Forum Dragon Ball Nao

» [Rysunek] Rysunki - temat ogólny ocena: 7,33 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.073
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Fantastyczny rysunek fanatyczko

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.079
Posty: 518
Ładne, ale niedbałe, mogłaś troche wiecej czasu poświęcić wypełnianiem przestrzeniu za pomocą ołówka. Jeśli juz to robisz rob to dobrze. Nie znaczy to ze mi się nie podoba.

Aha i jakbys mogla to lokalizuj na samym poczatku planowania rysunku, kierunek padania swiatla, a nie cieniujesz gdzie popadnie.
fanatyczka
Saiyanin
Saiyanin
fanatyczka
Wiek: 32
Dni na forum: 6.623
Posty: 188
ja nie cieniowałam Megi ^^' a jeśli ci chodzi o jego broń, to nie wiedziałam jak to zrobić szczerze mówiąc
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.079
Posty: 518
Wyznaczasz kierunek padania swiatla i korzystajac z wlasnej wyobrazni zaznaczasz miejsca ktorego dotkna promienie. Ale jak kreskujesz juz to postaraj sie rowno, wyglada wtedy estetyczniej. Jak nadal nie do konca wiesz to popatrz sobie po obrazkach mangowych, albo chociaz nawet zwyklego np. martwej natury.
Amidala Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amidala
Dni na forum: 6.339
Ostrzeżenia: 1
Posty: 219
Skąd: Kraków
fajnie rysujesz fanatyczko

Gdy ktoś umiera wszponach Gniewu
Rodzi się klątwa..krąży w Okół miejsca Śmierci
Gdy zabłądzisz w to miejsce...
...:::ZNISZCZY CIĘ JEJ GNIEW:::...
Obraz
fanatyczka
Saiyanin
Saiyanin
fanatyczka
Wiek: 32
Dni na forum: 6.623
Posty: 188
arigatou gozaimasu majka-san (lub po polsku: wielkie dzięx majka)
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.866
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Fan-chan super rysunek! Masz dobrą kreskę, styl fajny. Myślałaś o narysowaniu własnej mangi?

Moze teraz cos mojego, w prawdzie zdjecie robione komorka, a rys przedstawia projekt ogrodu z lotu ptaka plus dwa przekroje ale...

http://img290.imageshack.us/my.php?image=zdj281cie010bl8.jpg
Ładnie. Moim zdaniem właśnie przedmioty i przyroda wychodzi Ci najładniej. Zgadzam się z Fanatyczką. Drzewa są godne podziwu. Chciałabym zobaczyć jakiś Twój rysunek w kolorze. Zazwyczaj widuję szkice albo wykonane tuszem. A wiadomo, nakładanie cieni na kolorowe rzeczy jest trudniejsze.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
fanatyczka
Saiyanin
Saiyanin
fanatyczka
Wiek: 32
Dni na forum: 6.623
Posty: 188
Fan-chan super rysunek! Masz dobrą kreskę, styl fajny. Myślałaś o narysowaniu własnej mangi?
dzięki i tak, wiele razy o tym myslałam, ale nie mam fabuły ( w najbliższym czasie co najwyżej będe robiła 1 stronowe doujishi)

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez fanatyczka: 14.02.2007, 13:28
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.079
Posty: 518
Dzieła prawidłowo w cudzysłowiu. Masz 19 lat a rysujesz rodem z podstawówki, nie ma się czym chwalic. Zaś jeśli są starymi pracami, to nie uważam za słuszne, odgrzewania starych kotletów.

Jedynie chibi songoku wyszedl ci w miare. Proponuje bardziej ośmielic kreske, bo prace wygladaja jakbys bal sie olowka (dociskac).
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.442
Posty: 1.031
Arty są z maja-lipca zeszłego roku. Miałem je zeskanować i wrzucić wcześniej, ale nie miałem dostępu do skanera. Nie boję się ołówka, używałem wtedy "HB" i "B", teraz rysuję "B4"; zacząłem rysować w marcu z.r. Dorzucę coś świeższego w najbliższym czasie (wolnym...). A tak w ogóle dzięki, że w ogóle komuś się zachciało je obejżeć.
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.532
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom
Wow,bardzo mi sie podobaja,a zwlaszcza Son Gohan SSJ2 i Chibi Trunks.Pracuje nad wlasnie takim zaznaczaniem cieni i zagiec,ale w moich rysunkach jeszcze jest tego za malo...Jutro mam dostac skany mojego Vegety,Majin Vegety,Goku SSJ i Mistic Gohana,to zobaczycie.

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.442
Posty: 1.031
Nawet nie wiesz jak mi było ciężko zapanować nad cieniami! Zawsze lubiłem rysować na spontana i nigdy rysunek nie wyglądał jak trzeba. Ale wkrótce wrzucę coś, z czego jestem naprawdę w pełni zadowolony ...
Meauleine ;) Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Meauleine ;)
Wiek: 34
Dni na forum: 6.319
Posty: 7
Skąd: z daleka ;P
Paintball czekam na Twoje kolejne rysunki na DA )
Ps.dzis zamierzam skonczyc obrobke swoich trzymaj kciuki to moze jeszcze dzis cos zrzuce ^^ Madziowa galeria.. kurcze!..nie sadzilam,ze kiedykolwiek dozyje takich czasow XD
Rivion Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Rivion
Wiek: 34
Dni na forum: 6.532
Posty: 685
Skąd: Skaryszew/Radom

If you want to kill me,hate me...detest me...
-----------------------------------------------------
"Wielu żywych zasługuje na śmierć. I wielu ginących zasługuje na dalsze życie. Czy potrafisz im je wrócić? Więc nie szafuj tak wyrokami śmierci, albowiem nawet najmędrsi nie potrafią dojrzeć wszystkich konsekwencji."
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.680
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
no to może czas na moje bazgroły ;]

Chibi Trunk
http://img143.imageshack.us/img143/1244/dsc00218xq7.jpg

Freezer 4 lvl
http://img167.imageshack.us/img167/3287/dsc00214ly6.jpg

Chibi Goku
http://img264.imageshack.us/img264/1693/dsc00212oa4.jpg

Goten
http://img170.imageshack.us/img170/5177/dsc00217mi1.jpg

Videl
http://img67.imageshack.us/img67/5811/dsc00221ma0.jpg

Future Trunk
http://img144.imageshack.us/img144/6980/dsc00222kk2.jpg

Kuririn
http://img67.imageshack.us/img67/1268/dsc00211xs8.jpg

i moje Ulubione:
Vegeta
http://img79.imageshack.us/img79/5940/dsc00216jl9.jpg

Dabura
http://img74.imageshack.us/img74/4071/dsc00219fv9.jpg

-----------------------------------------------------------------------
Sorki za taka beznadziejna jakość, ale zdjęcia robione aparatem i na dodatek w brudnym zeszycie

I niech was nie zwiodą te napisy "by Buzi" ze to niby nie moje. Buzi to jest moj nick w szkole ;]

prosze o jakieś rady i konstruktywną krytyke ;]

Pozdro

Obraz
PALATIAL REGALIA
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.442
Posty: 1.031
No to se pokrytykuję (konstruktywnie). Najpierw Kamyl, bo był pierwszy :

Pierwsza sprawa: Twarze. Każda jest w sumie taka sama. Tak samo rysujesz nos, oczy i brwii Vegety jak i Gohana i Goku tj. w tym samym wyrazie, tak, jakbyś nauczył się tylko tego jednego. Przyglądnij się wielkościom źrenic poszczególnych postaci, każdy ma inne. Dobrze dobrałeś proporcje twarzy Goku SSJ, choć lewe oko Goku powinno być mniejsze (konkretnie to węższe i bliżej prawej strony policzka, patrząc z twojej perspektywy na kartkę), a cała twarz tj. oczy, usta i nos- bliżej prawej strony (patrząc, jak wcześniej "na kartkę"). Poza tym oni nie mają tak okrągłych twarzy, powinieneś zaostrzyć krawędzie, kiedy robisz "zakręt" na wysokości między ustami a nosem. W przypadku Gohana, rysunek sprawia wrażenie rozciągnięcia w pionie. To dlatego, że narysowałeś za nisko brodę a "wcięcie" w jego stroju jest za głębokie i jest prowadzone zbyt łagodnie. Mniej więcej w połowie jego długości u ciebie, linia powinna skręcać w jednym punkcie pod wyrażnym kątem. Ręce Gohana wyszły proporcjonalnie do reszty ciała, co nie oznacza, że prawidłowo .
Vegeta wyszedł ci- oprócz wcześniej wspomnianego "rozciągnięia" i zbyt "wyśrodkowanej" twarzy- całkiem nieżle. Moim zdaniem- najlepiej z tej trójki. Ważne, że starasz się zachowywać odpowiednie proporcje. Spróbuj poprawić rysunek dłoni, wydają się za małe w stosunku do całości we wszystkich trzech artach. Myślę, że masz podobnie jak ja miałem- sugeryjesz się nadgarstkiem w rysowaniu dłoni. Sugeruj się całym ramieniem; nadgarstnik (toto, co mają na nadgarstku...) powinien być znacznie szerszy w każdym z rysunków. To by było na tyle u ciebie. Jest jeszcze pare rzeczy, np. kształt uszu, ale nie mam pojęcia jak napisać jak sam je rysuję, musiałbym pokazać to na żywo... Kończąc moją mini ecenzję daję ci ocenę: niestety,są tylko niezłe. Jeżeli poprawisz proporcje i układ twarzy, będzie naprawdę dobrze.
ps. górną część strojów (tylko tą lużną, nie kombinezony, jakie nosi np Vegeta) powinieneś rysować, używając bardziej kanciastych lub nieco mniej zaokrąglonych kresek. Zagięcia w okolicach pasa i rękawków są ostre, bo właśnie zagięte...



Teraz Son-Goten...
Te pierwsze kilka artów wygląda raczej jak coś rysowanego w kilka minut na nudnej lekcji, niż na spokojnie, mając czas nie piszę tego ze złośliwości- po prostu sam tak rysowałem (na polskim przykładowo) i mnie wychodziły podobnie . Dlatego skomentuję te ostatnie (Dabura i Majin Vegeta). Od razu widać, że rysowane były staranniej, bardziej się przyłożyłeś, lub miałeś więcej czasu. Mam w sumie wąty tylko do brwi Vegety (o Daburze póżniej.."):
Kiedy kończyłem rysować Vegetę, zawsze się zastanawiałem, daczego brwi nie wychodzą mi tak jak w mandze. Wychodziły mi tak jak u ciebie i taki wygląd mnie denerwował. Doszedłem do wniosku, że zaczynając je rysować, wybieram za niski punkt ich umieszczenia. Najwyższy punkt brwi powinien być znaaacznie wyżej, niż wcześniej zakładałem, rysując nos i oczy. Ponadto brwi powinny być "wypukłe" w stronę czubka głowy, nie w kierunku oczu. Ich połączenie rysuj nieco niżej na, na wysokości "kresek policzkowych" pod oczami. Krawędzie boczne oczu powinny być wyższe, tak jak brwi. To właśnie oczy i brwi powodują, że twarz wygląda dobrze, lub żle. W twoim przypadku kpiący, ironiczny uśmieszek Vegety przypomina raczej głupkowaty wyraz twarzy C16, kiedy po raz pierwszy go poznajemy. Gdyby nie te oczy, powiedzałbym, że Majin Vegeta jak malowanie i że sam bym chciał takiego narysować!
Co do Dabury- wiem z doświadczenia, że rysunki potworów są bardzo trudne do narysowania (ten, kto prubował narysować Picollo wie o co mi chodzi ). Jest moim zdaniem słabszy od arta Vegety, choć w jego przypadku poziome brwi są jak najbardziej na miejscu. Odnoszę jednak wrażenie ptrząc na niego, że lewa część jego twarzy jest za bardzo wysunięta.
Nigdy nie umiałem tego wyeliminować w moich rysunkach Picollo...
Ocena? Wszystko rysowane dobrą, ostrą kreską, problem tkwi tylko w oczach. Gdyby nie to twoje arty są bardzo dobre.



<patrzy na suwak po prawej> Ale się rozpisałem! Jeszcze tylko coś do Megane: Właśnie TO nazywam konstruktywną krytyką JAk już mówię komuś, żę mi się nie podoba, to jednocześnie rzucam argumenty dlaczego. Krytyka polega na mówieniu o tym co jest dobrze, a co spie#####ne. Nic mi nie da zmieszanie z błotem, kiedy nie wiem za co! Dlatego tyle pisałem o tym, co bym zmienił i jak. Pamiętam moje pierwsze prace, co robiłem nie tak i jak doszedłem do odpowiedzi na pytanie "dlaczego". Znasz się na rysunku? Mów ludziom jak doszłaś do jakiego efektu i w jaki sposób! Wiem, że każdy jest inny i ma własny styl, ale oglądając sporo artów wielu różnych ludzi widziałem w ich pracach moje własne błędy. Wyznaję zasadę "adaptacja/improwizacja", pytam więc: cy możesz mi poświęcić kilka minut czasu i pokazać która kreska jest nie tak jak być powinna i dlaczego? Chciałbym zobzczyć moje prace "czyimiś oczami".

ps.: i wrzuć swoje Arty! Jak na razie widziałem tylko jeden, na podstawie którego nic konkretnego nie jestem w stanie powiedzieć...
pps.: sorry za tyle textu, nie chciałem!

i
fanatyczka
Saiyanin
Saiyanin
fanatyczka
Wiek: 32
Dni na forum: 6.623
Posty: 188
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.442
Posty: 1.031
Noooo! Jeżeli to było "na szybko", to boję się zapytać jak tygląda "cały dzień się mordowałam" .....
Megane Kobieta
"Rōnin
Rōnin

Wiek: 36
Dni na forum: 7.079
Posty: 518
Jak na wojownika, ma male, dziewczece raczki.
Jesli to jest na szybko to o ile mniemam kreska powinna byc pewniejsza, dynamiczniejsza. a twoja jest watla, niepewna, kreslona a nie ciagnieta.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 15, 16, 17  

Forum DB Nao » » » » [Rysunek] Rysunki - temat ogólny
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook