Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 46 wyników

Dragon Ball Super (manga)

Alkis

Odp.: 631
Wyś.: 154.810
Yasiek napisał(a):
Mnie zastanawia, co Vegeta niby powinien ukraść.

Zapewne cokolwiek co zmniejszy różnice pomiędzy nim a Kakarotto, na pewno [ ort! ] nie będzie to Hakai bo Goku zna tą technikę (przecież użył ją na Zamasu). Według mnie to będzie coś nie związanego z energią zniszczenia.

Absurdalne wypowiedzi bohaterów

Alkis

Odp.: 6
Wyś.: 140
kinichi napisał(a):
@Alkis przecież to analiza oficjalnego polskiego tłumaczenia, więc czemu nie?

Dla mnie to zwykłe porównanie z zastosowaniem hiperboli, nie należy tego czytać dosłownie, a bardziej jako przytyk. który miał rozwścieczyć Bubu.

Inna sprawa, że saiyański 5-latek faktycznie mógłby dać radę.

To jest polskie tłumaczenie które było przekładane z wielu języków i które było po prostu niszczone, no z które strony Kaioshin tłumaczy ci się na Neptuna?
Albo końcówkę han zmienia się na Kan?
Oficjalne polskie tłumaczenie nie zepsute tylko do bólu przetłumaczone jest od wydawnictwa J.P.FANTASTICA a nie od studia które nawet nie wiedziało co i skąd tłumaczyło.

Dragon Ball Super (manga)

Alkis

Odp.: 631
Wyś.: 154.810
Cieszy mnie to że Beerus nadal jest pokazywany jako ten silniejszy od Sayian i pokazuje nowe sposoby ewolucji Vegecie, z drugiej strony ciekawi mnie czemu tak zachęcił Vegete, przecież nie ma w tym żadnego interesu, myślę że coś z tym wspólnego ma rybia wyrocznia gdyż kiedyś kiedyś powiedziała że Goku i Vegeta staną się jego arcywrogami.
To już moja teoria, być może chce sobie sprawić naprawdę duże wyzwanie i dlatego pozwala im trenować na jego planecie by móc naprawdę się bawić w walce z Sayianami.

Absurdalne wypowiedzi bohaterów

Alkis

Odp.: 6
Wyś.: 140
Zacznijmy od tego że sugerujesz się trefnym tłumaczeniem które było tłumaczone z francuskiego które było było tłumaczone z języka na język, co doprowadziło do tego że tłumaczenie jest kompletnie błędnie , w oryginale powiedział że na jego obecnym poziomie Gohan by go bez problemu pokonał co było prawdą.

Najsilniejsza postać w Dragon Ball?

Alkis

Odp.: 3
Wyś.: 198
jamesmustain napisał(a):
Dzień dobry. Jako tytuł. Od dawna czytam Dragon Ball. Według Ciebie, która postać jest najsilniejsza
Najsilniejszy, najpotężniejszy i nastraszniejszy jest.......


Toribot

[Problem] DBZ 289 - Czyli jak Akira zaprzepaścił potencjał DB

Alkis

Odp.: 5
Wyś.: 301
Tak bardzo zaprzepaścił potencjał że DBS ląduje w top 10 najchętniej czytanych pozycji na manga plus, a nowe historie ciągle są wymyślane (swoją drogą zapraszam wszystkich do mojej amatorskiej recenzji arcu więźnia galaktycznego patrolu w dziale dragon Ball Super). Powiem tak gdyby DB był tak beznadziejn sytuacji w jakiej tą serię przedstawiasz to Dragon Ball Super zakończył by się pół roku po rozpoczęciu emisji a nie trwał przez następne 5 lat.

[Problem] Kreatywność Toriyamy a kreatywność fanów

Alkis

Odp.: 0
Wyś.: 110
Czytam sobie nie raz o tym jak to Toriyama jest leniwy i zmienia tylko kolor włosów następnym poziomom Super Sayian lub dodaje Goku białe włosy w ramach nowej techniki, pewnego pięknego dnia wpisuje sobie w wyszukiwarkę takie frazy jak SSJ6/10/15 i sprawdzam jak by to fani lepiej zrobili i co zobaczyłem?
Recolory transformacji z GT (SSJ4). Zaraz to Toriyama i Toyotaro są leniwy bo zmienia kolory przy base formach czy ssjtach ale SSJ4 przez przemalowany na złoto/czerń/biel/zieleń/błękit jest bardziej kreatywny od recolorów poprzednich form?

Zapraszam do dyskusji

Galactic Patrol Prisoner Arc: recenzja ze spoilerami

Alkis

Odp.: 0
Wyś.: 117
Zacznę od fabuły która jest typowo Dragon Ballowa, ot kolejny złoczyńca pojawił się na radarze i trzeba go pokonać. Fabuła skupia się na zbiegłym więźniu galaktycznego patrolu pożeracza planet Moro, na plus jest to że od innych antagonistów przez dużą część rozdziałów, wyróżniał się wyglądem (kozia twarz to coś nowego jak na to Universum), nie był silny tak po prostu jak Jiren czy Broly a posługiwał się magią i absorpcją energii życiowej by zbudować sobie przewagę nad przeciwnikiem.

WĄTEK VEGETY I PLANETY YARDRAT

Dobrym pomysłem autorów jest ewolucja Vegety jako postaci który po złu jakie wyrządził Nameczanom chciał odpokutować i dopilnować by mieszkańcy Namek żyli w pokoju i nie byli nękani, ba nawet zwrócił im życie za pomocą techniki o nazwie force spirit fission (polegającej na odebraniu ukradzionej energii lub nawet rozszczepieniu fuzji) wyuczonej na płacenie Yardrat.
W temacie Yardrat jest to bardzo ciekawy zabieg fabularny, bo Toyotaro z Toriyamą zdecydowali się akurat w tym arcu rzucić nam duże informacje o tej planecie i istotach na niej zamieszkujących. Moim zdaniem to Toriyama powinien rozwinąć w latach dziewięćdziesiątych gdy rysował mangę i po prostu szkoda że teraz dowiadujemy się tak ciekawych informacji.

MERRUS JEGO TOŻSAMOŚĆ I TRENING SON GOKU
Merrus jako anioł który dostał się do galaktycznego patrolu by zrozumieć lepiej działanie wszechświata to ciekawy pomysł, cieszy mnie że ta informacja jest wprowadzana stopniowo w formie poszlak. Problem już się zaczyna gdy Goku poprosił go o trening tylko dlatego że wydawało mu się że pomoże mu opanować pewną technikę, ale skąd on może być tego pewny gdy nawet nie wiedział o jego tożsamości, gdyby się wcześniej dowiedział to miało by większy sens bo z punktu widzenia fabuły wychodzi na to że galaktyczny policjant jest wstanie pomóc mi opanować technikę Bogów bo Goku się tak wydaje. Jego późniejsza śmierć jest dobrze zrobiona gdyż było Goku wiedział że Meerus poniesie konsekwencje jeśli będzie kontynuował walkę (co się później dzieje). Goku po tych wszystkich bojach zdał sobie sprawę że furia to chwilowy power up, na dłuższą metę nie wiele pomoże i uświadomił sobie że dzięki poświęceniu Merrusw że wszyscy dookoła się poświęcają dla pokoju gdzie on cały czas myślał jakiego by tu nowego gościa nie ubić.
Goku się opanował i zrozumiał że musi zachować spokój w obliczu szoku i silnym emocjom by osiągnąć UI bo fizycznie był na to gotowy ale brakowało tylko jednego elementu by dopełnić UI.

MORO + 73
Nie podoba mi się projekt Moro po absorbcji 73,wygląda jak Cell co jest rozczarowujące, Vegeta mógłby wtedy go dobić ale Toyotaro musiał coś wykombinować by zakończenie nie było pozbawione emocji. Dobrymi scenami nas uraczono jak Moro przedziurawił Goku i Piccolo i jak zmieszał z błotem całą reszte z błotem, brutalność jak w najlepszych latach Zetki.

FINAŁ
Ultra Instynk jest POTĘŻNY, to jak Goku przez cały 64 rozdział masakrował Moro było piękne robił z nim co chciał. Numer z Senzu obronił się tym że to nic nie zmieniło jak tylko Moro spróbował zaatakować Goku to UI tak wpłynął na ciało Goku że stwardniało do tego stopnia że Moro połamał sobie rękę. bardzo nie podobał mi się Moro połączonego z planetą i tego że ten kamień z mocą Merrusa mógł leżeć wszędzie a leżał akurat tak blisko Goku i Moro, Moro założył na głowę ten kamień i zyskał UI ale na szczęście UI to nie jest umiejętność którą można mieć od TAK i po prostu jeśli ciało nie jest odpowiednio wyćwiczone to ta boska moc wyniszcza ciało. Moro by zachować moc próbuje połączyć się z planetą co wydaje się głupie (trudno coś oceniać jeśli nie zna się następnego rozdziału), cieszy mnie to że Vegeta odegrał dużą rolę w finale i przekazywał całą moc od wojowników Z Goku by ten rozbił kryształ, co lepsze okazało się że moce Dai Kaioshina które rozdzieliły się na Dobrego i złego Bu przeszły na UUba gdyż potencjał UUba bez boskich mocy nie był by taki duży, bo po co Goku miałby szkolić reinkarnacje Bu jeśli sojusznicy pokroju Bu nie są tak skuteczni w dobie boskich form i technik, gdyby UUb faktycznie był tak silny jak Buu to po prostu byłby tak mocny jak Gohan obecnie i nadawał by się do walk z przeciwnikami klasy B, teraz faktycznie Goku ma powód by trenować UUba gdyż szkoda by było zaprzepaścić taki talent.

KARA DLA BEERUSA I POWRÓT MERRUSA
Powrót Merrusa mnie nie dziwi (wszak w DB prawie nikt nie umiera na zawsze, cieszy mnie też to że nie jest już aniołem a śmiertelnikiem bo w roli galaktycznego agenta sprawdza się lepiej niż w roli anioła.
Niby kara a jednak praca niańki dla Zeno, to była śmieszna scena, uśmiałem się niemiłosiernie, cieszy mnie to że Zeno nie wymazał Beerusa ani nie zwolnił po prostu musiał się trochę upokorzyć.
Swoją drogą to zdjęcie pamiątkowe Goku i Vegety z patrolmanami było urocze.


Podsumowanie: Saga więźnia galaktycznego patrolu to Arc który robi dwa kroki do przodu i jeden w tył, ma dużo dobrych elementów i trochę głupich, polecam ją każdemu fanowi tego Universum.
Ocena Arcu 7,25/10

Dragon Ball Super (manga)

Alkis

Odp.: 631
Wyś.: 154.810

[Anime] Dragon Ball Super - nowa seria

Alkis

Odp.: 1.152
Wyś.: 347.435
Człowiek się łudzi o nowe odcinki ale pewnie skończy się jak zwykle.

Dragon Ball Super (manga)

Alkis

Odp.: 631
Wyś.: 154.810
Baby miał zupełnie inne ubrania

[Postać] Dragon Ball GT a UUB

Alkis

Odp.: 1
Wyś.: 159
Podczas oglądania Dragon Ball GT zauważyłem że postać UUBa została zmarnowana, pragnę zauważyć że Son Goku pod koniec Dragon Ball Z wybrał się z UUbem na trening by zrobić z niego swojego następce. W DBGT UUb co prawda stał się silny poprzez treningi czy późniejsze ponowne złączenie z dobrym Majin Buu co zaowocowało power up ale to nie zrobiło z niego głównej postaci co sugerował 27 Tenkaichi Budokai bo w GT to nadal Kakarotto ratował dzień i pokonywał głównych złoczyńców a UUb stał się kolejnym kumplem Goku i spółki. Czy Toei animation nie polubiło i zrezygnowało z UUba? Czy może też postać ta niespodobała się fanom i UUb poszedł w odstawkę?
Zapraszam do dyskusji

Dragon Ball Super (manga)

Alkis

Odp.: 631
Wyś.: 154.810
Diablo2020 napisał(a):
Alkis napisał(a):
To chyba pierwszy raz w DBS gdy jedna saga bezpośrednio nawiązuje do drugiej, a nie jest tylko wspominana.
Nie do końca, podobnie było z Sagą Androidów i Cella, to samo można powiedzieć o Sadze Saiyan i Frizera, te sagi były ze sobą płynnie połączone
Chodziło mi tylko w kontekście Dragon Ball Super

Dragon Ball Super (manga)

Alkis

Odp.: 631
Wyś.: 154.810
To chyba pierwszy raz w DBS gdy jedna saga bezpośrednio nawiązuje do drugiej, a nie jest tylko wspominana.

Dragon Ball Super a twórczość fanów

Alkis

Odp.: 4
Wyś.: 507
Jedyne nawiązanie jakie znalazłem to Kaioshin przechodzący na złą stronę, Goku Black a Xicor to dwa odrębne pomysły Xicor to potomek Goku a Black to po prostu Zamasu w ciele Goku. Nie mam z tym problemu póki nie jest to kalka jeden do jednego.

[Anime] Super Dragon Ball Heroes - nowa seria

Alkis

Odp.: 217
Wyś.: 50.017
Shounen napisał(a):
Ósmy odcinek BBM z polskimi napisami:
Całkiem fajny odcinek, akcja jakąś jest (oprócz tego że po fabule nie ma czego oczekiwać), ciekawi mnie co się stanie z postaciami w wersji Xeno.

[PS2] Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3

Alkis

Odp.: 72
Wyś.: 43.766
Jak zdobyć smocze kule w tej odsłonie?

Dragon Ball Super a twórczość fanów

Alkis

Odp.: 4
Wyś.: 507
To że Toyotaro inspiruje się swoją fanmangą mnie nie dziwi (szczególnie że nigdy jej nie dokończył) wszak chciał trochę nawiązać do przeszłości, poza tym ta manga ma świetne pomysły (potomek Goku i Kaioshinki).
Myślę że jeśli chodzi o UI to wątpię gdyż jest to pomysł Toriyamy a on sam nie czyta opinii i fantazji na temat swojego dzieła i po prostu bawi się życiem. Wszechświaty i turnieje są nawiązaniem ale na tyle dobrze zrobionym by nie móc nazwać go kalką czy podróbą.

Dragon Ball Super (manga)

Alkis

Odp.: 631
Wyś.: 154.810
Shounen napisał(a):
gregor94 napisał(a):
Ja tu widzę pewną nieścisłość. Przecież Bogowie Światów nie słyną z ogromnej boskiej ki, więc czemu odziedziczona po Najwyższym Bogu Światów moc jest taka duża?
Moją uwagę też to zwróciło, ale czy wiadomo, jaką moc miał akurat ten Bóg Światów? Przegrał z Buu, ale Buu był wyjątkowo wytrzymały i ciężko go było pokonać samą siłą.
Można być nie wiadomo jak silnym ale póki Buu mógł absorbpcje to nawet najsilniejszych może złapać w pułapkę.

Dragon Ball Super: Manga a anime

Alkis

Odp.: 3
Wyś.: 162
Diablo2020 napisał(a):
tu było na odwrót, anime jest głównym źródłem, a manga dodatkiem, wyjątkiem jest najnowszy arc, który jest już tylko w mandze
Chodziło mi głównie o to że w przypadku anime (jakiegokolwiek) manga jest pierwowzorem, i w przypadku DBS było podobnie bo pierwszy chapter mangi wydano 20 czerwca 2015 roku a anime wystartowało 5 lipca, na pewnym etapie anime wyprzedziło mangę i zaczęło tworzyć własną wersję arców i teraz zastanawiam się dlaczego anime nie poczekało aż manga dostarczy więcej materiału źródłowego tylko zaczęli to robić po swojemu.
Strony: 1, 2, 3  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2021 DB Nao
Facebook