Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» [J-Rock] B'z (Bizu)

majkel0101 Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 4.560
Posty: 15
Skąd: z 30 cm ponad chodnikami
Przeglądając forum zszokowany jestem doszczętnie, że nikt, dosłownie nikt nie założył tematu o prawdziwym gigancie j-rocka, jednym z największych bandów w historii japońskiej muzyki - duecie B'z. Zespół będący wręcz fenomenem (wszystkie 18 studyjnych albumów na 1. miejscu japońskiej listy przebojów Oricon), działający na scenie muzycznej od ponad 20 lat.

Członkami są wokalista Koshi Inaba, otwarcie przyznający się na wzorowaniu Stevenem Tylerem (i przyznać trzeba, sposób śpiewania bardzo podobny) oraz gitarzysta Takahiro "Tak" Matsumoto - w moim odczuciu jeden z najlepszych gitarzystów nie tylko japońskich, co na świecie (równać się z nim mógł na pewno "ten drugi" Matsumoto - Hideto).

Bardzo interesujący jest równy poziom zespołu, nawet jeden ze słabszych albumów - Eleven - zawiera co najmniej [ ort! ] 3-4 naprawdę fajne kawałki. Wykonania na żywo - niemal zawsze bezbłędne, Koshi nie należy do wokalistów, którzy na płytach są fajni, a na żywo brzmią tragicznie.

Jeden z najlepszych, najpopularniejszych w Japonii, a w Polsce notorycznie ignorowanych zespołów - wielkie B'z!
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.498
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
majkel0101 napisał(a):
Jeden z najlepszych, najpopularniejszych w Japonii, a w Polsce notorycznie ignorowanych zespołów
A ja się nie dziwię wcale temu brakowi zainteresowania, jak się regularnie przegląda Oricon, to widać poziom japońskiego mainstreamu, sam pop, zespoły po sto osób i masa lukru, w Polsce też króluje na listach piosenka mało ambitna, więc nie dziwne, że szukając muzyki z Japonii często pomija się to co jest cool, a szuka czegoś ambitniejszego.

majkel0101 napisał(a):
Przeglądając forum zszokowany jestem doszczętnie, że nikt, dosłownie nikt nie założył tematu o prawdziwym gigancie j-rocka, jednym z największych bandów w historii japońskiej muzyki - duecie B'z. Zespół będący wręcz fenomenem (wszystkie 18 studyjnych albumów na 1. miejscu japońskiej listy przebojów Oricon), działający na scenie muzycznej od ponad 20 lat.
Długi czas wręcz mnie odrzucało jak włączałam ich piosenki, bo zamiast j-rocka, grali jak na mój gust rasowy pop, z okropnym dance w tle, masakra...na szczęście ostatnie dokonania B'z, pokazują, że jeszcze coś można wykrzesać z tego zespołu.

Swoją drogą jak ktoś zna jakieś płyty, na których zespół gra prawdziwego rock'a (bez tej elektroniki w tle) będę wdzięczna za informacje.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » [J-Rock] B'z (Bizu)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook