Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 6.901 wyników

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 139
Wyś.: 15.904
Ile znasz osób, które umarły na grypę?

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 139
Wyś.: 15.904
A wiecie, że jak klepniecie się w szczepionkę i jednocześnie dacie sobie z liścia to chip zrobi screenshot tego co właśnie widzicie?

Wasza wizja upragnionej przyszłości dla Polski

"Al Ed Upek

Odp.: 1
Wyś.: 137
Moja upragniona Polska to taka w której eradykowana zostaje ojkofobia. To rozwiąże wiele innych problemów i pomoże nam realizować koncepcję, którą nam przerwano. Wrócić, choć już z oczywistych powodów nie w formie wspólnego państwa, do I Rzeczypospolitej.

Aborcja

"Al Ed Upek

Odp.: 151
Wyś.: 35.145
Mateusz napisał(a):
Tylko co to zmienia, zwłaszcza jeśli chodzi o jego wartość definiowaną przez czyny albo więzi? I co to właściwie oznacza w praktyce - od którego tygodnia dziecko jest w stanie przeżyć poza ciałem matki? I dlaczego, mimo że w końcu byłoby w stanie przeżyć, kobieta miałaby je donosić?
Sam nie wiem. Może zmienia to, że dziecko jest bardziej niezależne od matki, jednak rzeczywiście idąc po mojej logice, to matka powinna mieć prawo przynajmniej do wywołania porodu.


Czyli jesteś za aborcją do samego końca ciąży. Bo jakie czyny wykonał płód na godzinę przed porodem? Kopnął?
Ogólnie jestem przeciw aborcji, gdyby to było moje dziecko. Patrząc na Wasze uwagi, mam obawy, że:
A może zatracam prawdziwe wartości?
Bo moje argumenty racjonalnie można sprowadzić do tego, żeby aborcja była legalna cały okres ciąży. Ale czuję, że tak być nie powinno.
A mi się wydaje, że się asekurujesz na wypadek alienacji towarzyskiej. Stąd "jestem przeciw, ale jednak za legalizacją".

Odpowiedzialność za europejski kryzys emigracyjny

"Al Ed Upek

Odp.: 6
Wyś.: 1.547
Al Ed Upek napisał(a):
Sensu strico winę ponosi państwo niemieckie i jego kanclerz jako przedstawiciel najsilniejszego politycznie państwa unijnego. Sensu largo ogólnoeuropejski obóz demoliberalny złożony z rozmiękczonych chadeków, socjaldemokratów, grupy ALDE, zielonej lewicy. Dodałbym do tego antifę i resztę skrajnego lewactwa, ale oni, chociaż ideę sprowadzania tych ludzi popierają, to nie odegrali żadnej roli przy jej realizacji. Odpowiedzialność powinny ponieść Niemcy, ale nie poniosą, bo nikt ich do niej nie pociągnie. Jednakże Niemcy, i inne państwa i narody Europy zachodniej poniosą, w zależności od skali problemu, wewnętrzne konsekwencje tej decyzji, a także wielu innych związanych z realizacją doktryny multikulturalizmu.
Cytuję to, bo dziś bym takiego postu nie powtórzył. Inaczej bym dziś sformułował myśli i inne wyciągał wnioski.

Po pierwsze sensu stricto odpowiedzialność nadal ponosi państwo niemieckie i jej przywództwo polityczne z Angelą Merkel na czele. Największe ludnościowo i gospodarczo państwo w Unii zdolne przeforsować wolę polityczną innym państwom. Chcieli osiągnąć kilka celów, prawdopodobnie nie osiągnęli żadnego z wyjątkiem spowodowania problemów w innych państwach. Nie uzyskali dopływu siły roboczej, nie byli w stanie na własnych zasadach rozdzielić uchodźców na dobrych u siebie i złych wszędzi indziej, bo sami dostali w przytłaczającej większości bandytów.

Zmieniam zaś zdanie co do części, którą określiłem jako odpowiedzialność sensu largo. Po pierwsze odpuszczam sobie autorytatywne mędrkowanie zmierzające co kategorycznego określenie całych grup jako "miękkich". Kto jest ten jest, ale nie będę błaznował i pisał, że wszsycy prócz mnie. Poza tym nawet jeśli są mięczakami to tylko cześciowo za sprawą ich samych. Odpowiedzialność sensu largo ponosi państwo rosyjskie za stworzenie:
1. sieci usłużnych ugrupowań demoliberalnych, lewicowych i (tu pozwolę sobie użyć tego słowa) rozmiękczonych chadeków, którzy sami będąc oderwanymi od pryncypiów własnej kultury chętnie narzucają swoją jej wizję innym.
2. sieci usłużnych partii prawicowych, których zadaniem jest kompromitacja konserwatyzmu i patriotyzmu, które zbiorą wokół siebie niezadowolenie społeczństw nie będąc w stanie rozwiązać problemu
3. stworzenie terroryzmu islamskiego i mocno rozpowszechnionej w świecie islamskim atmosfery pogardy i nienawiści wobec Zachodu. Z nich rekrutują się tak zwani uchodźcy. Pewnie niewielu wśród nich (o ile w ogóle) świadomych kolaborantów z Rosją, za to sporo, nazwijmy umownie, oficerów będących lideramii opinii wśród tych ludzi, i całe rzesze nienawidzących zachodu byczków z zerowym poszanowaniem Europy i nielimitowanymi oczekiwaniami materialnymi i seksualnymi.

Tego nie było w poprzednim poście: nieeuropejscy kreatorzy lewackiej ideologii na czele z Georgem Sorosem. To też wchodzi w zakres sensu largo.

Stworzył kacap radykalizm islamski wraz z terrorystami i budującymi oddolnie świat kulturowego chaosu "cywili", stworzył polityków ślepych na wczesniej wymienione, i stworzył samozwańczych twardzieli, którzy wbrew szumnym zapowiedziom nikogo nie obronią.

Mała flota wielka duchem

"Al Ed Upek

Odp.: 5
Wyś.: 1.136
Jest jeszcze jeden okręt, który co prawda nie wziął udziału w II wojnie światowej, bo nie był już okrętem marynarki wojennej, ale ma dla mnie osobiście sentymentalne znaczenie. Mam na myśli okręt hydrograficzny ORP Pomorzanin. Wycofany z marynarki trafił do floty handlowej, a następnie został odsrzedany nabywcy prywatnemu i służył jako rzeczny statet wycieczkowy. Podczas wojny przejęty i zatopiony przez Niemców. Wydobyty z dna, ale potem zezłomowany. Nie powiem, ze mam żal do władz PRL o to, że go zezłomowały, bo nie należy mieć wobec rosyjskich sługusów oczekiwań moralnych, jednak statek spotkał niesprawiedliwy los. Nawet jeśli niezdolny do ponownego wodowania mógłby dziś służyć jako muzeum albo jakiś tematyczny klub. Okręt ma dla mnie znaczenie sentymentalne bowiem kupił go za własne pieniądze dla nowotworzonej floty wojennej II RP admirał Józef Unrug - postać nieszablonowa i nieskazitelna. Wielki Polak, choć polski nie był jego pierwszym językiem. Przykład tego, że polskość to wybór a nie krew.

Karta Revolut

"Al Ed Upek

Odp.: 1
Wyś.: 744
Nie korzystam, ale odradzam. Formalnie bank zarejestrowanyw Londynie, ale jego dyrektorami są Rosjanie.

Mała flota wielka duchem

"Al Ed Upek

Odp.: 5
Wyś.: 1.136
Wstyd mi przyznać, ale nawet nie wiedziałem o takim okręcie. Gdzie mniej więcej zaginął?

Mała flota wielka duchem

"Al Ed Upek

Odp.: 5
Wyś.: 1.136
Nie znam historii polskiej floty, ale bardzo mi imponują losy załogi okrętu podwodnego ORP Wilk. Uszkodzony i pozbawiony możliwości korzystania z urządzeń nawigacyjnych podjął się udanej próby wydostania się z Bałtyku, gdzie był sam naprzeciw licznej i sprawnej floty niemieckiej. Taka podróż wymagała nie tylko odwagi, ale też umiejętności, inteligencji i sprytu ze strony załogi by nie mając żadnego argumentu w ręku wymknąć się wrogowi.

Aborcja

"Al Ed Upek

Odp.: 151
Wyś.: 35.145
Mateusz napisał(a):
Jeśli życie ludzkie ma wartość to nabywa ją za sprawą czynów i więzi, płód nie wykonał żadnych "czynów", a więzi ma tylko z ojcem i matką.
Czyli jesteś za aborcją do samego końca ciąży. Bo jakie czyny wykonał płód na godzinę przed porodem? Kopnął?

[Seria] DBGT czy DB Super?

"Al Ed Upek

Odp.: 100
Wyś.: 21.050
Źle mnie zrozumiałeś. Odnosiłem się do posta Byczusi i wskazywałem jej na to, że lepiej by było jakby powiedziała, że postacie w Superce są mało wyraziste, mdłe i sztampowe. Ja różnie oceniam te postacie, choć chyba cechą główną anime jst to, że interesujaće są zwłaszcza postacie drugoplanowe, podczas gdy sztampowe i przerysowane są główne. Najlepiej to widać w Naruto. W Dragon Ballu jest pod tym względem znacznie lepiej, bo postacie główne są między sobą różne, a do tego nawet te charakterystyczne cechy są wciąż wytłumaczalne i naturalne w granicach świata przedstawionego w utworze. Vegeta jest dumny, wyniosły i ambitny, ale nie jest postacią kukłą, której te cechy przypisano w rozmiarach wręcz groteskowych. Tak samo głupkowaty i niefrasobliwy Goku nie jest totalnym idiotą jakim jest Naruto.
Ale Beerus akurat jest dla mnie jednak przerysowany, niespecjalnie mi przypadł do gustu, choć nie mówię, że go nie lubię.

Kawałek postaci

"Al Ed Upek

Odp.: 415
Wyś.: 146.029
Kurczę przepraszam. To było tak dawno, że sam już zapomniałem co tam było. xD

[Seria] DBGT czy DB Super?

"Al Ed Upek

Odp.: 100
Wyś.: 21.050
Każdy ma charakter. Można jednak powiedzieć, że postacie z GT są ciekawie skonstruowane i oryginalne, a te z Super sztampowe, mdłe i niewyraziste. Wtedy łatwiej byłoby Cię zrozumieć.

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 139
Wyś.: 15.904
To jest zdjęcie.

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 139
Wyś.: 15.904
I co jak wprowadzą stan wyjątkoy to pokornie zaakceptujesz ograniczenia? Jest ustawowy stan epidemii przewidziany ustawą o zwalczaniu chorób zakaźnych i zakażeń u ludzi i on przewiduje możliwość nałożenia ograniczeń w życiu społecznym i gospodarczym.
I uprzedzam Twoje oburzenie: nie, stanu epidemii nie wymyślił rząd PiS, to zostało wprowadzone do ustawodawstwa przez rząd PO-PSL, ale wtedy jakoś się nie oburzyłaś na odzieranie Cię z godności.

I nie ulegaj złudzeniu, że wszystko jest spoko, bo większość przechodzi bezobjawowo. Mniejszość przechodzi ciężko i jest to na tyle duża mniejszość, że wystarczyła, by państwo zostało zmuszone do wyasygnowania zasobów materiałowych do obsługi epidemiii (przekształcanie oddziałów szpitalnych lub nawet całych szpitali, stawianie prowizorycznych, zakup odzieży ochronnej, testów, organizacja laboratiriów, zakup nowych respiratorów). I nawet z tą organizacją i towarzyszącymi jej ograniczeniami aktywności społecznej jest ciężko. To teraz sobie wyobraź jakby wyglądała sytuacja gdyby nic nie zamknięto, nie reorganizowano szpitali, nie dostawiano w szpitalach nowych łóżek i nie kupowano respiratorów dla tych, którzy go teraz potrzebują.

Kiedy ostatni raz w Poslce widziałaś sytuacje gdy:
1. Sezon grypowy był tak intensywny, że konieczne było doraźne zwiększenie dostępnych miejsc w szpitalach?
2. Chorych w ciężkim stanie było tak wielu, że trzeba było awaryjnie kupić nowe respiratory, gdyż ich bazowa ilość była niewystarczająca?
3. Chorych było tak wielu, że bazowa liczba lekarzy opiekujących się takimi przypadkami była zbyt niska, wobec czego sciągnięto dodatkowy personel z innych działów?
4. Konieczność opieki nad chorymi spowodowała konieczność licznych odmów i przełożeń w terminie zaplanowanych wcześniej zabiegów i wizyt niezwiązanych z grypą?
5. Sezon grypowy był tak powszechnie ciężki, że w podobnej sytuacji znalazł się każdy kraj na świecie?
6. Sezonu grypowego jako okazji do pokonania wrogów nie wykorzystywały nawet tak nieetyczne państwa jak Rosja i Chiny, które też wprowadzały ograniczenia na swoim terenie zamiast wykorzystać sytuację i dokanać ekonomicznej inwazji na kraje, które w irracjonalny sposób zamknęły własną gospodarkę?

Mówisz, że to tylko grypa a gupi rząd się uwziął na Twoją wolność? To rozłóż te kilka pytań i udowodnij, żę nie dzieje się nic niezwykłego. Że mamy taki zwykły listopad jak rok, 2, 5 i 10 lat temu.

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 139
Wyś.: 15.904
Ty Byczusia a co Cię te święta bolą? Przecież nie wierzysz w jakiegoś tam Jezusa a już na pewno nie w to, że jego narodziny są na tyle ważne, by na 2 dni zamknąć sklepy i ograniczyć wolność ekonomiczną z okazji pamiątki tego wydarzenia.

Niewolnicą nie jesteś, ale jesteś obywatelem, a obywatela obowiązują przepisy epidemiczne. I to nie dlatego że w Polsce ktoś tak wymyślił tylko dlatego że na tym polega państwo, że ustanawia na takie wypadki jak epidemie specjalne środki ostrożności, nawet jeżeli obywatelom się one nie podobają.

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 139
Wyś.: 15.904
Nie znałem nigdy człowieka, ale Piotr Kuldanek, znany w środowisku gier wideo, umarł z powodu choroby koronawirusowej. Kilka dni przed nim umarł jego ojciec. Jak sam pisał i on i ojciec przechodzili chorobę ciężko, reszta rodzina zaś łagodnie. Wiadomość jest potwierdzona, to nie jest fake. Są wybitnie małe szanse na to, by zwykła grypa zabiła dwie osoby w tej samej rodzinie w ciągu jednego sezonu grypowego. Nawet na jedną ofiarę śmiertelną szanse są znikome. To tak pod rozwagę tym co uważają, że pandemia to wymysł międzynarodowego sprzysiężenia globalistów, żydów i finansjery nowojorskiej w celu odebrania wolności i powstrzymania przed pójściem na koncert, a po koncercie na kawę i ciastko. https://twitter.com/dominikdrzazga/status/1329764698716299269

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 139
Wyś.: 15.904
Szkoda że nie można danego momentu w dziejach ludzkości przeżyć ponownie w zmienionej wersji, bo chciałbym zobaczyć Twoją reakcję na zapowiedź premiera o nadchodzącym obowiązkowym szczepieniu.

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 139
Wyś.: 15.904
Z czasem będziesz się z nim częściej zgadzała.

Roman Giertych

"Al Ed Upek

Odp.: 59
Wyś.: 14.576
Sama Młodzież Wszechpolska za swojego założyciela uważa Romana Giertycha, który jako student historii z Poznania organizował po kraju koła narodowe. http://mw.org.pl/about/historia-mw/

O młodych latach organizacji i jej założyciela pisano też w lewicowym tygodniku Polityka https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/222785,1,wszechpolacy.read

Założenie MW miało miejsce dokładnie 2 grudnia 1989 roku. Warto także wspomnieć, że ojciec, tj. Maciej, zasiadał w Radzie Konsultacyjnej pezydenta PRL Jaruzelskiego i jako członek ten rady po latach wspominał, że narodowi demokraci dawali dowód swojego rozumienia racji stanu poprzez stosunek do stanu wojennego, tj. jego poparcie. Pisał także, że Polsce nie wolno rezygnować z oparcie geopolitycznego o Rosję. Tak samo mówił w wywiadzie dziadek Romana, czyli Jędrzej. Jędrzej został usunięty z emigracyjnego Stronnictwa Narodowego za prezentowanie orientacji prorosyjskiej.

Bez wykupienia dostępu nie przeczytamy całego tekstu, ale zdaje się, że dzisiejsi apologeci Giertycha swojego czasu propagowali obraz jego jako guru nacjonalistycznej sekty. Oczywiście dziennikarze Wyborczej wiedzieli i wtedy, że Giertych to w istocie ich człowiek, ale trzeba było dopomóc takimi tekstami w radykalizacji i budowie atmosfery wyobcowania wśród szeregowych członków i zwolenników MW, by ci w nerwach posunęli się do głupich wystąpień, które następnie posłużyłyby do zaprezentowania szerszej publiczności polskiej prawicy jako bandy niedouczonych, wulgarnych i agresywnych troglodytów Zmieniło sięto przed ostatnimi wyborami samorządowymi, kiedy Wyborcza wyciągnęła rękę do konfederacji nazywając ich pieszczotliwie "młodymi mężczyznami na wojnie o wartości". Nie zgadzając sięz nimi rzecz jasna, ale jednak okazując szczątkowe zrozumienie i szacunek. Awans.https://wyborcza.pl/1,75248,2183647.html

Są też malutkie nisze we współczesnej lewicy, które nie zapomniały Giertychowi przeszłości. https://noizz.pl/spoleczenstwo/przegladamy-strone-mlodziezy-wszechpolskiej-roman-giertych-wciaz-jest-tam-bohaterem/1kw9hqn
Strony: 1, 2, 3 ... 344, 345, 346  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2021 DB Nao
Facebook