Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Madagaskar 2

Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.638
Plusy: 2
Posty: 1.408
Madagaskar 2- film o tym, jak pingwiny nauczyły się latać.

Wraz z nowym rokiem do kin weszła długo oczekiwana przez fanów pierwszej części kontynuacja przygód uciekinierów z NYC ZOO.
Także i tym razem pech nie opuszcza bohaterów. Wracając samolotem do Nowego Jorku, razem z pingwinami, szympansami i, a jakżeby mogło być inaczej, królem Julianem, lądują awaryjnie w samym sercu czarnego lądu. I tu zaczyna się niezła jazda.

Tyle o akcji.

Moja opinia? Oskar dla króla Juliana.

Film bije na głowę część pierwszą. Przede wszystkim jest dużo zabawniejszy. Ale to nie jedyna zaleta. W końcu możemy przyjrzeć się bliżej głównym bohaterom, i to całej czwórce(akcja jednak wciąż skupia się na Aleksie). Zwierzaki odkrywają kim naprawdę są i co jest dla nich ważne. Akcenty położone są oczywiście na przyjaźń, ale nie tylko. Ogólnie bohaterowie zwyczajnie stają się bliżsi widzowi. A i pewna wartość pedagogiczna jest wyraźni zauważalna.
SPOILER
Można oczywiście powiedzieć, że podobne zabiegi mieliśmy okazję oglądać już w "jedynce", ale tu charakter bohaterów ukazany został dużo lepiej, a scenarzyści dostrzegli role wszystkich zwierzaków- bardzo umiejętnie podkreślili kobiecość Glorii, wrażliwość zakochanego Melmana, przebiegłość naczelnych o przeciwstawnych kciukach czy połączone z megalomanią totalne wariactwo Juliana, który pokazuje, że umie nie tylko tańczyć ale i fantastycznie gwiżdże.

KONIEC SPOILERA


Co poza tym? Genialne role drugoplanowe pingwinów i lemurów.
Bardzo ciekawe nowe postaci, przezabawne spotkania z epizodycznymi bohaterami części pierwszej(choćby nawiązanie do TSA już na początku filmu, czy czerwona torebka).
Dobry scenariusz, bardzo dobrze dobrana muzyka, bardzo staranna animacja(choć według mnie lwice wyglądają słabo).

Same plusy?
Poza chwilowym przestojem akcji dostrzegalnym w środku filmu, tak.

Pozycja obowiązkowa. Dla wszystkich. I to bez gadania.

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.053
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Film ciekawy, moim zdaniem lepszy od pierwszej części. Oscar dla Juliana? Skądże... Oscar należy się czadowym Pingwinom. To one są tak naprawdę motorem napędowym tej bajki. Film bywa czasami zabawny, ale jakoś szczególnie mnie nie porwał, po prostu nie jestem przekonany do tych komputerowych animacji (to już nie to samo co stare ekranizacje Walta Disneya). W każdym bądź razie Dreamworks się spisało, wydając miłą dla oka bajkę.
7/10
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.426
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Nie no, bez pingwinów, to by nie było Madagaskaru . Film bardzo mi się podobał.

Anime na zawsze !!!
NathalieHyde Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
NathalieHyde
Wiek: 35
Dni na forum: 5.436
Posty: 74
Skąd: Poznań
Film bardzo fajny:) lepszy od pierwszej części a pingwiny najlepsze^^

Yagate hito wa kegarete
hito ga hito de somerarete
tomo ni kiru kono hoshi somete
kowarete iku sekai...
Filippo Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kaeshi ]
Filippo
Wiek: 29
Dni na forum: 6.182
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 1
Posty: 1.003
Skąd: Zduńska Wola
Na 2 część mojego ulubionego filmu czekałem długo , ale wreszcie się doczekałem. Czym prędzej złapałem bilety i udałem się do najbliższego kina. Czy było warto? Zdecydowanie tak. Prawda jest , że lepiej bawie się podczas ogladania 1 części, która po prostu wydaje mi się śmieszniejsza. Jednak o ile pierwsza część jest moja ulubiona bajka , o tyle "dwójka" zajmuje drugą pozycje na tej zaszczytnej liście , choć po analizie najnowszej czesci mozna się łatwo domyslić , ze twórcy zaserwowali nam to samo zmieniając kilka szczegółów.

8+/10

"...jestem śmieszny czort, więc śmieję się..."
" Die With a Beer in Your Hand " - Tankard

THRASH ' EM ALL !!!
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Madagaskar 2
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook