człowieka jest jej częścią i musi być przywrócona. Celem zbawienia jest otarcie każdej łzy i ostateczne pokonanie cierpienia oraz wieczne szczęście, które jest nam przewidziane od początku. Po to istniejemy, więc tak, niemożliwym jest, by człowiek był szczęśliwy bez wyboru Jezusa, może jedynie sam się oszukiwać, ale w ostateczności się o tym przekona, bo nie ma szczęścia poza Bogiem. Raz Go wybrawszy wie się jednak, że to, co mowię, jest prawdą.
A grzeszność człowieka jest jego niedoskonałością tylko pozornie. Jest wolny, a to jest dużo większą wartością niż bycie zmuszonym do aktualnej doskonałości. Przebóstwienie zaś daje nam w rezultacie naturę jeszcze doskonalszą niż rajska, a nawet anielska, więc zaiste błogosławiona wina, skoro zgładził ją tak wielki Odkupiciel.

Pojęcie dobra i zła w Biblii

gregor94

Odp.: 21
Wyś.: 863
Jedynie Bóg jest stworzycielem czegokolwiek, więc porównanie z ludzkim ojcem jest nietrafione. Raczej lepszym porównaniem jest garncarz, który jak najbardziej może te twory niszczyć.
Co zbawienie daje człowiekowi? No życie wieczne właśnie. Śmierć fundamentalnie nie istnieje, a wszystkie dusze dostaną chwalebne ciała na wzór Zmartwychwstałego Chrystusa. Natura człowieka w relacji z Nim może być wreszcie załatana, a wszystkie te brutalne wydarzenia biblijne są obrazem ludzkiej nędzy bez Niego. Wszystko to bowiem ludzie autentycznie sami na siebie sprowadzili. Zaprzeczanie temu to ignorancja.
Oczywiście śmierć z perspektywy człowieka na dzień dzisiejszy nie jest ani mniej pozorna. Sęk w tym, że nie da się rozmawiać ze zmarłymi co do zasady, ale zapewnienie to ma solidną podstawę.

Pojęcie dobra i zła w Biblii

gregor94

Odp.: 21
Wyś.: 863
Pojęcie morderstwa ma odniesienie tylko do bytów różnych od Boga, bo to On je wszystkie stworzył.
Poza tym ten sam Bóg przyniósł zbawienie wszystkim ludziom wszystkich czasów, a śmierć z Jego perspektywy jest pozorna, bo śmierć ciała stała się czasowa i żaden człowiek naprawdę nigdy nie umarł

Pojęcie dobra i zła w Biblii

gregor94

Odp.: 21
Wyś.: 863
Jak chcesz mordującego Szatana, to sprawdź sobie Anioła Śmierci z Księgi Wyjścia.
Ważniejsze jest jednak to, że Bóg nie morduje, to absurd, On jest po prostu Panem życia i śmierci.

Lektor i polskie tłumaczenie anime

gregor94

Odp.: 73
Wyś.: 21.805
Czy ktoś mógłby ją nakłonić do wywiadu?

Lektor i polskie tłumaczenie anime

gregor94

Odp.: 73
Wyś.: 21.805
Wiadomo, kto odpowiadał za tłumaczenie? Można tego kogoś wyśledzić i zmusić do spowiadania?

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" - #327

gregor94

Odp.: 1
Wyś.: 112
Jedzący kwaśne śliwki Kwaskoman zawsze na propsie

Zmiana czasu

gregor94

Odp.: 18
Wyś.: 2.802
Tak, ale tylko jeśli zostaniemy przy zimowym, a nie letnim

Dragon Ball, Dragon Ball Z i Dragon Ball GT na Blu-ray + wydanie BGM

gregor94

Odp.: 71
Wyś.: 18.267
Autentyk. Funi to są takie bałwany, że szkoda się odzywać.

[Anime] Dragon Ball Super - nowa seria

gregor94

Odp.: 1.148
Wyś.: 285.192

[Anime] Super Dragon Ball Heroes - nowa seria

gregor94

Odp.: 164
Wyś.: 21.772
Hmmm, rzeczywiście, ale to ta seria jest taka nachalna, bo to komercha

[Anime] Super Dragon Ball Heroes - nowa seria

gregor94

Odp.: 164
Wyś.: 21.772
szarlej_3 napisał(a):
Nie lubię, jak bohaterowie-obserwatorzy w trakcie walki mówią "ale to jest super walka!", "jakby sugerując nam, że też mamy tak uważać.
Tylko że oni czują ki i naprawdę potrafią to ocenić. Nigdy nie odczuwałem takich komentarzy jako wmawiania, tylko jako informację o rzeczach, które wiedzą tylko oni.

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

gregor94

Odp.: 547
Wyś.: 59.315
Mnie się wydaje, że Freeza w tym filmie dopiero zaczął grandzić i jeszcze się nim zajmą, no chyba że się mylę...

Kanon w DB (historia główna i poboczne)

gregor94

Odp.: 4
Wyś.: 281
No ja to tak rozumiem. Kanonem jest to, co Toriyama uważa za oryginalne, więc nawet jakby się okazało, że Bulma jest z probówki, to bym za tym poszedł

[Co gdyby] Nail rzeczywiście poleciał pomóc Ziemianom (i Vegecie) w walce z Ginyusami?

gregor94

Odp.: 2
Wyś.: 261
Ja ten początek widzę tak, że Dende jest wysłany bądź nie, ale Najstarszy mówi Freezie, że jego śmierć oznacza, że kule przestają działać i on mu wierzy. Jeszcze nie traci nadziei i postanawia torturować Dendego (bo w obu przypadkach jest to dla Freezy banalnie osiągalne, kwestia sekund). Oni mówią mu coś, żeby go uspokoić, bądź prawdę o Porundze albo jakąś bzdurę, ale nie o tym, że trzeba mówić po nameczańsku. Freeza zabiera Dendego i wraca do kul. W międzyczasie Nail dolatuje tuż przed ostatnim ciosem Recooma łamiącego kark Gohanowi i zadaje mu najsilniejszy w tej sądzę jak do tej pory cios. 42k to porównywalna wartość i to zadaje mu sensowne obrażenia. Goku ląduje i przylatuje. Dalej jeszcze nie chcę snuć, ale te szczegóły mogą mieć znaczenie.

[Co gdyby] Nail rzeczywiście poleciał pomóc Ziemianom (i Vegecie) w walce z Ginyusami?

gregor94

Odp.: 2
Wyś.: 261
Jak myślicie, co by było, gdyby Nail nie poczuł "macek zła sięgających Najstarszego" i doleciał do naszych bohaterów? Czy i do jakiego momentu zmieniłoby to bieg wydarzeń?
Strony: 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2019 DB Nao
Facebook