Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» [Ciekawostki] Nieścisłości w Naruto

Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.844
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Witam. Chciałbym tym tematem zapoczątkować problemy, które nie do końca zostały wyjaśnione w Naruto, a których potencjalne rozwiązania będziemy rozpatrywać. Pierwszy problem, jaki mi się nasuwa jest następujący:

Gdy Sarutobi użył techniki Shiki Fuujin na Orochimaru, zapieczętował on jego ręce. Jak wiemy Shiki Fuujin działa w taki sposób, iż postać sealująca, oddaje duszę Shinigami, by zapieczętować w swoim ciele duszę przeciwnika. W tym przypadku nie była to cała dusza, ale właśnie ręce. Technika zamiany ciał Orochimaru, mówiła o tym, iż przenosi on swój umysł i duszę do nowego kontenera. Problem jest więc następujący: Dlaczego Orochimaru, po okresie zmiany ciała, był w stanie używać rąk i zawiązywać pieczęcie, jeżeli formalnie ten kawałek duszy, odpowiedzialny za ręce, został pochłonięty?

Czekam na wasze pomysły, poparte argumentami i faktami.
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.712
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Focus napisał(a):
Dlaczego Orochimaru, po okresie zmiany ciała, był w stanie używać rąk i zawiązywać pieczęcie, jeżeli formalnie ten kawałek duszy, odpowiedzialny za ręce, został pochłonięty?
Może dlatego że Orochimaru przenosząc się nie korzysta z własnej duszy tylko osoby którą używa jako pojemnik.

szczecin

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Gangez: 21.10.2009, 21:46
Oski71 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.372
Posty: 77
To prawda Orochimaru przenosi swoją dusze to innego ciała, ale w momencie przenosin zyskuje wszystkie atuty "nowego ciała" (w tym przypadku ręce.) Gdyby tak nie było to po co Orocchimaru chciał ciało Sasuke (Gdyby przenosił tylko duszę i nie zyskiwałby atutów ciała to jak miałby uzyskać upragniony Sharingan?)
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.712
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Mnie ciekawi inna sprawa. Jeżeli 3 Hokage miał szklaną kulę która pokazała mu gdzie jest Naruto i zwój z technikami (tj kage bushin) to dlaczego kazał podwładnym szukać ich na własną rękę jeśli mógł sprawdzić jego położenie w kilka sekund (dodam że koniec końców go nie znaleźli poza Iruką)
Aha i jeśli ta kula po śmierci 3 Hokage nadal działa to czemu nie miała by pokazać Naruto gdzie jest Sasuke?

szczecin
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.844
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
Mówisz atuty, ale patrząc po tym co się stało z jego rękoma, gdy Shinigami przeciął je mieczem, to można wnioskować, że ta część jego duszy została bezpowrotnie stracona. Nawet jeżeli zyskał nowe ciało, to nie powinien móc używać rąk, gdyż nie ma w nich duszy. Jedynie co to mogę się zgodzić z teorią Gangeza o tym, że korzysta on z duszy kontenera.

Co do Twojej rozkminki Gangez, myślę, że Sarutobi to stary wyga i tak naprawdę mógł wiedzieć co Naruto robił z tym zwojem, skoro miał stale nad nim kontrolę, widząc go. Być może wierzył w Naruto, a ludzi wysłał dlatego, by nie stracić twarzy jako Hokage. Co do jego śmierci, uważam, że ta kula mogła być albo obsługiwana tylko przez Sarutobiego, albo mieć pole widzenia nie wykraczające poza obręb wioski.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.712
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Focus napisał(a):
Co do jego śmierci, uważam, że ta kula mogła być albo obsługiwana tylko przez Sarutobiego, albo mieć pole widzenia nie wykraczające poza obręb wioski.
To wszystkie warunki są spełnione by znaleźć Orochimaru podczas egzaminu na chunina. Przecież trzeci wiedział że w wiosce jest ów sannin.

Co do Twojej rozkminki Gangez, myślę, że Sarutobi to stary wyga i tak naprawdę mógł wiedzieć co Naruto robił z tym zwojem, skoro miał stale nad nim kontrolę, widząc go. Być może wierzył w Naruto, a ludzi wysłał dlatego, by nie stracić twarzy jako Hokage.
Trochę naciągane to : P

Jednak myślę, że na początku twórca nie popisał się wyobraźnią dając na początku taką magię a później ją chowając tworząc przy tym niedogodności. Wszak to były same początki Naruto. DB też był na początku wielce niedopracowany bo nie oczekiwano takiego hitu.

szczecin
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [Ciekawostki] Nieścisłości w Naruto
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook