Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 549 wyników

Dragon Ball Absalon

kinichi

Odp.: 55
Wyś.: 14.373
Jeśli nie liczyć dzieciaka, kreska znacząco mu się poprawiła.

Dragonballowe zapowiedzi od J.P.Fantastica na 2019

kinichi

Odp.: 7
Wyś.: 238
Mogli lepiej oddać grubość tomików, bo na razie animangi straszą ceną, a wyglądają na tak chude jak Yamcha, choć są 2x szersze.

Druga light novel na podstawie Dragon Ball Super: Broly

kinichi

Odp.: 6
Wyś.: 178
Ogólnie to jest ta sama historia, choć pewnie napisana nieco inaczej, innym językiem, może też bardziej młodzieżowym? Sam jestem ciekaw, czy chociaż dialogi postaci zostaną takie same.

[Anime] Super Dragon Ball Heroes - nowa seria

kinichi

Odp.: 106
Wyś.: 7.923

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

kinichi

Odp.: 413
Wyś.: 25.349
Ale mnie zmyliłeś, chodzi oczywiście o rozdział 358. Co ciekawe, Kabura przetłumaczył to jako "okres 788".

Dragon Ball Super (manga)

kinichi

Odp.: 407
Wyś.: 70.989
Zazwyczaj to manga jest podstawą do tworzenia anime, a tutaj nie. To scenariusz Toriyamy jest podstawą do mangi, a także do anime. W obu tych tworach pojawiają się dodatkowe wątki, które zazwyczaj ciekawie się uzupełniają, choć jest sporo różnic.

Skoro nie znamy treści scenariusza, ciężko jest mówić o fillerach. Ewentualnie na podstawie części wspólnej mangi i anime można wnioskować, że pozostałe wątki to fillery.

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

kinichi

Odp.: 413
Wyś.: 25.349
MasterSweet, w tomie 17, zaraz po śmierci Raditza.
Obraz

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

kinichi

Odp.: 413
Wyś.: 25.349
Dojrzewają inaczej, więc 3-latek może (kto wie?) być jeszcze niemowlakiem.

Mały Goku, jak każdy Saiyanin, miał w sobie pokłady agresji, które się utemperowały po uderzeniu w głowę.

Nie widzę tu zaprzeczenia, że Saiyanie nie byli straszliwi. Jaco też się ich bał, więc tego nie wygumkują. Gdzie pokazano, że Bardock nie walczył i nie zabijał obcych? Już w pierwszej scenie w Jaco, gdzie go widzimy, bije się z kosmitą.
Troska o własne potomstwo to nie do końca bycie pantoflarzem Choć rzeczywiście, lekko niesaiyańskie, to bardziej kobieca cecha W zasadzie to Nappa planował dzieci z Ziemiankami, ale Vegeta wybił mu to z głowy (i to była opinia jednego Saiyanina).

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

kinichi

Odp.: 413
Wyś.: 25.349
Jak ma moje oko, to koncepcja złych Saiyan pozostaje w mocy. Zwyczajnie Bardock bardziej dbał o swoje potomstwo, niż to pokazali w specjalu. Toriyama pewnie od początku (albo od kilku lat, gdy zaczął to rozkminiać) miał taki zamysł na Bardocka, lecz przy specjalu projektował tylko kilka postaci, bez większego wpływu na fabułę.
Stąd filmy sobie, a wizja autora na własne dzieło sobie, i mamy kilka linii czasu

Póki co możemy sobie gdybać na podstawie Jaco, ale po obejrzeniu filmu albo te kwestie się wyjaśnią (bo ostatnio się przykładają do swojej pracy), albo jeszcze bardziej zagmatwają

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

kinichi

Odp.: 413
Wyś.: 25.349
E tam. Błędnie zakładacie, że rozwój Saiyan jest podobny jak u ludzi, a przecież doskonale wiecie, że tak nie jest.
Cytując Jaco: Ich dojrzewanie trwa długo, a dopóki nie osiągną dorosłości, przez cały czas wyglądają jak dzieci, co często usypia czujność przeciwnika. Po tym okresie nagle błyskawicznie dorastają, osiągając pełnię sprawności bojowej! Gdy przejdą już ten etap, niemal w ogóle się nie starzeją i przez wiele, wiele lat sieją postrach w szeregach wroga! Z wyglądu bardzo przypominają ludzi, z tą różnicą, że mają ogony.

A ciężko, żeby Raditz wiedział czemu wysłano tam Goku, skoro nie było go wtedy na planecie Vegeta Nieobecni zawsze wiedzą lepiej.

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

kinichi

Odp.: 413
Wyś.: 25.349
W mandze wysłali go na Ziemię w wieku trzech lat. Ale Goku w "Jaco" nie powiedział ani jednego słowa, ani przy wylocie (od s. 211), ani po lądowaniu (od s. 241). Skąd zatem wniosek, że u Saiyan niemowlętami są dzieci do 1 roku życia?

Kiedyś już pisałem, że Saiyan wysyłano na planety by je niszczyć, ale jak widać Goku to ominęło, choć braciszek myślał inaczej.

Light novel Dragon Ball Super: Broly - okładka

kinichi

Odp.: 3
Wyś.: 152
Prawda. Z drugiej strony JPF ma w planach animangi DBZ 14 i 15, a z filmu o Brolim też pewnie taka powstanie, więc i tu jest nadzieja.

Dragon Ball Super (manga)

kinichi

Odp.: 407
Wyś.: 70.989
Widać, że brał w tym udział Toriyama. On lubi sobie o czymś przypomnieć (np. o Buu i jego pochodzeniu) i wrócić do tematu Tak jak przypomniał sobie z Mleckorem i dodał go do DBS
Z drugiej strony się cieszę, gdyż Buu do tej pory był traktowany jako trefniś DBS. Najpierw tego legendarnego demona stłukł Piwus, a potem nie zdał egzaminu przed turniejem dwóch wszechświatów, następnie mocno się wzmocnił na kolejny turniej i... zasnął... Chociaż w DBZ jego sen trwał kilka sekund. Zmarnowali jego potencjał (bo ma niespotykane Luffy'owe techniki), a teraz w końcu coś się będzie działo. Może nie powalczy, ale zawsze to miła odmiana, że będzie w centrum uwagi.

Soundtrack z wersji RTL 7

kinichi

Odp.: 6
Wyś.: 339
Właśnie miałem na myśli to, że część utworów puszczono w wersji instrumentalnej, żeby francuski widz nie musiał słuchać japońskiego języka śpiewanego.

Soundtrack z wersji RTL 7

kinichi

Odp.: 6
Wyś.: 339
Na RTL7 leciała wersja francuska, lecz większość piosenek i tak była japońska.
Może słyszysz mniej pisków, bo przeszkadza Ci szum?

Dragon Ball Super (manga)

kinichi

Odp.: 407
Wyś.: 70.989
MasterSweet napisał(a):
Ciekawe czy Toriyama będzie miał jakiś wkład w tą sagę. Ja osobiście chciałbym, aby miał, ale tylko taki nie wielki np. Pomysłodawca czy coś w tym stylu.
Jestem ciekaw, czy sprawdzałeś jaki wkład miał Toriyama do tej pory. Poczytaj sobie ostatni tomik DBS i zobacz jak Toyotaro wyjaśnił, które sceny poprawił Toriyama - jest mowa o wyglądzie i zachowaniu bogów, o czym Toyotaro zapomniał. Więc lepiej niech mistrz nadzoruje dalej swoje dziecko, przynajmniej wiemy że przegląda nowe rozdziały

Okładki płyt Dragon Ball The Movies - Blu-ray 1-3

kinichi

Odp.: 6
Wyś.: 479
Ciekawie jakby bracia się spotkali i walczyli albo razem, albo przeciw sobie

Polski dubbing do Dragon Ball Super (Polsat Games)

kinichi

Odp.: 219
Wyś.: 14.990

J.P.Fantastica

kinichi

Odp.: 36
Wyś.: 9.935
Jak wyżej, zwłaszcza że obecne wydanie FMA ma ciekawe i klimatyczne okładki. A ta proponowana wersja... niekoniecznie.

Co do DB, kupiłbym kolorową edycję. Ale o tym porozmawiamy dopiero po wynikach sprzedaży filmbooków, które naprowadzą na temat DB w kolorze.

Najpopularniejsze imiona

kinichi

Odp.: 20
Wyś.: 3.155
Mój syn dostał imię Szymon, i to wcale nie ze względu na popularność w ostatnich latach (nawet nie wiedziałem), ale dlatego że to imię się nam podobało, dodatkowo w naszych rodzinach żadnego Szymona nie ma Zatem mylić się z jakimś wujkiem nie będzie. Za to Rafałów (najnowsze pokolenie) mam w rodzinie dwóch i ten problem już występuje.
Strony: 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2018 DB Nao
Facebook