Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Neil Gaiman

franqey Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
franqey
Wiek: 37
Dni na forum: 6.708
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.643
Skąd: Danzig
Autor takich książek jak "Nigdziebądź", "Amerykańscy Bogowie", "Księga Cmentarna". Chłopina zajmuje się również tworzeniem komiksów ("Nigdziebądź, "Sandman" etc.), na podstawie jego dzieł tworzone są filmy i seriale ( "Nigdziebądź", "Gwiezdny Pył", Koralina" etc.). Temat zakładam w dziale literatura, gdyż Neil jest zasadniczo pisarzem, tym niemniej jeśli spotkaliście się z innymi dziedzinami jego aktywności też można pisać. Jeśli o mnie chodzi to bardzo podoba mi się jego styl. Wprowadza czytelnika w światy tak zjawiskowe, a zarazem sugestywnie przedstawione, że nie można aż się oderwać od lektury. Bierze skrawki rzeczywistości, i buduje z nich jakąś pokręconą strukturę z pogranicza snu i jawy. Spotkaliście się z nim? Co sądzicie? Co czytaliście/widzieliście/przeglądaliście? Etc.

"I wówczas, jakby dla ostatecznego i nieodwołalnego pchnięcia mnie do upadku, zjawił się duch Przekory. Filozofia nie zdaje sobie żadnej z tego ducha sprawy. A jednak wieżę w to święcie, jak w istnienie własnej duszy, że przekora jest jednym z pierwotnych popędów ludzkiego serca - jedną z niepodzielnych, pierwiastkowych władz lub uczuć, które nadają kierunek charakterowi danego człowieka. Któż, popełniając czyn niedorzeczny lub nikczemny, nie dziwił się po stokroć tej prostej oczywistości, iż wiedział, że winien go był nie popełniać? Czyż pomimo doskonałości naszego rozsądku nie mamy nieustannych zakusów do naruszania tego, co jest Prawem, dla tej po prostu przyczyny, iż wiemy właśnie,że jest to - Prawo?"
Edgar Allan Poe "Czarny Kot"
Amino Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amino
Wiek: 28
Dni na forum: 5.461
Posty: 183
Skąd: Ruda Śl.
Ja czytałam tylko jedną jego książkę pt. "Koralina", jednak czytałam ją kilka lat temu, wtedy nie podobała mi się zbytnio. Jego sposób pisania wydał mi się taki, taki... no sama nie wiem jak to nazwać - nużący? Jednak to było dawno temu. Moze spróbuję przeczytać ponowie tą ksiązkę? A nóż mi się spodoba xD Potem napiszę moje wrażenia

Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Neil Gaiman
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook