Forum Dragon Ball Nao

» Najnowszy chapter - komentarze ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 24, 25, 26  
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.828
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
ha, ja się nie tyle boję "wybuchu szaleństwa" (w rodzaju: Sasuke robi wyrzynkę wszystkich wokół i demoluje pół wsi), tylko że jemu się coś w łepetynie przestawi, że uroi sobie coś nowego i podąży za jakąś nową ideą, która obiektywnie patrząc będzie paskudna dla niego, dla Naruto i dla świata - tylko nie dla Madary... Bo ja wciąż obstawiam, że Madara ma względem Sasuke jakieś plany

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.847
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
W sumie jakby patrzeć od strony czysto psychologicznej, Madara może specjalnie podkoloryzować swoją opowieść.Spytacie czemu ? Otóż prosta zasada - kiedy człowiek traci sens swojego życia, podążą za czymś/kimś kto mu ten sens nada.Przypomina mi się czysta analogia do Haku i Zabuzy i obawiam się, że tak jak Zabuza chciał wykorzystać zdolności Haku, by przejąć władze, tak i Madara będzie chciał wykorzystać Saska do zemsty na Konoha.Jeżeli spojrzymy na to od strony Saska, to Madara dał mu do zrozumienia, że za całym okrucieństwem jego życia nie stał Itachi, lecz rada Konohy i Danzou.To automatycznie prowadzi do tego, że będzie się chciał zemścić na nich, a tym samym walka z Konohą jest nieunikniona.Madarze to na ręke, w końcu jego plan jest prosty - ot właśnie ów zemsta.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.828
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
dobrze pomyślane i powiedziane. Podoba mi się. Dlatego właśnie tak rozpaczliwie liczę na tę wspaniałą inteligencję Sasuke, który potrafi patrzeć poza i analizować. Ale jak będzie naprawdę... ? Ja chcę tylko, żeby on był w końcu szczęśliwy - najlepiej przy boku Hokage Naruto...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.847
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
clio napisał(a):
Dlatego właśnie tak rozpaczliwie liczę na tę wspaniałą inteligencję Sasuke, który potrafi patrzeć poza i analizować.
Owszem potrafi, lecz jak wiele razy się przekonaliśmy, w sytuacjach kryzysowych potrafi mieć także wielkie załamanie.Myśle, że z dotychczas istniejących sytuacji, w jakich się znalazł, ta jak najbardziej sprzyja temu, by dopadło go w końcu szaleństwo ... Liczę na Sasuke, wiem, że mimo ze dużo razy mu coś odbijało podczas walki i sagi, ale w końcu i tym razem jak poprzednio otrząśnie się i wybierze właściwą stronę.BTW Sądzę, że niestety, ale manga zbliża się ku końcowi.Wszystko prowadzi już do Konohy, Pain, Hebi, Sasuke, Madara ... zbliża się albo koniec, albo naprawdę wielka bitwa. I myślę, że w tej bitwie Sasuke stanie ostatecznie z Naruto ramie w ramie, bo zapewne on, Tsunade i reszta wioski podległa Hokage, będzie miała wojne domową z Danzou i z radą.Przypuszczam także, że poleje się krew ... no cóż oby żaba zdążyła na czas i Naruto dostał power upa, bo może być krucho.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.828
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
powiem bluźnierczo, że w sumie nawet nie miałabym nic przeciwko, gdyby koniec nadszedł. Nie bijcie! To moja osobista opinia - jako osoby, dla której wydaje się czymś strasznym oczekiwanie na przykład 10 lat na zakończenie. Z drugiej strony - czemu nie? To wszystko dlatego, że stałam się fanką Naruto w ciągu miesiąca: obejrzałam i przeczytałam to, co powstawało przez 10 lat. Ale to chyba kwestia przyzwyczajenia - już zaczynam się przyzwyczajać, że co piątek nowy odcinek. A te piątki mimo wszystko tak szybko nadchodzą.

W każdym razie Kishimoto w jednym z wywiadów powiedział, że w planach ma epizod poświęcony Kakashiemu - może więc to jeszcze nie będzie koniec...

Czy Sasuke w sytuacjach kryzysowych miewa wielkie załamania? Hmm... Jak dla mnie, to on właśnie jest jedną z postaci, które zachowują w tej powieści największe opanowanie. Jak wspominałam, na uwagę zasługuje bitwa z Itachim, do której Sasuke podszedł bardzo na trzeźwo (odsyłam do tematu o walkach). Dlatego właśnie liczę na tę jego chłodną ocenę - ale przecież doskonale zdaję sobie sprawę, jak bardzo w tym momencie mu się wszystko miesza. W tamtej chwili ta inteligencja może mimo wszystko nie mieć szans z burzą uczuć i emocji... Trzeba jednak pamiętać, że każdy reaguje w inny sposób i nie można wszystkich wkładać w jeden szablon. Myślę, że już następny odcinek może nam co nieco w tym kierunku pokazać...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.847
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Czy Sasuke w sytuacjach kryzysowych miewa wielkie załamania? Hmm... Jak dla mnie, to on właśnie jest jedną z postaci, które zachowują w tej powieści największe opanowanie.
Warto sobie przypomnieć choćby sytuacje z egzaminu na Chuunina.Sasuke także miewa chwile słabości, a czasem traci zimną krew.Wydaje mi się, że dużo spokojniejszą postacią pod względem emocji, tudzież ciężkich sytuacji jest Naruto. Sasuke ma zwichrowany umysł i wydaje mi się, że pomalutku osiąga swój limit psychiczny. Jak ktoś już wspomniał, tekst "To nie prawda" zdaje się być jego ostatnią deską ratunku. Nie wiem czemu, ale mam dziwne przeczucie, że w obecnej sytuacji poznamy Sasuke z innej strony ... tej bardziej szalonej.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.828
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
O nie, nie zgadzam się absolutnie, że Naruto jest spokojniejszą osobą. Przeciwnie, to on często działa bez zastanowienia,bez żadnego namysłu - a przynajmniej tak może się wydawać postronnej osobie, choć tak naprawdę jest inaczej.

Pisałeś wprawdzie o działniu pod wpływem emocji, hmm... Trzeba się zastanowić. Nie ujmuję nic Naruto, ale w dalszym ciągu nie wydaje mi się, by Sasuke gorzej od niego panował nad emocjami. Przeciwnie, uważam, że wyróżnia się ogromną nad nimi kontrolą. Nie znaczy to, że nie ma emocji - i w niektórych sytuacjach mimo wszystko dochodzą one do głosu. Jednak ani w połowie tak często jak u Naruto - co, podkreślam, w żadnym przypadku nie jest minusem.

Sasuke widzę jako człowieka, który jest w stanie doprowadzić do końca rzecz, jaką rozpoczął. Nie poddaje się właśnie emocjom, nie działa pod ich wpływem, nie pozwala, by odwiodły go od celu. (Wciąż podsuwam za przykład walkę z Itachim.) Nikt jednak nie jest w stanie przewidzieć zachowania drugiej osoby w każdej sytuacji, bo sytuacje i okoliczności różnią się zawsze, a człowiek reaguje w zależności od nich. W tej chwili Sasuke ma być może w głowie największy chaos, znajduje się w stanie, w jakim nie znajdował się nigdy wcześniej. Być może to, czego się dowiedział, złamie go. Wahałabym się jednak na podstawie tego konkretnego epizodu wyrokować na temat wytrzymałości psychicznej Sasuke. Jak dla mnie, jest on zdumiewająco stabilną postacią - biorąc pod uwagę jego przejścia z przeszłości. Miał to szczęście, że najwcześniejsze dzieciństwo było dla niego spokojne i dobre - dzięki temu jego osobowość rozwinęła się pomyślnie, zaś późniejsze wydarzenia jedynie "wzmocniły" go.

Być może patrząc w całokształcie, Naruto rzeczywiście jest silniejszą osobowością. Nawet nie "być może" - jest. Dlatego właśnie on jest w stanie ocalić Sasuke przed ciemnością.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.847
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Mnie nie chodzi oto, iż Sasuke poddaje się emocjom bardziej od Naruto. Dobrze wszyscy wiemy, iż Dres bardzo często działa pod wpływem bodźców, które go otaczają. Bardziej mi chodzi o kwestie dążenia do celu, oraz ogólnej stabilności psychicznej. Naruto jeżeli miewa chwile zwątpienia, to nie siada w zadumie nad tym, nie stoi w miejscu. On brnie dalej według założonych sobie postanowień, nie zważając na przeciwności losu. Śmiem twierdzić, że jeżeli chodzi o samą psychikę (a nie oto kto jak działa pod wpływem emocji) Naruto znacznie przewyższa Sasuke. Jeżeli zaś chodzi o spokój w walce, to oczywiście ... Sasuke jest w tym przypadku dużo lepszy. Dres reaguje pod wpływem emocji, lecz potrafi się znacznie szybciej podnieść po porażce. Sasuke czasem ukazuje obraz tego dziecka, które zaznało tak wielu nieszczęść. Czasem zdarza mu się wpaść w zadumę, zwątpić w siebie i w sens tego co robi. Naruto także, lecz w dużo mniejszym stopniu. Zastanawiające, że oni są dla siebie nawzajem motorem napędowym do spełnienia swych marzeń. Naruto dzięki Sasuke pragnie być silniejszy, co być może doprowadzi go do poziomu Hokage, z kolei Sasuke jak już wspomniałaś ma szansę wyjść z tego cienia ... W głębi duszy czuje, że on pragnie tego.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.828
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
idealne podsumowanie. Już nie mam nic do dodania
Tyle tylko, że zwyczajowe pojęcia "silna/słaba psychika" często oznaczają w rzeczywistości co innego, niż się powszechnie uważa Mówię z doświadczenia

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.555
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Nie uważacie, że niedługo mogą wyczerpać się pomysły Kishimoto? w końcu [ ort! ] Sasuke pokonał Itaczka , zabijając go przy tym. Okazało sie, że jednak nie był złym bratem, tylk ogo chronił i uratował go.

Jedynie Naruto może dalej trenować, ćwiczyć i może osiągnie swój wymarzony tytuł, co raczej jest pewne. Możliwe,że w finałowym pojedynku pokona lidera Akatsuki, Naruto, stając się dzięki temu ostatnim Hokage przed końcem rysowania mangi.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.269
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ishido napisał(a):
Możliwe,że w finałowym pojedynku pokona lidera Akatsuki, Naruto, stając się dzięki temu ostatnim Hokage przed końcem rysowania mangi.
Dziwne masz teorie Ishi. Twoim zdaniem będziemy obserwować walkę o tytuł Kage wioski liścia? A co z Tsunade? Najpierw musiała by umrzeć, albo tytuł oddać. Twoim zdaniem przekaże go w nagrodzie zwycięzcy pojedynku?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.555
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Joe Weider napisał(a):
Najpierw musiała by umrzeć, albo tytuł oddać.

Umrze , zobaczysz. Już stara jest. Pewnie po drodze ktoś na nią dybnie, może cała horda pomocników tego przywódcy, jak mu tam szło? Tobi? Gdy padnie Tsunade , reszta wojowników, zapewne cała Konoha, Piasek wezmą się za morderców Hokage, Naruto stanie do walki z przywódcą Akatsuki, w którym wygra, może poskromi Kyuubiego.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.828
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
dlaczego nie? Sądzę, że tytuł rzeczywiście można przekazać. Jakoś nie wyobrażam sobie, by Yondaime nalał Sandaime i dzięki temu został Hokage. Poza tym... Możliwe jest, że i na Tsunade przyjdzie czas, skoro dwaj pozostali Sanninowie odeszli do krainy przodków - choć wcale jej nie życzę. Aczkolwiek konkretnych pomysłów na ciąg dalszy jakoś mi brak. Jest tyle ewentualności... Mnie zresztą najbardziej interesuje, co będzie z Sasuke i Naruto... Bo ta sharinganowa kontrola nad Kyuubim to... to daje duże pole do popisu.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.555
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
clio napisał(a):
choć wcale jej nie życzę.
racja, ładny z niej rysunek jest.

clio napisał(a):
Aczkolwiek konkretnych pomysłów na ciąg dalszy jakoś mi brak
=="
clio napisał(a):
Mnie zresztą najbardziej interesuje, co będzie z Sasuke i Naruto...
Razem to raczej nie będą ;p Narutacz pewnie ozeni sie z tą bezoką Hinatą

clio napisał(a):
Bo ta sharinganowa kontrola nad Kyuubim to... to daje duże pole do popisu.

Może być pojedynek między Mangekyuu Sharingana Sasuke i Naruto z poskromionym Kyuubim, to byłoby coś.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.828
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Razem to raczej nie będą ;p
Będą, będą Jeden jako Hokage, drugi jako dowódca ANBU, zawsze za jego plecami...

Może być pojedynek między Mangekyuu Sharingana Sasuke i Naruto z poskromionym Kyuubim, to byłoby coś.
Tylko w jakich okolicznościach Sasuke i Naruto znów mieliby stanąć przeciw sobie? I po co? I dlaczego? Chyba że Sasuke przejmie samobójcze zapędy swojego brata i zapragnie zginąć z ręki Naruto... -_-'

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.831
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Może być pojedynek między Mangekyuu Sharingana Sasuke i Naruto z poskromionym Kyuubim, to byłoby coś.
Tylko w jakich okolicznościach Sasuke i Naruto znów mieliby stanąć przeciw sobie? I po co? I dlaczego? Chyba że Sasuke przejmie samobójcze zapędy swojego brata i zapragnie zginąć z ręki Naruto... -_-'
Nie ma takiej opcji, obstawiawm, że Sasuke po tym co się dowiedział zmieni się i wróci do Konohy i do swoich przyjaciół... No i myślę, że o prawdziwym Itachim dowie się cała wioska i wcześniej wspomniany Uchiha zamieszka razem z bratem (o ile nadal żyje...)
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.828
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
ja myślę, że Itachi niestety odszedł już w zaświaty... -_-'

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.831
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
clio napisał(a):
ja myślę, że Itachi niestety odszedł już w zaświaty... -_-'
Nie koniecznie, przecież upadł przed Sasuke a co z nim zrobił Madara nikt nie wie, z wyjątkiem jego i Zetsu, myslę, że można liczyć, że nadal żyje...
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.555
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
clio napisał(a):
Tylko w jakich okolicznościach Sasuke i Naruto znów mieliby stanąć przeciw sobie?
A może z odwiecznej walki, kto jest silniejszy? Innego powodu nie widzę, kolego.
clio napisał(a):
ja myślę, że Itachi niestety odszedł już w zaświaty... -_-'
Poleciał tanimi liniami Air Łejs.
Hako napisał(a):
Nie koniecznie, przecież upadł przed Sasuke a co z nim zrobił Madara nikt nie wie
widać było, że wzrok ma martwy, jak ryba, ale , ktow wie, może jednak przeżył to... trzymam za niego kciuki, zda.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.828
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
A może z odwiecznej walki, kto jest silniejszy?
i po co im to? w jakim celu udowadniać - i w jakim celu być silniejszym? do tej pory Sasuke miał swój powód: potrzebował siły, by pokonać Itachiego - ale teraz?

EDIT
Tak sobie później myślałam na temat tych powyższych moich wypocin o poranku i doszłam do wniosku, że w sumie to "kto jest silniejszy" nie jest takie bez sensu - choć wciąż brakuje mi motywu jako takiego. Naruto powiedział, że musi stać się silniejszy, by odzyskać Sasuke, owszem. Ale wciąż nie wiem, w jakich okolicznościach mieliby stanąć przeciw sobie - bitwa w Dolinie Końca miała ten sens, że Sasuke chciał odejść, a Naruto nie chciał mu na to pozwolić. Sasuke miał jednak swój cel... Jaki cel może mieć teraz? Nie, nie podchodzi mi argument, że dla samego pomiaru sił - to nie ta bajka, to nie ci bohaterowie.

Choć zupełnie prawdopodobna wydaje się teoria Focusa, jakoby Madara nastawił Sasuke przeciw przywództwu Konohy - jako tym, którzy zmienili życie jego brata w piekło i przyczynili się do jego marnego końca. A jeśli Sasuke ruszy na Konohę, Naruto będzie musiał stanąć przeciw niemu... Mmm...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 24, 25, 26  

Forum DB Nao » » » Najnowszy chapter - komentarze
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook