Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 520 wyników

Śmierć Gasa, czyli konsekwencje bezwarunkowej lojalności

Alkis

Odp.: 3
Wyś.: 157
Daj spokój, po prostu lubię sobie zrobić dłuższe dyskusję i sobie popisać o DB, nikt cię nie zmusza do czytania tego.

Śmierć Gasa, czyli konsekwencje bezwarunkowej lojalności

Alkis

Odp.: 3
Wyś.: 157
Gas jako złoczyńca nie jest zbyt popularny Dragon Ball, jest raczej prostym i poważnym złoczyńcą, który nie ma więcej cech charakteru niż gniew, frustracja i paniczne pragnienie zadowolenia brata. Gas ze wszystkich sił starał się zadowolić swojego najstarszego brata, a zarazem przywódcę Heeterów, w rozmowie z Goku mówi, że wola Elecka jest absolutna. Wszystko to z powodu jego chęci pokazania się jak najlepiej w oczach brata, następstwa druzgocącej porażki z niskoklasowym Saiyaninem oraz faktem, że Eleck patrzył na Granolaha o wiele bardziej przychylnie, doprowadziły do tego że sam Gas cały czas trenował i robił wszystko by następnym razem nie przegrać, co połączyło się z byciem zazdrosnym o przydatność płatkanina.

Gas pomimo ostrzeżeń Goku i faktu, że Eleck uczynił go najsilniejszym we wszechświecie, skracając jego życie nijak nie wziął sobie do serca słowa Goku. Sam Eleck nie cenił bardziej Gasa, kiedy sprawy przybrały tragiczny obrót, ten zaczął wywierać presję na Gasa, zmuszając go do spalania komórek w celu uzyskania większej siły. Gdy Goku i Vegeta kontynuowali próbę powstrzymania Gasa, najmłodszy Heeters zdał sobie sprawę, że jego ciało rozpada się i umiera. Całkowicie wytrącony z równowagi, Eleck nazywa swojego młodszego brata bezwartościowym szumowiną, pokazując, że ani trochę nie dba o własną rodzinę.

W końcu Gas zginął, próbując spełnić swój flagowy cel, jakim było zabicie Frizera dla swojego brata, a wszystko, co z niego zostało na końcu, to porozrzucane kości i czaszka roztrzaskana przez nogę imperatora. Pokazuje to, jak zgubna bezkrytyczna lojalność wobec jednego człowieka połączona z chęcią bycia docenionym prowadzi do autodestrukcji i tragedii.

Na jakie pytania odpowiedziało Super?

Alkis

Odp.: 16
Wyś.: 849
A kto miał im to tłumaczyć?

Shin który dopiero dowiedział się o działaniu kolczyków, czy stary Kai który albo też nie wiedział albo zapomniał, to nie są obawy o nic Bo nie ma sytuacji zagrożenia życia czy konsekwencji dla wszechświata czy ziemii, albo dokonujesz fuzji albo nie. To po prostu fuzja a Vegeta na nią przystał ostatecznie gdy zaczął myśleć logicznie zamiast płakać bo kakarotto łaskawie nie zwraca na niego uwagi, a nie wielka katastrofa na skale wszechświata nad którą trzeba dumać 3 godziny.

Vegeta w Buu sadze to nic co brałbym na poważnie, wszechświat stoi na skraju upadku a on postanawia się z majinować i zabić masę osób, bo marchew nie poświęca mu uwagi i skupia się na rzeczach bardziej istotnych niż jego ego. Nie ma tu żadnej powagi tylko Vegeta który zaczął być powoli mężczyzną a nie rozkapryszoną księżniczką.

Wolę dostać jasną odpowiedź która coś tłumaczy prosto i zeozumiale, niż żyć domysłami całe życie. Przed Goku i Vegetą żaden śmiertelnik nie łączył się potarami więc Shin i staruszek mieli prawo o tym nie wiedzieć.

Na jakie pytania odpowiedziało Super?

Alkis

Odp.: 16
Wyś.: 849
Syfem to było zostawienie nie dopowiedzenia na kolejne 20 lat, i tworzenie sobie fan teorii w ramach headcanonu, bo twórcy nie potrafili jednoznacznie odpowiedzieć na jedną kwestię. Godzinna potara dla śmiertelników ma więcej sensu niż magiczne właściwości flaków i innych jelit Buu.

Na jakie pytania odpowiedziało Super?

Alkis

Odp.: 16
Wyś.: 849
Nadal jest w połowie Saiyaninem, a w dodatku hybrydy są jeszcze potężniejsze.

Na jakie pytania odpowiedziało Super?

Alkis

Odp.: 16
Wyś.: 849
Trochę dziwne to było jak na rasę z wyostrzonymi zmysłami, super siłą i możliwością wyczuwania czyjejś obecności.

Na jakie pytania odpowiedziało Super?

Alkis

Odp.: 16
Wyś.: 849
Znalazłem coś jeszcze

1. Kto zapieczętował Starszego kaioshina
-Okazało się że był to Bóg zniszczenia Beerus

2. Dlaczego Gohan nosi okulary
- okazało się że ma wadę wzroku

Dragon Ball Super (manga)

Alkis

Odp.: 874
Wyś.: 271.747
Zabawne to było

Dragon Ball Z Movie: Battle of Gods (2013)

Alkis

Odp.: 484
Wyś.: 213.573
vegeta391 napisał(a):
Za 3 miesiące, czyli pod koniec Marca, stuknie 10 lat temu jakże przełomowamu filmowi, właśnie ten film był początkiem odrodzenie się serii telewizyjnej i mangowej znaną jako Dragon Ball Super.
Czasem mam wrażenie, że jesteś robotem. Piszesz trochę jak jakiś Żyd Szejker Turecki Oszust:


Coś Toeiki przebąkują na temat ewentualnej wypuszczki z okazji jubileuszu? 8k? 12k?
Nie wiem czy uznać to za obrazę czy pochwałę

Dragon Ball Z Movie: Battle of Gods (2013)

Alkis

Odp.: 484
Wyś.: 213.573
Za 3 miesiące czyli pod koniec Marca stuknie 10 lat temu jakże przełomowamu filmowi, właśnie ten film był początkiem odrodzenie się serii telewizyjnej i mangowej znaną jako Dragon Ball Super.

Dragon Ball Super (manga)

Alkis

Odp.: 874
Wyś.: 271.747
Wszyscy zdążyli o tym zapomnieć, a skoro ta saga nie oferuje problemów z poziomami mocy, zagwoatek fabularnych ani nowych form do omówienia to jedyne do czego się można przyczepić to pierdołowatych wątków bo do czego innego za bardzo nie ma jak.

Dragon Ball Z: Kakarot (Dragon Ball Project Z)

Alkis

Odp.: 74
Wyś.: 26.874
Season pass 1 zawiera ,,weekend set" i Historie Trunksa
Season pass 2 zawiera historie Bardocka i 2 inne historie które pojawią się w przyszłości

[Anime] Momenty czystego zła w Dragon Ballu

Alkis

Odp.: 3
Wyś.: 216
Jakie są wasze ulubione momenty czystego zła w Dragon Ballu?

Mój ulubiony moment to sytuacja gdy Vegeta reaguje na śmierć swojej planety i pobratymców, kompletnym zobojętnieniem i stwierdzeniem ,,i co z tego?' zjadając trupa jakiegoś kosmity, gdy w tle walały się szczątki podbitej rasy.

Nieścisłości medytacyjne

Alkis

Odp.: 2
Wyś.: 190
Gdy w Super Hero poszedł ten niesławny dialog ze strony Goku że medytacja to przecież nie trening, była to jedna z większych głupotek filmu szczególnie że Goku wcześniej medytował na przestrzeni serii niejednokrotnie. Sama saga Granoli która trwała podczas gdy film miał swą premierę pokazywała medytującego Goku.


Skąd taka rozbieżność czy ten mityczny Dragon Ball Room, nie powinien filtrować materiału w taki sposób by źródła były ze sobą spójne?

Dragon Ball Super (manga)

Alkis

Odp.: 874
Wyś.: 271.747
To to samo co z Goku w GT gdy z 52 latka stał się znów 12 latkiem, jedyne co się zmieniło to wiek i rozmiar, ale mentalność ta sama.

[Pytanie] Stare fora Dragon Ballowe

Alkis

Odp.: 7
Wyś.: 334
tronk21 napisał(a):
W 2000 roku jak poznałem Dragon Ball'a w trakcie transmisji serialu na RTL7 rozmawiało się o serii zwyczajnie na podwórku z koleszkami. W latach 2001 - 2002 kiedy już więcej osób miało Internet się siedziało na IRCu i tak się komunikowało z polskimi fanami DB. Chociaż takich konstruktywnych rozmów tam nie pamiętam. Później w 2003 roku już gadałem z zagranicznymi fanami na DC (Direct Connect), a tam gadka głównie była o tym gdzie ściągnąć odcinki w oryginalnej, japońskiej wersji. Tak czy siak nie było jeszcze w Polsce mody na fora. Jestem na tyle stary, że pamiętam te czasy.
W obecnych możliwościach technologicznych internet to jedyny sposób, niestety nie można cofnąć się w czasie do 2001 roku by tam z kimś pogadać o DB.

Dodano po 3 minutach
Shounen napisał(a):
Popularny wtedy skrypt forum phpBB 2.0.0 miał premierę dopiero w 2002 roku, więc mam wątpliwości, czy już w tamtym czasie istniały polskie fora. Poza tym niewielu ludzi w Polsce miało stały dostęp do internetu.

Znalazłem jedno w archiwum:
http://web.archive.org/web/20010409052436/ht ... m/comcopic
Dziękuje mimo wszystko, na DB Nao w ciągu tych paru lat tutaj przeczytałem większość starych wątków, dlatego szukam też innych takich nostalgicznych rzeczy.

[Pytanie] Stare fora Dragon Ballowe

Alkis

Odp.: 7
Wyś.: 334
Czy macie pojęcie czy istnieją jeszcze jakieś polskie fora o tematyce DB, z okresu lat 2000-2003?

Chciałbym poczytać stare dyskusję, i wpisy fanów by poczuć ten klimat polskiego fandomu DB z czasów gdy DB jeszcze był nadawany na RTL7.

Sand Land Project

Alkis

Odp.: 10
Wyś.: 785
Swoją drogą Sand Land nie wypadałoby przerzucić do sekcji anime?
Wszakże projekt okazał się serialem

[Problem] Frieza jednak kontroluje transformacje

Alkis

Odp.: 0
Wyś.: 89
W mandze Dragon Ball Frieza mówił że nie korzystał ze swojej prawdziwej mocy ponieważ nie kontroluje swej mocy, lecz nigdy tego problemu nie uświadczyliśmy. Frieza kontrolował moc każdej transformacji i ani razu nie stracił nad nią panowania.

Frieza nauczył się panować nad formami czy może Toriyama nie chciał odręcznie robić z Friezera berserka?

[Postać] Chilled niewykorzystany potencjał czy strata czasu

Alkis

Odp.: 1
Wyś.: 144
Co myślicie o tej postaci?

Według Heroesowego universum to on ostrzegł swoich pobratymców przed Saiyaninem o złotych włosach, a samą legendą wcielona był Bardock. Według was postać Chilleda coś wniosła do universum?
Czy był tylko mniejszą i bardziej irytującą wersją Friezera?
Strony: 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2023 DB Nao
Facebook