Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 6.883 wyników

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 113
Wyś.: 11.746
Z czasem będziesz się z nim częściej zgadzała.

Roman Giertych

"Al Ed Upek

Odp.: 59
Wyś.: 13.897
Sama Młodzież Wszechpolska za swojego założyciela uważa Romana Giertycha, który jako student historii z Poznania organizował po kraju koła narodowe. http://mw.org.pl/about/historia-mw/

O młodych latach organizacji i jej założyciela pisano też w lewicowym tygodniku Polityka https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/222785,1,wszechpolacy.read

Założenie MW miało miejsce dokładnie 2 grudnia 1989 roku. Warto także wspomnieć, że ojciec, tj. Maciej, zasiadał w Radzie Konsultacyjnej pezydenta PRL Jaruzelskiego i jako członek ten rady po latach wspominał, że narodowi demokraci dawali dowód swojego rozumienia racji stanu poprzez stosunek do stanu wojennego, tj. jego poparcie. Pisał także, że Polsce nie wolno rezygnować z oparcie geopolitycznego o Rosję. Tak samo mówił w wywiadzie dziadek Romana, czyli Jędrzej. Jędrzej został usunięty z emigracyjnego Stronnictwa Narodowego za prezentowanie orientacji prorosyjskiej.

Bez wykupienia dostępu nie przeczytamy całego tekstu, ale zdaje się, że dzisiejsi apologeci Giertycha swojego czasu propagowali obraz jego jako guru nacjonalistycznej sekty. Oczywiście dziennikarze Wyborczej wiedzieli i wtedy, że Giertych to w istocie ich człowiek, ale trzeba było dopomóc takimi tekstami w radykalizacji i budowie atmosfery wyobcowania wśród szeregowych członków i zwolenników MW, by ci w nerwach posunęli się do głupich wystąpień, które następnie posłużyłyby do zaprezentowania szerszej publiczności polskiej prawicy jako bandy niedouczonych, wulgarnych i agresywnych troglodytów Zmieniło sięto przed ostatnimi wyborami samorządowymi, kiedy Wyborcza wyciągnęła rękę do konfederacji nazywając ich pieszczotliwie "młodymi mężczyznami na wojnie o wartości". Nie zgadzając sięz nimi rzecz jasna, ale jednak okazując szczątkowe zrozumienie i szacunek. Awans.https://wyborcza.pl/1,75248,2183647.html

Są też malutkie nisze we współczesnej lewicy, które nie zapomniały Giertychowi przeszłości. https://noizz.pl/spoleczenstwo/przegladamy-strone-mlodziezy-wszechpolskiej-roman-giertych-wciaz-jest-tam-bohaterem/1kw9hqn

Roman Giertych

"Al Ed Upek

Odp.: 59
Wyś.: 13.897
Hayato napisał(a):
co go opozycja wzięła w opiekę zaraz po tym jak usłyszał zarzuty prania brudnych pieniedzy, przywłaszczenia mienia, oszustwa związanego z nienależnym przyznaniem dotacji i przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej?
Tak sie skonczyla wspolpraca z PiSem. Gdy trzeba bylo uwiesc poslanke Sawicka, agent Tomek byl dobry. A teraz to przestepca. Gdy LPR potrzebny byl do zbudowania koalicji, Roman Giertych byl spoko, a teraz tez robi sie z niego przestepce.

No i jeszcze w druga strone, gdy skazano pana Kaminskiego z PiSu, pisowski prezydent ulaskawil go zanim jeszcze wyrok zdarzyl sie uprawomocnic.
Ujio wyraził się dość niezgrabnie przez co pozostali czytelnicy mogą nie wiedzieć o co mu chodzi. Zatem wyjaśniam.
Ujio ma na myśli, że nie ma etycznego uzasadnienia dla wyrzucenia z klubu poselskiego, partii i postawienia w stan oskarżenia człowieka podejrzanego o zagarnięcie mienia, przestępstwo związane z nielegalnym przyznaniem dotacji, pranie brudnych pieniędzy i przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej jeśli znajdzie się na kursie kolizyjnym z PiS. Innymi słowy ma większy szacunek do pisowców złodziei niż do pisowców, któym nie można zarzucić przestępstwa, ponieważ pisowiec złodziej wp ewnych okolicznościach może stać się jego sojusznikiem. Ujio zapomniał jednak, że wybaczając Tomaszowi Kaczmarkowi co najmniej 4 czyny zagrożene karą kodeksem karnym wybacza mu również uwiedzenie posłanki Sawickiej. Zatem: nawet bidna kobieta uwiedziona przez funkcjonariusza na służbie może zostać zredukowana do roli narzędzia, jeśli finałem sprawy będzie polityczne nawrócenie wspomnianego uwodzicela. A jeszczee bardziej obrazowo: Ujio staje po stronie standardów etycznych państwa PiS.

Co zaś się tyczy Giertycha to zachęcam siędo zapoznania się z życiorysem tego człowieka. W dużym skrócie: stworzył połowę Konfederacji za zgodą władz komunistycznych. Jest takim Bolesławem Piaseckim (przed wojną ONR Falanga, po wojnie sprzymierzony z PZPR PAX) III RP. I nie zmieni tego żadnego jego przejście do salonu III RP. Pamiętasz jeszcze słynne hasło "Giertych do wora wór do jeziora?"

Zaś ułaskawienie Kamińskiego nastąpiło zgodnie z prawem. Albo i niezgodnie. Tu problem jest poważniejszy, bo jego źródłem jest nieprecyzyjność konstytucji, a spór wynika z jej interpretacji. Ale też nie ukrywajmy, że chodzi tu po prostu o to, ze to ten prezydent ułaswaił, tego właśni ministra i jakkolwiek by to nastąpiło i tak by się pultano o jakąkolwiek decyzję.
Artykuł 139 Konstytucji mówi, że prezydent może skorzytać z prawa łaski z wyjątkiem osób skazanych przez Trybunał Stanu. I tylko tyle. Nie mówi nawet, że musi to być osoba skazana jakimkolwiek wyrokiem. Jak by Trybunał Konstytucyjny kiedyś poniosła fantazja to mógły kiedyś orzec, że prawo łaski przysługuje już na etapie wstępnego postępowania i prewencyjnie ułaskawić człowieka, nawet jakby istniała przesłanka za tym, że sąd nie wyda wyroku skazującego. To trudno sobie wyobrazić i wątpię by to nastąpiło, ale teoretycznie to jest możliwe. Inaczej by było gdyby przepis mówił szczegołowo, że prezydent może podjąć decyzję o ułaskawieniu osoby z prawomocnym wyrokiem sądu. Gdyby przepis mówił, ze po prostu "z wyrokiem sądu" wtedy znów można się zastanawiać czy chodzi o wyrok nieprawomocny czy prawomocny. Krytycy decyzji prezydenta powołują się na to, że Kamiński był formalnie niewinny, bo wyrok się jeszcze nie uprawomocnił. Ale to też ma znaczenie drugorzędne, ponieważ przemiotem ułaskawienia nie jest wina oskarżonego tylko kara skazanego. Ułaskawienie nie czyni człowieka niewinnym i nie anuluje zasądzonej w sądzie winy, a tylko zasądzoną karę i ew. dodatkowe środki karne. Zatem nawet gdyby na Kamińskim ciążył wyrok prawomocny, a prezydent by go ułaskawił to Kamiński nadal byłby winny. Od uchylenia winy jest kasacja wyroku przez sąd najwyższy, a nie prawo łaski prezydenta. Ponadto ułaskawienie już po wyroku nieprawocnym jest uznane przez podręcznik prawa karnego Lecha Gardockiego. Oczywiście Gardocki twierdzi, że nie, ale pewnie nie przewidział, że kiedyś z prawa łaski wobec skazanego wyrokiem nieprawomocnym skorzysta Duda. Ty tego i tak nie zrozumiesz, bo Ciebie nie interesuje ani konstytucja ani kodeks postępowania karnego tylko działasz motywowany słowami, które działają jak zapalnik, a te słowa to: Duda, Kamiński, ułaskawienie, PiS. Piszę to, żeby inni widzieli o co chodzi w tej sprawie.

Art 139. Prezydentowi przysługuje prawo łaski wobec skazanego prawomocnym wyrokiem sądu obu instancji, wobec którego Sąd Najwyższy nie zasądził kasacji wyroku. Prawo łaski nie obejmuje skazanych wyrokiem Trybunału Stanu.
Albo:
Art 139. Prezydentowi przysługuje prawo łaski wobec skazanego prawomocnym wyrokiem sądu. Prawo łaski nie obejmuje skazanych wyrokiem Trybunału Stanu.

Tak byłoby dokładniej i wątpliwości byłoby mniej.

Roman Giertych

"Al Ed Upek

Odp.: 59
Wyś.: 13.897
Hayato napisał(a):
Troche jak agent Tomek...
Mówisz o tym gościu, co go opozycja wzięła w opiekę zaraz po tym jak usłyszał zarzuty prania brudnych pieniedzy, przywłaszczenia mienia, oszustwa związanego z nienależnym przyznaniem dotacji i przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej?

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 113
Wyś.: 11.746
vegeta391 napisał(a):
Nie chcę się wypowiadać merytorycznie, bo pozjadałem wszystkie rozumy, i i tak się nie dogadam. Powiem tylko, że mnie, Katz, przerażasz, odrobinę. Zostawiam – w mojej ocenie – zabawny filmik, który sam w sobie nie bagatelizuje wirusa, jest ot polityczną fraszką.Dla wrażliwych, uprzedzam, iże film zawiera wulgaryzmy.
Wybacz, ale filmiku nawet nie włączyłem. Ten gość po prostu z buzi za bardzo mi przypomina Gonara.

To że obostrzenia są denerwujące, że nie są sumiennie egzekwowane, że z drugiej strony ktoś je omija i jest luzik, że premier chodzi sobie raz w masce raz bez, ale nawet jak bez to mówi, że trzeba i że na pierwszy rzut oka obostrzenia wydają się bez sensu nie oznacza, że pandemii nie ma. Pandemia jest i nawet jak jeszcze trup nie ściele się gęsto po ulicach to nie znaczy, że jest spoczko i pora na yolo, bo zgredy sobie wymyśliły, że mamy nie balować. Każdy kraj świata dał się nabrać na numer plandemia? Nawet tak bezetyczne gówno jak Rosja nakazała nosić maski zamiast skorzystać z okazji, ze konkurencja zredukowała dwa biegi gospodarki?

To że ludzie sfoliowali i "protestują" (biorę w cudzysłów, bo to nie jest protest tylko bezrefleksyjne gardłowanie podrzuconego przekazu, dzięki któremu czują, że należą do intelektualnych górnych 3%) nie oznacza, że mają rację, a pandemię sobie ktoś wymyślił. Ponadto warto przyjrzeć się liderom protestów antycovidowych, bo można z nich wyciągnąć ciekawe wnioski, jeśli się człowiek zorientuje w czym jeszcze ci ludzie biorą udział. Bo protesty antycovidowe to tylko część ich działalności społecznej. Justyna Socha, Eugeniusz Sendecki, Wojciech Olszański, Maciej Poręba, Marcin Rola, Krzysztof Woźniak, Bartłomiej Kurzeja. Posprawdzajcie sobie te nazwiska i zobaczcie kim są ci ludzie. Zwłaszcza Byczusia, bo się ostatnio oburzyła, że ją nazwałem konfederatką. Przyjrzyj się protestom antycovidowym i powiedz, czy nie czujesz się umysłowo przecwelona na myśl o tym, że tańczysz jak Ci Korwin zagra.

https://www.cdc.gov/flu/about/burden/2017-2018.htm
61 tysięcy zgonów w sezonie 2017/2018 spowodowanych grypą. Daje to jakieś 1.1 tysiąca zgonów na tydzień oczywiście z wyraźnym apogeum jesienią, zimą i wczesną wiosną. Był to wyjątkowo ciężki rok, jeśli chodzi o zapadalność i śmierć z powodu grypy.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/covid-data/covidview/index.html
Dane powyższe przeniesione na wykres znajdują się na samym dole strony. Kolorem żółtym zaznaczono śmiertelne ofiary przypadki grypy w kilku ostatnich latach, a także, kolorem niebieskim, zgony spowodowane aktualnym covidem. Jak dotąd szczytowy tydzień przyniósł ok. 16-17k zgonów, a ponadto żaden z ok. 30 tygodni ujętych w wykresie (a rok ma 52) nie przyniósł niższego wyniku niż średnia z sezonu grypowego 2017/2018.

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 113
Wyś.: 11.746
Byczusia napisał(a):
Al Ed Upek napisał(a):
Widzę Byczusiu, że ostatnio czerpiesz inspiracje z Grzegorza Brauna.
, absolutnie nie biorę bo niby po co? Cóż.... ja już się staram zachowywać jak gdyby nigdy nic............ jutro nawet idą do cyrku
A no to przepraszam. Skoro mówisz, że nie to znaczy nie. Po prostu poparzyłem na Twoje wpisy i wypisz wymaluj jakbym widział młodociane konfederactwo, więc pomyślałem, że jesteś już jedną z nich.

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 113
Wyś.: 11.746
Widzę Byczusiu, że ostatnio czerpiesz inspiracje z Grzegorza Brauna.

Koronawirus

"Al Ed Upek

Odp.: 113
Wyś.: 11.746
Wiesz o tym, że skończył mu się okres izolacji? Nawet gazeta (Super Expres), która sprawę opisała, na końcu tekstu napisała, żę izolacja kończy mu się dzisiaj (w dniu w którym był widziany na zakupach), żeby nie ryzykować procesu o pomówienie.

Seks

"Al Ed Upek

Odp.: 135
Wyś.: 37.591
No i taka właśnie jest gadka z Tobą. Nie rozumiesz o czyn w ogóle siędo Ciebie pisze, a Ty wysnuwasz wnioski na podstawie wyimaginowanych różnic w sferze wartości. Jakbyś rozumiał to jakie inni wyznają wartości.

Seks

"Al Ed Upek

Odp.: 135
Wyś.: 37.591
Twoja wypowiedź Caliall95 odświeżyła temat, więc odpowiem Ujiowi.
Hayato napisał(a):
westia punktu widzenia,Joe. Ja na taki seks patrze w kategorii masturbacji. Podobnie jak samogwalt, sluzy on jedynie osiagnieciu zaspokojenia wlasnych potrzeb seksualnych.
To nie punkt widzenia tylko kwestia zapoczątkowana tym, że bardzo słabo posługujesz się językiem używając frazy, która jest po prostu błędna i można ją bez problemu podważyć.

Hayato napisał(a):
Troche zboczylismy z tematu i z seksu przerzucilismy sie na milosc, ktorej jak widac sa rozne definicje. Dla mnie, bez mojej, jest on w praktyce niemozliwy.
Hayato napisał(a):
Nawet bym nie probowal.
Niektorym jak widac jest wszystko jedno. Nie wazne, ze potwor, wazne, ze ma otwor,co?.
Problem polega na tym, że taki seks jest praktyczny możliwy. Jest nawet praktycznie możliwy w Twoim wypadku, ale Twój problem polega na tym, że mało precyzyjnie się wyrażasz. Uczciwie byłoby napisać coś takiego: "Nie wyobrażam sobie seksu bez miłości". "Gdyby mi się taki seks przytrafił jestem pewien, że nie byłbym szczęśliwy ani spełniony", "Nie chcę nawet tego próbować".
Możesz próbować mi przyprawiać gębę tego co nie jest wybredny i wystarczy by było otwór, ale prawda jest taka, że fizycznie jest możliwe zrobić to bez miłości, więc i w Twoim przypadku też tak jest.

Japoński tatuaż

"Al Ed Upek

Odp.: 9
Wyś.: 8.947
Czytałem ostatnio o takich tatuażach i w ogóle o tym, że te tatuaże (albo nawet tatuaże w ogólności) są niemile widziane w społeczeństwie japońskim. Ale wątpię, by obcokrajowca z takim tatuażem posądzono o przynależność do takiej organizacji. Wątpię by tak konserwatywne w zakresie obrony własnej warstwy kulturowej Japończycy dopuszczali myśl, że obcokrajowiec pracuje dla jakiejś grupy yakuzy a już tym bardziej w przyjęcie kogoś takiego przez yakuzę. A poza tym, czy taki tatuaż dla japońskiego przestępcy nie wiąże się z osiągnięcieciem jakiegoś stopnia zaufania ze strony przywódców gangu? Myślę, że prezej taki obcokrajowiec byłby kojarzony z tym, że zafascynował się Japonią, ale od złej strony.

Chrzest Polski

"Al Ed Upek

Odp.: 3
Wyś.: 471
Jest jeszcze jeden aspekt o którym nie wspomniałem. Pomijając kwestię przyczyny przyjęcia chrztu, Steele stawiakolejną tezę stojącą w opozycji do obecnego konsensusu w polskiej historiografii. Uważa, że akcja chrystianizacyjna w Polsce była inicjatywą Rzymu, czyli papieża, a nie jak się powszechnie uważa Niemiec. Jakiegoś pośredcnictwa czeskiego nie da się wykluczyć, bo chrzest łączy się z małżeństwem z księżniczką czeską, a słownictwo religijne dostało do języka polskiego nie w formie oryginalnie łacińskiej, nie niemieckiej, a właśnie czeskiej.
Niemcy posiadały własne arcybiskupstwo, które odgrywało ważną rolę w zabezpieczaniu o poszerzaniu politycznych wpływów Niemiec, ale nie ma przekonujących dowodów, że chrztu udzielił arcybiskup Magdeburga (najbliższy Polsce). Ponadto imię pierwszego biskupa (Jordan) pochodzi z kręgu italskiego i jest typowe dla Włoch, nie dla Niemiec ani Czech. I w końcu czemu cesarz niemiecki miałby decydować o utworzeniu biskupstwa misyjnego w Polsce podległego wyłącznie Rzymowi, skoro raz z papieżem znajdował się w konflikcie i do tego byłw stanie bardzo znaczącej przewagi nad nim? Zgadzam się ze Steelem i też uważam, że cesarz pogodziłsię z faktem dokonanym i zaakceptował inicjatywę misyjną papieża, bowiem sam mógł nie mieć dość siły by przenosić ciężar akcji chrystinizacyjnej na kolejnych Słowian, skoro nie mógł jej ukończyć wśród tych Słowian nad którymi już sprawował kontrolę.

Wybory prezydenckie w Polsce 2020

"Al Ed Upek

Odp.: 35
Wyś.: 2.753
Hayato napisał(a):
Nurtuje mnie jedna rzecz; nie masz poczucia, ze w jednej chwili przekresliles ponad 10-cioletni "dorobek intelektualny" swojego zycia?
Śmieszkujesz emotką, ale na to pytanie akurat odpowiem zupełnie serio. Nie uważam tych 10 lat za całkowicie stracone, bo teraz wiem jak tacy ludzie myślą, ale jest mi bardzo wstyd. Z jednej strony żałuję, że już 15 lat temu nie uczyłem się tego czego uczę się teraz, ale z drugiej strony dywersję ideologiczną sączoną przez Konfederację znałbym tylko z teorii, a nie praktyki, więc ostatecznie myslę, że dobrze się stało.
Sam jednak chyba nie rozumiesz co mam na myśli mówiąc "wyrosnąć z konfederactwa". Bo nie oznacza to wyłącznie porzucić jakieś tam poglądy, które są błędne albo nawet i w dużej części słuszne choć intencjonalne spaczone, ale poznać funkcjonujące w naszej rzeczywistości środki aktywne i wyjść z ich zasięgu.

Wybory prezydenckie w Polsce 2020

"Al Ed Upek

Odp.: 35
Wyś.: 2.753
Z Konfederactwa wyrosłem zanim ta sięukonstytowałą jako Konfederacja, więc daruj sobie branie mnie pod włos hołubieniem Konfederacji. Ty za to w tym czasie przejąłeś poglądy i retorykę Korwina i bez cienia zawahania zacząłeś operować pojęciami ze sztambucha młodego konfederaty: zasiłek na wódkę, promowanie patologii, okup socjalny dla motłochu, rozleniwianie narodu, kupowanie za własne pieniądze. Wcześniej jedynym środowiskiem używającym takich pojęć było środowisko korwiniarskie i Ty, w ślad za salonem IIIRP ogniskującym się w postaci Platformy Obywatelskiej jako najważniejszego nośnika jego (salonu) wizji państwa i społeczeństwa, niezawodnie określałeś takie określenia za odzieranie ludzi z godności. Przyszedł spin ideologiczny związny z realizacją zapowiedzi polityki socjalnej (której co do zasady PO nie negowała przed utratą władzy) i wiedzony zapalnikowymi sygnałami płynnie przeszedłeś do korwinowskiej myśli socjoekonomicznej. Niech to będzie ilustracją Twoich horyzontów myślowych. Jesteś korwiniarzem i żaden mechanizm wyparcia tego nie zmieni.

I Polska nie jest już całkowicie zależna, tylko znacznie zależna. To dość spora różnica. Już dzisiaj jesteśmy w stanie przyjąć sporą część zapotrzebowania przez gazoport w Świnoujściu i przez połączenia gazowe z innymi państwami niż Niemcy i Rosja. W tym momencie priorytetwe są kierunki: Litwa, Ukraina, Słowacja, Rumunia. W tych kierunkach będzie przebiegał import i eksport. Eksport zresztą już przebiega dzięki nadwyżkom, które mamy z uruchomienia gazoportu, którego przepustowosć także będzie poszerzana. Także sytuacja rozwija się w dobrym kierunku i już jest lepsza niż była. Pamietaj też, że budowany będzie drugi gazoport w Gdańsku.
Nie powiedziałeś tego wprost, ale wnioskuję po Twojej ostatniej odpowiedzi, że relacji handlowe dot. gazu z Rosją oceniasz negatywnie, stąd też mam nadzieję, że zgodnie z wyłożoną na stół opinią negatywnie oceniasz też umowę o kupno gazu z Gazpromu przez Magistrat Warszawy. Moją nadzieję wzmacnia to, że wyrażasz nadzieję, że tak się niedkugo stanie. Muszę jednak dopowiedzieć, że Twoje nadzieje są nieco zbyt optymistyczne. Bo kiedy rząd dopiero buduje infrastrukturę, organizuje szlaki przesyłowe, poszukuje nowych i dopracowuje obowiązujące kontrakty to do Warszawy jest sprowadzany gaz ze spółki rosyjskiej mimo faktu, że Warszawa już teraz jest w całośći infrastrukturalnie gotowa na kupno gazu ze źródła innego niż Gazprom. Gaz dla autobusów można kupić w cysternach przewożonych koleją, a połączenie kolejowe funckjonują do każdego kraju w Europie, ponadto mamy też połączenia morskie to każdego kraju posiadającego port morski. Zatem możliwości importu wzrastają dla Warszawy wielokrotnie. Warszawa może też wystąpić do zarządu gazoportu w Świnoujściu o wyasygnowanie jej potrzebnego wolumenu gazu.
Zatem rząd centralny kupuje jeszcze rosyjski gaz, bo musi, ale organizuje się na zaprzestanie tego kontraktu w 2022 i wypełenienie 100% zapotrzebowanie ze źródeł innych niż Rosja, podczas gdy Warszawa kupuje rosyjski gaz, bo chce. I niech fakt dobrowolnego zakupu rosyjskieg gazu przez Warszawę i fakt deprecjonowania obaw dot. NordStream2 przez samego Trzaskowskiego w 2015 słowami mówiącymi, że inicjatywa NordStream2 powstaje dzięki prywatnym firmom nie mającym związków z rządami będzie wystarczającą przesłanką uzasadniajacą obawy przed Trzaskowskim i jego działanością w zakresie polityki energetycznej.

Zachęcam Cię to otwarcia tematu "Polska polityka energetyczna" gdzie będziemy mogli omawiać dokładniej kwestie
produkcji, zapotrzebowania i zaopatrzenia w prąd elektryczny, gaz ziemny i ciepło systemowe. Ufam, że jesteś lepiej niż wybitnie przygotowany do tego tematu i będziemy się mogli wiele nauczyć.

Swoją drogą jak myślisz, czemu Janina Ochojska wczoraj deklarując głosowanie na Trzaskowskiego jako agrument "za" podawała kartę LGBT dla całego kraju, a dziś w miejscu tego punktu znajduje się inny? Miał miejsce nacisk na nią, by tak otwarcie nie wiązała kandydata z postulatami LGBT?

Krytyka własnego kraju - granica między samouwielbieniem a uprzedzeniem

"Al Ed Upek

Odp.: 4
Wyś.: 698
Nie, bo to nie było nasze gniazdo.

Korupcja, łapówki

"Al Ed Upek

Odp.: 17
Wyś.: 2.659
Daj jakiś przykład swojej działalności na tym forum n którym zgadzasz się ze mną, kiedy pisałem, że polityka socjalna to kupowanie ludzi za ich własne pieniądze. Ja tak kiedyś pisałem, Ty piszesz tak teraz, ale że masz szerokie horyzonty myślowe, to musiałeś też tak uważać nadługo rpzed tym jak w PiSie w ogóle zaczęli mieć nadzieję na to, że możę uda się odzyskać władzę. Tak na oko powiedzmy z 2011 roku, kiedy PiS szorował po sondażowym dnie z jakimiś 18%.

System i antysystem

"Al Ed Upek

Odp.: 4
Wyś.: 833
Mam na myśli to, że słowo "system" nawet zawężone do kategorii polityka może mieć milion albo i więcej desygnatów i rzucanie takim sformułowaniem jak "walka z systemem" czy "antysystem" to zwykły buzzword. Bo powiedzieć możę to każdy i mieć na myśli co innego. Trzeba wyrażać się dokładnie, bo "zniszczę ten system" nic nie mówi". Jakie zmiany w energetyce? Jakie w polityce obronnej? Jakie w polityce socjalnej? Czy będą jakieś zmiany konstytucyjne? Co z ustawą o zgromadzeniach publicznych? Co z finansowaniem tego, tego i tego? Co z uslugami komunalnymi?

Jak ktoś mówi, że będzie walczył z systemem i nie podaje żadnych szczegółów swojej wizji to prawdopodnie nie wie co mówi. Co ma na myśli nie wiem, bo niby skąd mam wiedzieć? Może nawet zostawi ludzi takich jakich zastał a jego zmiana systemu ziści się wtedy jak on dostanie funkcję i to ma wystarczyć.
Walka z systemem to slogan, który po prostu ma działać, budzić nadzieję, zainteresowanie, kanalizować społęczną złość. To narzędzie z zakresu komunikacji ze sołeczeństwem, a nie postulat. Można sobie tak mówić, ale jak chce się być poważnie traktowanym to wypada powiedzieć jak się ten system definiuje i jak sięzamerza go zmienić.

Jak przykładowo widzisz tekst "zniszczymy ten system, który nas zakuwa w kajdany" to jesteś w stanie powiedzieć kto mógł to powiezieć i o kim?
1. To mógłbyć nacjonalista twierdzący, że padamy ofiarą żydowskiego spisku.
2. To mógł powiedzieć lewak twierdzący, że za wszystkim stoją macki kleru.
3. To mógł powiedzieć w sumie każdy.

Wybory prezydenckie w Polsce 2020

"Al Ed Upek

Odp.: 35
Wyś.: 2.753
Twoim zarzutem wobec Dudy jest to, że sobie dowcipkuje. Moim wobec Trzaskowskiego to, że kupuje gaz dla autobusów w Warszawie z rosyjskiej spółki Gazprom Germania. Przypominam, że Rosja to jedyne państwo w Europie w którym funkcjonują obozy koncentracyjne DLA gejów i płacąc im wspomaga się państwo rosyjskie w dalszym prowadzeniu represyjnej polityki wewnętrznej. Ponadto państwo rosyjskie stworzyło i w znacznym stopniu zarządza islamskim terroryzmem, prowadzi wojnę przeciw Ukrainie, utworzą separatystyczny region w Mołdawii (Naddniestrze), sponsoruje serbskie bojówki faszystowskie (Czetnicy) i wspomaga szereg nacjonalistycznych, rasistowskich i antysemickich partii i organizacji w Europie. Andrzej Duda w tym czasie, wspólnie z rządem, USA i państwami Europy wschodniej tworzy międzynarodową inicjatywę dążąca do zerwania kontaktów handlowych z Gazpromem, które w Polsce już od 2022 przestaną obowiązywać. Dlaczego Twój zarzut ma większy potencjał powagi niż mój?

Wybory prezydenckie w Polsce 2020

"Al Ed Upek

Odp.: 35
Wyś.: 2.753
W jakich sprawach się dogadali? Gaz, zakupy wojskowe, CPK, CPM, przekop, polityka socjalna?

Wybory prezydenckie w Polsce 2020

"Al Ed Upek

Odp.: 35
Wyś.: 2.753
Trochę szacunku Ujio, bo jeśli Andrzej Duda zostanie odsunięty od prezydentury to właśnie za sprawą poparcia Konfederacji. Nie po to senator Grodzki rozmawia o poparciu Konfederacji dla Trzaskowskiego w drugiej turze byś Ty dziś z Konfederacji drwił.
Strony: 1, 2, 3 ... 343, 344, 345  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2020 DB Nao
Facebook