Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 75 wyników

Dragon Ball Super: Super Hero (2022)

Bili

Odp.: 87
Wyś.: 9.500
Na panelu padła informacja, że czas akcji jest po filmie z Brolim ale przed 28 TB.

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" – #817

Bili

Odp.: 1
Wyś.: 797
Rysunek wykorzystano też w trzecim endingu GT.

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" – #815

Bili

Odp.: 1
Wyś.: 289
Nawet ma inne ubranko.

Kawałek postaci

Bili

Odp.: 572
Wyś.: 190.817
Trafiłeś w sedno tarczy

Kawałek postaci

Bili

Odp.: 572
Wyś.: 190.817
Obraz

Kawałek postaci

Bili

Odp.: 572
Wyś.: 190.817
Vegeta oznajmiający chęć wzięcia udziału w Tenkaichi Budokai, a konkretniej wyrażający niechęć do użycia przebrania.

Uub a Dragon Ball Super

Bili

Odp.: 6
Wyś.: 964
Uważam że trwa odkręcanie tego, co DBS stworzył samym swoim istnieniem, nie wypełnianie niedopowiedzianych wątków. Z jednej strony Goku po dziesięciu latach pokoju odnajduje nowy cel w życiu. Sam przyznał, że trening posłuży temu, aby wreszcie mógł zmierzyć się z interesującym przeciwnikiem. Nawet powstanie Uuba wiązało się z egoistycznym życzeniem po zabiciu Buu. Z drugiej strony w serii Super która tę 10-letnią lukę wypełnia okazuje się, że zewsząd pojawiają się niesamowici wojownicy a Goku na zawołanie może sparingować się z Whisem, którego moc przekracza wszystko we wszechświecie. Pierwotne znaczenie Uuba traci sens, a główny bohater weźmie go na trening tylko dlatego, że kazał mu to zrobić Dende. Ale czy dałoby się zrobić inaczej? DBS musiałoby dziać się po wydarzeniach z mangi, ale wtedy by powstało drugie GT.

Kawałek postaci

Bili

Odp.: 572
Wyś.: 190.817
Mateusz napisał(a):
Lub jest to typ, którego Gohan i Krillin spotkali lecąc na Namek ich statek był chyba jakby lustrem.
Zeshin, przywódca dzieci kosmicznych. Zgadza się.

Kawałek postaci

Bili

Odp.: 572
Wyś.: 190.817
Zatem zadaję:
Obraz

Kawałek postaci

Bili

Odp.: 572
Wyś.: 190.817
Ja wiem, to ten mistrz szkoły sztuk walki, którego syn wygląda jak Gohan. Pojawił się w odcinku przed turniejem, kiedy Goku trenował bez chmury. Tylko musiałem sprawdzić jak się nazywa, Taiken Chin.

Dragon Ball Super a twórczość fanów

Bili

Odp.: 4
Wyś.: 952
Czy twórczość fanowska miała swój wpływ na ostateczny wygląd Dragon Ball Super? Wraz z rozwojem serii nieraz odnosiłem wrażenie, że posiada ona pewne odniesienia.

Najbardziej rzucającym mi się w oczy przypadkiem jest postać Yamchy. Co i rusz pojawiają się żarty na jego temat - uważa się za silnego podczas gdy nikt nie traktuje tego poważnie. Widać to wyraźnie podczas wątku werbowania zawodników do Turnieju Mocy. Wciąż jest przekonany o swoim udziale a koniec końców został całkowicie zignorowany. W odcinku o meczu baseballa pojawia się nawiązanie do memów z Yamchą - przyjmuje pozę, w której zginął podczas starcia z uprawniakami.
W mniejszym stopniu oberwało się też Kuririnowi, Goku nie raz zdarzało się zakpić z jego poziomu mocy.
Takie momenty przypominały mi serię DBZ Abridged. Istnieje też inne, moim zdaniem oczywiste nawiązanie do niej. Jest taka scena, w której mister Popo ostrzega Vegetę przed zniszczeniami. Jego postawa i ujęcie na oczy wyglądają jak wyjęte z parodii.

Powyższe przypadki to tylko drobne mrugnięcia do widza, a co gdyby posunąć się nieco dalej? Od ponad 10 lat w internecie ukazuje się komiks DB Multiverse, którego głównym wątkiem jest zorganizowany przez bogów turniej pomiędzy zawodnikami z wielu alternatywnych wszechświatów. No właśnie, alternatywnych, czyli działających na zupełnie innych zasadach niż te w Superze. Jednak czy mogło to być inspiracją?

Podczas emisji odcinków o Turnieju Mocy pojawiły się specyficzne memy z Gohanem Blanco na czele. Posiadł on moc aniołów i przybrał białowłosą postać. W DBS Gohan nie zyskuje nowych mocy, za to Goku w pełni opanowuje ultrainstynkt, który cechuje się... białymi włosami. I znów - czy jest to nawiązanie, czy też biała forma to coś oczywistego i był to zbieg okoliczności?

Osobną kwestią jest natomiast Dragon Ball AF od Toyble, który obecnie jako Toyotaro współtworzy mangę DBS. Bez dwóch zdań można stwierdzić, że ponownie wykorzystał niektóre kadry i zachowania bohaterów. Wystarczy porównać takie sceny jak pierwsze ukazanie SSJ5/SSJ Blue przez Goku czy żonglowanie Vegety między SSJ Bóg/SSJ Blue oraz SSJ3/SSJ4 aby korzystać na prędkości i sile. Pojawiają się jednak podobieństwa na gruncie fabuły. W AF antagonistą jest bogini światów zachodnich, która z nieprawym synem Goku sieją spustoszenie. Brzmi podobnie jak duet Zamasu i Black.

Tyle przychodzi mi do głowy. Co o tym sądzicie? Może macie jakieś inne przykłady?

Koronawirus

Bili

Odp.: 175
Wyś.: 39.538
Gorzej będzie, jeśli okaże się z czasem że z tą dobrowolnością będą wiązały się coraz większe ograniczenia.
Nie chcesz się zaszczepić? W porządku, ale takich delikwentów nie obsłużymy. Albo proszę stanąć w kolejce dla nieuprzywilejowanych.

Wygraj tom 9 Dragon Ball Super - konkurs

Manga Dragon Ball Super - okładka dwunastego tomu

Bili

Odp.: 4
Wyś.: 1.045
Dziękuję bardzo. Ciekawi mnie ten żółty pasek, może to Uub na Kinto leci w drugą stronę

Manga Dragon Ball Super - okładka dwunastego tomu

Bili

Odp.: 4
Wyś.: 1.045
Ma ktoś może zdjęcie grzbietów poprzednich tomów? Chyba źle szukam, bo znalazłem tylko panoramę z endingu do GT

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" – #527

Bili

Odp.: 2
Wyś.: 720
Tym razem jest to rysunek wykorzystany na okładce czwartego tomu mangi Dragon Ball, który ukazał się 9 stycznia 1987 roku.
To piąty tom

Konkurs Dragon Ball - białko 700 gram od Olimp Sport Nutrition

Bili

Odp.: 1
Wyś.: 1.664
To jest produkt licencjonowany? Bo muszę przyznać, że mimo iż widziałem różne dziwne gadżety z logiem Dragon Balla, ten pomysł jest dla mnie tak niepojęty, że wręcz żenujący.

Wygraj tom 5 Dragon Ball Super - konkurs

Bili

Odp.: 3
Wyś.: 2.025
Drobny szczegół, który zapadł mi w pamięci - mianowicie siedziba/baza wypadowa Goku Blacka. W przeciwieństwie do takich cyborgów, którym w głowie było jedynie niszczenie, niedoszły bóg światów spędzał wolne chwile w przyjemnej leśnej chatce znajdującej się na obrzeżach zrujnowanego świata, pijąc sobie herbatkę.

Polski dubbing do Dragon Ball Super (Polsat Games)

Bili

Odp.: 363
Wyś.: 96.640
Jak kiedyś Mroczne widmo leciało z lektorem, to "yes, my lord?" przetłumaczono na "tak, milordzie?"

Dragon Ball Super Movie: Broly (2018)

Bili

Odp.: 550
Wyś.: 139.785
Trochę dziwnym jest jest, że mimo sporej ekspozycji dotyczącej technik czy poprzednich wydarzeń nie padło ani słowo na temat boskiego Vegety. Ot, po prostu się przemienił. Można by rzec, że w przeciwieństwie do serii telewizyjnej filmy są kontynuacją mangi. Patrząc na to w ten sposób pojawiają się jednak nieścisłości w postaci wyglądu postaci Bardocka, króla Vegety i jego syna (Vegeta IV? To byli jacyś jeszcze na Plancie i dopiero ten trzeci postanowił nazwać planetę swoim imieniem?).

Trochę niejasnym była dla mnie chęć czy motyw Broliego do walki, skoro wiedział, że obroża nie będzie w stanie go skrzywdzić. Tym bardziej, że uśmiecha się, gdy pod koniec Goku proponuje walki od czasu do czasu. Dobra, przez Vegetę III znalazł się na pustkowiu, ale jednocześnie ocalił dzięki temu skórę.

Frizer za to wypadł tu jak jakiś typowy przeciwnik z kreskówki, który tylko knuje, jak by tu pokonać tego dobrego. I jeszcze tekst na do widzenia w stylu Ну, погоди!

Kurde, zdaję sobie sprawę z tego, że DBS: Broli to jeden wielki recykling starych pomysłów ze świeżą warstwą farby. Cóż mogę rzec. Jeśli rolą tego filmu było narobić smaku na kontynuację, to mu się to udało. W przeciwieństwie do paskudnego FnF. Postać Broliego, będąca w pewien sposób tragiczna dodała nieco głębi do smoczego świata. Pozostaje mieć nadzieję, że jeśli anime wróci, rozszerzy wątki i w przeciwieństwie do mangi pociągnie je dalej.

Na duży plus zasługują projekty postaci. Po prawie dziesięciu lat od wypuszczenia Kaia w końcu porzucono te plastikowe gęby.

Poziomy mocy sobie daruję, ale miło widzieć, że w końcu szarpnęli się na współczesną technologię cyfrową i skautery już nie wybuchają po przekroczeniu skali. Paragus wspomniał jednak, że Broli okiełznał moc małpy w ludzkiej formie. Czy można to nazwać „kanoniczną” wariacją na temat SSJ4? W sumie podobny do Goku, tylko futra brak.

Co było już widoczne w zwiastunach, ogólny wydźwięk tej produkcji zalatuje czymś tworzonym bardziej na eksport, niż na lokalny rynek japoński. Nie wiem, kto wymyślił te wstawki typu go go Broli Gogeta, ale według mnie wyszło to tandetnie. Pozostając jeszcze przy warstwie audio zaznaczyć można, że użyto nowych efektów dźwiękowych z serii DBS, a nie DBZ jak w przypadku dwóch ostatnich filmów. Widać tytuł zobowiązuje.

I trochę fanserwisu, który wyłapałem:
- dźwięki wystrzałów pistoletów Saiyan, widok z lornetki zwiadowczej czy scena w kantynie rodem z Gwiezdnych wojen
- wspomnienie Broliego przypomina nieco przygody Gohana przed przylotem Saiyan
- willa kapsułkowa jest tą samą, w której Goku ściągał Bulmie gacie

Miło, że pan F dostał swoje poprawne mangowe kolorki. Szkoda tylko, że jego druga forma zachowuje kolorystykę z DBZ…
Strony: 1, 2, 3, 4  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2022 DB Nao
Facebook