Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Polskie prawo

Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.830
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Hmm coś o polskim prawie.
No i co o nim sądzicie? Podoba się wam czy nie?
Gdybyście mieli taką możliwość to co byście w nim zmienili? A może wam odpowiada takie jakie jest?

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.889
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Jest zajebiste, niskie wyroki dla morderców, ludzie którzy ze 2 lata zalegają za mieszkanie nadal w nim siedzą, bo nie można ich !? na zbity pysk, i więzienia, które są lepsze od niektórych lokali socjalnych, nie no żyć nie umierać

Polskie prawo jest jednym z najbardziej komicznych wśród nowoczesnej europy i podlega całkowitemu przekształceniu. Po pierwsze wyroki powinny być długie i konsekwentne, tak aby co 2 więzień nie wracał tam, jak do siebie, dla przykładu raz na rok można by także uśpić jakiegoś zwyrodnialca, aby inni wiedzieli, że prawa są po to by je przestrzegać. Jeżeli ktoś umyślnie zabił, pobił ze skutkiem utraty części zdrowia 25 lat to powinno być absolutne minimum, jeżeli delikwent drugi raz zostałby złapany na tym samym czynie to ładować z czystym sumieniem na 50 lat, z wykorzystaniem ich jako taniej siły roboczej np. przy odśnieżaniu albo prostych zadaniach budowlanych. Po 2-gie, jeżeli ktoś nie płaci za lokal który wynajmuje lub posiada bez uzasadnionej akceptowalnej przyczyny, to po upływie pół roku, jeżeli nie zostanie wpłacona, chociaż część kwoty opłat, która zalega, należy natychmiast eksmitować takiego osobnika tak jak jest to w USA, a nie pozwalać takiemu balangowac olewając życie za nasze pieniądze.

Jezeli chodzi o więziennictwo to ja sie pytam, kto powiedział, że wiezienia muszą być cieplutkie, w miare czyste i z TV? niech to będą zwykle budynki z klatami własnie dla tych najgorszych, skoro nie szanowali swojego życia przed tym to dlaczego musi byc szanowane teraz?

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.748
Posty: 46
Ja bym się wziął za polskie szkolnictwo.

1) Po co każdy ma się uczyć tego wszystkiego, z czego połowa mu się w życiu nie przyda? Żeby krzyżówki rozwiązywać?
Moje koncepcja jest taka:
-w podstawówce wszystko normalnie
-w gimnazjum uczeń wybiera sobie 7 przedmiotów, których chce się uczyć.
-w liceum wybiera się 4 przedmioty

poza tym były by przedmioty obowiązkowe:
-matma, żeby ludzie liczyć umieli
-polski, ale tylko gramatyka, żeby pisać umieli
-W-F żeby otyłość nie była na poziomie USA

Pomimo zmniejszonej ilości przedmiotów, lekcji w tygodniu pozostawało by tyle samo, ale z większym naciskiem na te wybrane przez ucznia.

Co by to dało?
Społeczeństwo było by wykształcone, każdy w jakimś jednym- dwóch kierunkach, którymi się interesuje.
Dajmy na to taki ja :ja bardziej się interesuję przedmiotami ścisłymi, więc po co mam być dobry z biologii albo chemii, które już teraz wiem, że mi się w życiu nie przydadzą?


2) Szafki w szkołach dla każdego ucznia, tak jak jest w USA.

3) Nauczyciele powinni więcej zarabiać, sam czasem im współczuję jak widzę, co muszą przejść na niektórych lekcjach...
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Michał333 napisał(a):
1) Po co każdy ma się uczyć tego wszystkiego, z czego połowa mu się w życiu nie przyda?
Nie przyda Ci się prawie nic poza maturą.
-W-F żeby otyłość nie była na poziomie USA
Pff, WF nic nie pomoże, od grania w piłkę nożną ktoś, kto i tak nie biega nie schudnie...
Michał333 napisał(a):
2) Szafki w szkołach dla każdego ucznia, tak jak jest w USA.
W dobrych szkołach są, np. w mojej.

Dla mnie głupotą jest w szkolnictwie np. to, że na historii w ciągu podstawówki, gimnazjum i liceum uczymy się ciągle od nowa i mało kto w ogóle zaczyna temat PRL'u, komunizmu w Polsce, a przecież to jest najważniejsze... Chyba lepiej wiedzieć kto nas zaatakował kilkadziesiąt lat temu, etc. niż o jakichś zmianach w Anglii w XV wieku...
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.748
Posty: 46
Historia w ogóle wg. mnie jest bez sensu, bo przez to, że się uczymy o tych wszystkich wojnach, teraz Polacy raczej nie lubią Niemców i Rosjan, bo kiedyś nieźle przez nich oberwaliśmy. Rosjanom może jeszcze trochę z tego zostało, bo nadal coś tam kręcą, ale Niemcy to już zupełnie nowy kraj, a Polacy nadal nie darzą ich sympatią. Gdyby nie było historii, to przynajmniej wszystkie kraje były by dobrze przez nas postrzegane.

Oczywiście wiem, że należy się szacunek ludziom, którzy kiedyś ginęli za Polskę, a pamięć o nich jest najlepszym wyrazem szacunku, ale mimo wszystko lepiej by było, gdyby tego w szkołach nie uczono.

2) Szafki w szkołach dla każdego ucznia, tak jak jest w USA.

W dobrych szkołach są, np. w mojej.
Chyba tylko w prywatnych, ja się z tym nie spotkałem
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


Chyba tylko w prywatnych, ja się z tym nie spotkałem
Nie jest prywatna, jest publiczna. Po prostu jest to najlepsza szkoła w Olsztynie, ale w kilku innych też są. To już zależy od danej szkoły.
Michał333 napisał(a):
Historia w ogóle wg. mnie jest bez sensu, bo przez to, że się uczymy o tych wszystkich wojnach, teraz Polacy raczej nie lubią Niemców i Rosjan, bo kiedyś nieźle przez nich oberwaliśmy.
Gówno prawda. Musimy się uczyć o tym co zrobili nam Niemcy, bo kilkadziesiąt lat nie znaczy, że wszyscy się zmienili, poza tym nie można odstawiać w zapomnienie czegoś, co ma na nas tak ogromny wpływ.
Michał333 napisał(a):
Gdyby nie było historii, to przynajmniej wszystkie kraje były by dobrze przez nas postrzegane.
Nieprawda.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.889
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
A wam panowie się tematy nie pomyliły? co ma szkolnictwo z prawem?


Korzystając z uwagi na wydarzenia, które miały miejsce kilka dni temu podczas PP, można śmiało stwierdzić, jak słabe ono jest, żeby wpuszczać człowieka, który dostał zakaz stadionowy, który powinien obowiązywać na terenie całego kraju. a o bydłu na stadionach, to już nie chce mi się mówić, ale powiem tylko, że zamykanie stadionów nic nie da.

W europie ten problem tez jest, ale można przeczytać o nim w dalszej cześci gazety w małej ramce, a u nas z roku na rok narasta, a za rok największa piłkarska impreza w Polsce.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.748
Posty: 46
Katz napisał(a):
A wam panowie się tematy nie pomyliły? co ma szkolnictwo z prawem?
Prawo jest bardzo rozległe, wiele rzeczy się do niego zalicza

Problemu z pseudokibicami nie da się do końca rozwiązać, ale można go ograniczyć. Jak ktoś raz zostałby złapany na czymś niedozwolonym, to powinien mieć zakaz stadionowy do końca życia.
Na bramkach powinni lepiej przeszukiwać ludzi, żeby nie wnosili rac, noży, itp.

Tak poza tym za niszczenie stadionów i wchodzenie na płytę boiska powinno być więzienie.

I oczywiście ochrona na meczach
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Michał333 napisał(a):
Tak poza tym za niszczenie stadionów i wchodzenie na płytę boiska powinno być więzienie.
Mam rozumieć, że za papierosa w barze tylko elektroniczna obroża?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Polskie prawo
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook