Forum Dragon Ball Nao

» Chińczyk

Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 31
Dni na forum: 4.853
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Czyli wróć do domu wróć

Zasady:

Chińczyk to popularna gra dla 2-4 osób, w której celem graczy jest przejechanie dookoła planszy czterema pionkami z pozycji początkowych na końcowe. Pierwszy gracz, który tego dokona, wygrywa. Wygląd planszy do gry z początkowym ustawieniem pionów i drogą czerwonych przedstawiono na obrazku poniżej.

Obraz

Ruch w grze polega na przesunięciu na planszy dowolnego z własnych pionów o tyle pól, ile oczek zostanie wyrzuconych na kostce (1-6). Jeśli na docelowym polu znajduje się pion przeciwnika, to jest on usuwany i wraca do domu (jedną z początkowych pozycji), a jeśli znajduje się tam własny pion, to taki ruch jest niedozwolony. Wyrzucając szóstkę, gracz wykonuje dodatkowy ruch, ale nie może wykonać pod rząd więcej niż 3 takie ruchy.

Aby wyjechać pionem z domu, konieczne jest wyrzucenie szóstki. Dowolny pion jest wtedy umieszczany na pierwszym polu planszy oznaczonym w kolorze pionów gracza. Jeśli gracz posiada wszystkie swoje piony w domu, to przysługują mu trzy próby na wyrzucenie szóstki wymaganej do wyjechania dowolnym z pionów.

Uczestnicy:

-Focus
-Gotenks


Terminarz:

Punktacja
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Chińczyk
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2018 DB Nao
Facebook