Forum Dragon Ball Nao

» Jak byście poprawili GT?

Strony: 1, 2  
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Witam, jak każdy wie, "Goku time" (nie grand tour) ma wiele dziur i fani nienawidzą tej serii, ale mam do was pytanie, co byście zmienili żeby GT była lepsza?

Ja mam moją ulepszoną wersję GT na DBF ale dam tutaj parę, zacznę od Pan:

Och Toei, mieliście dobrą bazę, Toriyama zrobił dla jej dobry design, a mimo to ją sknociliście? Co bym u niej poprawił? Otóż jej charakter, Pan jest miłą dziewczynką, a nie agresywnym gówniarzem i beksą, ponadto SSJ i/lub Mistyk to na pewno, design? Bym zostawił, Toriyama był geniuszem

Oto moja wersja tej Pan, udanej lektury

www.dragonballfanon.wikia.com/wiki/Pan_(BH_version)

Goten, włosy Goku na bank, wiemy że Goten zmienił włosy bo Vegeta kopał jego tyłek ale mam to gdzieś
Baby? Usunąć lebiodę
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Ja bym nie poprawiała, Po co? Tutaj kolejne wydarzenia wynikają z poprzednich, gdyby coś zmienić to cała fabuła by się zawaliła. Można by pokombinować z zachowaniem bohaterów, ale po co? Pan niczym nie różni się od Chichi czy młodej Bulmy z DB, też strzelały fochy, krzyczały, ona jest i tak łagodniejsza. Więcej Gotena i Gohana, gdyby walki były dłuższe inni bohaterowie niż Goku mieliby większy udział, więcej Vegety, chociaż w scenach na Ziemi nie było go tak mało, wątek Gotena też był pokazany, w scenach w kosmosie z przyczyn technicznych nie pokazywano innych bohaterów przebywających na Ziemi. Wydłużyłabym serię i walki, może nie tak jak w Z, ale tak by więcej walczyli inni (chociaż w Z w walkach inni mieli taki sam udział jak tutaj, szczególnie pod koniec serii, może trochę więcej walczył Vegeta.
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Przede wszystkim poprawiłbym transformację Goku w SSJ4. Ta postać nadal byłaby dzieckiem.

Druga sprawa - usunąłbym najnudniejszą sagę - Super 17.
Diamante Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diamante
Wiek: 27
Dni na forum: 3.257
Posty: 402
Po 30 odcinkach zmienil bym Goku na powrot w doroslego. Usunal bym postac Trunksa z fabuly.
Vegeta bylby wazny tak jak w "S". Usunal bym sage z Androidem oraz pieklem.
Pan, oraz pedofil Trunks by umarli
Na koncu pokazany, by zostal stary Goku z wąsem, trenujący nowych obroncow ziemi.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Łukasz napisał(a):
Ta postać nadal byłaby dzieckiem.
a no goku dziecko, u mnie NIGDY nie powrócił do bycia dzieckiem, i chyba każdy się z tym godzi że GT byłoby lepsze z goku jako dorosłym

Dodano po 2 minutach
Diamante napisał(a):
Pan, oraz pedofil Trunks by umarli
No tu tej gówniary ''pan'' by nie było, więc po co ją uśmierczać?

ontopic

dr gero tworzy hell fighter 18, która tworzy super lazuli, bez pomocy lazuli, goku zostaje pokonany, thend
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.444
Posty: 418
Skąd: Warszawa
1 Cofnąłbym zamianę Goku w dziecko.- np po odzyskaniu kul smoka wypowiadają życzenie żeby Goku znowu stał się dorosły
2 Zmiejszylbym rolę Pan - poslalbym ja do szkoły
4 Powrót Gotenksa ( fuzja Gotena I Trunksa)
5 Mystic Gohan znowu w akcji
6 i na końcu większa rola innych wojowników kosztem Goku ( dałbym większa role Vegecie Gohanowi np kilku smoków tych mocniejszych mogli by oni pokonać lub porządnie potarmosic przed ostateczna walka z Goku ( Gokucentralizm jest nudny)

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


pitek599 Pan dodaje uroku serii, ale gdyby wydłużono walki tak by Gohan i Gotenks mogliby stanąć do walki byłoby dobrze i jakby wprowadzono więcej drobnych przeciwników jak w Sadze Super 17, tak by wszyscy mogli się wykazać
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Citrel napisał(a):
pitek599 Pan dodaje uroku serii
uroku? toei stworzyli potwora, choć nie przeszkadza mi bardzo pan z gt
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Ona się zachowuje jak Bulma w DB i Chichi w Z.
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Citrel napisał(a):
Ona się zachowuje jak Bulma w DB i Chichi w Z.
no a one były jędzami

Dodano po 26 minutach
pitek599 napisał(a):
2 Zmiejszylbym rolę Pan - poslalbym ja do szkoły
videl : więc kochanie jak było w szkole?
pan : całkiem było, wiele osób podziwiało mój strój
videl :
pan : ale kiedy trenowałam wszyscy sie przestraszyli
videl : oh
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.801
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Cóż, lubię Pan więc dobrze, że tu nie miała małej roli. Ale?
Zrobiłabym to, by ta osiągnęła ssj i ssj2.
Gohan, Goten wracają do treningów. Zwłaszcza dałabym większe pole do popisu Gohanowi, może by dali jakiegoś sayanina, by ten mógł
Ciekawsi wrogowie- zostawiłabym smoki, lecz był dała jakiś sayajinów.
Goku by nie był zmniejszony.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Bartek
Gekokujō
Gekokujō
Bartek
Wiek: 39
Dni na forum: 3.091
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 5
Posty: 813
Skąd: Chominidia
Byczusia napisał(a):
Cóż, lubię Pan więc dobrze, że tu nie miała małej roli. Ale?
Zrobiłabym to, by ta osiągnęła ssj i ssj2.
1.Hmm Pan GT SSJ1 i SSJ2

Obraz
2.Pan z łatwością by stała sie SSJ1 mimo krwi, SSJ2 potrzebowało by więcej potu
Rockbabykate
Wojownik
Wojownik
Rockbabykate
Dni na forum: 2.235
Posty: 37
Szczerze to nie wiem, chciałabym, żeby synowie Goku chociaż trochę bardziej poszli w stronę ojca, tak bardzo skupili się na swoich sprawach.. Goten był świetny w DBZ, a GT już nie, tak samo Gohan.. Ojciec chciał przekazać pałeczkę synom, ale oni wybrali swoje własne drogi. Szkoda. Jednak w sadze Bebi dobrze sobie poradzili

Co do Goku, i tak jest mądrzejszy niż w DBS

A tak ogólnie, to moja najukochańsza seria, oglądałam ją jak miałam 15-16 lat, potem przypadek odebrał mi możliwość oglądania na parę lat (jakieś 6 czy 7) i kiedy już mi się udało ją dorwać, to wierzcie lub nie, płakałam jak dziecko. Do tej pory tak mam. Więc według mnie seria jest idealna, mój mały kochany rodzynek, ale jeśli już muszę coś zmienić, będzie to to, co napisałam powyżej

私は日本語がすきです
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Chyba najważniejsze jest, by w którymś momencie przywrócić Goku godność dorosłego i pozbyć się absurdalnych znikających ubrań. Na dzień dzisiejszy jednak trzeba GT całkowicie przepisać, żeby nie kłóciło się z Super.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
gregor94 napisał(a):
Na dzień dzisiejszy jednak trzeba GT całkowicie przepisać, żeby nie kłóciło się z Super.
Wystarczy potraktować GT jako historię z przyszłości w innej linii czasu, gdzie Beerus nie szukał Goku, a Frizer nie został wskrzeszony. Wystarczyłby jeden odcinek specjalny, gdzie ktoś miesza w czasie i takie coś wywołuje, a potem mamy GT

Widzimy w DBZ i DBS, że jest wiele możliwych opcji transformacji Saiyan.

Standardowa to Normal -> SSJ -> SSJ2 -> SSJ3 -> SSJ4,
gdzie SSJ3 i SSJ4 nie każdy może osiągnąć, a SSJ4 da się sztucznie.
Są też jakieś pośrednie przemiany (FalseSSJ, SuperSSJ, UltraSSJ, Oozaru), niewarte większego wspomnienia, bo są nieefektywne.

Gohan wypracował, oprócz SSJ i SSJ3, Normal -> Mystic.

Można też wejść w moc boską (tu chyba wymagany jest SSJ) Normal -> SSJ-Red -> SSJ-Blue -> SSJ-Blue2,
gdzie Goku do SSJ-Blue dodawał Kaio-kena, za to tylko Vegeta osiągnął SSJ-Blue2,
a SSJ-Red i SSJ-Blue ja traktuję jako ten sam poziom, bo mają jednakową aurę, lecz SSJ-Red jest niekompletny.
Oczywiście Vegeta osiągnął tu Normal -> SSJ-Blue od razu.

Tymczasem Goku i Bogowie Zniszczenia, a pewnie i inne rasy, mają też Normal -> Ultrainstynkt.

Jak widać, Saiyanie mają wybór z 4 ścieżek, a nawet mogą używać kilku z nich. Dlatego SSJ4 z niczym mi się nie kłóci.
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Nie możemy po prostu zgodzić się, że GT jest nieudane, i o nim zapomnieć? Fakt, już teraz traktuje się GT jako historię alternatywną, sęk w tym, że poziomem logiki odbiega znacznie od kanonu, jest leniwie i cukierkowo wykonane. To nie jest anime, tylko slapstickowa kreskówka, tylko tak można te znikające ubrania wyjaśnić. To jest kiepski fanfic na prochach i gwałt na Toriyamie, który umie zachować równowagę i logikę, kiedy trzeba.
Super zaś logiki nie łamie, trochę ryzykownie bawi się power levelami, ale nie ma żadnej rzeczy, która nie ma spójnego wyjaśnienia. GT powinno się traktować z dużą dozą dystansu. Tyle marudzenia fanboya
Rockbabykate
Wojownik
Wojownik
Rockbabykate
Dni na forum: 2.235
Posty: 37
gregor94 napisał(a):
Nie możemy po prostu zgodzić się, że GT jest nieudane, i o nim zapomnieć?
Jak chcesz to próbuj, ja nie potrafię

私は日本語がすきです
Diablo2020 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Diablo2020
Wiek: 36
Dni na forum: 3.250
Posty: 365
Dragon Ball GT do sagi z Babym był spoko... potem to już widać, że było robione na siłę, drastyczny spadek animacji...
Do tego z Goku zrobiono super roz^%$%lacza galaktyki... gdzie w ciągu jednego dnia pokonał z wielkim trudem Suepr C #17, po czym nagle walcząc ze smokami nie miał problemu ich poknoć... brakło, lub nie chcieli wyłożyć kasy na lepszych scenarzystów i animatorów w drugiej połowie serii...
gregor94 Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
gregor94
Wiek: 29
Dni na forum: 6.007
Posty: 543
Skąd: Grudziądz
Rockbabykate napisał(a):
Jak chcesz to próbuj, ja nie potrafię
Rozumiem nostalgię, sam płakałem na ostatniej scenie tej serii...
Chodzi mi tylko o to, by spojrzeć na to obiektywniej z perspektywy czasu i odłożyć to do przeszłości jako relikt albo pamiątkę.
GT to po prostu nie jest Dragon Ball i na dzień dzisiejszy nie powinno mieć racji bytu.
Jeśli jeszcze jakiekolwiek materiały oficjalne będą do niego nawiązywać, bardzo się zdenerwuję.
Rockbabykate
Wojownik
Wojownik
Rockbabykate
Dni na forum: 2.235
Posty: 37
Niby tak, ja mam po prostu inne podejście i chętnie bym jeszcze coś zobaczyła. SSJ4 dla mnie najlepszy

私は日本語がすきです
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Jak byście poprawili GT?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook