Forum Dragon Ball Nao

» Domowe wydanie Dragon Boxów?

Indiger Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Indiger
Dni na forum: 398
Cześć, ostatnio wpadłem na ciekawy pomysł, może ktoś podłapie. Można by stworzyć domowe wydanie Dragon Boxów. Potrzebujemy:

1) Odcinków pierwszej serii (jeden odcinek ma około 270 mb a potrzebowalibyśmy ich średnio 12 na jednej płycie co daje 3240 MB, więc by się zmieściły na standardowej płycie DVD 4,7 GB)

2) Siedem opakowań na płyty z podwójnym miejscem

3) 14 Płyt DVD 4,7 GB

4) Wydrukowane grafiki z opakowań Dragon Boxa, które można by umieścić na opakowaniu (najpewniej trzeba by było trochę zmienić ich rozmiary żeby dobrze pasowały)

W jednym "boxie" znajdowałyby się dwie płyty, każda płyta zawierałaby po 12 odcinków (w zależności od boxa).

Koszt?
- Darmowe odcinki od Grupy Mirai
- 10 opakowań na płyty kosztuje z dostawą około 20 zł
- 14 płyt DVD (20 sztuk kosztuje z dostawą około 20zł)
- wydrukowane grafiki (lepiej byłoby to zrobić w wyższej gramaturze papieru dla efektu, nie mam pojęcia jakie są ceny, ale za 7 kartek nie powinno wyjść dużo)

Dla jeszcze lepszego efektu, można by zrobić nadruki na płyty, co kosztuje dosłownie kilka złotych. Nie wiem czy w internecie są grafiki z oryginalnych Boxowych płyt.

Hmm i to tyle, nie mam pojęcia jak by to wyszło. Czy warto i czy to w ogóle mądry pomysł? Dajcie znać
gregor94 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
gregor94
Dni na forum: 3.902
Są grafiki w wystarczającej jakości, linkowałem je na forum Grupy Mirai (tam jestem jako Gregoreo). Nie jesteś pierwszym, który tak pomyślał, domowe Boxy robi się na całym świecie, a nawet są felki, które biorą za to kasę.
Indiger Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Indiger
Właśnie te grafiki podsunęły mi taki pomysł Wiesz, czy może gdzieś w internecie można znaleźć grafiki pochodzące z wierzchu płyt?
gregor94 Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
gregor94
Dni na forum: 3.902
Na pewno na Kanzenshuu, ale to słabsza jakość. Nie szukałem, jeśli się kiedyś natknę, dam znać.
Indiger Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Indiger
Problem może być z grafikami. No bo w sumie trzeba byłoby zmierzyć wymiary pudełka i tak wydrukować by się dobrze zgadzało. Co do nadruków na płyty, to można zrobić własne na podstawie grafik z okładki.

Sprawdziłem co nieco i okazuje się, że trzeba by było przekonwertować wszystkie odcinki do jakiegoś formatu który współpracuje z DVD bo MKV odpada. No i przy próbie konwertowania znikają napisy, nie wiem za bardzo co na to poradzić.
lysy1234lysy1234
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 109
Indiger napisał(a):
Sprawdziłem co nieco i okazuje się, że trzeba by było przekonwertować wszystkie odcinki do jakiegoś formatu który współpracuje z DVD bo MKV odpada. No i przy próbie konwertowania znikają napisy, nie wiem za bardzo co na to poradzić.
Mógłbyś pierw zrobić hardsuby,a potem przekonwertować do formatu zgodnego z DVD.
Indiger Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Indiger
Czy format .avi działa na dvd? Bo z tego co wyczytałem w internetach to najlepiej napisy "wtopić" do .mp4 albo .avi. Ciekaw jestem jak wyszłoby z jakością. Czy taka konwersja z .mkv na inne rozszerzenie kradnie dużo na jakości. No i ile ewentualnie trwałby taki proces, bo wydaje mi się, że ta konwersja a późniejsze wypalanie napisów jest dosyć czasochłonne.
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Dni na forum: 1.918
Plusy: 1
Jeżeli już robić własne wydanie, to ja bym polecał zaprojektować samemu od zera. Nie oszukujmy się: w przypadku oryginalnych wydań, kreska na okładkach jest słaba. Ja bym chciał mieć na pudełku coś, co przypomina jego zawartość. Jedyne ładne okładki powstawały w latach 80 i 90. Według mnie, przodowała tu Columbia - pomysł można od nich skopiować.
Obraz
Obraz
Obraz

Ja bym sobie takie coś trzasnął na front:
Obraz

Do tego każdy film w osobnym pudełku z oryginalnym plakatem na okładce:
Obraz

lysy1234lysy1234 napisał(a):
Mógłbyś pierw zrobić hardsuby,a potem przekonwertować do formatu zgodnego z DVD.
Po co paskudzić ścieżkę wideo hardsubami? Lepiej zrobić i wmuxować DVDowe VobSuby (idx/sub).

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
RMX777 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
RMX777
Dni na forum: 2.099
Plusy: 7
ja kiedyś robiłem sobie coś takiego używając plakaty z kalendarzy jak ktoś chce mogę wrzucić całość

Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz Obraz
Indiger Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
Indiger
Ooo to wygląda świetnie! Zrobiłeś to w formie fizycznej, czy na projektach poprzestałeś?
RMX777 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
RMX777
Dni na forum: 2.099
Plusy: 7
miałem kiedyś w wersji fizycznej ale sprzedałem, całość składała sie z 11 opakowań

Forum DB Nao » » » Domowe wydanie Dragon Boxów?
Przejdź do:  
Dragon BallForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump