Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Brzydota polskich miast

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.684
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Co Waszym zdaniem najbardziej szpeci Wasze miasto? Co chcieli byscie w nim zmienic by poprawic jego wyglad?

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.616
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Rzeszów jest ładny i czysty, nic nie mam do estetyki tego miasta. W
Krakowie natomiast drażnią mnie przepełnione kosze na śmieci (których notabene jest po prostu za mało), końskie gówna na płycie Rynku (wraz z resztkami kebabów, papierkami po nich i notorycznymi rzygowinami) i ojszczane przez angoli elewacje kamienic. Niby sprzątają, ale zbyt rzadko. Przecież nie od wczoraj kosze są przepełnione na przystankach i w centrum, mogliby je wymieniać częściej, na pewno wiedzą, że jest problem, ino w dupie mają głęboko.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.792
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
W Suwałkach trochę bym zmieniła:
Są tak bardziej w centrum ulice zaniedbane, domy brzydkie i obskurne- tynk się sypie, a ludzie mają to głęboko gdzieś. Widok, który mam z okna :niezbyt ładne bloki.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.202
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Przeczytaj 'Wannę z kolumnadą' Filipa Springera. Bardzo fajny reportaż o tym jak i dlaczego w Polsce jest brzydko.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.514
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Wieniec Zdrój - uzdrowisko położone niedaleko Włocławka. Osobiście, kiedyś mi się bardziej podobało, posiadało ten swój klimat - np park z drzewami, teraz wycięte są w większości. Obecnie, gdy ten bogol zbudował tam sporą chałupkę dla kuracjuszy, stracił ten swój urok (większość mówi inaczej, ale mam ich w dupie).
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
W u mnie w Mielcu jest dosyć ładnie. Dba się o czystość, budynki i drogi są wyremontowane i odmalowane. Czasami na długich odcinakach deptaków brakuje koszty na śmieci, ale mimo to ludzi wstrzymują się z wyrzuceniem śmieci. Ogólnie nie ma też dużej gęstości zaludnienia, co też wpływa na to, że nie widać tych śmieci.

W Krakowie gdzie studiuję, jest okropnie. Po pierwsze niebo, szare, brzydkie, wszędzie budynki, nie ma dostępu do wolnej przestrzeni. Dalej ludzie, których jest bardzo dużo i co za tym idzie są w stosunku do miasta i siebie obojętni, wyrzucają śmieci w tramwaju, coś im wypadnie na drogę: chusteczka, kawałek kebaba, nie posprzątają, tylko idą dalej. W Mielcu jak ci spadnie kawałek zapiekanki, bierzesz są w chusteczkę i wyrzucasz. Mnie powoli też dotyka ta obojętność co do Krakowa. Budynki są stare,nikt nie dba o to, aby je odmalować, czy choćby załatać dziury. Wszędzie właściwie są gołębie kupy, aż dziwię się, że w ciągu tych 2,5 roku ani razu nie oberwałem od tego ptactwa. Wracając do budynków, w większości są popisane, osprejowane i to jakimiś idiotycznymi napisami bez klasy. Na Prokocimiu, gdzie mieszkałem rok, chyba dwa razy odmalowywano mury, żeby za każdym razem pojawiały się napisy w rodzaju wISŁA TO *UJE.
Ogólnie najbardziej drażni mnie tłoczność,źle to na mnie działa.

Obraz
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.616
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Na Prokocimiu to ty się ciesz, że ci głowy nie odrąbali, a nie elewacjami się przejmujesz

Zapomniałem jeszcze o mojej bieszczadzkiej dziurze - Ustrzykach Dolnych. O fak, jak tam jest czysto i ładnie. Gdyby nie to, że poprzedni burmistrz zabetonował cały Park pod Dębami - gdzie odbywały się sławne na cały Poldon koncerty KSU, czy też mniej sławne inne koncerty; gdzie punki rozkładały namioty i taplały się w błocie; gdzie myśmy uczęszczali na wieczorowe schadzki przy piwie lub japcoku - ten głupi postawił tam kostkę brukową, jakieś zdupy altanki i plac zabaw dla bachorów, a wszystko oprawił kamerami. Zabił ducha tego miasta, od nowego burmistrza oczekuje się, że zdejmie ten beton. Brukowa dolina, kuźwa, pośród pięknych lasów.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.790
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
W moim małych Łosicach ostatnio wiele się pozmieniało. Jest wyraźnie ładniej. Zmienili kilka miejsc z obskurnych na ładne. Niestety mamy w samym 'centrum' taki park. Najgorsze, że jedynie urzędują tam żule i stoi brzydki zielony budynek. Legendy głoszą, że tam jest toaleta publiczna. Nie wiem, nigdy nie byłem bo w promieniu 20 metrów śmierdzi szczynami. Nazywamy to metrem. Były plany żeby zrobić tam fajny deptak, jakąś ładną kawiarnię czy nawet restaurację. Niestety bojownicy ekologiczni powiedzieli, że nie da rady bo jest drzewo w opór stare. I tak o to żule, podludzie dalej mają swój park.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jeżeli ktoś chce wiedzieć, czemu polskie miasta są zaniedbane, głównie tam gdzie teoretycznie powinno być najładniej, to niech przeczyta rozdział o miastach z jednej książki Ludwiga von Misesa, której tytułu zapomniałem, ale jak mi się przypomni to powiem.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.670
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Gdańsk się dość prężnie rozwija, co mnie osobiście dosyć bulwersuje, bo w miejscach gdzie jeszcze do niedawna można było pić w plenerze stawiają jakieś hotele czy promenady.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.202
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Ishido napisał(a):
Wieniec Zdrój - uzdrowisko położone niedaleko Włocławka. Osobiście, kiedyś mi się bardziej podobało, posiadało ten swój klimat - np park z drzewami, teraz wycięte są w większości. Obecnie, gdy ten bogol zbudował tam sporą chałupkę dla kuracjuszy, stracił ten swój urok (większość mówi inaczej, ale mam ich w dupie).
Wieniec i huśtawki kiedyś, fontanna rybka... ech, dzieciństwo. Nie ma już tego, szkoda.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Brzydota brzydotą, nie lubię mieszania stylu socrealistycznego z XIX wiecznym neoklasycyzmem, jak to ma miejsce tam, gdzie Niemcy poburzyli częściowo ulice. Co mi się również nie podoba to ciągłe odnawianie wszystkiego, malowanie, remontowanie na modłę zachodnią, żeby bylo kolorowo, radośnie itd. U nas na Zazamczu będą remontować kładkę nad torami, bo jest stara i brzydka. Właśnie o to chodzi, to jest ta brzydka, zapuszczona Polska lat 90, którą pamiętam i za którą dziś tęsknię, bo się w oczach przeistacza w jakiś pieprzony Zachód.

A ta książka to Konstytucja wolności i nie von Misesa, tylko von Hayeka.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Brzydota polskich miast
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook