Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Savoir vivre (dobre maniery)

Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.975
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Stosujecie się do zasad savoir vivre? Jaki macie do nich stosunek, uważacie, że są one ważne i ludzie powinni się z nimi zapoznać czy może w ogóle nie przywiązujecie do nich wagi? Co myślicie o ludziach, którzy znają dobre maniery, a co o takich, którzy ich nie znają? Czy nie uważanie, że niektóre z tych zasad są nazbyt sztuczne?

Ogólnie dyskusja o dobrych manierach, więc nie tylko te powyższe pytania, potraktujcie temat bardzo obszernie.

Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.860
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Wbrew pozorom. Jestem bardzo kulturalnym mężczyzną. Zasady etyki społecznej są ważne. I nie są sztuczne. Po prostu są różni ludzie. Natomiast ci co je nie znają (a pewnie znają, ponieważ mama uczy zawsze dobrego wychowania) są nowocześni niepoprawnie. Warto mieć "etykietę" w sobie. Jednak nosić się, z nią na dłuższą metę. Nie da rady.
P.s. Zazwyczaj pseudo intelektualiści się lubią z nią obnosić pysznie. Zadzierając nosa.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.975
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Ciekawe też, czy w ogóle znacie te zasady. Bo czytając forum dyskusyjne o savoir vivre, okazało się, że o wielu rzeczach nie wiedziałem.


Gonardino napisał(a):
Zazwyczaj pseudo intelektualiści się lubią z nią obnosić pysznie. Zadzierając nosa.
Też odnoszę wrażenie, że ludzie uważający się za nadzwyczaj mądrych, lubią manifestować to, że zachowują się kulturalnie, a jak przyjdzie co do czego, to w ich zachowaniu co prawda kultura pozostaje, to jednak są złośliwi, drażniący, nadęci i aroganccy - oczywiście wszystko w granicach dobrych manier. Ale czy to pseudointelektualiści, czy nie, tego nie mogę stwierdzić.

Obraz
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.860
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
manifestować to, że zachowują się kulturalnie, a jak przyjdzie co do czego, to w ich zachowaniu co prawda kultura pozostaje, to jednak są złośliwi, drażniący, nadęci i aroganccy - oczywiście wszystko w granicach dobrych manier. Ale czy to pseudointelektualiści, czy nie, tego nie mogę stwierdzić.
Ale nic o mnie ?! bo ja drażniący nie jestem i złośliwy oraz nadęty.[/quote]
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.241
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
a jak przyjdzie co do czego, to w ich zachowaniu co prawda kultura pozostaje, to jednak są złośliwi, drażniący, nadęci i aroganccy
Dobre maniery nie wykluczają bycia wrednym, złośliwym etc.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.975
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Wiem, Drakan
Mateusz. napisał(a):
w ich zachowaniu co prawda kultura pozostaje
Owa kultura tutaj miała zastąpić "dobre maniery".
Osobiście po prostu nie lubię takiej postawy.


PS
Wypowiedz się coś więcej na ten temat Drakan


Edycja:
Oj Amcia, jak miło, że się za mną wstawiłaś

Obraz

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez Mateusz: 09.11.2011, 22:54
burger5 Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]

Wiek: 35
Dni na forum: 5.709
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 1
Posty: 903
Drakan napisał(a):
Dobre maniery nie wykluczają bycia wrednym, złośliwym etc.


przecież on nic takiego nie powiedział, sam zauważył tę opcję ...
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.241
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
No to jak coś więcej, oraz fakt, że może być luźno to coś takiego - http://dbnao.net/forum/viewtopic.php?t=2794
Będzie się dobrze odnosiło do pytania o sztuczność.

Co zaś do mnie istnieć specjalnie nie musi. Jak się dwóch lubi i szanuje wzajemnie to wszystko idzie zrozumieć.

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Savoir vivre (dobre maniery)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook