Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 18 wyników

Podróże w czasie według DB

Alkis

Odp.: 8
Wyś.: 626
Linie czasowe, gdybym coś spartolił i na przykład umarł by mi ojciec przed moim urodzeniem to po powrocie do moich czasów byłbym o siebie spokojny.

[Postać] Niedoceniani przeciwnicy Goku

Alkis

Odp.: 1
Wyś.: 606
1. Caulifla
2. Nappa
3. Raditz
4. Piccolo jr
5. Pikuhan

[Problem] Jaką maksymalną siłą ciosu dysponował Brolly?

Alkis

Odp.: 1
Wyś.: 578
Prince Diamand napisał(a):
Myślę, że pytanie będące tytułem tematu stawia sobie z pewnością wielu fanów DB... Jak sądzicie jak silny był Brolly?
Trochę silniejszy od SSJ2 co było widać po jego walce z Gohanem w kinówce drugie starcie, na pewno [ ort! ] słabszy od Goku ssj3,jakoś tak obstawiam jego moc.

Moje spojrzenie na mankamenty DBS

Alkis

Odp.: 2
Wyś.: 142
Shounen napisał(a):
Z większością się zgodzę, ale jeśli chodzi o Goku, to mimo wszystko trochę przesadzono, nie tyle z jego wyluzowaniem, co z ofermowatością i nieogarnięciem. Piszesz o fillerach w przypadku DBZ i słusznie, bo wielu ich nie uznaje i nie traktuje serio. W DBS nie ma tego rozróżnienia i wszystko traktuje się jak "kanon", ale oczywiste jest, że wiele tych nielubianych scen to pomysły scenarzystów anime, a nie Toriyamy, czyli właśnie odpowiedniki fillerów.

Fakt, trochę drażni mnie to że wszystko co złe w tej serii niektórzy przypisują Toriyame. Mam nadzieję że jak kiedyś wyjdzie kontynuację anime to Goku będzie trochę bardziej rozgarnięty mimo iż wiele z tych gagów mnie bawiło. Goku superbohater walczący o dobro, sprawiedliwość itp to coś co mnie odpycha, bo tak go przedstawiono w wersji z lektorem z kanału RTL7, co było dla mnie katorgą bo Goku to gość który chce walczyć z co raz silniejszymi i stać się silniejszy a nie jakaś nadzieja wszechświata.

Moje spojrzenie na mankamenty DBS

Alkis

Odp.: 2
Wyś.: 142
1. Goku vs Kuririn
Duża część społeczności świata smoczych kul pisała że to nonsens i brak logiki w tym że Goku w formie SSJblue siłuje się z Kuririnem na Kamehameha, i nie rozumiem tego narzekania gdyż dla mnie to było oczywiste że on tą moc dostosowywuje do Kuririna by podbudować jego pewność siebie.

2. Son Goku jest upośledzony na tle innych serii
Szczerzę nigdy mi to w Superce nie przeszkadzało a nawet nie raz mnie swoimi odpałami rozbawiał, Goku zawsze taki był, w Zetce było na to mało okazji bo ciągle się coś działo i rzadko były okazję by Goku zluzował (najczęściej wyluzowany był w fillerach i scenach z Kaio). Superka jest luźniejszą serią i mogą sobie dużo częściej pozwolić na zluzowanego i naiwnego GOKU tak jak w pierwszym DB, za to jak już robiło się naprawdę poważnie to nie robił z siebie idioty i walczył na poważnie jak w Z.


3. Kamesenin i jego power upy
Szczerze nie wiem gdzie tu problem, Koleś trenował sobie przez te lata na wyspie i miał prawo stać się silniejszy, żołnierzy Frizera pokonywał już nie wspomnę o tym że byli słabsi niż przed i w trakcie sagi Namek co sam tyran zauważył, patrząc na tą tendencję spadkową to szansa Kamesenina na to że ten mógłby walczyć z armią Frizy rosną.

4. Swędzenie na plecach, Jiren vs Kamesenin i inne gluto Vegety.

Jak swędzenie na plecach jest po prostu przerośniętą głupotą (bo jest wyjaśnione że takie ma uczucie sayian przy transformacji i nie jest to żaden z warunków do niej) to robienie z tego jakiejś wielkiej afery w serii Super jest po prostu głupie.
Jiren vs Kamesenin była strasznie dziwną walką, w sensie nie wiem skąd Kamesenin zna tą technikę, co on właściwie robił w tej walce, ale chyba już tego nie wyjaśnią.

5. Kreska Yammamuro

To jest ten problem tego anime który mnie poważnie drażni, kreska jest plastikowa i chyba najbardziej podatna na buble animacyjne. Momentami jest nie oglądalna ale przynajmniej im dalej w Superce tym mniej mi przeszkadzała (bo był co raz większy postęp animacyjny itp).

Dragon Ball Super (manga)

Alkis

Odp.: 560
Wyś.: 131.017

Dragon Ball Super (manga)

Alkis

Odp.: 560
Wyś.: 131.017

Gohan SSJ w mandze

Alkis

Odp.: 5
Wyś.: 559
Gohan w mandze ani razu nie zmienia się w SSJ, w bonusowym rozdziale mangi z arcu Zamasu, mówi Bulmie że trenuje w komorze grawitacyjnej by znów być użyteczny na wszelki wypadek.

Dragon Ball Super, czyli prawie 5 lat serii

Alkis

Odp.: 4
Wyś.: 505
Za niecałe 2 miesiące stuknie 5 lat serii Dragon Ball Super, chciałbym się was z tej okazji spytać czy seria sprostała waszym oczekiwaniom, czy wam się podobała i jak wypada na tle poprzedniczek?

Mi ta seria bardzo się podobała w wersji anime gdyż była czymś innym niż Zetką, rozszerzyła Universal, rozwinęła jeszcze bardziej relacje między bohaterami oraz wprowadziliła więcej humoru.

Wersja Anime 8/10
Wersja Mangowa 9/10

[Postać] Dwie wersje Bardocka

Alkis

Odp.: 1
Wyś.: 176
Jak wiadomo w Dragon Ballu ojciec Son Goku został ukazany w dwóch wersjach, pierwsza została stworzona przez Toei animatiom i została ukazana w odcinku specjalnym, oraz charakteryzowała się niechęcią do swojego młodszego syna i większą agresją, Bardock w drugiej wersji stworzoną przez Toriyame, przedstawiony jest w Dragon Ball minus jako troskliwy ojciec który w wysłał Goku na ziemię w ukradzionej kapsule i któremu zależało na Goku.
Chciałbym się was spytać który Bradock wam.bardziej do gustu przypadł?

Dragon Ball Super (manga)

Alkis

Odp.: 560
Wyś.: 131.017
Shounen napisał(a):
Nie wiadomo nic na ten temat. Moim zdaniem jesteśmy już blisko końca, a w gruncie rzeczy niewiele się w niej działo, zero jakichś zwrotów akcji, które wywróciłyby wszystko do góry nogami, jak to miało miejsce w starej mandze.

Nic dziwnego, akcja dzieje się przed Końcem Z, więc Toyotaro z Toriyamą nie mogą za bardzo poszaleć by nie naruszyć zbytnio oryginalnej mangi.

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Alkis

Odp.: 550
Wyś.: 89.007
Mi się zakończenie podobało, w sensie ujął mnie moment w którym Goku przyznał się po tylu latach do imienia Kakarotto.

Gohan SSJ w mandze

Alkis

Odp.: 5
Wyś.: 559
Mistica używał w anime w mandze nie było bo nim mowy gdyż cały czas walczył w swojej bazowej formie a transformacja dała by mu boosta.

Gohan SSJ w mandze

Alkis

Odp.: 5
Wyś.: 559
Ogólnie zastanawiam się czemu Gohan w Turnieju Mocy nie użył Super Sayiana w walce z Keflą, niby chciał walczyć jako ziemianin ale nie kupuję tego gdyż w formie SSJ powiększył by swoją przewagę i nie zremisował by z nią i byłby bardziej użyteczny, poza tym są sprawy ważne i ważniejsze bo bezpieczeństwo wszechświata jest ważniejsze niż poglądy Gohana.

Dragon Ball Super (manga)

Alkis

Odp.: 560
Wyś.: 131.017
Ogólnie chyba największy minus tych rozdziałów to to że trzeba czekać 30 dni na kolejny a w historię naprawdę się wkręciłem.

Goku strasznie mi przypominał siebie z serii Z co niezmiernie cenię choć ten śmieszkowy Goku też mi się podoba i nie wspomnę o tym że brakowało mi takiego treningu w Superce po którym Goku wraca i jego siłą są zdziwieni wszyscy a takiego czegoś nie było bodajże od Fukkatsu no F.

Dragon Ball Super (manga)

Alkis

Odp.: 560
Wyś.: 131.017

Wyobrażenia nieśmiertelności w sadze Namek

Alkis

Odp.: 2
Wyś.: 536
Ciekawi mnie jak Vegeta wyobrażał sobie osiągnięcie nieśmiertelności i jak mogło by mu to pomóc w walce z Frizą. Jeżeli miało by to wyglądać tak że Vegety nie dało by się zabić ale nie dało by mu to konkretnego power upa to Friza mógłby sobie z niego zrobić dożywotni worek treningowy i nie przybliżyło by go to w pokonaniu Frizy.
Lub może to była by nieśmiertelność na zasadzie że się nigdy nie zestarzeje i będzie wiecznie młody ale mógłby zostać zabity to wtedy nic by mu ta nieśmiertelność nie dała gdyż była by to nieśmiertelność na zasadzie że będzie żył wiecznie ale można było by go zabić.
Zważywszy na to że Saiyański potencjał jest niewyczerpany to przy nieśmiertelności Vegeta miałby nieograniczony czas na wzmocnienie się plus do tego dochodzi zenkai boost który sprawia że za każdym razem jak Saiyanin otrze się o śmierć to staje się jeszcze silniejszy.
Choć nadal mnie ciekawi jak by smok zinterpretował życzenie Vegety gdyby takie udało mu się spełnić.

Dragon Ball Z: Kakarot (Dragon Ball Project Z)

Alkis

Odp.: 61
Wyś.: 9.189
Co raz bardziej się jaram tą produkcją mimo iż styłu głowy wiem że mogę się na tej grze przejechać
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2020 DB Nao
Facebook