Forum Dragon Ball Nao

» [Video] Dragon Ball 1986 - 1080p

DonVip Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.099
Witam!

Małe info ^^ Stworzyłem właśnie pierwszy odcinek DB w 1080p, tylko nie wiem, czy może tworzyć dalej, do końca serii, czy też nie bardzo marnować na to czas, dlatego chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat.

Przekonwertowałem też dźwięk do 6 kanałowego DTS, a napisy z animesub

Link do odcinka:
https://megawrzuta.pl/download/4af5da4ee1c8b ... e172d.html

Chciałem też dodać trochę koloryzacji, ale w Adobe After Effect, minuta filmu zajęła mi 10 GB więc szybciej mi się zapełniło miejsce na dysku niż dokończyło renderowanie, a nie za bardzo się znam na renderach

Zainteresowanych zapraszam do pobierania i wyrażania swoich opinii, z góry dzięki
Oficer D.Z. Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Oficer D.Z.
Dni na forum: 1.676
Plusy: 1
Ło matko świnta... Ziutek! Coś ty stworzył?

OP/ED znacznie głośniejsze od reszty, podbarwione, dziwnie trzeszczące i prawdopodobnie pochodzące z formatu stratnego o małym bitracie - słabe brzmienie źródła + transkodowanie do dts, co jeszcze pogarsza sytuację. Kanał centralny zawiera sumę kanałów prawego i lewego co tylko psuje stereofonię, do tego jest przesterowany. Na tyle różnica kanałów prawego i lewego, pochodząca ze ścieżki dual mono, co w efekcie daje tylko sumę różnic artefaktów kompresji stratnej. Akustycznie bezwartościowa informacja. Mało tego - nawet szkodliwa.

Oryginalna ścieżka była od początku miksowana w mono, do tego transfer na film 16 mm tak ją zmasakrował, że kompletnie nie ma sensu jej ruszać. Żadne majstrowanie nic tu nie pomoże - nigdy nie uzyska się odpowiedniego efektu. Można tylko pogorszyć sytuację. Szkoda szczempić klawiaturę i myszkę na taką robotę, nie wspominając o głośnikach i uszach.

FUNimation ma taśmy z samymi efektami dźwiękowymi (SFX) i samą muzyką (osobno). Z takim czymś już można kombinować, ale i tak wychodzi to słabo. Ścieżki 5.1 na Blu-rayach są dziadowskie.

Jeśli chodzi o obraz, w przypadku ripów ~750 MB lepiej zostawić apskejlowanie renderowi. Dałoby to dużo lepszy efekt. Przy tak niskim bitracie widać dużo artefaktów kompresji. Potrzebna jest jedynie dobra korekcja kolorów - reszty najlepiej nie ruszać. Jedynie pojedyncze odcinki wymagają korekcji jasności.

Mimo wszystko, zrobiłeś lepszą robotę niż FUNimation z obecnymi Blu-rayami. Gdybym miał wybierać między twoimi ripami a funimationowym dziadostwem - długo bym się nie zastanawiał

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Obraz
DonVip Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 2.099
Dzięki, przynajmniej szczera odpowiedź, na taką właśnie czekałem A gdybym ścieżki dźwiękowe zostawiał takie jakie są, a zwiększył rozmiar obrazu, tracąc jak najmniej na jakości? W rendery się nie bawię, nie za bardzo się na tym znam, ale zawsze 1080p ^^

Nie wiem, czy kiedykolwiek się doczekamy oryginału na BluRay'ach, no ale cóż, czas pokaże

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki
Oficer D.Z. Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Oficer D.Z.
Dni na forum: 1.676
Plusy: 1
DonVip napisał(a):
Dzięki, przynajmniej szczera odpowiedź, na taką właśnie czekałem
Moje poczucie humoru często bywa mylone z chamstwem Dobrze, że tym razem intencje zostały poprawnie odczytane
DonVip napisał(a):
A gdybym ścieżki dźwiękowe zostawiał takie jakie są, a zwiększył rozmiar obrazu, tracąc jak najmniej na jakości? W rendery się nie bawię, nie za bardzo się na tym znam, ale zawsze 1080p ^^
Bardzo dobry pomysł. Polecam format AAC o bitracie 192 kbps lub 256 kbps dla dźwięku*, a resztę bitratu, który obecnie jest przeznaczony na dźwięk, poświęć na obraz (będzie coś koło 1 Mbps dodatkowo do obrazu).

Jeśli chodzi o kodowanie w 1080p - ma to swoje plusy. Nie trzeba się męczyć z konfiguracją softu/sprzętu, który często odmawia posłuszeństwa, i nie chce poprawnie skalować. W przypadku źródła 1080p, wyświetla jak jest, i nie ma tego typu problemów.
DonVip napisał(a):
Nie wiem, czy kiedykolwiek się doczekamy oryginału na BluRay'ach, no ale cóż, czas pokaże
Jakiś czas temu zrobiłem sobie przerwę, ale niedługo wracam do działań operacyjnych. Wprowadzę ostateczne poprawki, następnie wyślę przygotowane materiały do Toei (~40 stron A4 + 1 GB pórbek audio/video, różnych grafik i opisów, które mają na celu wyjasnienie sytuacji i zobrazowanie, czego oczekują fani). Po jakimś czasie, koledzy z UK, USA, Norwegii, Francji i Rumunii zaczną akcję w internecie - zobaczymy, co z tego wyjdzie.
DonVip napisał(a):
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki
Spoko. Forum pozornie wygląda na martwe, ale, wbrew pozorom, jest to wyższa forma aktywności Pisz śmiało posty - jest duża szansa na otrzymanie odpowiedzi / rozkręcenie dyskusji.

*- na wydaniach amerykańskich (FUNimation), japońska ścieżka dźwiękowa jest monofoniczna (1 kanał) i ma przepływność 96 kbps (kodek AC3, czyli Dolby Digital) - nawet oficjalny wydawca ocenił, że nie ma sensu poświęcać zbyt wiele miejsca na taki dźwięk (według mnie, ciut przesadzili )

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Obraz

Forum DB Nao » Różne » Nasza twórczość » [Video] Dragon Ball 1986 - 1080p
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAnime GakureAnime PhrasesDr. Slump