Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Real Madrid CF.

Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.153
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Temat będzie o jednej z najlepszych drużyn na świecie (której także jestem kibicem), może garstka podstawowych informacji:
Stadion: Santiago Bernabeu
Trener: Jose Mourinho
W przeszłości madrycki Real niejednokrotnie sięgał po LM, i wygrywał La Ligę, teraz niestety są w cieniu Barcelony, wielkiego rywala. Nie będę wymieniał jedenastki, ponieważ ta się stale zmienia i klub co roku dokonuje jakichś spektakularnych transferów, ale niewątpliwie filarem drużyny jest Cristiano Ronaldo (król strzelców), który moim zdaniem jest lepszy od Lionela Messiego (może nie jestem obiektywny) kapitanem drużyny z Madrytu jest Iker Cassilas (któremu drużyna dużo zawdzięcza) do niedawna w tej wspaniałej drużynie grał Jurek Dudek, który postanowił nie przedłużać kontraktu, koledzy bardzo ładnie go pożegnali.
Moje zdanie na temat Realu jest takie, że jeśli dokupią jeszcze jakiegoś dobrego obrońcę i napastnika, mają szansę zdetronizować Barcę nie tylko w lidze, ale i w LM.
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.748
Posty: 46
Może się nie znam super na piłce, ale nie wydaje mi się, żeby w najbliższym czasie Real dogonił Barcelonę. Real wydaje kupe kasy na piłkarzy (np. Ronaldo...) ale Barcelona ma lepiej zgrany zespół. Nie wiem który klub wydaje więcej kasy na transfery, ale wg. mnie Barcelona lepiej przemyśla swoje wybory.

Można by klub z Madrytu porównać do Warszawskiej Polonii. Wydają dużo więcej pieniędzy, ale nie potrafią stworzyć zgranej drużyny, a samymi indywidualnościami grać się nie da. Dajmy na to Śląsk albo Jagę. Ich budżet był dużo niższy, a mimo to byli lepszymi zespołami w tym sezonie.

Dark napisał(a):
Cristiano Ronaldo (król strzelców), który moim zdaniem jest lepszy od Lionela Messiego (może nie jestem obiektywny)
Ronaldo jest przereklamowany.
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.889
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Kiedyś bardzo lubiłem ten klub, jak skutecznymi piłkarzami byli Ronaldo (ten grubszy ;p) Zidane - jeden z najlepszych piłkarzy w historii wg. mnie czy trzon złożony z wychowanków: Cassilas, Guti, Raul. Teraz stał się zlepiskiem gwiazd, którym bardziej zależy na pieniądzach aniżeli na grze. a potęga zespołu ma być zbudowana na gwałt, ale niestety tak się nie da.


Michał333 napisał(a):
Można by klub z Madrytu porównać do Warszawskiej Polonii.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.153
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Michał333 napisał(a):
Można by klub z Madrytu porównać do Warszawskiej Polonii.
Skoro porównujesz tak wielki klub, do polskiego ścierwa, to się nie znasz na piłce
Barcelona? To nie są ludzie z kosmosu, są do pokonania, przedział wiekowy w Barcelonie jest dosyć wysoki, wystarczy spojrzeć na Puyola, Xaviego, czy Inieste, którzy nadają ton temu klubowi, dodatkowo Valdes, który nie jest najlepszym bramkarzem na świecie, wszyscy do pokonania są zwłaszcza jak się ma takiego trenera jak Mou.
Michał333
Wojownik
Wojownik
Michał333
Dni na forum: 4.748
Posty: 46
Katz napisał(a):
Michał333 napisał(a):
Można by klub z Madrytu porównać do Warszawskiej Polonii.

Miałem na myśli oczywiście stosunek budżetu klubu do reszty ekstraklasy, a nie poziom sportowy, bo to przepaść

Barcelona? To nie są ludzie z kosmosu, są do pokonania
Kiedyś Wisła pokonała Barcelonę, i co z tego? Pokonać można każdego, ale nie każdemu można dorównać
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.828
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Polonia wcale nie ma dużego budżetu, z tego co wiem to są przed nią na pewno Wisła, Lech, Legia. Ma jedynie bogatego właściciela, który jak chce to wykłada kasę na co i na kogo chce. Z własnej kieszeni, nie z klubu. To chyba nie jest wliczane w budżet klubu.

Kibicuję Realowi od kilku dobrych lat. Niestety byłem za młody, żeby podziwiać lata 1998-2002. Teraz już takich sukcesów nie ma, aczkolwiek mam nadzieję, że przyjdą. Jest bardzo dobry trener, z charakterem co według mnie jest niezwykle ważne w tej branży. Szczerze mówiąc bardziej odpowiada mi styl gry Realu od Barcelony. Jakoś nie jara mnie gra 'najlepszej obecnie drużyny świata'. Wolę szybkie akcje, kontrataki i ładne wykończenia. Real ma kilku fajnych zawodników, młodych, którzy mogą już nawet w następnym sezonie wygrać Champions League i La Ligę. Ronaldo, Ozil (najlepszy transfer w piłce nożnej od kilkunastu lat), Marcelo. Teraz mam nadzieję, że do klubu przyjdzie mój ulubiony piłkarz - Sergio Aguero. Z nim siła rażenia będzie jeszcze wspanialsza. Argentyńczyk zdobędzie 40 bramek w sezonie, jestem tego pewny. Razem z 50 Cristiano, jest prawie setka. To dobry prognostyk. Mam nadzieje, że Mourinho da pograć w następnym sezonie Sarabii i Canalasowi, którzy mają ogromny potencjał.

Z historii to uwielbiałem Zidane'a, Raula, Carlosa i Gutiego, który był chyba najlepszym technikiem jakiego kiedykolwiek widziałem. Gość miał takie dokładne kopnięcie, że głowa mała. Jego asysty piętką przeszły do historii.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Dark Mężczyzna
Kaiō
Kaiō
[ Klan Tokugawa ]

Dni na forum: 6.153
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 6
Posty: 5.406
Skąd: Poland
Co do historii Realu, to oczywiście Ronaldo, Zidane, Salgado, Helguera dużo by jeszcze wymieniać, a co do Barcelony, nie będę na jej temat dyskutował, bo większość jej kibiców, to sezonowcy idą za sukcesami : )
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.889
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
A propos Gutiego, to podobno niedawno rozesłał CV do Legii i Polonii, ale chciał 2mln rocznie więc wiadomo

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.828
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
A nie 4 mln? ;P

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.889
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Zgodził się grać nawet za 2, ale wszyscy piłkarze łącznie nie zarabiają tyle więc nici z tego wyszły.

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Real Madrid CF.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook