Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Quiz Naruto ocena: 9,50 (głosy: 2)110

Strony: 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.361
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Cóż, chyba nie ma nikogo kto nie znałby tej zabawy

Krótkie przypomnienie najważniejszych zasad:
1. Pytania muszą nawiązywać do Mangi bądź Anime Naruto;
2. Jeżeli w ciągu 24 h, nikt nie odpowie na zadane pytanie, zadający powinien je zmienić.
3. Jeżeli w przeciągu 24 h, od potwierdzenia odpowiedzi, użytkownik (który odpowiedział poprawnie) nie zada pytania, dowolna osoba może to uczynić za niego.

Zasady są na podobnej zasadzie co "Quiz" w dziale "Dragon Ball" więc nie powinno być jakichkolwiek problemów.

A więc pierwsze pytanie:
Jak nazywała się książka, w której znajdowali się najgroźniejsi przestępcy, renegaci. (klasy tzw. "S")


Edit: Hidden, zadajesz (perfekt )..

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Old Shatterhand: 09.05.2007, 21:25
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.799
Posty: 1.202
Skąd: Kraków
Zeszyt Bingo.

EDIT

Od kogo Naruto skopiował pomysł na Naruto Rendan? (czy jak się to tam pisze...)

EDIT

ano

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Hidden: 27.03.2007, 19:39
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.240
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Od Uchiha Sasuke. Wzorował się na Shishi Rendan.

Edit

Ostatnią walką Sandaime był pojedynek z Orochimaru. Ten ostatni użył wtedy techniki Kuchiyose: Edo Tensei do przyzwania z martwych trzech osób. Byli to Shodaime, Nidaime i... no właśnie, kim była trzecia przyzwana osoba? Proszę o odpowiedź zgodną z mangą.

Best regards, Q.

PS Niech nikt nie waży się łączyć moich postów! Rzekłem.

Edit

Tak, w mandze nie zostało to wyjaśnione. Zadajesz.

Edit

Szkoda, że nie udało mi się odpowiedzieć na Twoją zagadkę, Hidden. Wtedy przybyłyby jeszcze przynajmniej trzy edity. W sumie, moglibyśmy tak w nieskończoność zadawać sobie nawzajem pytania i odpowiadać, edytując posty... Nie uważasz jednak, że to trochę bez sensu? To tak, jakbym teraz zedytował moją ostatnią wiadomość w "DB a inne anime...". Oczywiście, w teorii powinienem tak postąpić. Wszystko ślicznie, lecz pojawia się pewien problem - nikt tego nie zauważy. Wniosek? Bardzo prosty. Czasem trzeba wykazać się czymś więcej niż znajomością regulaminu, chociażby logicznym myśleniem i zdrowym rozsądkiem. Dziwi mnie, że osobę pozbawioną tych cech, nie potrafiącą dostosować się do sytuacji i postępującą sztywnie według szablonu, wybrano moderatorem. Smutne to jest.

Best regards, Q.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Q'ccaon'naeaeccer: 27.03.2007, 21:17
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Wiek: 32
Dni na forum: 6.799
Posty: 1.202
Skąd: Kraków
Eee... nie powiedziano kto to?

Edit

No to...

W przerwie między poszczególnymi szczeblami na egzamin Chuunina, Naruto trenował se z Ebisu chodzenie po wodzie. Co uniemożliwiało chłopakowi poprawny chód, skąd się to "cuś" wzięło i kto oraz jakim sposobem mu pomógł?

Good

Akira Toriyama 1955 - 2024
Obraz

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Hidden: 27.03.2007, 20:41
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.361
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Więc, Naruto nie mógł chodzić po wodzie, przez pieczęć którą założył Orochimaru, właśnie zdjęcie jej (przez ero-sennina) spowodowało, że Naruto mógł 'równomiernie' używać mocy...

EDIT:
Podaj kolejno ile lat miał Itachi w podanym wydarzeni
a) Uaktywnienie Sharnigana
b) Ukończenie akademii (Lata studiów w akademii)
c) Mianowanie na dowódcę ANBU

Edit:
Zgadza się

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Old Shatterhand: 27.03.2007, 22:12
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.805
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Uaktywnienie Sharingana 8 lat, ukończenie akademii 7 lat, natomiast został mianowany dowódcą ANBu w wieku 13 lat.

Edit: Kto jest pierwszą ofiarą Kalejdoskopu, widoczną w anime ?

Powiem szczerze: Chodzi oczywiście o MS, ale, pierwszą ofiarą, którą poznaliśmy, w sensie zobaczyliśmy działanie MS był Kakashi, nie mniej jednak Sasuke także został nią zaatakowany. Chronologicznie wedle czasu w anime, był to faktycznie Sasuke, lecz my zobaczyliśmy tą technikę pierwszy raz, gdy Itachi użył jej na Kakashim, tak więc Gotenx zadajesz.

Kto jest pierwszą ofiarą Kalejdoskopu, widoczną w anime ? - chyba wyraźnie jest napisane, że w anime, czyli w Naruto. W odcinkach pierwszą osobą był Kakashi, tak więc przestań walić fochy i zacznij dokładnie analizować treść pytania, bo najwidoczniej brakuje Ci tej umiejętności

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Focus: 28.03.2007, 12:55
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.256
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Wydaje mi się, że pierwszą ofiarą był Sasuke, w dzieciństwie. O ile pytasz o MS.
"Kto jest pierwszą ofiarą Kalejdoskopu" tt N/C następnym razem zadaj pytanie które pyta się czy po raz pierwszy w naruto czy po raz pierwszy pokazane...
Nie daje focha... stwierdzam, że pytanie było niespracyzowane. -.-"

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez BioBrolly: 28.03.2007, 20:33
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.513
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
Ja powiem że Kakashi, myślę, że to było wcześniej.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.361
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
24 h minęły ...
Więc zadam pytanie .
Jak nazywała się technika Konohamaru, wzorująca się na Sexi no Jutsu Naruto
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.805
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Oiroke no Jutsu

EDIT: Dlaczego Neji nienawidził swojego klanu i co zmieniło jego stosunek w tej sprawie ?

Słusznie, zadajesz.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Focus: 29.03.2007, 23:49
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.240
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Eee?... Że co proszę? Oiroke no Jutsu znaczy przecież po japońsku ni mniej, ni więcej niż Sexy Technique. To ta sama technika, wymyślona przez Naruto, używana przez niego i Konohamaru. Ten ostatni jest z kolei twórcą pewnej... modyfikacji, a mianowicie Oiroke: Onna no Ko Dōshi no Jutsu oraz męskiej jej wersji - Oiroke: Otoko no Ko Dōshi no Jutsu, skutecznej przeciw kobietom i osobom mojego pokroju. O to chodziło?

Best regards, Q.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.361
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
Możliwe panie Q', ale istotne jest, że Naruto technikę tą nazywa "Sexi no Jutsu" a Konohamaru "Oiroke no Jutsu". Więc bez znaczenia jest co oznacza, zależało mi tylko na nazwie techniki Konohamaru.
Więc Focus jako, że był pierwszy zadaje ... (chodź masz bardziej wyczerpującą odpowiedź )


Edit:
W takim razie, przepraszam panie Q'...
Wyrażam swoją skruchę...

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Old Shatterhand: 30.03.2007, 5:35
Q'ccaon'naeaeccer
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]
Q'ccaon'naeaeccer
Wiek: 24
Dni na forum: 6.240
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 668
Skąd: się biorą prześliczni Azjaci? Kocham kuchnię japońską!
Zdębiałem po przeczytaniu tej wypowiedzi.

Nie byłem w stanie sobie przypomnieć ani jednej sytuacji, w której Uzumaki Naruto nazwałby swoją sztandarową technikę Sexy no Jutsu. Wskazywałoby to na poważne luki w mej wiedzy na temat Naruto, dlatego postanowiłem to sprawdzić i upewnić się, czy przypadkiem nie zrobiłem z siebie durnia.

Najpewniejszym źródłem informacji byłaby oryginalna, japońska manga, lecz nie mam jej niestety w swym posiadaniu, a przeszukiwanie dziesiątek stron, by znaleźć nazwę jednej techniki, nie jest szczególnie pociągające. Zamiast tego wygrzebałem z szuflady płytki z anime i obejrzałem odcinki 1 i 2.

    Obserwacja:
  • Epizod 01, 03:29 - Naruto nazywa wykonaną technikę Oiroke no Jutsu.
  • Epizod 02, 16:54 - Konohamaru nazywa wykonaną technikę Oiroke no Jutsu.
    Wnioski:
  • Naruto i Konohamaru używają tej samej techniki i tak samo ją nazywają.
  • Miałem rację. => Ośmieszyłeś się. => Brechtam Cię.
Obraz

Best regards, Q.

PS Bardzo proszę moderatorów o nieusuwanie tego postu. Z góry dziękuję.



EDIT:

Focus napisał(a):
Dlaczego Neji nienawidził swojego klanu i co zmieniło jego stosunek w tej sprawie ?
Neji nienawidził głównego rodu (a nie całego klanu, jak mogłaby sugerować Twa wypowiedź) za to, że... był główny. Młody Hyūga wierzył, iż śmierć jego ojca była spowodowana przynależeniem do rodu pobocznego.

Chłopak zmienił zdanie po walce z Naruto, który udowodnił mu, że człowiek jest w stanie wpływać na swój los. Ponadto, chwilę potem Hyūga Hiashi przekazał mu list od Hizashiego i poprosił Nejiego o przebaczenie.

I wszyscy żyli długo i szczęśliwie : P

Best regards, Q.



EDIT:

Focus napisał(a):
Słusznie, zadajesz.
Skoro tak, oto i moja zagadka: kto w mandze Naruto jako jedyny wykonał technikę o nazwie Kokuangyō no Jutsu (Bringer of Darkness Technique)?

Best regards, Q.



EDIT:

Focus napisał(a):
Sądzę, iż chodzi o pierwszego Hokage.
"Sądźcie innych sprawiedliwie i bez trwogi. Lecz pamiętajcie, że którym byście sądem sądzili, sądzeni sami będziecie, i którą miarą mierzyć będziecie, odmierzą wam." (Ewangelia według św. Mateusza)

Zadajesz

Best regards, Q.

At thy twilight, old thoughts return, in great waves of nostalgia.

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Q'ccaon'naeaeccer: 31.03.2007, 0:34
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.805
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Sądzę, iż chodzi o pierwszego Hokage.

Jakiej kontuzji doznał Akamaru, po walce z Sakonem ? (chodzi mi dokładnie o słowa, jakie wypowiada siostra Kiby, w rozmowie z nim).

EDIT: Bardzo dobrze Bio Brolly zadajesz.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Focus: 31.03.2007, 8:44
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.256
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Nie mógł chodzić. Mięscie jego łap były uszkodzone.
"for the moment, he can't walk. The muscles in his arms and legs were damaged"

hmm... co by tu wam dać.... No dobra mam coś dla was.
Kogo w team chce mieć Sasuke. Prosze mi wyminić te osoby.
Sądze, że nie powinniscie mieć z tym problemy.


Cóż nie odpowiedzieliscie... wystarczyło przeczytac nowego chaptera 348 i mielibysnie odpowiedz.

W takim razie musze wam zadac coś infantylnie prostego.
Kiedy w mandze jest po raz pierwszy spomniane imie Itachiego. I kto wspomniał te imie.


Co jest z wami??... Nadal za trudne...
Next question
Prosze mi powiedzień ile jest "legendary swordsmen of the mist village".
(Dajcie tylko liczbe nie wymieniajcie nikogo)


Focus zadajesz. Old dla mnie anime to nie jest podstawa wiedzy.
Focus Dawajta ;D

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez BioBrolly: 03.04.2007, 6:26
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.361
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
BioBrolly napisał(a):
Next question
Prosze mi powiedzień ile jest "legendary swordsmen of the mist village".
(Dajcie tylko liczbe nie wymieniajcie nikogo)
Czyżby 5 ?

Ps. Nie sądzę aby dawanie pytań, o których możemy dowiedzieć się wyłącznie z mangi, było dobrym pomysłem... (większość bazuje na anime)
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.805
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
7 mistrzów miecza ukrytej mgły

Jaki uraz doznał Sasuke w przeddzień rozpoczęcia Akademii ?

Edit: Proszę o konkrety

Edit: Jaki to był typ urazu, o to mi dokładnie chodzi

Edit: Wreszcie, brawo Old. Sorry Bio, ale nie mogę zaliczyć tak powierzchownej odpowiedzi.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz

Ten post był edytowany 3 razy, ostatnio zmieniony przez Focus: 03.04.2007, 14:08
BioBrolly Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
BioBrolly
Wiek: 36
Dni na forum: 6.256
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Uraz lewej nogi. Dostał urazu nogi kiedy chciał się pochwalić zdolnościami przed bratem.
Old Shatterhand Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
Old Shatterhand
Wiek: 73
Dni na forum: 6.361
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 2
Posty: 1.749
skręcił kostkę (ew. nogę)...

Kto dostarczył Tsunade, tajny podręcznik farmaceutyczny klanu Nara (The Nara Clan's secret medicine) ?

Edit:
Zgadza się Focus, Shikaku... (hmmm bardzo podobne imię do syna )

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Old Shatterhand: 03.04.2007, 19:51
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.805
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Nara Shikaku ?

Proste jak drut, jaka nazywali się dwaj bracia, wynajęci (w więzieniu) za jedzenie przez Mizukiego ?

EDIT ZGADZA SIE:)

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Focus: 04.04.2007, 14:50
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2, 3 ... 34, 35, 36  

Forum DB Nao » » » Quiz Naruto
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook