Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 6.854 wyników

Aktualności

"Al Ed Upek

Odp.: 39
Wyś.: 19.572
To będzie pierwszy wykonany wyrok od czasu egzekucji szefa sekty od zamachu z użyciem sarinu w metrze?

Homoseksualizm

"Al Ed Upek

Odp.: 148
Wyś.: 31.834
Hayato napisał(a):
Al Ed Upek napisał(a):
Ty już na naród nie zwalaj winy.
Uwazasz, ze Polacy nie dziedzicza uprzedzen i stereotypow po przodkach?


Al Ed Upek napisał(a):
Dostatecznie stary
Kolejny stereotyp

Pozdrawiam
Widzę, że próbujesz wejść w dyskusję na metapoziomie.
Pisząc "nie zwalaj winy na naród" miałem na myśli, że niezależnie od tego kogo miałeś przed sobą w drzewku genealogicznym, to w momencie kiedy tu na łamach Nao nieustannie brzydziłeś się pedalstwem (z tego co pamiętam zbiegło się to w czasie ze szczęśliwym zakochaniem w Byczusi i nagłym przyrostem produkcji testosteronu) byłeś już na tyle stary i dojrzały, że powinieneś już samemu zrzucić niechlubne dziedzictwo przodków. Pisząc takie komunały o dziedziczeniu uprzedzeń wystawiasz laurkę co najwyżej sobie, a nie przodkom.

A zanim spróbujesz taką łatkę przypiąć narodowi i powiązać ją z polskością jako taką (ponad tysiącletnią tradycją państwową zapoczątkowaną historycznie przez księcia Mieszka I wyrosłą ze starszej o parę wieków słowiańskiej tożsamości kulturowej na której zbudowana została później chrześcijańska Polska) to sprawdź jak w procesie dziejowym tradycyjnie uprzedzone do różnorodności społeczeństwo zrealizowało w praktyce swój zamiar krwawej eradykacji inności (w stosunku do tego, kim sami byli).

Polska jest jednym z dwóch państw w Europie (drugim jest chyba Rumunia, choć może się myle), które w całej swojej historii nie ma odnotowanego przez historiografię uchwalonego i wprowadzonego w życie państwowego prawa antygejowskiego, które by penalizowało relacje homoseksualne. Jedyne przepisy antygejowskie jakie obowiązywały, acz nie były egzekwowane, to te pozostałe we wczesnej II RP wraz z kodeksami karnymi państw zaborczych (stawiam, że chodzi tu przede wszystkim o rosyjski kodeks Tagancewa), które uchylono w 1932 wraz z wprowadzaniem kodeksu Makarewicza.

W całej historii ziem polskich i zamieszkujących je ludności odnotowano dwa takie epizody, które wiązały się z przyniesieniem antygejowskiego prawa przez czynnik zewnętrzny.
1. Przepisy okupacyjne stworzone przez III Rzeszę, które wprowadzały doktrynę rasową na terenie okupowanej Polski.
2. Przepisy wewnętrzne MSW PRL, które wprowadzono w ramach akcji Hiacynt, którą MO prowadziła przeciwko homoseksualistom i którą wykorzystano do utworzenia akt osobowych ok. 11 tysięcy osób celem ich późniejszego szantażu i wykorzystania operacyjnego. Pomysłodawcą operacji był Czesław Kiszczak, a jednym z najważszniejszych mózgów Wojciech Jaruzelski.

I teraz przyda się skok do bardzo świeżej historii, a dokładnie ostatnich lat życia dwóch wspomnianych osób. Kiedy byli już starzy i chorzy i pojawiały się różne inicjatywy mające na celu ich osądzenie, to byli nieustannie bronieni przez polityków i dziennikarzy związanych z lewicą. Nie dziwi obrona ze strony SLD, w końcu to partia wywodząca się wprost z PZPR i minionego ustroju politycznego. Są personalnie i biznesowo związani z komunizmem oraz ZSRR i państwem spadkobiercą, czyli federacją rosyjską. Dziwi natomiast wsparcie dla nich płynące z organizacji LGBT, które oficjalnie powstały w celu promocji bardzo lewicowego akcjomatu, ale jednak w kontrze do PZPR i PRL. Tyle w teorii. W praktyce jednak Kiszczak zapowiedział w 1988 życzliwe ustosunkowanie się do rejestracji pierwszej legalnej organizacji LGBT, jeśli spisany zostanie i podpisany list naukowców i intelektualistów określających gejów jako społecznośc dużego ryzyka w związku z występowaniem i rozpowszechnianiem AIDS. Jasne było, że w takich okolicznościach legalna w warunkach PRL organizacja sama miała być wyrazem zgody z tezami listu. Zatem celem operacji Hiacynt było pozyskanie agentów, kontaktów operacyjnych i wyrwanie przynajmniej części tego społeczeństwa do stworzenia legalnej, acz przychylnej rządowi organizacji. Co ciekawe zbiega się to w czasie z masowym tworzeniem różnych organizacji nacjonalistycznych w tym czasie ze Zjednoczeniem Patriotycznym "Grunwald" i Młodzieżą Wszechpolską (Roman Giertych) na czele.

Nie mam złudzeń, że do ciebie nic nie trafi, ale może trafi do innych apologetów organizacji LGBT i szeroko pojętego aksjologicznego nurtu lewicowego w polityce, który ma dokładnie te same źródła co nacjonalizm i libertarianizm w III RP, czyli w komunie.

Jest jeszcze jedna ciekawostka, mianowicie stosunek tych dwóch nurtów myślowych do Rosji, jej sojuszników, partnerów politycznych i interesów: zawsze się zgadzają w tej sprawie.

A. Kto wypowiada się w Sputniku? Senyszyn i Miller, a z drugiej strony Korwin-Mikke i Grzegorz Braun. Czyli "precz z Kościołem" i "batożenie gejów". Albo "Polacy mordowali Żydow dla sportu i "Żydzi budują centralny bunkier dowodzenia Mossadu pod lotniskiem w Baranowie"
B. Kto pojechał do Rosji propsować Putina? Jak zawsze Korwin, ale też znany lewicowy polityk i zwolennik organizacji LGBT Andrzej Rozenek, który na spotkaniu klubu "Wałdaj" wypił z Putinem kieliszek wódki. Przypominam: Andrzej Rozenek wypił kieliszek wódki (i chwalił sobie ten epizod życia) z prezydentem państwa, w którym buduje się obozy dla gejów.
C. Jakie były reakcje na smierć gen. Kasema Sulejmaniego? Robert Biedroń był przerażony furiatem waszyngtońskim, a Janusz Korwin-Mikke stwierdził, że Donald Trump niebezpieczny i co gorsza ma dostęp do pocisków jądrowych. Rozumiesz Ujio? Biedroń i Korwin jednym głosem. Biedroń był oburzony tym, że zabity został generał skrajnie islamistycznego państwa, terrorysta organizujący zamiachy na całym świecie, także przeciwko gejom.
D. Kto powtarza jak mantrę tezę, że Rosja jest otaczana wrogimi bazami i sięboi o swoje bezpieczeństwo? Amerykańska zielona Jill Stein i, a jakże, Janusz Korwin-Mikke.
E. Kto jeździ do Moskwy spotykać się z Putinem i lobbować za zniesieniem sankcji? Guru nacjonalistycznej młodzieży, ogłoszony bohaterem Włoch i Europy Mateo Salvini i wspomniana lewicowa Jill Stein.
F. Kto był członkiem zarządu firmy Exmar - armatora zapewniającego Gazpromowi morski transport skroplonego gazu? Lewicowy polityk belgijski Guy Verhofstadt. A kogo zaprosiła Konfederacja na swój wieczór wyborczy? Polityka AfD, który głosi konieczność dokończenia budowy gazociągu NordStream2.

Homoseksualizm

"Al Ed Upek

Odp.: 148
Wyś.: 31.834
Ty już na naród nie zwalaj winy. Byłeś już po trzydziestce. Dostatecznie stary by samemu ugruntować własny światopogląd.

Homoseksualizm

"Al Ed Upek

Odp.: 148
Wyś.: 31.834
Ty Ujio a Tobie co się znowu odmieniło? Obejrzałeś reportaż o strefach wolnych czy co? Nie tak dawno byłeś bardzo antypedalski.
Jiren, Ty w nim (Hayato/Ujio) nadziei nie pokładaj. To jeden z tych samozwańczych ideologów lewackich, co niby szanuje gejów, ale jak przyjdzie co do czego i mu podpadniesz to będziesz dla niego zwykłym pedałem.

Nowy komputer, co polecacie?

"Al Ed Upek

Odp.: 84
Wyś.: 30.911
Shounen napisał(a):
a trochę go eksploatowałem
Kurde serio? W życiu bym Cię nie podejrzewał, że korzystasz dużo z komputera.

[Polska] Wybory 2019

"Al Ed Upek

Odp.: 18
Wyś.: 1.987
A polityk głównej partii opozycyjnej, który powiedział, że gotów byłby stworzyć z Konfederacją "rząd ratunku narodowego" wziąłby udział w dalszym obniżeniu poziomu sejmu? A razem z nim oczywiście i jego partia, bo poszłaby do rządu koalicyjnego w Konfederacją jako całość.

[Polska] Wybory 2019

"Al Ed Upek

Odp.: 18
Wyś.: 1.987

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 37
Wyś.: 3.406
Hayato napisał(a):
Czlowiek nie ma wplywu na narodowosc niezaleznie gdzie sie urodzi. Co najwyzej ma wplyw na obywatelstwo. Zyd obrzezany czy nie i tak etnicznie byl ZYDEM.
Czy Jezus podjął autonomiczną decyzję o obrzezaniu się? Tak czy nie? Jeśli nie to kto ją podjął? Jeśli ten ktoś ją podjął to czy wykorzystał nieświadomość dziecka?

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 37
Wyś.: 3.406
Obrzezanie, jakkolwiek pozbawia napletka, to przede wszystkim jest wyrażeniem woli rodziców wbrew woli dziecka, że owe dziecko będzie żydem. Jezusowi to uczyniono. Tak czy nie?

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 37
Wyś.: 3.406
Nic nie upadlo. Wrecz przeciwnie, Jezus caly czas zachowal to prawo wyboru, ktorego mnie odmowiono. Chyba nie czytales mnie zbyt dokladnie, Joe.
Jezus zachował prawo wyboru będąc obrzezanym dnia życia ósmego. Tak czy nie?

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 37
Wyś.: 3.406
Czyli po prostu zostal przez nich okaleczony.
Pewnie tak. A teraz powiedz jak się czujesz gdy się okazało, że upadł Twój argument o tym, że Józef i Maria nie uczynili akcesu do grupy wyznaniowej wbrew woli/przy nieświadomości małego Jezusa?

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 37
Wyś.: 3.406
Hayato napisał(a):
Owszem. Nie widze powodu, bym mial byc potepiany za samodzielne myslenie przez te wartosci, ktore odrzucilem i dostosowywac sie do regul spolecznosci, do ktorej wprowadzono mnie wbrew mojej woli, wykorzystujac fakt mej nieswiadomosci jako dziecka. Nawet Chrystus decyzje o chrzcie udzielonym mu przez Jana Chrzciciela podjal swiadomie i samodzielnie. Mnie nikt o zdanie nie pytal. Ciekawe ile wart bylby ten jego sakrament, gdyby to rodzice za niego zadecydowali zaraz po urodzeniu?
Na Jezusie rodzice wykonali sakrament (nie nosi to nazwy sakramentu, ale ma rangę podobną do chrztu i odbywa się przy biernym udziale dziecka, a czynnym rodziców), a konkretnie sakrament brit mila, znany po polsku jako obrzezanie.
A cjego chrzest nie był chrztem takim jakim my go rozumiemy. Bo jako chrzest rozumiemy ofiarowanie dziecka Bogu i zapoczątkowanie jego drogi w Kościele. W skrajnym przypadku możemy powiedzieć, w odniesieniu do wyznań, które praktykują wyłącznie chrzest dorosłych, że to akt przyjęcia Chrystusa. Zatem Jezus przyjął Chrystusa jako dorosły mężczyzna. Ma to sens mniej więcej taki, jak reszta Twoich wypowiedzi.

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 37
Wyś.: 3.406
Hayato napisał(a):
Tia...czyli kazdy wybor, ktory jest sprzeczny z wola Waszego Boga, Was zniewala? Tak bardzo przyzwyczaiscie sie do tych boskich ograniczen, ze nawet jego lancuch przestal Was juz uwierac? Bezkrytyczna wiara w jego doskonalosc i nieomylnosc, zdaje sie zwalniac Was z logicznego myslenia. Zaczynam Wam wspolczoc, chociaz wiem, ze jako heretyk i bluznierca w Waszym mniemaniu trafie do piekla.
Dlaczego nam współczujesz? W zasadzie robimy to samo co Ty. Walimy konia, pijemy wódkę tylko że potem odczuwamy z tego powodu żal i spowiadając się wyrażamy nadzieję, że zostanie nam to wybaczone.
Ty jedynie tego nie żałujesz i w zawoalowany sposób próbujesz wyrazić sprzeciw wobec istnieniu takiej etyki, która uważa to za złe.

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 37
Wyś.: 3.406
Już pisałem. Wola jest psychiczną i fizyczną możliwością dokonania czynu, myśli i wypowiedzenia słowa. A nie zdjęciem sankcji karnej. Bóg karze piekłem za kradzież, ale można kradzieży dokonać. Analogicznie sąd ziemski karze więzieniem na kradzież, ale kradzieży nadal można dokonać. Tak czy nie?

[Polska] Wspólna lista obywatelska z ramienia Kukiza

"Al Ed Upek

Odp.: 11
Wyś.: 3.339
Kwintesencja antysystemu.

Zasiłki, zapomogi, becikowe

"Al Ed Upek

Odp.: 123
Wyś.: 26.891
1. Jakieś dowody na to stanowisko z przeszłości?
2. Po czym wnosisz, że Polski nie stać?

Zasiłki, zapomogi, becikowe

"Al Ed Upek

Odp.: 123
Wyś.: 26.891
Ponawiam pytanie.

Piekło i los potępieńców

"Al Ed Upek

Odp.: 37
Wyś.: 3.406
Grzechy. Taka jest idea piekła, że trafiają tam źli, a do nieba dobrzy.

A wracając do woli, przyjmijmy, że jest pojeciem bezzakresowym. W zasadzie tu masz nawet rację, bo powinienem był napisać: Potrafisz podać chociaż jeden możliwy wybór jakiego w życiu dokona człowiek, poza wybraniem ateizmu oczywiście, który mógłbyś subiektywnie nazwać dobrym wyborem godnym nazwania wyrażeniem wolnej woli? Nieopatrznie zasugerowałem, że wolna wola jest pojęciem o ograniczonym zakresie. Co nadal nie zmienia faktu, że prawdopodobnie nie rozumiesz tego pojęcia. Bo wolna wola nie jest ograniczona bożym kodeksem i możłiwą sankcją piekła. Bo wola to nie brak zasad. Wolna wola to psychiczna i fizyczna możność dokonania myśli, słowa lub czynu. I tak wola nie jest ograniczona, bo nikogo nie ogarnia paraliż przed wzięciem kuta do ręki albo zabrania komuś samochodu. Skoro można to zrobić to znaczy, że nie ma ograniczeń woli. Dlatego zamiast podważać nadanie człowiekowi wolnej woli i nazwanie jej zniewoleniem przez Boga, po prostu powiedz z jakimi nakazami i zakazami się nie zgadzasz i uważasz je za hamulec cywilizacji. Postawione pytanie, obecnie zaktualizowane, podtrzymuję.

Zasiłki, zapomogi, becikowe

"Al Ed Upek

Odp.: 123
Wyś.: 26.891
Czy kiedy PO ustami Joanny Muchy krytykowała Szydło za to, że obiecała 500 na nie każde pierwsze dziecko i że PO da na serio na każde to przychylałeś się do propozycji PO czy do propozycji PiS? Z perspektywny czasu, która partia wówczas proponowała mniej irracjonalną i nieodpowiedzialną politykę socjalną?

[Serial] Wiedźmin (2019-)

"Al Ed Upek

Odp.: 48
Wyś.: 16.032
Obejrzę tylko na ocenie 2.5 do pierwszego dialogu. Bo po wypowiedzeniu pierwszego "Łyzyma" jeszcze spadnie.
Strony: 1, 2, 3 ... 341, 342, 343  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2020 DB Nao
Facebook