Forum Dragon Ball Nao

» Adolf Hitler

Strony: 1, 2  

Kim jest dla Was Hitler?

Kim jest dla Was Hitler?
Tyranem i mordercą 67,65% 23 67,65%
Wielkim przywódcą 20,59% 7 20,59%
Dobrym człowiekiem 0,00% 0 0,00%
Idiotą bez szkoły 11,76% 4 11,76%
Wszystkich głosów: 34
King
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.169
Ostrzeżenia: 3
Posty: 6
skasujcie mi konto

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez King: 08.01.2009, 16:05
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.625
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Za dużo 'Włatców Much' się naoglądałeś?

Dla mnie jest jedynie aroganckim, zadufanym w sobie i swoich ideach tyranem, któremu sława i władza przysłoniły prawdziwy świat. Na dodatek się chłopak powiesił. Albo otruł? Postrzelił, udusił. Jeden pies ;p. Psychopata i tyle.
Massey Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Massey
Wiek: 28
Dni na forum: 5.788
Ostrzeżenia: 3
Posty: 166
Skąd: Ścinawa Nyska
ja go nie nawidze (chociaż codziennie w szkole robie sobie sfastykena rękach )
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.811
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Goji55 napisał(a):
(chociaż codziennie w szkole robie sobie sfastykena rękach )
Nie myślałeś czasem o zrobieniu sobie jej na czole? Albo na tyłku? Takie niekonwencjonalne rozwiązania są teraz naprawdę trendy. W dodatku dla takich osób jak Ty robią taniej transplantację mózgu. Wierz mi, nie masz nic do stracenia.

Nie wiem jak można podziwiać kogoś takiego jak Hitler. W historii świata nie było chyba nikogo, kto by miał tak nasrane (przepraszam za wyrażenie) pod kopułką. Jego chore ambicje doprowadził do wielkiej tragedii. Tacy ludzie, sorry, tego człowiekiem nie można nazwać, takie bestie nie powinny się rodzić.

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.212
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
King napisał(a):
Według mnie Hitler byl wielkim człowiekiem, chwała mu za to, on we mnie ożyje i będziemy rządzić razem Polską, a potem całym światem seig heil seig heil!!!!!
Aha, czyli jesteś nekrofilem?

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Według mnie Hitler byl wielkim człowiekiem, chwała mu za to, on we mnie ożyje i będziemy rządzić razem Polską, a potem całym światem seig heil seig heil!!!!!
Dzisiejszy program sponsorują literki:
"I" jak idiota
"C" jak czy można być większym idiotą?
oraz literka "N" jak nie można byc większym idiotą.

(chociaż codziennie w szkole robie sobie sfastykena rękach)
OK Betty...To teraz posłuchaj.
następnym razem, jak narysujesz sobie swastykę na swojej łapce, to weź tę łapkę do buźki i postaraj się ją włożyć tak głęboko, żeby wyszła przez dupę. A potem wykonaj gest faszystowskiego pozdrowienia. Emocje są niesamowite. Powinnaś spróbować. Skąd wiem? King nie wytrzymała, i się pochwaliła.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Głupi, zadufany w sobie jak Daichi powiedział, pierdoła, cwaniak, morderca... Można znaleźć więcej przymiotników, ale po prostu to nie jest człowiek tylko diabeł w ludzkiej skórze... Sorry był...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Lepiej by było, gdyby nie pojawił się na Ziemi był człowiekiem, który wyrządził wiele krzywd innym ludziom, można rzecz był to szatan w ludzkiej skórze najbardziej czarny charakter w ówczesnym czasie. Chciał poprzez robienie innym ludziom krzywdy zyskać wielką moc i władzę, ale wszyscy wiemy jak to się skończyło, niektórzy sądzą,że to co czynił Hitler było spowodowane podłożem psychicznym. Był to człowiek niezrównoważony psychicznie.
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 28
Dni na forum: 6.153
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
King napisał(a):
Według mnie Hitler byl wielkim człowiekiem, chwała mu za to, on we mnie ożyje i będziemy rządzić razem Polską, a potem całym światem seig heil seig heil!!!!!
A żeby mieć kase na wojsko weźmiesz pożyczkę z Eurobanku [ słyszałem ze dla dzieci samookaleczjących się taboretami mają zniżki] , powodzenia


Nie można się nie zgodzić , ze nie był wielkim przywódcą , aczkolwiek był złym przywódcą, przynajmniej dla nas , jak i w sumie dla większości Europy. Daleko zaszedł ze swoimi planami , ale przejechał sie po własnej psychice i tysiącletnie imperium padło po 6 latach, to juz wolę Cezara .

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.849
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Hako napisał(a):
Głupi, zadufany w sobie
Zadufany w sobie jak najbardziej, ale patrząc na Adolfa Hitlera, jak na człowieka, nie można powiedzieć że był głupi, wszak został wodzem Niemców, odznaczał się niezłym zmysłem taktycznym, oczywiście źródła historyczne mówią o jego postępującej chorobie psychicznej, niezrównoważeniu, i w tym bym szukał tego zła, które symbolizuje Adolf Hitlera.
Dark Sky napisał(a):
można rzecz był to szatan w ludzkiej skórze najbardziej czarny charakter w ówczesnym czasie.
Nie przesadzaj, był zły,okrutny, ale w tamtych czasach, większym czarnym charakterem, był niejaki Józef Stalin, co do porównywania do Szatana, uważam to za bezsens i niepotrzebne demonizowanie Hitlera, co trafnie zauważył David Irving w książce "Wojna Hitlera" którą nawiasem mówiąc, polecam, świetne lektura.
King napisał(a):
Według mnie Hitler byl wielkim człowiekiem, chwała mu za to, on we mnie ożyje i będziemy rządzić razem Polską, a potem całym światem seig heil seig heil!!!!!
Marna prowokacja,zresztą łapy mi opadają na takie teksty, litości stary, najpierw pomyśl zanim napiszesz.

Witajcie w świecie pozbawionym zasad.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Piechu: 13.06.2008, 18:31
Shiro Mężczyzna
"The Human Typhoon
The Human Typhoon
[ Klan Asakura ]
Shiro
Wiek: 35
Dni na forum: 7.018
Plusy: 4
Posty: 2.219
Skąd: Białystok
Był "idiotą bez szkoły" rzecz jasna chcę to ująć w metaforze, bo tak na prawdę Hitler był osobą inteligentną i jak już wcześniej wspomniał Piechu posiadającą zmysł taktyczny. Potrafił manipulować ludźmi i zjednać sobie cały naród niemiecki. Człowiek charyzmatyczny. Owszem jego ideologie o czystej rasie, dominacji nad innymi narodami są chore, ale podciągać go pod sfery demoniczne nie wolno...

Z resztą jak już wcześniej Piechu wspomniał w Hitlerze postępowała choroba psychiczna, która na koniec doprowadziła do go samobójstwa. Uważam, że największym potworem i mordercą tamtych czasów był towarzysz Stalin.
Wszak w łagrach sowieckich za jego panowania wymordowano wiele milionów ludzi, w tym i Polaków... Od chociażby słynna sprawa katyńska.

Nie pochwalam czynów Hitlera i uważam, że to jest jeden z mroczniejszy okresów w historii świata.

Dai Kaiosama napisał(a):
Według mnie Hitler byl wielkim człowiekiem, chwała mu za to, on we mnie ożyje i będziemy rządzić razem Polską, a potem całym światem seig heil seig heil!!!!!
Dzisiejszy program sponsorują literki:
"I" jak idiota
"C" jak czy można być większym idiotą?
oraz literka "N" jak nie można byc większym idiotą.
I agree with that...
King zastanów się nad sobą samym... Na prawdę, to jest chore...
Nie wiem czy to jest napisane na zasadzie prowokacji jak wspomniał Piechu czy na prawdę fascynuje cię Hitler, ale wiem jedno... Jeżeli w twoim przypadku jest to te drugi to zalecam iść się leczyć i to jak najszybciej.

Btw. Goji55 ty jesteś nie lepszy, masz 12 lat, rozumiem młody wiek i ty uważasz, że to jest szpan rysować sobie sfastyki... Ale na prawdę zalecam ci ruszyć czasami swoimi szarymi komórkami...

Tyle ode mnie.

Sometimes baby
We make mistakes
Dark and hazy
Prices we pay
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Shiro może i tak, ale popatrz na rzeź Żydów w obozach zagłady nikt normalny tak nie robi, Żydzi to naród jak każdy inny, zresztą podobnie jak Polacy. Uważam, że Hitler był człowiekiem działającym impulsywnie i zataczającym się w jego chorym umyśle. Pozbawić tylu ludzi życia naprawdę to jest obrzydliwe i karygodne. Gdyby żył w teraćniejszych czasach zabraliby go pewnie do psychiatryka.
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.799
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Kurde gadamy na tego kolesia, a tak naprawdę możliwe, że to dzieciak, który nie uczy się historii i robi sobie z nas jaja i tylko się śmieje, że ulegamy jego beznadziejnie głupiej prowokacji...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Kyasarin Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]

Wiek: 32
Dni na forum: 6.202
Posty: 633
Skąd: Kielce
Hmm. Z tego, co widzę, ktoś tu założył temat chwalący Hitlera i teraz się z tego mało kulturalnie wycofuje. Haha?

Jeżeli chodzi o pana Hitlera, jest dla mnie tylko i wyłącznie zbrodniarzem. Ale za to inteligentnym. Cholernie. A że nie mam już więcej nic do powiedzenia na ten temat, powrócę do Kinga.

Kolego.
Pozwolę sobie powtórzyć za Dai'em:
Dai Kaiosama napisał(a):
O nie Barbie... Co to, to nie. Nawarzyłaś piwa, to teraz je wypij.
Pomijam to, że większość Twoich postów składa się z samych przekleństw i obelg kierowanych do Członków. Ale TEGO nie mogę przemilczeć:
3:45 King: * [ nie przeklinaj! ] JA * [ nie przeklinaj! ] * [ nie przeklinaj! ] Z TYM HITLER
3:45 King: NIE POPIERAM GO * [ nie przeklinaj! ]
3:45 King: ODWOŁUJE TO * [ nie przeklinaj! ] WSZYSTKO DO * [ nie przeklinaj! ]
3:46 King: CO WY * [ nie przeklinaj! ]
3:46 King: SZWAB * [ nie przeklinaj! ] JAKIŚ * [ nie przeklinaj! ] HITLER
3:46 King: WY * [ nie przeklinaj! ] * [ nie przeklinaj! ] WIEŚNIAKI
3:46 King: HITLER TO * [ nie przeklinaj! ]
3:47 King: OPAMIĘTAŁEM SIĘ JUZ * [ nie przeklinaj! ] WIEŚNIAKI
3:47 King: rozumiecie
Gdybym była chamska, odpowiedziałabym Ci soczystym "wyp.. stąd", ale ograniczę się do tych kilku zdań, których nie musisz, ale w moim mniemaniu powinieneś przeczytać:
Zostań na forum. Obserwuj, do czego prowadzi jedna zła decyzja na taką skalę.. Cierpliwie czytaj, co mają do powiedzenia o Tobie i o tym, co napisałeś. I może następnym razem zastanowisz się trzy razy, zanim coś zrobisz. Przestaniesz bawić się w idoiotyczne prowokacje, chociaż nie wierzę, że nasza tu interwencja(nasza.. no dobra, przede wszystkim pozostałych, trudno nazwać mój post interwencją..) czegokolwiek nauczy człowieka, który nie potrafi przewidzieć, że wychwalanie Hitlera prowadzi do nieprzyjemności. Jeżeli masz więcej niż ok12 lat(w co wątpię), to jesteś skończonym idiotą. Jeżeli masz mniej, przestań oglądać "Włatców móch". Takie moje zdanie.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.124
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Uważam, że Kyasarin ma rację podpisuje się pod jej słowami oczywiście Wszyscy wiemy jak to się skończyło i dobrze, że Powstanie Warszawskie wypędziło Niemców z Polskich Ziem. Polska pokazała, że jest silnym i zjednoczonym narodem choć szkoda, że tyle wspaniałych Polskich generałów musiało stracić życie.
To Tyle. Pozdrawiam

shiro: A co to ma do tematu? ;p Spam!
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Dark Sky napisał(a):
Wszyscy wiemy jak to się skończyło i dobrze, że Powstanie Warszawskie wypędziło Niemców z Polskich Ziem. Polska pokazała, że jest silnym i zjednoczonym narodem choć szkoda, że tyle wspaniałych Polskich generałów musiało stracić życie.
To Tyle. Pozdrawiam
Że każde zdanie z powyżej cytowanego jest stekiem bzdur, polecam koledze książkę do historii, klasa 4 podstawówki powinna już coś o tym napominać.
Dla tych, którzy chcieliby polemizować na temat "Jaka to polska była silna i zjednoczona", chciałbym przypomnieć o okupacji radzieckiej.
Reszta nie jest nawet godna poprawy.

Hitler, cóż. Niewątpliwie był świetnym politykiem, potrafił podnieść Niemcy rzucone na kolana po traktacie wersalskim, oraz wykorzystać nastroje panujące w kraju by dojść do władzy. Był niewątpliwie inteligentny, na co wskazuje przykładowo to, iż przewidywał, że ani Wielka Brytania ani Francja nie zrobią kompletnie nic by wspomóc Polskę.
Jednocześnie wykazał się niehumanitarnymi nacjonalistycznymi poglądami, i niespotykanym okrucieństwem. Krótko podsumowując, ludobójca i 'zbrodniarz przeciw ludzkości'.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Ok..
Skoro atmosfera wokół tematu już nieco ostygła, czas w końcu napisać coś od siebie.

Wszyscy wiemy jak to się skończyło i dobrze, że Powstanie Warszawskie wypędziło Niemców z Polskich Ziem. Polska pokazała, że jest silnym i zjednoczonym narodem choć szkoda, że tyle wspaniałych Polskich generałów musiało stracić życie.
To Tyle. Pozdrawiam
Oto olśniła mnie niezgłębiona mądrość. Jej blask spłynął na mnie tak, jak krople rosy spływają po płatkach polnych kwiatów, subtelnie i delikatnie. Skąpany w tej niezwykłej światłości czuję się tak wspaniale, wręcz cudownie. Dziękuję za ten dar oświecenia.
Dzięki niemu wszystko stało się jasne i proste.

A co do samego Hitlera.
Ocena tej postaci nie jest trudna. Nawet, jeśli pominie się jego rolę w historii ludzkości. A tej nie mam zamiaru przedstawiać z przyczyn tak oczywistych, że nie ma powodu ich tłumaczyć.

Ocena Hitlera jest oczywiście jednoznaczna. To niewątpliwie jeden z największych, o ile nie największy, zbrodniarz w historii. Był niewątpliwe osobą inteligentną. A przynajmniej na tyle, by w panującej wówczas sytuacji politycznej, odnaleźć się ze swoimi poglądami i skutecznie się wypromować. A do tego z łatwością przejrzał sposób postępowania zachodnich demokracji i przewidywał ich reakcje. Co więcej, był on bardzo skutecznym mówcą. Prawdopodobnie jednym z najlepszych w historii. Nie mając doświadczenia anie zaplecza politycznego, w ciągu kilku lat po wojnie stanął na czele ruchu narodowosocjalistycznego i zdobył pełnię władzy. To bezsprzecznie duże osiągnięcie. Dziś można tylko żałować, ze te cechy charakteru wykorzystał Hitler w tak zbrodniczych celach.
Co poza tym?
Hitler to symbol wielkiej porażki. Nie udało mu sie zrealizować żadnego z założonych celów. Nie udało mu się zniszczyć komunizmu, nie zniszczył "narodu wybranego", przegrał wojnę, którą sam wywołał, a tysiącletnia Rzesza rozsypała się w puch... No cóż.. może jednak nie był tak wielkim i wybitym wodzem i politykiem, jakim niektórzy chcieliby go widzieć.
Poza tym był zbrodniarzem i ludobójcą. Zbrodniarzem i ludobójcą na przerażającą skalę. I przede wszystkim z tego punktu widzenia trzeba na niego patrzeć. Prawdopodobnie nawet za 1000-2000 lat Hitler wciąż będzie symbolem szalejącego zła. Jego poglądy i czyny będące ich konsekwencją, były i na pewno jeszcze długo będą punktem odniesienia dla definicji zbrodni wojennych i ludobójstwa.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.615
Posty: 105
Shiro napisał(a):
Był "idiotą bez szkoły" rzecz jasna chcę to ująć w metaforze, bo tak na prawdę Hitler był osobą inteligentną i jak już wcześniej wspomniał Piechu posiadającą zmysł taktyczny. Potrafił manipulować ludźmi i zjednać sobie cały naród niemiecki. Człowiek charyzmatyczny. Owszem jego ideologie o czystej rasie, dominacji nad innymi narodami są chore, ale podciągać go pod sfery demoniczne nie wolno...

Dai Kaiosama napisał(a):
Ocena Hitlera jest oczywiście jednoznaczna. To niewątpliwie jeden z największych, o ile nie największy, zbrodniarz w historii. Był niewątpliwe osobą inteligentną. A przynajmniej na tyle, by w panującej wówczas sytuacji politycznej, odnaleźć się ze swoimi poglądami i skutecznie się wypromować.

Dai Kaiosama napisał(a):
Hitler to symbol wielkiej porażki.
chciałabym nieco rozwinąć te myśli.
zgadzam się ze wszystkimi wyżej wymienionymi cytatami, ale nikt z was nie powiedzial jeszcze jednego i najbardziej oczywistego - ten człowiek po prostu miał wizję. jaka ta wzja była, to już wiemy i historia poddała to już ocenie. ale ważne jest to, że on miał siłę i odwagę aby swoją wizję urzeczywistnić. a do tego miał w sobie tyle charyzmy, że przekonał do niej wielu.
pod tym względem muszę , chcąc nie chcąc, stwierdzić, że rzeczywiście był wielkim człowiekiem.
to, że był też mordercą, zbrodniarzem, ludobójcą to również niepodważalny fakt. niemniej uważam, że należy mu się szacunek - nie za to, co zrobił, za to oczywiscie należy mu sie wiekuista kara i potępienie, ale za to, że miał odwagę.
trzeba też przyznać, że całkowicie zmienił oblicze rzeczywistości, w której przyszło mu żyć. po jego śmierci, świat przestał być taki sam, coś się skończyło i coś się zaczęło.
mam nadzieję, że zostanę dobrze zrozumiana.

a co do samej fascynacji osoba Hitlera przez ludność nie-niemiecką - to rzeczywiscie brak znajomosci podstawowej wiedzy historycznej. wystarczy stwierdzic, ze Hitler miał w planach wymordowanie wszystkich ludów nie-germańskich. taki nieuświadomiony szczeniak wielbi po prostu kogos, kto chce go zabić. paradoks.

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.371
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
eli napisał(a):
chciałabym nieco rozwinąć te myśli.
zgadzam się ze wszystkimi wyżej wymienionymi cytatami, ale nikt z was nie powiedzial jeszcze jednego i najbardziej oczywistego - ten człowiek po prostu miał wizję. jaka ta wzja była, to już wiemy i historia poddała to już ocenie. ale ważne jest to, że on miał siłę i odwagę aby swoją wizję urzeczywistnić. a do tego miał w sobie tyle charyzmy, że przekonał do niej wielu.
pod tym względem muszę , chcąc nie chcąc, stwierdzić, że rzeczywiście był wielkim człowiekiem.
to, że był też mordercą, zbrodniarzem, ludobójcą to również niepodważalny fakt. niemniej uważam, że należy mu się szacunek - nie za to, co zrobił, za to oczywiscie należy mu sie wiekuista kara i potępienie, ale za to, że miał odwagę.
Pozwól, że obrazowo przedstawię tę odwagę:
Jeżeli znalazłabyś na ziemi 10 zł, nie podniosłabyś?
To nie ma nic wspólnego z odwagą, on po prostu wykorzystał okazję. A pomyśleć, że umożliwiły mu to następstwa Traktatu Wersalskiego, to dopiero ironia...
eli Kobieta
Super Nameczanin
Super Nameczanin
eli
Dni na forum: 6.615
Posty: 105
Old Shatterhand napisał(a):
on po prostu wykorzystał okazję
to prawda, ale jeśli spojrzeć na to z tej strony, to okazję wykorzystał również lenin, potem stalin, mussolini a także i piłsudski - którzy przejęli władzę po kryzysie ówcześnie panującego systemu politycznego.
ale do głoszenia haseł typu "zdobądżmy cały świat i zlikwidujmy wszystkich, ktorzy są od nas inni" potrzeba czegoś więcej. mnie bardzo fascynuje to, że hitler zdobył tak ogromne poparcie dużej części (nie całego!!!) społeczeństwa (myślę o prawdziwych fanatykach, a nie tych zmuszonych rozwojem sytuacji do poparci hitlera)
aby skonstruować tak wielka machine propagandowa potrzeba bylo wiele siły. i przy tym będę obstawać.

... idż wyprostowany wśród tych, co na kolanach...
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » » Adolf Hitler
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook