Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Portal

paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.416
Posty: 1.031
Jestem świeżo po ukończeniu "Portal", dodatku do "Half- Life 2".
Miałem go od dobrych pięciu miesięcy, ale z jakichś dziwnych powodów nie miałem ochoty w niego zagrać. Kiedy teraz o tym myślę, powodem było chyba słowo "logiczna", kiedy kumpel opowiadał mi o technikaliach rozgrywki i szczątkowej (jak zrozumiałem z jego mini-recenzji) fabuły gry... Ale mniejsza o to. Dla tych wszystkich, którzy nie wiedzą, czym jest produkt korporacji Aperture Science Technologies, który przyszło mi testować, podaję linki do You Tube: pierwszy i drugi.
ps.: to, co widać na broszurce informacyjnej korporacji Aperture jest nie tylko szczerą prawdę, ale w praktyce sprawdza się jeszcze lepiej!
pps: nie czytajcie mojego komentarza, jeśli nie graliście w Portal! Mówię poważnie- nie darujecie sobie do końca życia, jeśli później będziecie chcieli w to zagrać.

A do tych, którzy- tak jak ja- dowiedzieli się prawdy o
cieście
, proszę o twórcze komentarze co do tego wiekopomnego dodatku.

Zaczynając od siebie:
Portal jest dla mnie dziełem o wartości równej samemu Half- Life'owi, umieszczony, w tym samym universum, opowiadający cudowną w swej prostocie historię, w niczym nie ustępującą swemu starszemu rodzeństwu. Zupełnie bym się nie zdziwił, gdyby przygoda beziminnej znalazła kontynuację, a nawet pobiegła równoległym (i z pewnością krzyżującym się) torem do losów naszego wspólnego, małomównego alter ego.
Wszystkie etapy testu są zaprojektowane idealnie i perfekcyjnie. Mało tego- kiedy chciałem wczytać konkretną planszę, okazało się, że mogę odtworzyć jedynie 19 etapów testowych. Genialne posunięcie, mające na celu uśpienie czujności gracza i zasugerowanie mu, że naprawdę po 19 teście nie ma już nic.
To znacznie zwiększyło u mnie poczucie, że wtedy wyłamałem się z Systemu, że postąpiłem nie tylko wbrew Korporacji, ale i intencji samych twórców gry! Coś niesamowitego!
Sama mechanika rozgrywki, dająca niewiarygodne możliwości, powoduje, że cały czas wracam do "Portal". Kiedyś ludzie zachwycali się wolnością, jaką dawała im realistyczna fizyka. Teraz zachwycają się jeszcze bardziej możliwościami, jakie daje im zupełnie nierzeczywista! Nic dziwnego, że dodatek zebrał tyle nagród i zyskał sobie szacunek u fanów równie wielki, jak w przypadku podstawki...
HL rozrosło się we wspaniałą sagę. Nie mogę się już doczekać kolejnych części. Borealis... hmmm...
Dziękuję.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Portal
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook