Rok 1989 :: Start serii "Dragon Ball Z" (35 lat temu)

» [Polska] Dzień Flagi RP

Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.860
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
2 maja każdego roku obchodzimy święto flagi państwowej, przypada nam te święto w czasie tzw. "długiego wakendu" majowego. Jednak nie liczni wiedzą o tym święcie. I pytania Czy wywieszacie flagi państwowe ?! Jeśli tak to z godłem czy bez (jaką należy wybrać) ?! Zapraszam do dyskusji.
Ps. Jakie ma dla was i "powinno" mieć znaczenie dla narodu te święto flagi państwowej ?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.266
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie wywieszę, bo nie mam w co włożyć drzewca. Wsadzę tak w okno. Nawet za niedługo, zanim pojdę spać. 1 maja niczego nie wywiesiłem.
Prawdę mówiąc nie wiem, jaka była motywacja dla wprowadzenia tego święta. Chyba tylko święty spokój, bo wątpię żeby parlament nagle obrosł w patriotyczne uczucia.
2 maja wziął się stąd (prócz tego że są teraz 3 dni wolnego), że tego dnia polscy żołnierze zatknęli polską flagę na szczycie symbolizującej potęgę Niemiec kolumny Wiktorii. Potem zaś, 2 maja służył jako dzień usuwania z ulic flag, aby te czasem nie zostały na 3 maja, bo Święto upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja zostało za komuny zniesionie. Oczywiście wiadomo czemu: Konstytucja 3-majowa reprezentowała interesy szlachty i burżuazji, nie wprowadzała także demokracji będącej podstawą rządów proletariatu i generalnie jej założenia konstytuowały feudalny, a potem kapitalistyczny porządek sprzeczny z ideą rewolucji. Co ciekawe dziś ta sama Konstytucja jest uznawana w kręgach najwyższych za demokratyczną. No faktycznie, król elekcyjny jest mniej demokratyczny od dziedzicznego.

Generalnie uważam, że takie święto nie jest jakoś mocno potrzebne, bo flagę i godło każdy chyba zna i jeśli te symbole szanuje, to robi to każdego dnia. Np. bardziej by się przydały święta upamiętniające choćby coś wielkiego i doniosłego. 400 rocznica Kłuszyna minęła, a władza się tym nie zainteresowała, no ale trudno. Wracają do tego akurat święta - mimo wszystko jest to miła odmiana. Chociaż jeden dzień w roku flaga biało-czerwona jest w centrum uwagi. W pozostałej części roku to flaga unijna jest albo po prawej heraldycznej albo w środku, jakby była najważniejszym symbolem narodowym, lol.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Polska] Dzień Flagi RP
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook