Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Teraz Polska?

Legolas Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Takeda ]

Wiek: 31
Dni na forum: 6.566
Ostrzeżenia: 1
Posty: 432
Witam zakładam ten temat ponieważ byłem dziś na filmie "Karol Papież kóry pozostał człowiekiem" i zostało mi w pamięci wiele scen jeśli chodzi o religijną wojnę z "Islamem"

Jak każdy wie wojna ta toczy się na tle religijnym jednak jest tak naprawdę wielką polityczną walką. Jak myślicie czy faktycznie skazanie na śmierć Husajna zakończy Irakijskie konflikty, zamachy terrorystyczne, czy tylko doda chęci terrorystom. Jak myślicie czy nasza Polska ziemia, nie splamiona jeszcze krwią zamachowców, niewinnych ludzi ginących podczas zamachów terrorystycznych, taka zostanie.. Czy jednak w najbliższym czasie wojna głębiej dotknie Polaków?

Moim zdaniem spór z zamachowcami był bez sensu.. Możliwe, że nikt nie zdawał sobie sprawy jakie będą konsekwencje wysłania wojska do Iraku. Polska jest zagrożona tak samo jak każde inne państwo mające swoje oddziały w krajajach arabskich. Nie chciałbym krakać, jednak uważam , że zamach wcześniej czy później się odbędzie.. Wojna pochłonie wiele ludzi.. na kraje Chrześcijańskie spadnie śmierć i krew.. Same przemuwienia papieża prowokują terrorystów do działania. Przyszła mi teraz również myśl o końcu świata. Nie nadejdzie on w wyniku jakichś zmian w naturze. To ludzie zniszczą się wzajemnie.

Pozdrawiam i czekam na opinie
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.638
Plusy: 2
Posty: 1.408
Czy Polska mż estac się celem ataku terrorystycznego międzynarodowej organizacji terrprystycznej?
Teoretycznie tak...
Ale w praktyce jest to bardzo mało prawdopodobne.
Powodów jest kilka.
Ja wspomne ten najbardziej oczywisty.
Polska, jak potencjalny cel ataku, jest krajem bardzo mało atrakcyjnym.
Rola Polski na arenie międzynarodowej jest zbyt mało znacząca, aby terroryści mieli zaprezatac sobie nami głowę.
I nasz udział w wojne z Irakiem nie będzie odgrywac tu jakiejś decydującej roli. Choc prędzej czy później Polskę w końcu zacznie sie postrzegać jako aktywnego uczestnika interwencji...
Jednak według mnie nie będzie to miało decydującego znaczenia.

Co się zas tyczy wojny z terroryzmem.
Terroryzm jest aktualnie ejdnym z najpowazniejszych, realnych zagrożeń, który swym zasięgiem otacza właściwie cały świat.
To nie tylko WTC, Pentagon, Londyn, Madryd czy Berlin(tu udałosię zapobiec atakowi).
To przede wszystkim Azja i Bliski Wschód, gdzie mordowanie niewinnych osób jest właściwie na porzadku dziennym.
Cos z tym zrobic trzeba.
Czy metody, któe zostały podjęte okaża się skuteczne? Nie wydaje mi się, aby tak było. Ale mówiąc szczerze trudno mi wskazac lepsze...
A co do samej wojny z terroryzmem(niekturzy nazywają ją III Wojną Światową), to obawiam się, ż eto, czego świadkami byliśmy do tej pory, może być dopiero początkiem...

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
Szarak Mężczyzna
"Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
Nadworny Irytujący Słownik Ortograficzny
[ Klan Takeda ]
Szarak
Dni na forum: 6.654
Posty: 1.214
Skąd: 4chan.org, Ostrzeżeń: Więcej niż Ty, kochany użytkowniku.
IMO, w najbliższym czasie Polska nie zostanie zaatakowana. Dai podał już konkretne powody, a ja mogę tylko przytaknąć jego słowom. Nowy Jork, gdzie żyje tylu mieszkańców co połowa Polski, Madryt, Paryż, Londyn są atrakcyjniejszymi miastami jeśli chodzi o wymagania terrorystów, a odpowiednio Ameryka, Hiszpania, Francja i Anglia zdecydowanie ostrzej zareagują, co da terrorystom kolejny powód do zamachów, czy nawet regularnej wojny.
Jeśli chodzi o sytuację w Iraku, jestem przerażony. Bush powiedział „Koniec Wojny!”, a to był dopiero początek. Jestem całkowicie za wycofaniem wojsk polskich z Iraku. Bo to nie nasza wojna. Owszem, wiąże nas Pakt Północnoatlantycki (NATO), lecz wiele krajów, szczególnie z Europy zachodniej nie przystąpiło do wojny, więc uważam – my też nie musimy płaszczyć się przed Amerykanami.
Stacjonujemy w Iraku, a to tylko rozjusza terrorystów. Jeśli nie damy im powodu, i odejdziemy, nie zaatakują nas. To samo tyczy się Afganistanu, Kosova (mój ojciec tam był) i Kongo.
Czy wojna z terrorem to III Wojna Światowa? Nie. Dlaczego, niech każdy poda sobie sam swój powód. Lecz, uważam, że jest to przerażający wstęp, do kolejnej masowej zagłady. I, oby to się nie wydarzyło za naszego życia.

PS. Ten post dedykuję Navaro, by pokazać że potrafię jeszcze pisać długie posty. Tylko mi się nie chce, i nie mam czasu…

Cthulhu fhtagn!
la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
That is not dead which can eternal lie.
Nie jest umarłym ten który spoczywa wiekami,
fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi
And with strange aeons even death may die
nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami.

I kto powiedział, że jesteśmy poważni?
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Teraz Polska?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook