Forum Dragon Ball Nao
Forum DB Nao » Szukaj » Znaleziono 435 wyników

Dragon Ball Z, AVI | 720p | BDRip | Dub: Fr | Lektor PL | S01 [39/39]

kinichi

Odp.: 34
Wyś.: 3.918
4 lata temu robiłem Dragon Boxa (DB+DBZ+DBGT) z polskim lektorem bez cenzury, brakujący fragmenty uzupełnione francuskim audio lub japońskim, jeżeli francuskie było niedostępne.
Wiem, że to nie BDrip, ale jak kogoś to interesuje to zapraszam http://forum.bajki-tv.com/index.php?showtopic=22905

[Anime] Dragon Ball Super - nowa seria

kinichi

Odp.: 1.088
Wyś.: 180.988
W zasadzie to dobra wiadomość. Osobiście to lubię w DB, że jest podzielone na serie, które kończą się fabularnie. Fajnie, że będą jakieś kontynuacje (filmy, może i serial).
Nie jak w Naruto, którego pierwsza seria kończy się na... właściwie niczym. Przerwą na trening, żyjącymi wrogami, nierozwiązaną intrygą... W DB przynajmniej ładnie to do tej pory kończyli.

DB Super odcinek 113, 29.10.2017

kinichi

Odp.: 13
Wyś.: 629
bardyt napisał(a):
jeśli w naszym wszechświecie zostanie Goku, Vegeta i Freeza, to kto ma prawo do życzenia ze smoczych kul?
Beerus, bo zdąży zgłodnieć

A tak serio, to Arcykapłan i KamiPady na pewno zliczają ciosy i wygrane pojedynki, dzięki czemu dowiemy się, kto jest najlepszy. Ewentualnie Wszechusie każą im walczyć do końca, bo to fajna zabawa.

Dragon Ball (2018)

kinichi

Odp.: 7
Wyś.: 1.020
Stawiałbym raczej, że będą to znowu filmy spod loga DBZ. Moją opinię, że DBS jest tylko sagą DBZ już kiedyś pisałem I podtrzymuję to póki co.

DB Super odcinek 111, 15.10.2017

kinichi

Odp.: 27
Wyś.: 1.242
Arcykapłan odcinek wcześniej poinformował też, że Goku "niezależnie od wszystkiego sam się zniszczył" i się pomylił

DB Super odcinek 111, 15.10.2017

kinichi

Odp.: 27
Wyś.: 1.242
Mnie natomiast dziwi zażyłość? między Jirenem a bogami. Wszyscy Aniołowie i Królowie Światów zwracają się do zawodników z końcówką -san, natomiast Jiren jest tu chyba jedynym wyjątkiem. Czyżby to miało wskazywać na jakieś powiązanie między nimi?

Kalendarium DB - rocznice i inne

kinichi

Odp.: 18
Wyś.: 4.557
Ja w czasach filmów DBZ 12 i 13 kupiłem swoje pierwsze Kawaii, a do kina było jakieś 100km więc się nie udałem niestety... Za to na DB:Owulacja już byliśmy.

Fillery

kinichi

Odp.: 21
Wyś.: 7.207
Widać liczenie do 20stu, a liczenie lat i miesięcy to co innego... Może miał na myśli 3 lata bez pół roku, a powiedział 3 i pół roku

DB Super odcinek 106, 03.09.2017

kinichi

Odp.: 25
Wyś.: 1.108
Mateusz napisał(a):
Wtedy Kamesenin miał rok na trening.W DB Super kilkanaście godzin...
Nieuważnie coś oglądasz DBS... Goku podczas rekrutacji Boskiego Miszcza sam zauważył, że musiał on trenować w ukryciu od lat, skoro tak się wzmocnił.

Poza tym, trenowanie z coraz silniejszymi teoretycznie pozwala się szybciej rozwijać

Ja oglądając ostatnio ten odcinek DBZ aż się ucieszyłem, że Żółwi Pustelnik po latach odzyska energię i pewność siebie, które w tych czasach utracił.

DBS z polskim dubbingiem (amatorskim)

kinichi

Odp.: 18
Wyś.: 842
Z tego wszystkiego oczywiście nie napisałem konkluzji
Jestem przeciw tej dziwnej cenzurze, ale niech robią co chcą. DBS to nie zniszczy, bo to nie będzie DBS, tylko... skrót DBS w kilku(nastu) odcinkach?
To tak jak z wieloma anime wydawanymi w Polsce na VHS w latach 90-tych, gdzie z 50 odcinkowego serialu cięli, kleili i wydali 90-minutowy film (np. Mała Księżniczka, Księga Dżungli i wiele innych). Cały serial to nie był, ale jako skrót nawet nieźle się oglądało.
Tu może wyjść podobnie i być ciekawym dodatkiem do serii DBS, ale z pewnością nie zastąpi fanom całego serialu.
Dubbing i montaż wychodzi im całkiem nieźle i doskonale rozumiem, skąd takie cięcia. Oczywiście można zasłaniać się wycinaniem nieistniejących fillerów. Ale to proste, będzie mniej do dubbingowania i zrobią 10? odcinków DBS w miesiąc zamiast w 2-3. Jest to podyktowane zapewne przez ich brak czasu (i ludzi?) potrzebny do ogarnięcia ponad 100 odcinkowej serii. W końcu nawet 70 minutowego filmu o Brolim nie zrobili w całości, a bardzo szkoda...

Mimo wszystko chętnie zobaczę efekty.

DBS z polskim dubbingiem (amatorskim)

kinichi

Odp.: 18
Wyś.: 842
Będzie to wersja zupełnie pozbawiona fillerów, zapychaczy, niepotrzebnych i przede wszystkim brzydkich scen. W jej skład będą wchodziły dwa filmy kinowe ("Bitwa Bogów" oraz "Wskrzeszenie F"), które zastąpią owe sagi z oryginalnej serii anime. Użyty zostanie soundtrack z Dragon Ball Z, GT jak i Super, a wszystko po to, by jeszcze bardziej oddać klimat naszego ukochanego anime.
Ukochane anime to anime oglądane w całości, bez zbędnej cenzury! Skąd w ogóle takie podejście u fanów? Kompletna porażka. Pisałem im o tym przy okazji filmu ósmego, ale lepiej obcinać co się da, żeby było mniej do dubbingowania.

Rozumiem, że telewizja czasem decyduje, jakie sceny należy wyciąć i pozbawić ich widza ze względu na troskę o młodszego widza. Ale jak "fani" tej serii mogą ją ciąć i decydować za innych, co jest fajne, a co nie?
Wyobraźcie sobie taki odcinek 102 DBS, przez jednych znienawidzony, przez innych uwielbiany. I co, niemal cały wytną, jakby go po prostu nie było?

No i druga sprawa. W DBS nie ma fillerów i zapychaczy. Proszę sobie to w końcu uświadomić. Fillery pojawiają się wtedy, gdy studio ekranizuje mangę i czeka na nowe rozdziały. Wtedy nie ma czego ekranizować i tworzy odcinki poboczne, czyli tzw. fillery. W DBS ta sytuacja nie występuje, bo manga DBS wychodzi dużo wolniej, a anime ma osobno przygotowany scenariusz. Zatem każdy odcinek jest ważny. Jeśli Toyotaro, autor mangi, pomija lub rozwija jakiś wątek, jest to jego wola, bo tworzy on swoje własne dzieło w uniwersum DB.

Dragon Ball Symphonic Adventure (06.05.2017, Le Grand Rex, Paryż, Francja)

kinichi

Odp.: 21
Wyś.: 1.365
Na razie macie fragment 1h38m https://drive.google.com/file/d/0BztyqufNPAJXT3BpbjRYRnNFSDQ/view

[Film] Dragon Ball: The Legendary Warrior

kinichi

Odp.: 7
Wyś.: 646
vegeta391 napisał(a):
czemu Król nie jest psem?
Podejrzewam, że żaden pies się na casting Króla nie zgłosił, więc musieli użyć ludzi.

Dragon Ball Super (manga)

kinichi

Odp.: 259
Wyś.: 43.854
Co on narysował?!

DB Super odcinek 093, 04.06.2017

kinichi

Odp.: 28
Wyś.: 1.968
Fajnie zostało wyjaśnione, że Frizer jest nadal w piekle, bo nie wyraził skruchy.
Wychodziłoby na to, że Buu wyraził i dlatego został reinkarnowany. Dobrze kombinuję?

DB Super odcinek 093, 04.06.2017

kinichi

Odp.: 28
Wyś.: 1.968
genialny_zolw napisał(a):
Strasznie dziecinny ten odcinek, z resztą jak 90% innych. "Mrowienie w plecach" to już przesada a przemiana tej wątłej dziewczyny z jakiegoś błahego powodu to śmiech na sali.
Oczywiście, bo Broli zmieniał się w LSSJ z bardzo ważnej przyczyny. Oj tak. Bo Kakarotto płakał. Ojoj.

DB Super odcinek 092, 28.05.2017

kinichi

Odp.: 20
Wyś.: 1.465
Tak, uproszczenia, wiadomo... Ale i w DBZ to się już działo. Mali Goten i Trunks też szybko zdobyli SSJ i to bez żadnego problemu, wielkiego stresu itd.
https://www.youtube.com/watch?v=9RxqgpvyR4g (od 2:13; najlepiej wyłączyć dźwięk, bo dubbingu nie da się słuchać).
https://www.youtube.com/watch?v=x_cmZyYHMTk
Widać, że to jedna z dróg, ale nie jedyna.
Poza tym wielokrotnie było wspominane, że aby przemienić się ponownie, wystarczy zapamiętać ten stan w jakim się zmieniało. To właśnie zrobił Cabba.
Prawdopodobnie każdy Saiyanin mógłby się tak przemienić, ale że większość wybito, to mieliśmy kilka przypadków i na nich bazujemy.

DB Super odcinek 091, 21.05.2017

kinichi

Odp.: 9
Wyś.: 969
arcadio7 napisał(a):
Nudny odcinek trochę bez pomysłu, naciągane wydłużane.Turniej powinien już trwać
Bzdura. Cała akcja będzie przed turniejem, bo przecież turniej to tylko jedna walka. Najciekawsze zdarzy się przed i po.

DB Super odcinek 090, 14.05.2017

kinichi

Odp.: 14
Wyś.: 1.404
W końcu DBS wszedł na poziom, w którym jest mało tekstu, a dużo walki. Szkoda, że trzeba było na to czekać aż 90 odcinków
Odcinek świetny, walka Goku vs Gohan jedna z lepszych. Fajna nowa technika Gohana.
Za to technika Piccolo ma szansę wyrzucić 90% przeciwników z ringu, o ile nasi jej unikną.
We wszystkim zapominają czasem o tym, że mają przeciwników wyrzucić z maty, ale nie zabić. Niszczenie całej góry to raczej technika śmiercionośna (tych osiłków rozwaliłaby od razu).

Na marginesie, nie obyło się bez wklejanych klatek podczas wymiany ciosów (mniej więcej 1 cios na klatkę filmu, niezła prędkość). Ale mogli chociaż kolejność pozmieniać

Dragon Ball Super (manga)

kinichi

Odp.: 259
Wyś.: 43.854
Za to JPF na Pyrkonie ogłosił, że w 2018 wydadzą mangę DB Super.
Info z "Buki news" https://www.youtube.com/watch?v=OzTCELPqJu8&feature=youtu.be&t=263 chociaż ja nadal czekam na oficjalny wpis od JPFu
Strony: 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  następna
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2017 DB Nao
Facebook