Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Z Archiwum DBJ

Strony:   1, 2, 3, 4, 5  
blizna Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
blizna
Wiek: 34
Dni na forum: 6.764
Posty: 96
Skąd: Chełmno
hejka, witam wszystkich gromko. Szkoda że mój topic został zablokowany, ale cóz, prawo MASTERA Ale spoko, dalej trzeba sie głowić, witaj edhel ponownie, zaczynamy.

To tyle o starym topicu, a teraz do roboty.

Jak wspomniała edhel, Sayanie nie są nieśmiertelni, ale ... hmm, ciężko stwierdzic jakiego wieku dozywają, w sumie nie mielismy okazji tego policzyć, a szkoda Ale w ostatnim odcinku GT, który dział się w sto lat po walce z Li Shenronem przez chwile widac Goku, czy to dusza martwego juz Goku czy ciało? Z tej scenki mozna wywnioskować pewną granicę. Goku żył do 140 i jeszcze paru lat, potem jakoś zmarł, lub żył powyżej tej liczby. Takie jest może spostrzeżnie.

Pozdro for All and for modzi

"Jednyna barierą dla człowieka jest on sam..."
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.885
Posty: 549
ALe gdyby Gohan został przez kogoś poanowany np. Chi- Chi albo Videl albo Pan... To też mógłby stać się SSJ4.
Albo jak by sie ktoś chciał z Ubb wtedy scalic , to ciekawe co by wyszło.... Ale chyba Ubb przewyzszał siła Saiyan , wiec on by tylko musiał zamiżyć Ki...

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.799
Posty: 514
Skąd: Pluton
w jednym z końcowych odcinków w Goku wnikają kule, a on w smoka, czyli tak mi się wydaje on wtedy poszedł do zaświatów. Co prawda potem babcia o ile dorze zapamiętałam była to Pan widzi go i wtedy Goku ma aureolke, ale jak nie było smoczych kul nie mieli już jak go przywrócić do życia, więc nie miał jak sam z powodu starości umrzeć. Jak się myle to prosze o poprawkę dawno nie oglądałm DB

"Chciałbym stworzyć coś pięknego, aby poruszyć ludzkie serca.
Zawsze kiedy byłem smutny, przygnębiony muzyka mi pomagała.
Chciałbym stworzyć muzykę, która pomagałaby ludziom."
Yoshiki Hayashi

[img401.imageshack.us/img401/7939/ban1b.jpg]
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.885
Posty: 549
, w ostatnim GT goku nei ma aureolki (przed chwilą patrzyłem ) a on nei poszedł chyba do zaświatów tylko zabrał go gdzieś shenlong... tylko nie wiadomo Gdzie ;/.

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
edhel Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Takeda ]

Wiek: 33
Dni na forum: 6.799
Posty: 514
Skąd: Pluton
Heh Paxel nie poznałam Cię nowego avatarka sobie szczeliłeś.

Nie miał aureolki, no pewnie masz racje (biorąc pod uwage że jak sam powiedziałeś że przed chwilą popatrzyłeś). Czyli jak nie poszedł do zaświatów, to można by powiedzieć że nadal żył w pewnym sensie, no zależy gdzie poszedł... hmmm... na Ziemi to na pewno go nie było inaczej by się tak nie pokazał a potem by tak nie zniknął. Czyli problem starości Saiyan zostanie owiany tajemnicą....
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.885
Posty: 549
Może był w innym wymiarze?? to jest bardzo prawdopodobne, gdyż smok może przeniósł go w miejsce, gdzie sam odpoczywał przez ten 1 Rok, po uzyciu kul....

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
blizna Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
blizna
Wiek: 34
Dni na forum: 6.764
Posty: 96
Skąd: Chełmno
Pewnie tak, ale warto poruszyć kolejny problem, otóż, kto stworzył te jak sie je zwie, kosmiczne smocze kule??? Podobno stworzył je Kami, Hę? A, no i jest jeszcze jeden problem, no dobrze, skoro Piccolo był przedłużeniem szatana Serduszko, to u diabła czemu Dende był nowym wszechmogącym? Przeciez skoro żył Piccolo, żył również Kami, wybaczcie jeśli to ja nie mam racji, po prostu dawno nie ogladłem DB...

"Jednyna barierą dla człowieka jest on sam..."
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.885
Posty: 549
No bo Gdy Piccolo połączył się z Kami-Samą to smocze kule zniknęły tak jak Kami i piccolo - powstał Nameczański Wojownik, który przyjął imie Piccolo.
Dlaego Goku był zmuszony znaleźć innego wszechmogącego - Dende

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
blizna Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
blizna
Wiek: 34
Dni na forum: 6.764
Posty: 96
Skąd: Chełmno
dzięki za przypomnienie Paxel, jesteś wporzo, dawno oglądałem DB i juz całkiem zapomniałem, dlatego ściągam wszystkie odcinki żeby sobie wszystko odświeżyć

"Jednyna barierą dla człowieka jest on sam..."
Scyller Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Scyller
Wiek: 34
Dni na forum: 7.087
Posty: 482
Skąd: Kraków
a wlasnie jak goku wchlonal ziemskie kule w ostatnim dbgt to kupe powinny zniknac. A jedak 100 po tym kule sie pojawiala w goku jr specialu. Blad czy nie dopatrzenie czegos?

Kiedy jestem z nim, czuje sie bezpiecznie, wiem, ze nic mi nie grozi, nikt mnie nie moze skrzywdzic. Z nim moge robic to co umiem najlepiej. Kiedy cos jest nie tak, wiem, ze moge temu zaradzic i znowu bedzie tak jak dawniej. Jego obecnosc sprawia, iz czuje sie w pelni dowartosciowany. Nie, nie jestem gejem. Ja po prostu kocham swoj komputer
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.885
Posty: 549
Możliwe ze niedopatrzenie, ale możliwe też że jakimś sposobem kule powróciły (nie wiem jak ale.. ). Być może też jest to po prostu podkład do kontynuacji... zeby nie zostawiać takiej nieokrojonej końcówki dla ludzi, którzy chcieliby kontynuować serię... kto wie , może Toryiamie sie odwidzi i wróci do swojego kochanego, uwielbianego przez miliony "Dragon Ball'a"....

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
blizna Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
blizna
Wiek: 34
Dni na forum: 6.764
Posty: 96
Skąd: Chełmno
Masz racje Paxel, zupełną, może Akira rzeczywiście cos skrobie w swoim warsztacie! W końcu Japończycy są cholernie pracowici, co nie?

"Jednyna barierą dla człowieka jest on sam..."
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.885
Posty: 549
No jasne W końcu nieźle się napracowali z Anime Dragon ball i innych (Dr. Slump , Naruto itp) więc lenistwa im się raczej nie zarzuci
Mozliwe że Akirze się odwidzi i wróci do Db , a może być tak, że wymysli podobną historię, jeszcze bardziej emocjonującą i wciągającą niż DB (choć wątpię, czy coś takiego może istnieć ;P).

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
blizna Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
blizna
Wiek: 34
Dni na forum: 6.764
Posty: 96
Skąd: Chełmno
Taa, a co do samej technicznej strony DB, ponoć na jedną sekunde filmu sklada się 30 rysunków

"Jednyna barierą dla człowieka jest on sam..."
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.885
Posty: 549
Przesada, ale to poniekąd prawda.
Myslę ża na 1 S filmu wchodzi no może z 20 rysunków, a każdy z nich tworzy oddzielną warstwę (jak w photoshopie) np.
1. kamienie sie umiszące
2. Aura
3.Postać
itp.
tak myslę ja... Jarząbek

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
blizna Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
blizna
Wiek: 34
Dni na forum: 6.764
Posty: 96
Skąd: Chełmno
Hmmm, a według mnie w całym DB i DBZ wszystko było na jednym rysunku, technologię opisaną przez Paxela wykorzystano pewnie w DBGT. Tak ja myślę

"Jednyna barierą dla człowieka jest on sam..."
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.769
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Eeeech....

1. Pierwsza sprawa... Z Goku na koniec GT i o tych kulach smoczych. Według mnie Goku pod koniec tej serii łączy się z nimi na stałe- otrzymuje nieograniczoną moc i nieśmiertelność (tak przynajmniej jest napisane na kartach z Chio na serio! ) To zakończenie bardzo mi osobiście się podoba. Fajna była ta scena jak Goku wchłania kule... Ach zamyśliłem się...
Coś ziomie Paxel (zmieniłeś adres na normalny!- nawracasz się na dobrą stronę- Kanzas rules!...) mówiłeś cosik o wymiarach czy cośtam... Możę... Ale myślę że raczej poszedł na górę (ale nie jako dusza zmarłego!) patrzeć na przyszłość jego potomków (Goku Jr. itd.). Fajnie tak siedzieć na górze i być BOSSEM, nie?


2. Co do sprawy kulek nowych w specjalu GT ...
Dende kiedyś powiedział że czas potrzebny do wytworzenia nowych kulek smoczych to "jakieś 100 dni" więc czasu niewiele potrzeba (ale tylko nameczanie to potrafią)... A przecież nie wiadomo kto był Wszechmogącym Ziemii do czasu Goku Jr. A może Bogiem został jakiś nowy nameczanin (bo np Dende nogę zwichnął czy cuś ) i stworzył "te" kulki o kórych pisaliście.
A może po prostu stworzył je Dende - by legenda o smoku spełniającym życzenia nadal była aktywna Nie uda się nam tego dokładnie ustawić na 100%...

3. Paxel jesteś bardzo optymistycznym gościem! Znam cię jakieś parę ładnych latek ale że aż takim optymistą jesteś to nie wiedziałem
Łudzicie się że Akira wróci do DB... Niestety szansa ta jest jak "Ty jedna na milion..."... Akira już przy GT oddał pałęczkę do tworzenia "Bird Studio".
Sam zakończył swoją mangę słowami (słowa Akiry T.):
"... Ogłoszenie tego przeciągało się prawie do ostatniej chwili (chodzi o zakończenie DB of kors). Wybaczcie! Ażebym mugł wkroczyć w następny etap muszę zakończyć tę serię, mimo że sporo osób chciało inaczej. Także wielu fanom należą się przeprosiny. Teraz chciałbym trochę odpocząć, narysować parę kródszych rzeczy..."

Tak naprawdę to naszemu Twórcy się nie dziwię nawet trochę. Rysować tą samą mangę tyle lat (ciągle te same twarze...). Mogło to być już dla Niego męczące. I tak odwalił bardzo duży kawałek roboty.

Teraz rozumiecie dlaczgo wątpię w powrót Akiry do DB.

SORKI ŻE TAK SIĘ ROZPISAŁEM ALE WOLĘ NAPISAĆ JEDEN DUŻY POŚCIK NIŻ 5 MAŁYCH. OCZYWIŚCIE TO SĄ W WIĘKSZOŚCI MOJE OPINIĘ WIĘC Z NIECIERPLIWOŚCIĄ CZEKAM NA JAKIEŚ BLUZGI NA ICH TEMAT (NP. O GOKU NA KOŃCU GT)


POZDRO DLA ZIOMKÓW I UCZESTNIKÓW FORUM, DLA KTÓRYCH JESTEM CIĘŻAREM


A i jeszcze moje pytanko na które nie otrzymałem żadnej odpowiedzi...

Kami jest opiekunem (bogiem) Ziemi. Wyjaśnia to dlaczego stworzył ziemskie smocze kulki. Ale dlaczego stworzył Smocze Kule Czarnej Gwiazdy? Przecież nie jest opiekunem całej galaktyki... Wiem że zrobił je Kami dla pewności ... bla bla bla...

Ale moje pytanie: Czy na pewno miał do tego prawo?

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.885
Posty: 549
Karty Chio SUXXX ale tak serio to własiei mówiliśmy, że Akira się zanudził DB, ale możliwe ze mu się znów zachce... np oczywste jest to, że jak cos robisz dłuuugo, i przestajesz w koncu, to po jakimś czasie masz ochote zacząć robić to jeszcze raz.. nieprawdaz ??

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.769
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Jak dobrze pamiętam zaczął DB rysować cosik koło 1984 i poświęcił tej serii KILKANAŚCIE LAT! Jakby miał wrócić to by wrócił. Takto oddał pałeczkę studiu- sam zajmuje się mniejszymi rzeczami.
Tera na starsze lata (bo młodego wieku już nie jest) bardzo w to wątpię. Najwyżej da jakiejś firmie prawo (licencje) na tworzenie kolejnych serii...
Dla mnie to by było git

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Pax Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]
Pax
Wiek: 34
Dni na forum: 6.885
Posty: 549
Ale własnie nie ma kto przejąć pałeczki i zacząć kontynuować serię.... Gdy GT zostało okrzyknięte "nieudaną podróbką" (tak czytałem, chyba na jakims forum były nawet statystyki głosowań) to chyba stracili ochotę na kontynuację...
Ale myślę że jakby A.T. np. podposał się pod tym, że był współtwórcą albo co, to by wszyscy gadali "ale GT fajny, super, no i Akiry"
A że on sie do tego nie dołożył, to tak wyszło...

[img516.imageshack.us/img516/4909/kaeshiut7.jpg]

Kto odchodzi, tego nie zatrzymujcie. Kto wraca, tego przyjmujcie tak, jakby się nigdy nie oddalał.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5  

Forum DB Nao » » » Z Archiwum DBJ
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook