Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 531 wyników

J.P.Fantastica

kinichi

Odp.: 36
Wyś.: 9.525
Jak wyżej, zwłaszcza że obecne wydanie FMA ma ciekawe i klimatyczne okładki. A ta proponowana wersja... niekoniecznie.

Co do DB, kupiłbym kolorową edycję. Ale o tym porozmawiamy dopiero po wynikach sprzedaży filmbooków, które naprowadzą na temat DB w kolorze.

Najpopularniejsze imiona

kinichi

Odp.: 20
Wyś.: 2.596
Mój syn dostał imię Szymon, i to wcale nie ze względu na popularność w ostatnich latach (nawet nie wiedziałem), ale dlatego że to imię się nam podobało, dodatkowo w naszych rodzinach żadnego Szymona nie ma Zatem mylić się z jakimś wujkiem nie będzie. Za to Rafałów (najnowsze pokolenie) mam w rodzinie dwóch i ten problem już występuje.

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

kinichi

Odp.: 243
Wyś.: 13.695
Co znaczy, że powinien mieć ok. roku. Chyba, że Saiyanie nie mówią np. do drugiego roku życia. Nie wiem, nigdy żadnego nie spotkałem
O wieku i siłach Saiyanach na pewno wiemy tylko 2 rzeczy: wolno dorastają (Goku i Trunks długo są mali), a potem dłuuugo są młodzi i się praktycznie nie starzeją, zarost również odrasta im powoli.

[Anime] Super Dragon Ball Heroes - nowa seria

kinichi

Odp.: 101
Wyś.: 5.293
W zasadzie tę serię powinno się oglądać odcinek po odcinku, te miesięcznie przerwy są jakieś tragiczne. I prawda, w czwartym nie dość że 3 dialogi z poprzedniego odcinka dali (skracając właściwy odcinek), to jeszcze niewiele się zdarzyło.

Los niedobitków z planety Vegeta.

kinichi

Odp.: 26
Wyś.: 858
Prawda, Japończycy są trochę inni, więc odrobina nagości w żarcie ich bawi, ale wszędzie indziej już gorszy.
Poza tym, te kwiatki na łące to filler, sceny z dziewczynami Gohana też. Toriyama by tego nie wymyślił

Trochę zeszliśmy z tematu... ale przynajmniej wiemy, czemu nie pokazano scen miłosnych z udziałem innych Saiyan

Dragon Ball Super (manga)

kinichi

Odp.: 331
Wyś.: 65.496
Gdy już dojdziemy do rozdziału o Brolim, to pamiętajcie, że...
Czytanie spoilerów z rozdziałów, które streszczają film, jest jak proszenie kolegę o streszczenie bryka, którego ten czytał

Nadal bardzo mnie dziwi to rozdwojenie jaźni między mangą i anime...

Anime w polskich kinach

kinichi

Odp.: 12
Wyś.: 332
Aż tak pozytywnie się nie nastawiajmy. Ten nowy kanał nie ma od razu wielkiego zasięgu, a do TV4 czy TV6 może od razu nie wejść. Poza tym seria DB Super też nie jest najlepsza spośród starszych kolegów, czyli DB, DBZ, DBKai i DBGT. Tyle tylko, że najnowsza.

Dragon Ball Super z polskim dubbingiem

kinichi

Odp.: 1
Wyś.: 187
Tylko JPF wie, że z fanami DB na poważnie dyskutuje się na forum o DB, a nie na wykopach

[Co gdyby...] Goku lepiej przemyślał taktykę z Genki Damą w sadze Saiyan?

kinichi

Odp.: 9
Wyś.: 311
Goku stracił połowę Genki-Damy, resztą zaatakował Kuririn. Cała mogłaby dać lepszy efekt, możliwe że moc kuli nie rośnie liniowo, a wykładniczo? Późniejsze kulki nie były jakieś ogromne. Na Namek była może 10 razy większa niż na Ziemi, a przyniosła podobny/lepszy efekt na o wiele mocniejszym Frizerze.

[Co gdyby...] Goku lepiej przemyślał taktykę z Genki Damą w sadze Saiyan?

kinichi

Odp.: 9
Wyś.: 311
A walki turniejowe, gdzie zrezygnował z ataku, by nie tracić mocy? To zdecydowanie było myślenie, którego wtedy wielu brakowało.

Co do walki z Vegetą, mogłoby go to mocniej osłabić. A Goku, jeszcze nie tak poturbowany, miałby szansę na wygraną.

[Anime] Super Dragon Ball Heroes - nowa seria

kinichi

Odp.: 101
Wyś.: 5.293
Nie ma. Tylko wypowiedzi jej i Bulmy w filmie 14 DBZ, ale tam prawdopodobnie zaniżyły swój wiek.

[Anime] Super Dragon Ball Heroes - nowa seria

kinichi

Odp.: 101
Wyś.: 5.293
Trochę przesadzasz. Jest mniej więcej w wieku Bulmy, która jest jego matką. Trunks też nie ma już 17 wiosen, trochę tych lat minęło od sagi Cella do sagi Blacka.

[Ciekawostki] Bład fabularny w sadze Saiyan.

kinichi

Odp.: 4
Wyś.: 111
Najpierw walczyli w punkcie B, potem polecieli do A, a Gohan i Kuririn stanęli w punkcie C, gdy Vegeta wyrzucił kulę w punkcie A. Widocznie te 3 punkty są na jednej linii, więc Kuririnowi chodzi o kierunek, z którego lecieli. Przecież nie ma radaru w głowie, a wie że za jego plecami w pewnej odległości walczą Goku i Vegeta. I tam widzi kulę, więc bierze to za to samo miejsce. To nie tyle błąd, co niedokładna ocena miejsca przez Kuririna - z dość dużym przybliżeniem.

[Ciekawostki] Drobna nieścisłość w DBZ24/DBK10

kinichi

Odp.: 2
Wyś.: 129
Dzilenie bardzo wolno rosną i dopiero po 300 latach ich wzrost osiąga maksimum w ciągu jednego miesiąca. Jak Saiyanie, tylko wolniej.
A tak serio, nie ma powodu, by Dzilenie żyły tyle lat. Możliwe, że to dziecko/potomek tamtego zwierzaka.

[Anime] Super Dragon Ball Heroes - nowa seria

kinichi

Odp.: 101
Wyś.: 5.293
Widocznie mają szybsze statki Na siłę da się to połączyć. Z tego, że Vegeta kojarzy Coolera wnioskuję (na wyrost), że pewnie skojarzy innych bohaterów filmów np. widocznych na ekranach w kryjówce Fu. Dlatego Vegeta bądź Goku musieli gdzieś ich spotkać np. w tych właśnie filmach.

[Anime] Super Dragon Ball Heroes - nowa seria

kinichi

Odp.: 101
Wyś.: 5.293
kinichi napisał(a):
Linia 2. Filmy DB 1-3 (prawdopodobnie), filmy DBZ 1-15 (może też specjale?). W tej linii akcja dzieje się prawie jak w linii 1 (np. też walczą z Frizerem, o czym wspomina Cooler), lecz niektóre fakty dzieją się nieco inaczej.
Zwróć uwagę na nieco inaczej. To delikatne sformułowanie oznacza, że ważniejsze są tu wydarzenia z filmu (one się wydarzyły), a wydarzenia z serii (walka z Vegetą, śmierć towarzyszy, powrót po sadze Buu) mogły być przesunięte w czasie bądź się nie wydarzyć Wtedy wszystkie filmy mogą być z jednej linii. Właściwie każdy z filmów kłóci się z jakimś faktem z serialu, więc założyłem, że fakty z serialu można jakoś dopasować. Jak? To mało istotne. Wiemy tylko, że bohaterowie znają Coolera (na pewno), Vegetę, Frizera, Cella i Buu. Jak się spotkali? Zagadka

Oczywiście z teorii o nieskończonej ilości wymiarów wynika, że są też linie czasu, gdzie wydarzyły się wydarzenia tylko z jednego filmu. Akurat tego nie biorę pod uwagę dlatego, że część filmów to sequele poprzednich.

Dlatego, wracając do tematu, Goku i Vegeta mogą znać Coolera oraz innych wojowników z filmów i serialu, których prawdopodobnie spotkają
- jak widać po 13. rozdziale SDBH.

[Anime] Super Dragon Ball Heroes - nowa seria

kinichi

Odp.: 101
Wyś.: 5.293
Podasz jeden konkretny powód? Co się nie zgadza w dwóch filmach?

[Anime] Super Dragon Ball Heroes - nowa seria

kinichi

Odp.: 101
Wyś.: 5.293
gregor94 napisał(a):
Czyli to jeden wielki miszmasz.
Nie do końca. W uniwersum DB mamy kilka głównych linii czasu, nie licząc pobocznych ze świata Trunksa.
Linia 1. Seriale DB, DBZ do sagi Buu i DBS.
Linia 2. Filmy DB 1-3 (prawdopodobnie), filmy DBZ 1-15 (może też specjale?). W tej linii akcja dzieje się prawie jak w linii 1 (np. też walczą z Frizerem, o czym wspomina Cooler), lecz niektóre fakty dzieją się nieco inaczej. Tu pewnie też odbył się turniej wszechświatów, choć nie wiemy jak przebiegł. Prawdopodobnie z tej linii pochodzą Goku i Vegeta ze znaczkami CC (wnioskuję po tym, że Vegeta zna Coolera).
Linia 3. Seriale DB, DBZ i DBGT. Beerus się nie przebudził lub nie śnił o Goku. Pilaf nie znalazł kul przed DBGT. Saiyanie ewoluowali w SSJ4, bo nie znali boskiej mocy.
Linia 4. "Kończy się" wstąpieniem Trunksa i jego kolegów do patrolu czasu. Podobna do linii 3, ale z pewnymi zmianami, które można wychwycić w historii wojowników Xeno. To stąd pochodzi Goku Xeno SSJ4.
Jak wspominałem, są też inne linie - z których pochodzą Cell, Trunks czy Zamasu. Jest też linia czasu, w której początki Goku opowiada film DB 4.

Bohaterowie SDBH pochodzą prawdopodobnie z linii 2 i 4.

Los niedobitków z planety Vegeta.

kinichi

Odp.: 26
Wyś.: 858
Źle się wyraziłem. Był na jego statku chwilę przed wybuchem planety, a potem oczywiście wysłany na misję zajadał kosmitów. Jednak nie była to odległa planeta, tak jak w przypadku podbojów dzieci Saiyan.

Los niedobitków z planety Vegeta.

kinichi

Odp.: 26
Wyś.: 858
Obraz
Obraz

Może "podobnie jak (Goku)" był wysłany w misję jednoosobową? Lecz jako dorosła osoba.

Albo tak: Nappa miał wcześniej fryz na Vegetę i to on jest z Raditzem na planecie (w Jaco), a potem wyłysiał z szoku po utracie domu i przypakował nieco :E

Albo to, albo Toriyama zmienił zdanie co do towarzysza Raditza i nie doczytał tego tak jak my to zrobiliśmy [na 99%] Dlatego:
Wersja 1989: Vegeta był sam.
Wersja 2013: Nappa był sam.

PS. Specjal o Bardocku całkowicie się z tym kłóci, gdyż tam Vegeta był na statku Frizera.
Strony: 1, 2, 3 ... 25, 26, 27  następna
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2018 DB Nao
Facebook