Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 30 wyników

Odwołanie od ostrzeżenia

Bożydar

Odp.: 14
Wyś.: 5.166
Hayato napisał(a):
Cytowany fragmęt powinien brzmieć:
Nie, nie. On brzmiał tak jak miał brzmieć bo riposta odnosi się do tekstu. Źle mi się zaznaczył autor. Chodziło o Kathlara nie o Ciebie. Wybacz błędy się zdarzają, nie był on celowy a nie znam was jeszcze dobrze.
Shounen napisał(a):
Zaśmiecasz tematy
Ale to nie było stwierdzeniem ani tezą, prawda? To opinia. A skoro to (twoja) opinia to nie może być ona obiektywna. Ale dziękuję za poradę. Czuję leczącą moc Chrystusa mówiącą, że nie chciałeś źle, ale inaczej nie mogłeś.
Shounen napisał(a):
pseudochrześcijański bełkot typu "paraliż senny to kara za grzechy"
Napisałem tam 'MOŻE'to kara za grzechy. A wienc Przeinaczasz. I to admin takie rzeczy robi? Powinien się dystansować i na sucho, bez emocji oceniać.
Shounen napisał(a):
bym nad sensem ostrzeżenia się zastanowił, ale wiem doskonale, że
Widzę, że kolejny czytelnik E.P. z cyklu Struktury Teorii Psychologicznych.
Shounen napisał(a):
Druga rzecz, w tych tematach nikt nie prosił o porady
Dlatego ja podaję tylko spojrzenie [ ort! ] przez jakiś pryzmat. Moją opinię. Przecież 'może jest to wina grzechów', 'może Ziemia ma tyle lat a nie tyle' to nie porady.
Shounen napisał(a):
A co do dyskusji wyżej - jeśli macie z czymś problem, to załóżcie inny temat, bo ten dotyczy problemów Bożydara.
Z TYM SIĘ ZGODZĘ. Chociaż nadal jestem zniesmaczony opinią sędziego z forum.

Czy miłość fizyczna jako perwersyjny seks jest grzechem

Bożydar

Odp.: 7
Wyś.: 3.402
Al Ed Upek napisał(a):
I gdzie jest granica perwersji?
Musisz być wyjątkowo zarozumiałym przedstawicielem elity lewicowo-liberalnej skoro pytania i terminy omawiane na głębszych wykładach teologicznych wysyłasz do człowieka który "nawet nie jest księdzem". Czysta głupota. Musisz być zdesperowany i pewnie działasz pod wpływem emocji. Ale przebaczam bo błądzić jest rzeczą ludzką.
Al Ed Upek napisał(a):
Musisz być wyjątkowo zarozumiałym katolikiem, skoro nawet nie będąc tym całym księdzem domagasz się mojej pokuty.
Chyba nie zrozumiałeś tego rozdziału czytając pisma katolickie. Pokuta wewnętrzna jest 'poruszeniem skruszonego serca' (PS51,19). Zakłada odwrócenie się od popełnionych grzechów i postanowienie poprawy. Jeżeli nie wyżeczesz się tego czegoś złego i choćbym ci przebaczył to NIe nastąpi między nami pojednanie. Bo ja z jednej strony podam rękę a ty znowu ją oplujesz. Rzucisz kamieniem dlatego do pojednania niestety jest potrzebna pokuta. Bez niego nie ma pojednania (do którego się nie odniosłeś bo wiesz ze tamto ma racje bytu z natury rzeczy). Proste. Ty po prostu zamiast kochać, nienawidzisz jak to elity.
Al Ed Upek napisał(a):
BTW, jeśli Rewolucja Francuska jest dla ciebie tylko francuzem
Dalej nie cytuję bo za długie. Podstawowy błąd: twoje niepoprawne, krzywe interpretowanie słów. Otóż pisałem najpierw:
"No Jeżeli te ekscesy podchodzą pod perwersję[...]''' czyli te urozmaicenia rewolucyjne.
Potem dopiero 'Jeżeli jednak poprzez rewolucję francuską miałeś na myśli pot.francuza[...]''' bo mogło być to odniesienie symboliczne do s.o.
MOGŁO. Dlatego użyłem "jeżeli jednak'.
I co ty na to odpisujesz? "Jest dla ciebie TYLKO francuzem".
Więc nie mamy o czym rozmawiać. Reszta domu jesttrafiona bo został zbudowany na złych podwalinach.
Al Ed Upek napisał(a):
bo przez pełen modlitwy umysł zaczęły przemawiać głęboko skrywane doodbytnicze fantazje.
Lekturę E. Paszkiewicz już poleciłem.Takie obrażanie jest napisałem:
Wiadomo,że poprzez to można wyrazić złość czy poczucie bezsilności, brak argumentów czy po prostu ukryć to wyższe niepełne. Ja wybaczam ale gdzie pokuta i pojednanie.
Niekulturalna rozmowa, tego sie po elicie nie spodziewałem. I ta agresja jak w okolicznych pabach. Ale ja nastawię drugi policzek, nie oddam.
Poza tym połowe swoich wywodów możesz skreślić. Głosowałem na Korwina Mikke i zatkao kakao (w sęsie szczena opadła, bo zaraz dopowiesz o fiksacji analnej).
Al Ed Upek napisał(a):
widzę agresję, a miast pokory i ukorzenia przed Panem widzę pychę i zachłanność.
Agresję? Kto tu kogo obrzuca błotem, czytaj post powyżej. Bez pokory? Przecież cały czas wybaczam i liczę na przyjęcie mojej wyciągniętej dłoni (post powyżej tego nie zapowiada), w innym temacie biorę pod uwagę swoją pomyłkę, kulturalnie zwracam uwagę (gdy mi posty znikały). Pycha? Twój subiektywizm. Dlaczego twoje odczucia muszą przedstawiac realny stan rzeczy.Bo jestes mistrzem narodów? Ja nie chce sie bawic w psychoanalityka bo równie dobrze mógłbym strzelić: niecałkowite wyższe politologii lub historii. Ale nie lubię bo nie oceniam człowieka wyłącznie po okładce. Próbujesz stawiać albo mnie nad innymi albo siebie ponad innymi. Ludzie są równi. Oprócz Jezusa Chrystusa który "zrodzony, a nie stworzony współistotny Ojcu" przez to stał się naszym bratem i Panem.
Al Ed Upek napisał(a):
(Gal. 6, 1-3.)
Możesz już zamknąć redtube'a. Amen.
Mądry i prawy cytat. Szkoda ze ktos niepowazny postawił go w sąsiedztwie z takimi niemiłymi słowami i całość zapieczętował amen. Niesmaczne.

Odwołanie od ostrzeżenia

Bożydar

Odp.: 14
Wyś.: 5.166
Czytaj ze zrozumieniem i patrz co wcześniej cytowałem.
Kathlar napisał(a):
Bożydar napisał(a):
Chamstwo dla jednego jest dla drugiego być może zachętą do riposty, wzmorzonej dyskusji.
Kathlar napisał(a):
To ja proponuję zezwolić na obrażanie, poniżanie i zastraszanie. W końcu dla kogoś to może być zachęta do "wzmorzonej" dyskusji.
Ale chamstwo do którego się odnosiłem to zjawisko opisane wcześniej. Hayato nazwał "ostrą dyskusję" dwóch powyższych chamstwem.
Hayato napisał(a):
Szkoda tylko,że w przypadku twoim i Endu,jest to zazwyczaj po prostu zwykłe chamstwo...
Jest to chamstwem według niego. I być może tylko jego, gdyż powyżsi NIE mają ostrzeżeń na koncie. Poza tym są chyba cenieni (zieloni i żółci). Dla jednego słowa 'głupoty pleciesz' będą tak ostre jak obrzucanie się genitaliami
Hayato napisał(a):
Według mnie każdy może wyrażać swoje poglądy, ale nie może obrażać poglądów innych osób, może co najwyżej przekonywać że jest to złe.
Sprawiedliwości stało sie zadość... Panie czuwaj. Czyli popieraszz moje stanowisko bo nie obrażałem jednostkowo a wyrazalem opinie. Ja tez nie rozumiem bo:
Jak mój post zniknoł to pomyśłałem że to błąd systemu. Na wszelki wypadek dopisałem:
""//**''Zanim ktoś moją odpowiedź znowu usunie proszę o żetelną odpowiedź dlaczego. Przecież tak jak kolega u góry polecam nie rozpędzać się w stronę rękoczynów. Odpowiedź może być prywatna. Jeżeli jej nie będzie to rozumiem że ktoś poszedł po olej do głowy i zaznajomił się z tematem tutaj założonym pt 'Dyskryminacja, wolność słowa i myślozbrodnia'. ""
Gdy po raz drugi zniknął pomyślałem ze skoro nie dostalem inf. prywatnej ani uprzedzenia to musi być błąd systemu lub coś się komuś pomyliło. Pomyślałem, że może mnie sie zakręciło i nie wysłałem wcześniej.
I nagle znikąd ostrzeżenie z BŁACHYM powodem wyssanym z palca. Gdzie sprawiedliwość płynąca z konstytucji forum? Jak władze jej nie przestrzegają to co dopiero pospólstwo? Jestem zdegustowany.

Odwołanie od ostrzeżenia

Bożydar

Odp.: 14
Wyś.: 5.166
Hayato napisał(a):
Szkoda tylko,że w przypadku twoim i Endu,jest to zazwyczaj po prostu zwykłe chamstwo...
To co dla jednego jest brzydkie dla drugiego jest cenne oraz może ciekawe. Zawsze im więcej informacji tym lepiej. A zdania są podzielone, ludzie są różni. Chamstwo dla jednego jest dla drugiego być może zachętą do riposty, wzmorzonej dyskusji. Dlaczego uważasz ze istnieje tylko jedna prawda, twoja prawda? Zyj i daj zyc innym.Opinie są różne. W oczach Boga i tak jesteśmy równi. 'Wszyscy posiadamy te same fundamentalne prawa, ponieważ jesteśmy stworzeni na obraz jedynego Boga'. Chyba nie wiesz co to oznacza kierować się zasadą pomocniczości. . .

Otyłość

Bożydar

Odp.: 40
Wyś.: 10.482
Dark
Kolejny przypadek osobnika młodzieży nie potrafiącej czytać ze zrozumieniem. A potem się dziwią,że z matury sie miało 50%. Powtarzam po raz trzeci. Dla tych nieuważnych dzieci.
Post27.09.2010, 13:06 JA: Niewielki odsetek można usprawiedliwiać.
PostDzisiaj, 0:22 Ja ponownie: Niewielki odsetek można usprawiedliwiać.
Ty Nowy postDzisiaj, 19:02 'nie zgodzę się z opinią Bożydara, który twierdzi, że otyłość bierze się tylko i wyłącznie z braku umiarkowania w jedzeniu i piciu'.
Chyba ten nadmiar źle przyswajanych tłuszczy i niedobrych węglowdanów w słodkich napojach przeszkadza w logicznym myśleniu.
Ale wybaczam Bracie, każdy może się pomylić. Ty w szczególności bo młodszy jestes.

Czy miłość fizyczna jako perwersyjny seks jest grzechem

Bożydar

Odp.: 7
Wyś.: 3.402
Al Ed Upek napisał(a):
A jak siedzą w chałupie i nie kręcą pornusa, a mają w zwyczaju czynić w wyrze Rewolucję Francuską, to kogo szokują? Siebie nawzajem? Czy może ciebie patrzącego przez dziurkę od klucza i walącego gruchę.
Pytajcie a znajdziecie. "Rozmyślajcie o Panu i Jego potędze, szukajcie zawsze Jego oblicza. (PS105,4)" No Jeżeli te ekscesy podchodzą pod perwersję ("perwersja przewrotność, wynaturzenie, zaspokajanie popędu płciowego w sposób nienaturalny, niezwykły.Etym. - łac. perversio 'obrócenie w niewłaściwym kierunku; przekręcenie; zepsucie'" to był cytat) to szokują. Jak nie świadka to choćby oblicze Boga. Brak poszanowania dla ciała.
Jeżeli jednak poprzez rewolucję francuską miałeś na myśli pot.francuza, czyli seks oralny mówmy po imieniu to kościół nie zabrania tego jako gry wstępnej. Tyle że spust musi nastąpić w pochwie kobiety. Spoza to grzech.
Analny chyba to samo ( w przeciwienswie do islamu tam w tyłek nie wciskają). O umiarkowaniu mówił nawet piusXII. Można uprawiać seks w dni niepłodne, to nie grzech. Kontrola jest. Nawet Jezus maiwał "'Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę juz się w swoim sercu dopuścił z nią cudzoułstwa' (Mt5,28 ).
Osobiście jako perwersyjny seks wyobrażam sobie dwójkę która otwiera wszystkie okna i dzwi wychodzi na balkon i zachodząca kopulacja odbija się donośnym echem wśród miejskich bloków. można by [ ort! ] do tego dodać mężczyznę obsmarowanego pastą do zębów na mosznie i brodzie. Albo kobietę w masce przypominającej psa, bo mężczyznęto kręci przy pozycji na pieska. W każdym razie przekształca to obraz kobiety. Myśli o czymś innym(np.psie/kobiecie/innejrzeczy).
Na koniec chciałem wyrazić swoje głębokie ubolewanie. Nie wiem jak można kogoś tak niekulturalnie obrażać i insynuować jakieś moje''walenia gruchy'. Wiadomo,że poprzez to można wyrazić złość czy poczucie bezsilności, brak argumentów czy po prostu ukryć to wyższe niepełne. Ja wybaczam ale gdzie pokuta i pojednanie.

Odwołanie od ostrzeżenia

Bożydar

Odp.: 14
Wyś.: 5.166
Popieram zdanie broniących mię druhów: Endzika oraz AlEDUpKa. będę sie modlił za wasze zdrowie.
Shiro napisał(a):
Zabronione jest pisanie postów niewnoszących nic do dyskusji.
Ale na różne tematy wypowiadamy sie przez pryzmat własnych przemyśleń i każde zdanie może być inne, nie pisałem całkowicie od rzeczy w jakiś sposób nawiązałem do głównych wątków. To ze jeden moderator uznaje dana wypowiedź za tępą nie oznacza ze powinien stanowic kryterium wlasciwej granicy. Przeciez jego decyzja to opinia. Z góry nieobiektywna bo ludzie bywaja tolerancyjni mniej i bardziej to po I. W takim przypadku granice 'poprawności'' stanowi moderator który zareaguje najszybciej, bo kogos obcego opinia czy zadanie wydaje sie mu osobiście głupia, bezwartościowa "bo niezgodna z jego mottem zyciowym".
Shiro napisał(a):
Ważne jest, aby poprzeć swoje zdanie
II)Poparłem swoje zdanie wielorakimi cytatami, rozgałęzieniami.
Shiro napisał(a):
a nie ograniczyć się do pojedynczego słowa czy emotikony.
3)Przeciez wypowiedzi były wielozdaniowe; nie żadne uśmiechnięte twarzyczki, znaczki czy obrazeczki. Mocne słowa i opinie. To za to się każe? dziwne forum. Pierwszyraz sie spotykam.
Shiro napisał(a):
Wychodzi na to, że jestem zły do szpiku kości
Jeżeli za takiego się uważasz to zawsze można przyjąć dary Dycha swiętego i czytać słowo boże. To pomaga. Wielka role w formacji sumienia odgrywa modlitwa. Rachunek sumienia. Ja już ci wybaczyłem. Dobry początek prawda?.

Czy miłość fizyczna jako perwersyjny seks jest grzechem

Bożydar

Odp.: 7
Wyś.: 3.402
Laru napisał(a):
Zastanawiam się, jakim cudem chcesz zachować czystość posiadając żonę?
Zastanawiam sie jakim cudem ktos uwaza sie za prawdziwą katoliczkę nie znając podstawy podstaw. Chyba wykłady etyki filozofi socjologii czy sfery biologiczne pomieszały się wiarą. Te pierwsze słowa co zacytowałaś powyżej to słowa pod którymi podpisał się Kosciół Katolicki z Benedyktem16 na czele.
Każesz mi 'Czytać wyraźnie'' a sama implikujesz, tworzysz teorie. Mówiłem, że:
Miłość cielesna jako perwersyjny seks jest grzechem. Z rospasaniem i bez wstydliwości. Ty mówisz, że w małżeństwie w łóżku "można wszystko".
Otóż nie. Najcieższe grzechy godzące w sakrament małżeństwa: "odrzucenie płodności, które pozbawia życie małżeńskie dziecka, najwspanialszego daru małżeństwa". Żadne szoty na plecy, prezerwatywy ( miliony ofiar aids ale trzeba byc asertywnym) etc.
Zapytaj się TEGO MĄDREGO KSIEDZA czy można uprawiać z własną żoną PERWERSYJNY seks. Pomogę słownikiem perwersyjny:
perwersja
1. «odchylenia reakcji psychicznych w zakresie popędów, zwłaszcza w sferze seksualnej»
2. «zachowania naruszające obowiązujące konwencje, mające na celu szokowanie»


Oj nie popisałaś się siostro, ale i tak wybaczam. Przecież miłość do bliźnmiego swego zwycięża wszelkie zło,głupotę i niedożeczności.

Odwołanie od ostrzeżenia

Bożydar

Odp.: 14
Wyś.: 5.166
A gdzie w regulaminie zabrania się mieć własne zdanieNawet jak jest odmienne od innych? Chcę znaleźć fragment mówiący o zakazie "pseudochrześcijańskiego bełkotu". Pamiętajmy że wypowiedzi te mopga byc oryginalne, inne, zachecaja do rozmowy i wspolnej kontemplacji nad sensem istnienia. Az chce sie czasem odpisac. Ktos tutaj ogranicza sie i kłamie w żywe oczy.
Proszę o rozsądną odpowiedź.

Zjawiska niewyjaśnione

Bożydar

Odp.: 81
Wyś.: 27.272
Hako napisał(a):
Mniej więcej 15 sztuk, identycznych, dosyć dobrze widocznych, jasnych, z taką miła dla oka aurą wokół siebie.
No bo u Boga nie ma równych i równiajszych.To były dusze idące nie tylko metaforycznie do nieba. Każda nasz modlitwa kieruje się do Ojca przez Chrystusa Pana naszego. "Trzeba bardziej słychać Boga niż ludzi" (Dz5,29).
W zjawiska niewyjaśnione nie wierzę. Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo i jesteśmy jego niezwykłym planem. Od wzrostu i harmonii poprzez życie dobiegamy do sfery duchowej i przenosimy się do innego lepszego swiata. Dzieje sie to za posrednictwem Ducha sw. Każda dusza jest nieśmiertelna (dlatego 15 sztuk leciało do nieba czyli innych warunków fizyko-chemicznych i przetrwa). Nie ginie po oddzieleniu się od ciała.

[ Dodano: 29.09.2010, 1:09 (po 18 minutach) ]
Ishido napisał(a):
bądź piekiełka .. , czy też czyśćca.
Zgadzam się chyba. Tylko proszę nie utożsamiać tego piekła do którego wstąpił Chrystus do piekła dla potępionych. Do głębszej wiedzy polecam się zapoznać bo to ciekawe przecież [ ort! ].
Nie wierzę w yeti, saskłacza (chociaż dzisiaj oglądałem jeden ciekawy film z nim chyba. Trochę pokręcony bo latali tam statkami, jakieś mieczyki mieli, a saskłacz za sterem obok tego całego Somo). Nie wierzę bo nie ma sprzeczności między wiarą a rozumem. I wiara i rozum pochodzi od Boga. Kolega u Góry mnie pewnie poprze.

Śmieszne filmiki, animacje

Bożydar

Odp.: 184
Wyś.: 65.948

Otyłość

Bożydar

Odp.: 40
Wyś.: 10.482
Al Ed Upek napisał(a):
Zanim zaczniesz mi zarzucać polityczną poprawność, zastanów się, czy aby na pewno powiedziałem, że każda otyłość jest skutkiem zażywania lekarstw.
No bo piszesz strasznie miałko. Pachnie mi tu korzeniami lewicowo-liberalnymi. Zreszta napisałeś uwaga cytuję: <<Każda otyłość jest skutkiem grzechu?<<' Myślałem, że to pytanie retoryczne z twojej strony.
Te karabiny i ogień na dodatek. Na następny raz ukonkretniaj. Wybaczam ci bracie.
meredith napisał(a):
i stwierdzić, że są źli, tak? A nawet jeżeli są, to chyba nie ludziom osądzać ich czyny. Każdy niech pilnuje swojego sumienia.
Brzmi jak uniwersalne stwierdzenie.A wszelakie postaci z pokazu osobowości przestępczych? Gwałcicieli? Osobowości psychopatyczne,sadyści,uzależnienia crystal meth, pedofile, zoofile (i odłamy kynofilie itepe). Ich też nie oceniać.
Złodzieji też [ ort! ], łajdaków, zdrajców, zaniedbanych śmierdzących lunatyków od tabsów. Każdy może oceniać. Przecież tak jest zbudowany świat.
meredith napisał(a):
ale przeprowadzanie krucjaty przeciwko" otyłym na własne życzenie"
Zmyślasz. Przecież ja ich nie ganiam z pochodnią czy rewolwerem czy transparentem pokroju "Krzyż zabudować mochery ukrzyżować" ja nikogo nie nakłaniam do fizycznej napaści, ani nikogo jednostkowo nie prześladuję.
poza tym [ ort! ] nie czytasz dokładnie:
JA (PostWczoraj, 13:06) Niewielki odsetek można usprawiedliwiać.
TY (Nowy postDzisiaj, 15:26) wkładanie wszystkich do szufladki grzeszników jest chyba niezbyt sprawiedliwe, nie sądzisz?
Ale tobie również wybaczam, przeciez miarą człowieka jest dobre serduszko.

Al Ed Upek napisał(a):
Jeden pisowiec na subkoncie chyba nadal przeżywa wyborczą porażkę swego wyimaginowanego Chrystusa pobożnych socjalistów i morfował w jego charyzmatycznego proroka. Chyba pomaga mu to w rozładowaniu złości i pomszczeniu pamięci zdradzieckiego i nieudolnego prezydenciny, który poległ* pod Smoleńskiem. Na razie zmierza do tego, by i jemu zostało zabrane co ma. (Mt. 25, 14-30.) Bo jakoś nie wierzę, by tu chciał komuś zwiastować Ewangelię. Łatwo zobaczyć, kiedy kryptopoganin okazuje komuś pogardę.
Widzę szerokie zainteresowania w kręgach lewicowych, Polecam wienc <Struktury teorii psychologicznych< E. Paszkiewicz po krótce o behawioryzmie, psychoanalizie i psychologii humanistycznej do której startujemy. PS: a skąd wiesz ze nie jestem religijnym ateistom?
Trzeba szanować otyłych jak bliźnich, ale zaniedbując swój organizm dajemy zły przykład. 5 g. główny.

Co zrobilibyście w obliczu Apokalipsy?

Bożydar

Odp.: 61
Wyś.: 13.969
Zacząłbym jeszcze goręcej błogosławić, uwelbiać szacunkiem i donośnie wychwalić święte imię Jedno Narodzonego Jezusa Chrystusa.Nie dbałbym o dotychczasowe życie doczesne bo 'kto kocha ojca lub matke bardziej niż mnie nie jest mnie godzien. I kto kocha syna lu córkę bardziej niz mnie nie jest mnie godzien '. (mt 10,37). Historia zbawienia zatoczy wielkie koło bo Jezus przedstawił się Ojcu. "oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia, gdyż wszechmocny, a Jego imie święte. Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie nad tymi którzy się Go boją. Okazał moc swego ramienia rozproszył pyszniących się zamyslami serc swoich." Amen.

Otyłość

Bożydar

Odp.: 40
Wyś.: 10.482
Al Ed Upek napisał(a):
Każda otyłość jest skutkiem grzechu?
A czy każda miłość jest czysta? Miłość rodzicielska,, braterska,, do bliźniego swego czy miłość do serca Jezusowego jest czysta jednak miłość fizyczna jako perwersyjny seks jest grzechem. Nie rozmawiam o skrajnych przypadkach. Według Centers for Disease Control Ok. 32% populacji USA to osoby otyłe.Nadmiar spożywania przy złej diecie przy życiuw stresie przy żadnym ruchu. Gigantyczna większość z nich na to zapracowała, zbłądziła i grzeszyła. Niewielki odsetek można usprawiedliwiać. Przez wzgląd na ten odsetek zapominacie o większości i usprawiedliwiacie całą furę negatywnych czynów dokonywanych wolną ręką.Jeżeli chcesz usprawiedliwiać powszechny grzech prawie 32%towy leczeniem hormonami to musisz być politycznie poprawnym ignorantem.I wyprzedzę twoje pytanie a co z tymi co mają predyspozycje do bycia otyłym. Łatwiej jest im być otyłym niż innym. Odpowiadam: kleptoman też ma większe predyspozycje do zwędzenia rzeczy. Jednak kradzież jest i tak powszehnie potępiana.
meredith napisał(a):
bo nigdzie jak żyję nie spotkałam się z hasłem, że
Nigdzie jak żyję nie spotkałem sie z hasłem że murzuni są gorsi, a takie są. Jak żyję nikt mi nie mówił, że niemcy to naród panów i mają posiadać należną sobie przestrzeń życiową. A naonaziści są. Jak żyję nigdy nie spotkałem człowieka kota na ulicy, a jednak istnieje ( u Dżyzgi widziałem\*). Procesy sensoryczne a percepcja plus subiektywizm a nie obiektywizm doświadczanych przez nas przygód.Twoje doświadczenia to tylko twoje doświadczenia. nie idealny przepis na.... Tutaj proszę wpisać dowolną treść.
meredith napisał(a):
Owszem, jest taki grzech jak nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu ALE otyłość nie zawsze jest tego wynikiem. Jak już tu kolega wspomniał otyłość może być spowodowana leczeniem hormonalnym, lekami antydepresyjnymi, sterydami - ogólnie lekarstwami różnego rodzaju. Kolejną przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne - znam parę osób co już urodziło się dużymi, ich rodzice wyglądają na otyłych i choćby nie wiem jakimi dietami się katowali i tak nie przytyją. Zresztą nadmierne jedzenie bierze się też z różnych problemów np. emocjonalnych - jem bo mi smutno itp. Także hasło "jak jesteś otyły to zapewne w wyniku grzechu" jest co najmniej śmieszne.
No i teraz zabrzmiało to politycznie poprawnie. I powiedziałbym, że większość z tego 32%-towegostada obżartego społeczeństwa NIE jest winna sobie. To czysty przypadek, statystyka, choroba, genetyka i nie mają na to wpływu.
meredith napisał(a):
Owszem zgodzę się, należy unikać nadmiaru i dbać o swoje zdrowie. W przypadku otyłości spora odpowiedzialność leży tez na rodzicach, jak widzę 2-latka z paczką chipsów w łapie to mi się słabo robi
Ogólnie przykre jest to, że to co niezdrowe tak dobrze smakuje ( tona glutaminianu jakiegoś tam robi swoje). W Polsce otyłość jeszcze nie jest na takim poziomie jak na Zachodzie, ale powoli ich doganiamy niestety. Masa śmieciowego żarcia w sklepach robi swoje.
Poprzednim cytatem zaskarbiłaś sobie względy U politycznie poprawnych. Tym cytatem walczysz o dobro świata i o głęboką moralność zrozumienia. Ani krok na przód ani w tył. Taki zastuj mentalny. Ani czynić ani nie czynić.
meredith napisał(a):
W Polsce otyłość jeszcze nie jest na takim poziomie jak na Zachodzie, ale powoli ich doganiamy niestety.
To pewnie przez wasze leczenie hormonalne.

Sens życia i jego spełnienie

Bożydar

Odp.: 41
Wyś.: 10.261
Poznawanie wielkości i majestatu Boga w Kościele łączącym się z aniołami w adoracji Pana i czci liturgii. Spełnić się jedynie można żyjać w dziękczynieniu i jedności. Inaczej nie jesteś godny. Splamiony duchowo. Sam Jezus mówił:"Jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania.' Bez nich ani rusz, tylko hołota może zostać otumaniona przez media i strzeżcie się odbiorników lansujących rozwiązły styl życia.

Otyłość

Bożydar

Odp.: 40
Wyś.: 10.482
Otyłość jest skutkiem grzeszenia, skutkiem łamania piątego przykazania, skutkiem drwienia z peccata capitalia podstawy podstaw. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu prowadzido poważnych komplikacji nie tylko fizycznych ale przede wszystkim duchowych. Niczym fragment hymnu do jutrzni:'Zanim przez ucznia był wydany wrogom, co śmierć Mu zadać mieli, Pan siebie jako pokarm życia dał Apostołom przy wieczerzy.' Kontemplacja i przyjmowanie Chrystusa do swojego serca powinno nas napędzać do działania a nie trudno przyswajalne tłuszcze czy kolorowe lepkie napoje. Unikajcie nadmiaru.

Praca

Bożydar

Odp.: 46
Wyś.: 14.462
Znowu muszę się wymądrzać,ale co poradzić jak sami się proszą i rzucają kamieniami. Jakoże Ewangelia jest wielowymiarowa każdy może ją duchowo przeżywać w inny sposób. Dobrą Nowinę Kościół nie może odczytywać sucho i literalnie. Jako idealny podam Ew. św. Jana. Nauka Kościoła jest więc pewna interpretacją Biblii (stąd rozłamy i waśnie), nie ją bezpośrednią. Kościół bada koneksje między wydarzeniami poszczególnymi relacjami, głęboką symbolikę i tłumaczenia. Dlatego zastosowałem termin roztwór.
Jak chcesz poszerzać wiedzę ewangeliczną bez jej interpretacji to jest to bezowocna praca. Kościół nazywa 'Wcieleniem' przedziwną tajemnicę zjednoczenia natury boskiej i natury ludzkiej w jednej boskiej osobie Słowa.

Praca

Bożydar

Odp.: 46
Wyś.: 14.462
A demoralizacja bądź internetowe lansowanie palenia poprzez promowaanie takeigo powyższego obrazeczka to coś szczytnego? Nauka społeczna Kościoła bedąca organicznym roztworem prawdy Ewangelii o godności osoby ludzkiej i jej wymiaru społecznego proponuje zasady refleksji.
Jako że samobójstwo jest grzechem ciężkim to odrzucam taką myśl że mógłbym kogoś podejrzewać o tak bezmyślny czyn. Czyn godny potępienia. W imię twoejj zasady musiał bym podejrzewać wszystko i wszystkich bo ktośsię zakrztusi wodą święconą przy wejściu do Domu Pana Swego gdy suszy po sobotnim wieczorze (przecież już w łyżeczce wody można się w krytycznych sytuacjach interwencji szatańskich mocy utopić), funkcjonujące Kadzidło może szkodzić na cerę, płuca. No i przy chrzcie może się ksiąc poślizgnąć. Szczytem i pełnią całego życia duchowego jest wiara w człowieka. I Chlebem się człowiek może udusić synu a osądzenie należy do intencji sprawiedliwości. Poza tym to były PolSelwer więc opcja z ostrym ostrzem odpada. Pamiętaj bracie najważniejsze jest poszanowanie godności osób i narodów i wytrwałe praktykowanie sprawiedliwości i braterstwa.

Praca

Bożydar

Odp.: 46
Wyś.: 14.462
Praca dana przez Boga jest zarówno przyjemnością, obowiązkiem jak i prawem. Pracując z zaangażowaniem i wkładając w to miłosierne serce można wyzwolić swoje naturalne zdolności bądź dary ducha św. Łaska pracy jest środkiem oraz motywem uświęcania i współpracy z poświęcającym się nieustannie dla nas Chrystusem. Osobiście pracowałem w firmie pakującej żyletki w trybie trzyzmianowym.

Ślub

Bożydar

Odp.: 50
Wyś.: 15.736
Ale ja od początku do końca mówię o jednym odłamie.
I właśnie to wybaczyłem, trzeba było mówić;naprostować, że nie o ślubach a o ślubie w konkretnej formule. To tak jakby mówić w temacie o walce jedynie o K-1 i to w domyśle (nie jestem Duchem św. i nie wiem wszystkiego). A przecież istnieje MMA i szeroka gama innych. Pamietajmy, 'błogosławieni, którzy wprowadzają pokój' (Mt 5,9).
Strony: 1, 2  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2020 DB Nao
Facebook