Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball czy Naruto ocena: 10,00 (głosy: 2)110

Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.929
Posty: 88
Dragon ball (wszystkie serie) czy Naruto ? Która anime, manga lepsza? Dla mnie Dragon ball jest lepszy chociaż Naruto też jest całkiem niezłe... Jest także wiele podobieństw pomiędzy tymi dwoma anime. Np. wśród bohaterów: Naruto ma podobne cechy charakteru do Goku, a Sasuke do Vegety. Piszcie wasze zdanie na ten temat

^___^
Massey Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Massey
Wiek: 28
Dni na forum: 5.817
Ostrzeżenia: 3
Posty: 166
Skąd: Ścinawa Nyska
ja wole Dragon Ball , moce lepsze i anime bardziej krwawe
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.828
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Stawiam na Dragon Balla, ponieważ mam piękne wspomnienia dzięki niego. Wychowałem się na tej wtedy "bajce" i nigdy [ ort! ] jej nie zapomnę. Anime świetne, dopracowane, mające super autora. Naruto też jest dobre, ale jest wiele wskazań, że jest wzorowane na "Smoczych Kulach". Tak więc, stawiam na Dragon Balla, bo to dzięki jemu oglądałem Naruto i nie tylko...

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.825
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
mnie bardziej podoba się Naruto, choć obie serie uwielbiam jednakowo mocno i w przypadku obu tytułów jest to wielka życiowa pasja. Mój wybór pada na Naruto, albowiem seria ta kładzie większy nacisk na emocje i uczucia bohaterów. Nie chcę przez to powiedzieć, że bohaterowie Dragon Balla są drewniakami - absolutnie nie, tyle tylko że kwestie uczuć i emocji są w Naruto ukazane i przedstawione znacznie obszerniej i głębiej. Poza tym bardziej odpowiada mi fabuła Naruto, która wydaje się bardziej skomplikowana i wielowątkowa.

Pomimo osobistych preferencji, zarówno Dragon Balla, jak i Naruto, uważam za wybitne dzieła m&a. Oba są zrobione z dbałością o szczegóły, zawierają ważne przesłanie i powodują do wielu przemyśleń.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Chiyo-chan Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Chiyo-chan
Wiek: 34
Dni na forum: 5.736
Posty: 97
Skąd: Soul society Polska ;)
Wolę Dragon Balla. Naruto oglądałam w dzieciństwie ale nigdy nie byłam do niego przekonana
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.976
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ja wolę Naruto nie wiem jeszcze jak się skończy, ale na pewno lepiej niż Dragon Ball.

Edit:
Po głębszym zastanowieniu stwierdzam, że Dragon Ball jest lepszy.

Obraz

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Mateusz: 21.12.2008, 4:04
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.830
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Osobiście wolę DB- to moje ulubione anime. Naruto dopiero od niedawna oglądam, ale i tak lubię. Więcej się dzieje w Db i walki są po prostu bardziej efektowne. No i postacie są bardziej urozmaicone. Poza tym w DB jest więcej technik

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Byczusia: 13.09.2008, 15:44
Shasked Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Shasked
Wiek: 30
Dni na forum: 5.709
Ostrzeżenia: 2
Posty: 45
Skąd: Łapy
Osobiscie wole Dragon Ball a Naruto tez ogladam i mi sie podoba szczegolnie te jutsu hmm ale w db jest wiecej walk to mnie bardziej przeciaga na ta strone


Jezeli ktos bardzo lubi naruto i chcialby w to pograc to t7u link
www.naruto-arena.com
Oski71 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.373
Posty: 77
Nie lubię DB. Naruto lepsze ponieważ jak ktoś zginie w Naruto to kaplica trza go pochować i występuje już tylko w retrospekcjach. A w DB każdy był wskrzeszany ze 10 razy ;/. I Tak najlepsi są rycerze zodiaku.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Jasne, a Pain to nie wskrzeszał co?

Gaarę też wskrzesiła tamta stara baba (nie pamiętam jak się nazywała sou czy jakoś tak).

Dragon Ball jest według mnie lepszy, chociaż widać że w Naruto fabuła jest bardziej szczegółowo dopracowana, jakby autor wymyślił już całość na początku. W DB jest inaczej, np. Akira nie myślał pewnie o Frizerze gdy tworzył pliaf sagę. Dlatego jest parę niedociągnięć. Ale mimo to wolę DB.
Oski71 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.373
Posty: 77
Tak tylko, że w Naruto wskrzeszono ile osób? Z 10? A w DB to było na początku dziennym i przedobrzone moce. Np. Freeza jednym palcem niszczył planety.
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Oski71 napisał(a):
Tak tylko, że w Naruto wskrzeszono ile osób? Z 10? A w DB to było na początku dziennym i przedobrzone moce. Np. Freeza jednym palcem niszczył planety.
Akurat jeśli chodzi o "przedobrzone moce" to uznaję to za plus bo walki są bardziej epickie, nie przeszkadza mi miażdżąca siła bohaterów. Poza tym w Naruto też mają wielką siłę.

A wskrzeszanie to wskrzeszanie, albo jest albo go nie ma.

Jak dla mnie plusem jest też w DB to, że był jeden/dwóch góra trzech wrogów ale potężnych (patrz freezer, cell, buu, vegeta i nappa, androidy). W Naruto jest ich trochę przy dużo jak dla mnie, ale rzecz jasna jak kto woli. W Dragon ballu były takie pojedynki 1v1, rzadziej większe grupy natomiast w Naruto mamy do czynienia z oddziałami co czasami mnie denerwuje. Ale nie mówię że to jest złe, ma to swoje plusy.
Oski71 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.373
Posty: 77
Jasne walki w Naruto czasami ale nie zawsze zaczynają się w oddziałach co też jest kontrastem co do walki sam na sam, poza tym w DB też jest tak, że walczy kilka osób. Np. team ziemi przeciwko Nappie i Piccolo z Kuririnemi Gohanem przeciwko Freezie. No, a w Naruto jest tyle samo przeciwników co w DB.
Np. Freeza też miał swoic poddanych czyli wrogów było więcej niż 1. No i w Naruto też są potęzni przeciwnicy, np. Itachi, Orochimaru, Kakuzu, Pein, i tak mógłbym wymienić jeszcze paru...
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Oski71 napisał(a):
Np. Freeza też miał swoic poddanych czyli wrogów było więcej niż 1. No i w Naruto też są potęzni przeciwnicy, np. Itachi, Orochimaru, Kakuzu, Pein, i tak mógłbym wymienić jeszcze paru...
Ale mi chodzi o to, że np. w Naruto Akatsuki to 9 wrogów i nie ma tego jednego z którym jest poważna walka a z resztą sobie bez problemu radzą. Natomiast w DB jest może Fizer i jego ludzie ale walka z Frizerem było duuużo dłuższa i (według mnie) ciekawsza niż np. walka Vegety z Rekomem.

W każdym razie wolę DB, trochę też z sentymentu.
Oski71 napisał(a):
Np. team ziemi przeciwko Nappie i Piccolo z Kuririnemi Gohanem przeciwko Freezie. No, a w Naruto jest tyle samo przeciwników co w DB.
Ale walka Tien - Nappa trwała sekundy a walka Goku - Vegeta już kilka odcinków Poza tym w Naruto jest taktyka etc. a w DB po prostu walczą.
Oski71 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.373
Posty: 77
Ja i tak lubię bardziej Naruto, a ty DB i się nie przekonamy. A co do Tien to nie moja wina że był słaby i wytrzymał ledwo pare sekund. xD
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Dragon Ball czy Naruto
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook