Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» Wielkanoc

Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.830
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Jako że te święta będą już niedługo postanowiłam założyć temat o tym święcie.No więc co o nim sądzicie? Ja je bardzo lubię, a wy?

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.920
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
bardzo lubię wielkanocne święta

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Katz Mężczyzna
^Hatamoto
Hatamoto
[ Klan Tokugawa ]
Katz
Wiek: 34
Dni na forum: 5.889
Plusy: 27
Posty: 5.280
Skąd: Bydgoszcz Respekt: 99
Lubisz Wielkanoc a w Boga nie wierzysz?

Ideology evo:
Józef Stalin: "Cudów nie ma"
Donald Tusk: "Polska będzie gospodarczą potęgą"
Berlusconi: "Wygramy, bo nie jesteśmy fiutami".
Obraz
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
A ja tam nie lubię Wielkanocy i mogłabym jej nie obchodzić, może dla osób wierzących i mających fajną rodzinkę jest to miłe i radosne święto, ale dla mnie to psychiczne katusze. Swoją drogą nigdy nie zrozumiem dlaczego katolicy bardziej podniecają się Bożym Narodzeniem skoro to właśnie Wielkanoc jest bardziej doniosłym i ważniejszym świętem.
Mart Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Mart
Wiek: 31
Dni na forum: 5.896
Plusy: 2
Posty: 1.643
Skąd: Poznań
Wielkanoc to mój ulubiony okres w całym roku, po mimo tego, że nie jestem osobą wierzącą. Jednak jestem wychowana w kulturze chrześcijańskiej więc wszystkie obrządki są mi bardzo bliskie, mając wymiar raczej zwyczajowy i tradycyjny, niż religijny. Nie jest to dla mnie czas związany ze zmartwychwstaniem Jezusa, a jest to czas który w całości zawsze poświęcałam mojej rodzinie. Bardzo zbliżaliśmy się do siebie na wspólnych spacerach i posiłkach, na które w wirze pracy i nauki nie ma czasu. Jest to czas uwolniony dla mnie w zupełnej mierze od materializmu, gdyż w przeciwieństwie do okresu bożonarodzeniowego, w mojej rodzinie nikt sobie na Wielkanoc prezentów nie robi, więc możemy skupić się na wzajemnych relacjach, a nie bieganinie po centrach handlowych w poszukiwaniu upominku.
Na co dzień nie mam zbyt dużo czasu na spędzaniu go wyłącznie z rodziną, czego zawsze bardzo żałowałam, bo rodzinę mam cudowną. Wielkanoc jest dla mnie okresem wyłącznie rodzinnym, pewnie dlatego tak ważnym. I nie muszę być wcale wielce wierząca, żeby wykorzystać świąteczne dni w kalendarzu na coś wspaniałego. Bo bycie przy mojej mamie i tacie jest dla mnie naprawdę ważne i bardzo żałuje, że zwykle mamy dla siebie tak mało czasu.

Nawet siedząc na ławie oskarżonych lubimy słuchać o sobie.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.840
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Mart napisał(a):
Jest to czas uwolniony dla mnie w zupełnej mierze od materializmu, gdyż w przeciwieństwie do okresu bożonarodzeniowego, w mojej rodzinie nikt sobie na Wielkanoc prezentów nie robi, więc możemy skupić się na wzajemnych relacjach, a nie bieganinie po centrach handlowych w poszukiwaniu upominku.
Dokładnie. Co prawda kiczu w sklepach też jest sporo, ale nie ma takiej komerchy jak w Boże Narodzenie.

Lubię Wielkanoc. Przyjemna wiosenna atmosfera, długie spacery i śniadanie w niedzielę U mnie na rodzinną atmosferę można ponarzekać, ale zwykle w święta jakoś tak ludzie luzują i robi się całkiem fajnie

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.860
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Wielkanoc jest bardziej ceniona od bożego narodzenia jeśli mam myśleć katolem. Dlatego że Chrystus zmartwychwstał, a to dla katolów czy kościoła katolickiego ważniejsze od samego narodzenia. Na każdej mszy ksiądz podobne zdanie wypowiada, jaka jest prawda kościoła i powód (jej) wiary, dokładnie nie znam zdania ale jest coś takiego "...Chrystus umarł Chrystus zmartwychwstał Chrystus powróci...". Sami wiecie, że narodzić się może każdy, a zmartwychwstać wstać raczej nie, dlatego się wierzy w to zamiast reinkarnacji czy gorzej, że nic nie ma po śmierci ( wiara w nic ;P ale wiara). Już od 2000 lat tę wiarę (prawdę) ludziom wpajają z pokolenia na pokolenie,rodzice swoim dzieciom (wychowują w duchu katolickim). Dla mnie ta religia ! jak nie kościół katolicki to zwykła sekta...a że jest dużo duszyczek wierzących to nazywamy ją religią
Ps. Myślę, że Shinto (od Buddyzmu) dla chrześcijaństwa (katolicyzmu) jest bdb alternatywą. Bo Shinto zakłada, że każdy byt ma duszę. Dziękuję

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Grenardo: 25.03.2012, 20:10
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.920
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Najlepszym z tego powodem do świętowania jest droga krzyżowa i ukrzyżowanie zbawiciela ;D . Świętowanie przegranej.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.265
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Wielkanoc=zmartwychwstanie.
Wielki piątek=ukrzyżowanie.
To dwa odrębne dni i dwie odrębne liturgie we wszystkich kościołach katolickich, protestanckich i prawosławnych.

Miyu napisał(a):
A ja tam nie lubię Wielkanocy i mogłabym jej nie obchodzić, może dla osób wierzących i mających fajną rodzinkę jest to miłe i radosne święto, ale dla mnie to psychiczne katusze. Swoją drogą nigdy nie zrozumiem dlaczego katolicy bardziej podniecają się Bożym Narodzeniem skoro to właśnie Wielkanoc jest bardziej doniosłym i ważniejszym świętem.
Ha, najłatwiej zrzucić na katolicyzm, bo tam wygodnie i pr0. Ale o tym, że prawosławie znasz bardziej z Dziadka Mroza a nie ichniejszej Wielkanocy to już nie raczysz wspomnieć. A amerykańskie filmy, w których protestanckie rodziny (no bo jaka mentalność dominuje w Stanach, chyba nie katolicka) spotykają się na święta nie dzielą się jajkiem, tylko obdarowują prezentami pod choinkę. Kevin też nie został w domu na Wielkanoc.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.920
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Dzięki, może więcej takiego głupstwa nie palnę.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.497
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Al Ed Upek napisał(a):
Ha, najłatwiej zrzucić na katolicyzm, bo tam wygodnie i pr0. Ale o tym, że prawosławie znasz bardziej z Dziadka Mroza a nie ichniejszej Wielkanocy to już nie raczysz wspomnieć. A amerykańskie filmy, w których protestanckie rodziny (no bo jaka mentalność dominuje w Stanach, chyba nie katolicka) spotykają się na święta nie dzielą się jajkiem, tylko obdarowują prezentami pod choinkę. Kevin też nie został w domu na Wielkanoc.
Amerykańskie filmy są prawdziwe jak kotlel z Maka i nie wiem co ma nagle protestatyzm do tego tematu. Pisałam o tym co widzę w religii rzymskokatolickiej, bo w niej mnie wychowywno, mało mnie obchodzi hierachia świąt w innych religiach. Wg Kościoła jaki mamy w Polsce Wielkanoc jest postawiona wyżej niż BN i chodziło mi o zwrócenie uwagi na to, że niektórzy ludzie bardzej skupiają uwagę na BN i zapominają trochę o tej hierarchi, dlatego uważam, że mam prawo winić kogoś kto mowi, że wierzy a nawet nie zna podstawowych spraw związanych z swoim wyznaniem. Nie chce atakować też nikogo, po prostu nie podoba mi się taki relatywim w dostosowywaniu ważności świat pod siebie.
Nie wiem czy dokońca Cię rozumiem, ale ja tak patrzę na to święto.
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Wielkanoc
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook