Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 78 wyników

Dragon Ball Super (manga)

Bili

Odp.: 959
Wyś.: 341.292
Coś mi nie gra z Mai. Nie jest aby a stara? Od akcji filmu z Brolym minął jakiś rok i Goten z Trunksem podrośli dzięki swoim niezwykłym saiyańskim możliwościom, ale Mai jest przecież człowiekiem. Z drugiej strony dotychczasowa fabuła DBS trwała dłużej niż obecny przeskok i wzrostu nie było widać. Oj, za bardzo panowie twórcy oszczędzają na projektach postaci.

Goten Saiyamanem - kolejny motyw z toyblowego DBAF. Całość pomimo zalatywania odgrzewaniem szkolnych przygód Gohana wnosi trochę świeżości do komiksu. Mam wrażenie, że dotąd zbyt często było bezmyślnej nawalanki i spoglądania spode łba na przeciwnika.

One Piece Film Red (2022)

Bili

Odp.: 6
Wyś.: 5.310
Shank'a
O jasny gwint

Dragon Ball Super: Super Hero (2022)

Bili

Odp.: 283
Wyś.: 96.659
privateer napisał(a):
Tylko nie to
Obraz

Dragon Ball Super: Super Hero (2022)

Bili

Odp.: 283
Wyś.: 96.659
Na panelu padła informacja, że czas akcji jest po filmie z Brolim ale przed 28 TB.

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" – #817

Bili

Odp.: 1
Wyś.: 1.397
Rysunek wykorzystano też w trzecim endingu GT.

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" – #815

Bili

Odp.: 1
Wyś.: 764
Nawet ma inne ubranko.

Kawałek postaci

Bili

Odp.: 585
Wyś.: 289.804
Trafiłeś w sedno tarczy

Kawałek postaci

Bili

Odp.: 585
Wyś.: 289.804
Obraz

Kawałek postaci

Bili

Odp.: 585
Wyś.: 289.804
Vegeta oznajmiający chęć wzięcia udziału w Tenkaichi Budokai, a konkretniej wyrażający niechęć do użycia przebrania.

Uub a Dragon Ball Super

Bili

Odp.: 6
Wyś.: 2.927
Uważam że trwa odkręcanie tego, co DBS stworzył samym swoim istnieniem, nie wypełnianie niedopowiedzianych wątków. Z jednej strony Goku po dziesięciu latach pokoju odnajduje nowy cel w życiu. Sam przyznał, że trening posłuży temu, aby wreszcie mógł zmierzyć się z interesującym przeciwnikiem. Nawet powstanie Uuba wiązało się z egoistycznym życzeniem po zabiciu Buu. Z drugiej strony w serii Super która tę 10-letnią lukę wypełnia okazuje się, że zewsząd pojawiają się niesamowici wojownicy a Goku na zawołanie może sparingować się z Whisem, którego moc przekracza wszystko we wszechświecie. Pierwotne znaczenie Uuba traci sens, a główny bohater weźmie go na trening tylko dlatego, że kazał mu to zrobić Dende. Ale czy dałoby się zrobić inaczej? DBS musiałoby dziać się po wydarzeniach z mangi, ale wtedy by powstało drugie GT.

Kawałek postaci

Bili

Odp.: 585
Wyś.: 289.804
Mateusz napisał(a):
Lub jest to typ, którego Gohan i Krillin spotkali lecąc na Namek ich statek był chyba jakby lustrem.
Zeshin, przywódca dzieci kosmicznych. Zgadza się.

Kawałek postaci

Bili

Odp.: 585
Wyś.: 289.804
Zatem zadaję:
Obraz

Kawałek postaci

Bili

Odp.: 585
Wyś.: 289.804
Ja wiem, to ten mistrz szkoły sztuk walki, którego syn wygląda jak Gohan. Pojawił się w odcinku przed turniejem, kiedy Goku trenował bez chmury. Tylko musiałem sprawdzić jak się nazywa, Taiken Chin.

Dragon Ball Super a twórczość fanów

Bili

Odp.: 4
Wyś.: 1.761
Czy twórczość fanowska miała swój wpływ na ostateczny wygląd Dragon Ball Super? Wraz z rozwojem serii nieraz odnosiłem wrażenie, że posiada ona pewne odniesienia.

Najbardziej rzucającym mi się w oczy przypadkiem jest postać Yamchy. Co i rusz pojawiają się żarty na jego temat - uważa się za silnego podczas gdy nikt nie traktuje tego poważnie. Widać to wyraźnie podczas wątku werbowania zawodników do Turnieju Mocy. Wciąż jest przekonany o swoim udziale a koniec końców został całkowicie zignorowany. W odcinku o meczu baseballa pojawia się nawiązanie do memów z Yamchą - przyjmuje pozę, w której zginął podczas starcia z uprawniakami.
W mniejszym stopniu oberwało się też Kuririnowi, Goku nie raz zdarzało się zakpić z jego poziomu mocy.
Takie momenty przypominały mi serię DBZ Abridged. Istnieje też inne, moim zdaniem oczywiste nawiązanie do niej. Jest taka scena, w której mister Popo ostrzega Vegetę przed zniszczeniami. Jego postawa i ujęcie na oczy wyglądają jak wyjęte z parodii.

Powyższe przypadki to tylko drobne mrugnięcia do widza, a co gdyby posunąć się nieco dalej? Od ponad 10 lat w internecie ukazuje się komiks DB Multiverse, którego głównym wątkiem jest zorganizowany przez bogów turniej pomiędzy zawodnikami z wielu alternatywnych wszechświatów. No właśnie, alternatywnych, czyli działających na zupełnie innych zasadach niż te w Superze. Jednak czy mogło to być inspiracją?

Podczas emisji odcinków o Turnieju Mocy pojawiły się specyficzne memy z Gohanem Blanco na czele. Posiadł on moc aniołów i przybrał białowłosą postać. W DBS Gohan nie zyskuje nowych mocy, za to Goku w pełni opanowuje ultrainstynkt, który cechuje się... białymi włosami. I znów - czy jest to nawiązanie, czy też biała forma to coś oczywistego i był to zbieg okoliczności?

Osobną kwestią jest natomiast Dragon Ball AF od Toyble, który obecnie jako Toyotaro współtworzy mangę DBS. Bez dwóch zdań można stwierdzić, że ponownie wykorzystał niektóre kadry i zachowania bohaterów. Wystarczy porównać takie sceny jak pierwsze ukazanie SSJ5/SSJ Blue przez Goku czy żonglowanie Vegety między SSJ Bóg/SSJ Blue oraz SSJ3/SSJ4 aby korzystać na prędkości i sile. Pojawiają się jednak podobieństwa na gruncie fabuły. W AF antagonistą jest bogini światów zachodnich, która z nieprawym synem Goku sieją spustoszenie. Brzmi podobnie jak duet Zamasu i Black.

Tyle przychodzi mi do głowy. Co o tym sądzicie? Może macie jakieś inne przykłady?

Koronawirus

Bili

Odp.: 181
Wyś.: 70.835
Gorzej będzie, jeśli okaże się z czasem że z tą dobrowolnością będą wiązały się coraz większe ograniczenia.
Nie chcesz się zaszczepić? W porządku, ale takich delikwentów nie obsłużymy. Albo proszę stanąć w kolejce dla nieuprzywilejowanych.

Wygraj tom 9 Dragon Ball Super - konkurs

Manga Dragon Ball Super - okładka dwunastego tomu

Bili

Odp.: 4
Wyś.: 1.842
Dziękuję bardzo. Ciekawi mnie ten żółty pasek, może to Uub na Kinto leci w drugą stronę

Manga Dragon Ball Super - okładka dwunastego tomu

Bili

Odp.: 4
Wyś.: 1.842
Ma ktoś może zdjęcie grzbietów poprzednich tomów? Chyba źle szukam, bo znalazłem tylko panoramę z endingu do GT

Cykl "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy" – #527

Bili

Odp.: 2
Wyś.: 1.346
Tym razem jest to rysunek wykorzystany na okładce czwartego tomu mangi Dragon Ball, który ukazał się 9 stycznia 1987 roku.
To piąty tom

Konkurs Dragon Ball - białko 700 gram od Olimp Sport Nutrition

Bili

Odp.: 1
Wyś.: 2.285
To jest produkt licencjonowany? Bo muszę przyznać, że mimo iż widziałem różne dziwne gadżety z logiem Dragon Balla, ten pomysł jest dla mnie tak niepojęty, że wręcz żenujący.
Strony: 1, 2, 3, 4  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook