Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Kat. A od 24 lat... :/

.Black Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
.Black
Wiek: 34
Dni na forum: 6.746
Ostrzeżenia: 3
Posty: 930
Słyszeliście już nowego newsa? Rzekomo trwają prace nad ustawą o wydawaniu prawa jazdy kategorii A (motocykl powyżej 125ccm) dopiero po osiągnięciu 24 roku życia. Owa nowina rząd poruszył serca wielu młodych miłośników jednośladów, w tym mnie. Mimo iz posiadam kat. B, to chciałem tego od września wyrobić sobie A, niestety jak tak dalej pójdzie to może być problem . . . . Czy to nie przesada? Warto zauważyć że na busa do 3,5 ton starczy B, czyli osiemnaście lat, zaś na pojazd o masie do 40 ton (!) 21 lat. rządowcy uważają iż w ten sposób ograniczą ilość wypadków z udziałem dwóch kółek. Już to widzę, im bardziej coś jest zakazane, tym bardziej młodzi do tego ciągną, po prostu będą jeździć bez papierów, co oznacza brak odpowiedniego przeszkolenia, a w tym wypadku jeszcze więcej wypadków XD Co za ironia . . . . A co wy o tym myślicie?

pozdr.
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.153
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Dla niektórych osób sytuacja naprawdę bulwersująca, ale nie dla mnie, ponieważ nie mam zamiaru zdawać w najbliższym czasie prawo jazdy kat. A , czy nawet B, zwyczajnie nie mam czasu: nauka...
Rinnegan
Demon
Demon
[ Klan Kutang ]
Rinnegan
Wiek: 35
Dni na forum: 6.552
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 3.217
Skąd: Włocławek
OO tak, znam wiele osób, które jeżdżą bez papierów motocyklem, a jakoś nie powodują przy tym wypadków ( w ogóle [ ort! ] fajne majaa te motory *_*, też chcę...)..

Oby tego nie zrobili na samochody, gdyż po maturze mam nadzieję, zdawać prawko w końcu [ ort! ]... Ale w sumie wolałbym na motor sobie zdać, tańszy jest, i według mnie o wiele bardziej wygląda widowiskowo.

To zależy tylko od człowieka, jak będzie się danym pojazdem zachowywał, czy będzie szalał, czy też jeździł zgodnie z przespisami. Nic tu nie pomoże ograniczenie wieku do 24 lat, kiedy to będzie można zdawać wymarzone prawko. Kasy będzie z tego powodu tylko mniej dla egzaminatorów ;p
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.723
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Ridden napisał(a):
Słyszeliście już nowego newsa? Rzekomo trwają prace nad ustawą o wydawaniu prawa jazdy kategorii A (motocykl powyżej 125ccm) dopiero po osiągnięciu 24 roku życia.
Popieram.


Ridden napisał(a):
Czy to nie przesada?


Cmentarze pełne są niedojrzałych motocyklistów-idiotów, którzy najwyrazniej nie wiedzieli jak należy jezdzić. Co niektórym kretynom (tzw. dawcy),wydaje się, że skoro mają mocny motor to wszystko im wolno na drodze. O przecenianiu własnych umiejętności,brawurze i skrajnej głupocie (będących często skutkiem niedojrzałości) już nie wspomnę.
To,że niektórzy będą jezdzić po prostu bez "prawka" to będą. Po to jest prawo, by go przestrzegać. A oni będą karani za brak uprawnień do jazdy motorem i tyle.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.840
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ujio napisał(a):
Ridden napisał(a):
Słyszeliście już nowego newsa? Rzekomo trwają prace nad ustawą o wydawaniu prawa jazdy kategorii A (motocykl powyżej 125ccm) dopiero po osiągnięciu 24 roku życia.


Popieram.
Ja również popieram. Nie ma nic gorszego niż dźwięk przejeżdżającego pod oknem ścigacza. Wtedy myślę sobie "miękkiego drzewa życzę".

Prawda jest taka, że miłośnicy owych ścigaczy są równie niebezpieczni do pijani kierowcy. Nie raz i nie dwa widziałam jak debil w kasku przejeżdża sobie slalomem między samochodami. Dodać do tego podniecających się zabójczą prędkością kumpli.

Może ktoś wytłumaczy mi, po co młodzi chłopcy kupują sobie sprzęt wyciągający ponad 200km/h? Bo chyba nie po to, żeby pojechać nim do szkoły, domu, za miasto czy na uczelnię?

Pozdrawiam.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.998
Plusy: 25
Posty: 2.091
Laru-chan napisał(a):
Może ktoś wytłumaczy mi, po co młodzi chłopcy kupują sobie sprzęt wyciągający ponad 200km/h? Bo chyba nie po to, żeby pojechać nim do szkoły, domu, za miasto czy na uczelnię?
Idąc tym tokiem rozumowania, to każdy samochód powinien mieć blokadę licznika - 130 km/h góra.
Bez generalizowania proszę, bo nie każdy kto ma ścigacz jest debilem. Jak kupił tatuś, to może się tak zdarzyć. Ale jak ktoś zapracował na to sam, to wątpię, że będzie chciał rozwalić swój sprzęt na jakimś drzewie.
Ja nie popieram. Stracą normalni kierowcy, a wariaci będą i tak jeździć bez uprawnień.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Kat. A od 24 lat... :/
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook