Forum Dragon Ball Nao

» Konfidenci

Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.890
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Wzmianki o takich osobach pojawiły się bodajże w temacie o "Notowaniu", ale teraz założyłem osobny temat aby poznać wasza opinię i rozruszać HP.

No więc jak postrzegacie kapusiów?, ludzi którzy dla własnego dobra potrafią donieść (patrz: Judasz lub przypadki w komunizmie), jak z nimi walczycie?

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.831
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Co do kapusiów...
Nie trawię ich. Są to po prostu podłe gadziny. Lubią wścibiać nos w nie swoje sprawy i co gorsza robić szkodę innym na własne korzyści. Jak jakaś osoba zrobi choćby Trzeba bardzo uważać na takie osoby. Oni są gotowi wszystko- nawet zdradzić własnych przyjaciół. Z niecierpliwością będą czekać na to , aż ich ofiara się potknie- oni wkraczają do akcji.
Jest też inne, łagodniejsze donosicielstwo. A mianowicie donosicielstwo szkolne/czy też donosicielstwo szkolce lub w rodzeństwie(zwłaszcza młodszym). To już nie jest tak mocne, ale jest męczące i nieprzyjemne. A więc siostra/brat donosi np. mamie o naszych sekretach, o tym, że wagarowaliśmy. P
Szkolne też. Np. jakaś dziewczyna całowała się z chłopakiem. Jakaś inna to przypadkiem zobaczyła i potem rozniosła całej szkole taką plotkę. To już takie niebezpieczne nie jest jednakże wkurzające- czegokolwiek my byśmy nie powiedzieli, nie zrobili czegokolwiek- oni to już zauważyli i donoszą.
Donosiciele nie raz i nie dwa donoszą. Oni są sprytni i cwani- złapali ofiarę raz, to złapią ją także po raz drugi, trzeci, dziesiąty.... Znajdą każdy sposób by tylko osobę upokorzyć przed społeczeństwem. Nie zaprzeczam są to osoby bardzo niebezpieczne- ja tak to odbieram. Ich ofiary po pewnym czasie często tracą zaufanie do ludzi(czy to im bliskich czy nie), przestają mieć poczucie bezpieczeństwa. Niejednokrotnie też wpadają w depresję, zaczynają mieć myśli samobójcze. Słyszałam kiedyś przypadek, że przez konfidenta jakaś dziewczyna próbowała się zabić(nie pamiętam zbytnio zdarzenia).
Ci konfidenci to wbrew pozorom bardzo NIEBEZPIECZNE OSOBY. One powinny być już karane więzieniem( takie jest przynajmniej moje zdanie, może głupie, ale je mam). Angel nigdy nie miała zbyt bliskiego kontaktu z takimi osobami, ale jest ostrożna. Trudno jest mi tu mówić o jakiejkolwiek walce, bo wątpię by coś do nich dotarło. Ale cóż trzeba po prostu zachować jakieś środki ostrożności.
Pozdrawiam.
Angel.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.712
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Kapusie? Jak z nimi walczę? Jest jeden sprawdzony lek - piąchopiryna. Działa skutecznie i natychmiastowo.
Co o nich myślę? Że większość z nich czuje, że zrobili źle, że mają wyrzuty sumienia. Napisałem większość bo zdarzają się beznadziejne przypadki typu Pawlika Morozowa który za czasów Stalina podkablował komunistom, że jego ojciec źle się wyrażał o Stalinie. I to nie tylko Ojca podkablował. Zaczął kablować za pieniądze innych za co został w końcu zamordowany. Jakby nie patrzeć Morozow został mordercą także nie widziałbym innej kary jak śmierć dla takiego konfidenta jak on.

szczecin
FungaFuFu Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
FungaFuFu
Wiek: 26
Dni na forum: 5.427
Posty: 192
Skąd: Olsztyn :)
Konfidenci są wszędzie. Niestety. Nienawidzę ich. Ja takim ludziom nigdy nic nie mówię, bo wiem, że zaraz wszystko wykomfią. Ja byłam ofiarą takiego czegoś. I potem nie było przyjemnie jak się niektórzy o tym dowiedzieli. Niestety na świecie jest co raz więcej takich ludzi...

Anime na zawsze !!!
konto usunięte
Nail
Nail


Ja nie mówię nikomu o czyiś tajemnicach czy niezłych wpadkach. Nawet w myślach nie próbuję wnikac w czyjąś prywatnosc. Zazwyczaj mówię, że czegoś po prostu nie wiem albo, że mnie to nie interesuje. Dobry sposób na tych nędznych donosicieli. I wcale nie trzeba wiedziec, że on nim jest. Ale jak ktoś sam zaczyna takie tematy, to właściwie potwierdzam to co było powiedziane i dopowiadam, że to było np. niezłą głupotą.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Konfidenci
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook