Forum Dragon Ball Nao

» Anakin/Vader kontra Vegeta porównanie.

Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.881
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Anakin/Vader i Vegeta czyż nie są trochę do siebie podobni ? postaram się to udowodnić
no więc jedziemy Anakin/Vader i Vegeta to postacie o wybuchowych charakterach , niestabilne emocjonalnie , oboje są świetnymi wojownikami . Anakin/Vader przechodzi z jasnej strony mocy na ciemną , z dobrego rycerza staje się zły , z kolei Vegeta ze złego ziomka staje się dobrym gościem choć nadal jest porywczy , dumny , butny . Ciekawa zależność nie sadzicie? jeden z dobrego staje się zły , drugi wręcz przeciwnie. Anakin alias Darth Vader jest ikoną Star Wars , Veget za taką ikonę też można uznać choć pewnie fani Dragon Balla i Goku myślą inaczej Obydwie postacie są rozdarte emocjonalnie , często dokonują złych wyborów , są zawieszeni między dobrem a złem , nie można ich jednoznacznie ocenić . Jeżeli macie jakieś przemyślenia na ten temat piszcie.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.899
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Raczej są swoimi kompletnymi odwrotnościami... Vegeta z nieczułego i brutalnego księcia stał się kochającym (no, nie przesadzajmy xD) "mężem" i rozważnym ojcem. Anakin natomiast z romantycznego i wspaniałego męża stał się zimnym i morderczym Lordem Vaderem, ale warto pamiętać, że zatracił samego siebie chcąc uratować żonę przed śmiercią. (no, do tego doszła kwestia dumy, ale to już inna bajka)..
Ja osobiście nie widzę zbyt dużej zależności między tymi postaciami... Jeden był dobry i stał się zły, drugi wręcz przeciwnie, ale takich charakterów jest naprawdę dużo w różnych historiach... Równie dobrze można porównać Vegetę do Jacka Soplicy ;]

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.881
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Napisałem że są troszkę do siebie podobni , ale podobieństwo jest, jeden i drugi przechodzi zmianę , Anakin przechodzi na dark side , Veget zmienia się również , symboliczne przejście z ciemnej strony na jasną . Analogia miedzy postaciami jest i to widać gołym okiem , Vader kształtuje świat Star Wars , Vegeta po przyleceniu na ziemie , kształtuje świat smoczych kul na równi z Goku , zarówno Vader i Vegeta budzą postrach , na pewno pierwsza wizyta na ziemi Vegety , budziła grozę . Veget i Vader mają bzika na punkcie honoru , walczą do końca , ulegają emocja , są porywczy . Odnośnie Jacka Soplicy i Vegety , no to jestem ciekaw twego porownania
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.899
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Jacek Soplica był niezwykle dumny i honorowy, tak samo jak Vegeta. Nie mógł przeżyć upokorzenia jakie go spotkało, więc zdecydował się (no, działał w afekcie...) zabić człowieka który, no że tak powiem zrobił go w jajo. Popełnił wiele błędów, pod wpływem chwili, nie zastanawiał się nad konsekwencjami swoich czynów, myślał tylko o zemście. Podobnie jak Vegeta...
Potem Soplica został księdzem Robakiem, pokutował za grzechy, stał się patriotą, przestał myśleć o sobie... Poświęcił swoje własne życie.
Tak jak Vegeta, ale ten nie zostawał księdzem ^^"

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.881
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
No całkiem fajne porównanie , na prawdę , pozdrawiam .
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.711
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jules (pulp fiction) - Najpierw był mordercom , potem rzucił to w cholerę żeby pomagać ludziom
Litza ( Acid Drinkers , później 2TM2-3) - się nawrócił
Predator ( Predator) w tej kupie AvsP pomaga ludziom
Józef Oleksy ( dawniej SLD) - najpierw świnia , później kapuś
J. Razinger ( papież) - od hitlerjurgend do stolicy Piotrowej
Picolo (DB)- widzicie analogię?
Kmicic ( Potop) - nie Babilicz , Kmicic
Kołakowski ( dawniej UW) - napisał "Główne Nurty Marksizmu"
Britney Spears (x-men) - ubrała gacie

Prawda że ciekawe zależności?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.899
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Postaci dynamicznych jest na pęczki i każdą łączy to, że zmienia swoje postępowanie. Nie ma co się na siłę doszukiwać jakichś powiązań

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Piechu Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Piechu
Wiek: 39
Dni na forum: 5.881
Posty: 554
Skąd: Kruszwica City
Wiadomo ze można wszystko z wszystkim porównywać , mamy wolność słowa ale chodziło mi konkretną postać w tym wypadku Vader , spoko kończmy temat bo takim sposobem będziemy porównywać Lech Kaczyński a Vegeta czy coś w tym guście ja swoje rzekłem i tyle

franqey jesteś świetny takie pikne porównania , kurcze ty poetą jesteś , stary chodzi o konkretna postać tak ? o k rozumie że lubisz ironie , ja też, ale do czego pijesz to nie wiem , powiedz mi jedno czy temat czy goku powinien miec ssj 10 jest dobry na przykład ? więc uczestniczy forum trochę tolerancji dla nowych co ?
franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.711
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Jakoś nie mogłem się powstrzymać. A na tematy typu czy Songo powinien mieć ssj10 nawet nie wchodzę , bo i po co?

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.828
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Też nie widzę szczególnego podobieństwa. Jeśli patrzeć w ten sposób, to można ich porównać z każdą właściwie postacią, która przechodzi wewnętrzną przemianę. U mnie łączy ich to, że obaj znajdują się w grupie: ulubieni bohaterowie - Anakin/Vader jest ulubieńcem z Gwiezdnej Sagi, a Vegeta z DB. Jako osobowości i charaktery są to jednak dwie zupełnie odmienne postacie.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

MaGnum Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
MaGnum
Wiek: 28
Dni na forum: 5.251
Posty: 76
Skąd: Bochnia
Jak dla mnie, to ich losy przebiegały nieco inaczej. Anakin najpierw był dobry, później całe lata zły, aż wreszcie, pod koniec poświęcił się, ratując Luke'a. Vegeta był całe lata zły, aż wreszcie stopniowo "przeszedł na jasną stronemocy" (nie liczyłem tu występku z Majin Vegetą, bo ostatecznie poświęcił się w walce z Buu)

http://www.youtube.com/user/magnumSSJ
http://www.youtube.com/watch?v=rogvlB2SP4k
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Anakin/Vader kontra Vegeta porównanie.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook