Urodziny Ulonga
Forum DB Nao » Szukaj » Znaleziono 428 wyników

Fillery

kinichi

Odp.: 21
Wyś.: 6.974
Widać liczenie do 20stu, a liczenie lat i miesięcy to co innego... Może miał na myśli 3 lata bez pół roku, a powiedział 3 i pół roku

DB Super odcinek 106, 03.09.2017

kinichi

Odp.: 21
Wyś.: 824
Mateusz napisał(a):
Wtedy Kamesenin miał rok na trening.W DB Super kilkanaście godzin...
Nieuważnie coś oglądasz DBS... Goku podczas rekrutacji Boskiego Miszcza sam zauważył, że musiał on trenować w ukryciu od lat, skoro tak się wzmocnił.

Poza tym, trenowanie z coraz silniejszymi teoretycznie pozwala się szybciej rozwijać

Ja oglądając ostatnio ten odcinek DBZ aż się ucieszyłem, że Żółwi Pustelnik po latach odzyska energię i pewność siebie, które w tych czasach utracił.

DBS z polskim dubbingiem (amatorskim)

kinichi

Odp.: 14
Wyś.: 465
Z tego wszystkiego oczywiście nie napisałem konkluzji
Jestem przeciw tej dziwnej cenzurze, ale niech robią co chcą. DBS to nie zniszczy, bo to nie będzie DBS, tylko... skrót DBS w kilku(nastu) odcinkach?
To tak jak z wieloma anime wydawanymi w Polsce na VHS w latach 90-tych, gdzie z 50 odcinkowego serialu cięli, kleili i wydali 90-minutowy film (np. Mała Księżniczka, Księga Dżungli i wiele innych). Cały serial to nie był, ale jako skrót nawet nieźle się oglądało.
Tu może wyjść podobnie i być ciekawym dodatkiem do serii DBS, ale z pewnością nie zastąpi fanom całego serialu.
Dubbing i montaż wychodzi im całkiem nieźle i doskonale rozumiem, skąd takie cięcia. Oczywiście można zasłaniać się wycinaniem nieistniejących fillerów. Ale to proste, będzie mniej do dubbingowania i zrobią 10? odcinków DBS w miesiąc zamiast w 2-3. Jest to podyktowane zapewne przez ich brak czasu (i ludzi?) potrzebny do ogarnięcia ponad 100 odcinkowej serii. W końcu nawet 70 minutowego filmu o Brolim nie zrobili w całości, a bardzo szkoda...

Mimo wszystko chętnie zobaczę efekty.

DBS z polskim dubbingiem (amatorskim)

kinichi

Odp.: 14
Wyś.: 465
Będzie to wersja zupełnie pozbawiona fillerów, zapychaczy, niepotrzebnych i przede wszystkim brzydkich scen. W jej skład będą wchodziły dwa filmy kinowe ("Bitwa Bogów" oraz "Wskrzeszenie F"), które zastąpią owe sagi z oryginalnej serii anime. Użyty zostanie soundtrack z Dragon Ball Z, GT jak i Super, a wszystko po to, by jeszcze bardziej oddać klimat naszego ukochanego anime.
Ukochane anime to anime oglądane w całości, bez zbędnej cenzury! Skąd w ogóle takie podejście u fanów? Kompletna porażka. Pisałem im o tym przy okazji filmu ósmego, ale lepiej obcinać co się da, żeby było mniej do dubbingowania.

Rozumiem, że telewizja czasem decyduje, jakie sceny należy wyciąć i pozbawić ich widza ze względu na troskę o młodszego widza. Ale jak "fani" tej serii mogą ją ciąć i decydować za innych, co jest fajne, a co nie?
Wyobraźcie sobie taki odcinek 102 DBS, przez jednych znienawidzony, przez innych uwielbiany. I co, niemal cały wytną, jakby go po prostu nie było?

No i druga sprawa. W DBS nie ma fillerów i zapychaczy. Proszę sobie to w końcu uświadomić. Fillery pojawiają się wtedy, gdy studio ekranizuje mangę i czeka na nowe rozdziały. Wtedy nie ma czego ekranizować i tworzy odcinki poboczne, czyli tzw. fillery. W DBS ta sytuacja nie występuje, bo manga DBS wychodzi dużo wolniej, a anime ma osobno przygotowany scenariusz. Zatem każdy odcinek jest ważny. Jeśli Toyotaro, autor mangi, pomija lub rozwija jakiś wątek, jest to jego wola, bo tworzy on swoje własne dzieło w uniwersum DB.

Dragon Ball Symphonic Adventure (06.05.2017, Le Grand Rex, Paryż, Francja)

kinichi

Odp.: 19
Wyś.: 910
Na razie macie fragment 1h38m https://drive.google.com/file/d/0BztyqufNPAJXT3BpbjRYRnNFSDQ/view

[Film] Dragon Ball: The Legendary Warrior

kinichi

Odp.: 7
Wyś.: 563
vegeta391 napisał(a):
czemu Król nie jest psem?
Podejrzewam, że żaden pies się na casting Króla nie zgłosił, więc musieli użyć ludzi.

Dragon Ball Super (manga)

kinichi

Odp.: 245
Wyś.: 39.961
Co on narysował?!

DB Super odcinek 093, 04.06.2017

kinichi

Odp.: 28
Wyś.: 1.710
Fajnie zostało wyjaśnione, że Frizer jest nadal w piekle, bo nie wyraził skruchy.
Wychodziłoby na to, że Buu wyraził i dlatego został reinkarnowany. Dobrze kombinuję?

DB Super odcinek 093, 04.06.2017

kinichi

Odp.: 28
Wyś.: 1.710
genialny_zolw napisał(a):
Strasznie dziecinny ten odcinek, z resztą jak 90% innych. "Mrowienie w plecach" to już przesada a przemiana tej wątłej dziewczyny z jakiegoś błahego powodu to śmiech na sali.
Oczywiście, bo Broli zmieniał się w LSSJ z bardzo ważnej przyczyny. Oj tak. Bo Kakarotto płakał. Ojoj.

DB Super odcinek 092, 28.05.2017

kinichi

Odp.: 20
Wyś.: 1.248
Tak, uproszczenia, wiadomo... Ale i w DBZ to się już działo. Mali Goten i Trunks też szybko zdobyli SSJ i to bez żadnego problemu, wielkiego stresu itd.
https://www.youtube.com/watch?v=9RxqgpvyR4g (od 2:13; najlepiej wyłączyć dźwięk, bo dubbingu nie da się słuchać).
https://www.youtube.com/watch?v=x_cmZyYHMTk
Widać, że to jedna z dróg, ale nie jedyna.
Poza tym wielokrotnie było wspominane, że aby przemienić się ponownie, wystarczy zapamiętać ten stan w jakim się zmieniało. To właśnie zrobił Cabba.
Prawdopodobnie każdy Saiyanin mógłby się tak przemienić, ale że większość wybito, to mieliśmy kilka przypadków i na nich bazujemy.

DB Super odcinek 091, 21.05.2017

kinichi

Odp.: 9
Wyś.: 886
arcadio7 napisał(a):
Nudny odcinek trochę bez pomysłu, naciągane wydłużane.Turniej powinien już trwać
Bzdura. Cała akcja będzie przed turniejem, bo przecież turniej to tylko jedna walka. Najciekawsze zdarzy się przed i po.

DB Super odcinek 090, 14.05.2017

kinichi

Odp.: 14
Wyś.: 1.260
W końcu DBS wszedł na poziom, w którym jest mało tekstu, a dużo walki. Szkoda, że trzeba było na to czekać aż 90 odcinków
Odcinek świetny, walka Goku vs Gohan jedna z lepszych. Fajna nowa technika Gohana.
Za to technika Piccolo ma szansę wyrzucić 90% przeciwników z ringu, o ile nasi jej unikną.
We wszystkim zapominają czasem o tym, że mają przeciwników wyrzucić z maty, ale nie zabić. Niszczenie całej góry to raczej technika śmiercionośna (tych osiłków rozwaliłaby od razu).

Na marginesie, nie obyło się bez wklejanych klatek podczas wymiany ciosów (mniej więcej 1 cios na klatkę filmu, niezła prędkość). Ale mogli chociaż kolejność pozmieniać

Dragon Ball Super (manga)

kinichi

Odp.: 245
Wyś.: 39.961
Za to JPF na Pyrkonie ogłosił, że w 2018 wydadzą mangę DB Super.
Info z "Buki news" https://www.youtube.com/watch?v=OzTCELPqJu8&feature=youtu.be&t=263 chociaż ja nadal czekam na oficjalny wpis od JPFu

DB Super odcinek 088, 30.04.2017

kinichi

Odp.: 10
Wyś.: 898
W jakimś stopniu Mistic to jednak była przemiana, bo przecież nie chodził cały czas napakowany i gotowy do walki. Sami widzieliśmy, jak go Toriyama chuderlakiem rysował ostatnimi czasy

Na planecie Bogów Światów (w DBZ) Gohan wyzwolił tę moc nagle, zły na starego Boga Światów (co wyczuł nawet Buu), a teraz w DBS było podobnie. Jednak lata bez treningów dały się we znaki i obecnie dłużej mu to zajęło.

Dziwi tylko przejście z SSJ do Mistic, ale czemu nie? Skoro mógł przejść ze zwykłej do Mistic, to i tu nie ma wielkiego problemu.

W DBS wprowadzili sporo wyjaśnień faktów w DBZ, których nie znaliśmy wcześniej, jak na przykład długość fuzji. Ale to dobrze, że nawiązują do poprzednich wątków, rozwijając je.

DB Super odcinek 084, 02.04.2017

kinichi

Odp.: 20
Wyś.: 1.491
Wg mnie wyrzucenie za ring eliminuje 1 zawodnika, więc złamanie zasad podobnie. Każdy ma swoją rację, jak to mówią. Zobaczymy, czy pokażą taką akcję (obstawiałbym, że zginie Kuririn ), wtedy się dowiemy.

DB Super odcinek 084, 02.04.2017

kinichi

Odp.: 20
Wyś.: 1.491
Shounen napisał(a):
genialny_zolw napisał(a):
Przecież niebieski goku powinien go zmieść OD RAZU.
Może mógł, ale nie chciał?
Nie mógł. Musiał zmniejszyć siłę ataku na tyle, by tylko wyrzucić przeciwnika z "ringu". Inaczej przy użyciu ogromnej mocy przeciwnik mógłby zginąć, a tym samym Goku (albo i cały jego Wszechświat - to jest niejasne) przegraliby walkę, łamiąc zasady turnieju - a tego mieli się trzymać.

[Manga] Super Dragon Ball Heroes, autor: Yoshitaka Nagayama

kinichi

Odp.: 23
Wyś.: 2.785
Wyślą i tak po 2. maja Ale szkoda, że na 99% nie wydadzą tego w niekrzaczkowym języku.

DB Super odcinek 084, 02.04.2017

kinichi

Odp.: 20
Wyś.: 1.491
Shounen napisał(a):
A w openingu jest gruby, bo inaczej byłby spoiler.
Na szczęście w openingu nie ma spoilerów. Aż strach pomyśleć co by było, gdyby ujawnili głównego przeciwnika Goku jeszcze przed turniejem, zajmując tym niemal 1/3 openingu.

I tak mi się to nie zgadza. Na 99% znów będzie gruby, ewentualnie będzie zmieniać postać, w końcu się nieźle rozciąga http://vignette3.wikia.nocookie.net/dragonball/images/d/d2/Buu_lmao.JPG

DB Super odcinek 084, 02.04.2017

kinichi

Odp.: 20
Wyś.: 1.491
Na pewno nikogo nie wchłonął, bo strój ma ten sam... Ale dziwi mnie, że w openingu to gruby Buu idzie na turniej z całą resztą. Podobnie w nowym endingu wciąż jest gruby.

[Anime] Dragon Ball Super - nowa seria

kinichi

Odp.: 1.066
Wyś.: 170.918
Mateusz napisał(a):
kinichi napisał(a):
uznał że jest ich za dużo, wybrał 4 najlepsze i 8 chciał rozwalić od razu. Jednak Goku przypomniał mu o turnieju, co uznał za dobrą zabawę i zostawił je jeszcze na trochę.
No nie przesadzajmy. Nie róbmy z niego bohatera.
Mniej więcej tak to podsumował Whis w odcinku 80, od 19:39, po czym jego ojciec to potwierdził.
Zapadła decyzja o zniszczeniu Wszechświatów, ale tylko wygrana może je od tego uchronić. Nie odwrotnie.
Zatem turniej jest szansą a nie zagrożeniem.
Strony: 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  następna
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2017 DB Nao
Facebook