Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 1.150 wyników

Bleach

"Hidden

Odp.: 82
Wyś.: 27.623
Jakim cudem manga ma sezony?
Ale, królu złoty, to bardzo dobra wiadomość!

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 575
Wyś.: 136.638

Bleach

"Hidden

Odp.: 82
Wyś.: 27.623
Jest nawet i ostatni.
No i teraz chce się więćej.

Bleach

"Hidden

Odp.: 82
Wyś.: 27.623
Cóż, 4 chaptery, ale przynajmniej na zasadach Kubo, bez tych cyrków z Bleachem.

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 575
Wyś.: 136.638
Co się rozwodzić nad taką bzdurą?
Meerus to jest fabularnie nikt dla naszych bohaterów. Nie jest ani charyzmatyczny ani ciekawy, ma z góry założony zespół cech anielskich, więc wiemy od dawna, że sam w sobie jest przekokszony. Poświęca swoje życie, ale jako, że wzbudza ambiwalentne uczucia, nie szkoda mi go. Z Goku nie wiąże go przyjaźń (ledwie go chwile trenował), więc wyzwolenie UI w takiej sytuacji, będące próbą odtworzenia pierwszej przemiany w SSJ, jest kpiną.

Dragon Ball skończył się na pokonaniu Syn Shenrona.

[Polska] Rok rządu PiS

"Hidden

Odp.: 55
Wyś.: 11.397
Nie ma się co o podatki spierać, bo i jedni i drudzy podnosili. I jedni i drudzy podnosić będą, bo w obu przypadkach celem jest dojenie obywatela. Tyle, że PO więcej kradło i śmiało się w twarz, a PiS trochę oddaje. Ale wiadomo, żeby dać 500, trzeba zabrać 700. Administracja, administracja.

Przeklejony tekst Hayato dużo mówi o gnębieniu przedsiębiorców. Państwo faktycznie za Morawieckiego stworzyło wiele instrumentów jak cisnąć MŚP. Jednak zgodnie z deklaracją własciciela kancelarii podatkowej, dr. Mentzena na bazie osobistych doświadczeń z klientami, na ten moment państwo nie korzysta z tych instrumentów w celu gnębienia zwykłych obywateli. Pytanie, czy nie zmieni się to w przyszłości lub czy kolejna władza nie pokusi się o to.

A, a co do wzrostu cen energii elektrycznej. Jednym z jej powodów jest istnienie - i tylko istnienie - spółki PGE EJ 1, która miała postawić elektrownie atomową. Powołana przez PO od 2010 nie zrobiła nic. Za PiSu - też nic. Ale kilka miliardów zjadła. M.in. na wynagrodzenia (w latach 2010- 2018 łącznie 447 milionów złotych poszło tam na pensje). Nie mamy więc realnej alternatywy wobec energetyki opartej na węglu. Polska węglem stała, stoi i stać będzie. Super. Szkoda, że wydobycie jest nierentowne, gdy górnik to święta krowa, a w niektórych kopalniach stanowiska w związkach ma 70% kadry. Utrzymaj takich żarłoków. Śmieszne jest, że Czesi kupują nasze kopalnie i one magicznie stają się rentowne. Dlatego koniec końców węgiel kupujemy. Kraj z największymi złożami węgla w Europie.

Największym powodem podwóżek jest jednak to, że w 2011 Tusk przyjął pakt klimatyczny, który kazał Polsce zmniejszyć emisję do 2020 o 20%. Zadanie niewykonalne.

Co ciekawe, w latach 1988 - 2005 Polska zmniejszyła emisję CO2 o 31,9 procent, co dało nam wtedy pozycję lidera światowego w redukcji. Mianowano nawet prof. Szyszkę prezydentem konwencji klimatycznje ONZ (ten sam Szyszko, za którego działania zgodne z polską racją stanu wszystkie "polskie" media wieszały psy kilka lat temu, pokój jego duszy). Taka redukcja oznaczała, że wypracowaliśmy bardzo duży zapas emisyjny, którym zresztą można handlować. Co więc robi rząd w 2012 roku? Sprzedaje te kwoty Hiszpanii za 10-krotnie niższą cenę niż rynkowa. Interes po polsku. Widocznie brukselscy mocodawcy tak chcieli. W kolejnych konwencjach klimatycznych Donald Tusk redukował skład przedstawicieli, a gdy odbywała się ona w Poznaniu w w 2008 roku, Polska nawet nie zabrała głosu (!). Jeszcze za rządu PIS-LPR-Samoobrona, udało się zaskarżyć zaniżone kwoty przyznane Polsce na emisję. Trybunał przychylił się naszym staraniom. Potem rząd PO-PSL tę możliwość odrzucił. Światomie pozbył się większych kwot! Zamiast tego musimy je kupować w ramach rekompensaty.

A wiecie co jest najlepsze? Że Tusk zgodził się wtedy w 2011 roku, byśmy spadek o to 20% liczyli nie z wartości z roku 1988 tylko z 2005 roku. Więc wszystko co rekordowo do 2005 roku spadło, zostało skasowane. Czemu? Bo wiadomo było, że dzięki temu Polska będzie płaciła kary. Pieniążki dla zachodu prosto z naszej kieszeni.

Te pieniążki zabierane teraz w rachunkach.

Wina PiS-u. Swoje za uszami ma, ale nie dajmy się zwariować. Świat nie jest prosty - jest za to okrutny.

Źródła:
https://www.rp.pl/artykul/690642-Pakt-klimat ... Tuska.html
https://www.money.pl/gospodarka/elektrownia- ... 9809a.html
http://stopwiatrakom.eu/aktualnosci/2664-kil ... olsce.html
https://www.youtube.com/watch?v=dGaI4fJmvIY& ... &index=252

[Horror] W lesie dziś nie zaśnie nikt (2020)

"Hidden

Odp.: 3
Wyś.: 714
No, w końcu to slasher, więc ma być trochę niepoważny. Bardziej zaszokować krwią i flakami, niż trzymać w napięciu. Taka konwencja.

Gohan SSJ w mandze

"Hidden

Odp.: 5
Wyś.: 628
Wiem, że odkopuję, ale czy w Superce - mandze - nie było nigdy pokazania Ożywienia Freezera, prawda? Oprócz pewnych materiałów promocyjnych?
Dlatego też mam pytanie, w sumie widzieliśmy kiedykolwiek Gohana SSJ w mandze Super?
Bo na bazie jego obecności/braku można domniemywać czy Gohan walczy w misticu czy też nie. W anime z pewnością było to widać też przez zmianę oczu (z rysowanych jak u Goku na rysowanych jak u Vegety - w Zetce już mu to zostało do końca).

Dragon Ball Super, czyli prawie 5 lat serii

"Hidden

Odp.: 4
Wyś.: 602
Indiger napisał(a):
Jak dla mnie saga Goku Blacka i Turnieju Mocy są całkiem niezłe, a te wszystkie wcześniejsze już nie za bardzo. Niestety koncept mocy "boga" i zrównywanie jakiś podrzędnych Saiyan z najpotężniejszymi istotami to spore nadużycie.
Bardzo się tutaj z przedmówcą zgadzam!

Indiger napisał(a):
Celem serii jest naprodukować jak najwięcej form, żeby był szeroki wachlarz gadżetów do sprzedaży.
To szczera i brutalna prawda. W serii nie chodzi tyle o jakość, co nowe świecące włoski. Jak to Gotenks aka Shounen mówił kiedyś, Japońce uwielbiają transformacje.


Indiger napisał(a):
Umiejętności Toyotaro swoją drogą,
Wiem, że to nie było cou wypowiedzi, ale, no, wygadać się chcę. Z Toyataro jest to, że nie jest to zbyt lotny mangaka. W starszych chapterach robił kardynalne błędy w kompozycji, upychając dziesiątki małych plansz (paneli) na jednej stronie. Rysunki zwykle są stateczne i mają zbyt mało dynamiki (w takiej serii jak Dragon Ball!). Na scenie amatorów miał tylko jednego godnego rywala, YoungJiji, z czego ten ostatni za kopiowanie ujęć w swoich pracach był zawsze rugany, a Toyble (amatorski pseudonim Toyataro) jest chwalony "za gustowne smaczki i nawiązania" nawet w oficjalnych materiałach. Szkoda, bo moim zdaniem to właśnie YoungJiji pokazuje w rysunkach pazur i dynamikę, której w teraz w oficjalnej serii brak. No, ale każdy lubi co innego.


A cały koncept Superki, od bogów, przez zszarganie potala fusion, turnieje, UI, a teraz Moro jest jakiś taki z czapy.

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 575
Wyś.: 136.638
Wciąż idea Roshi'ego, który ma swój własny ultra instynkt mnie strasznie mierzi. Fanservice to jedno, ale brak jakiejkolwiek logiki to drugie.

Skoro Goku przybył pierwszy, myślicie, że to Vegeta zbierze pierwszego liczącego się killa w historii serii?

Homoseksualizm

"Hidden

Odp.: 149
Wyś.: 35.622
Chciałbym mieć tyle cierpliwości, by zarejestrować się na forum ponad 2 lata wcześniej, by po takim czasie zrzucić bombę - wyjście z szafy.

Bleach

"Hidden

Odp.: 82
Wyś.: 27.623
Furrek napisał(a):
Może powstanie kontynuacja z tego oneshota z wiedźmami, która niby ma/może mieć połączenie z Bleachem, a do tego wersja anime (ova) tej historii?
Nie miałem pojecia, że coś takiego powstało! Miło było teraz znów łyknać kreskę Kubo!

Dragon Ball Z: Kakarot (Dragon Ball Project Z)

"Hidden

Odp.: 62
Wyś.: 10.563
Katz napisał(a):
Hidden napisał(a):
To ile tego RPG w tym PRG-u?
Teoretycznie sporo ale praktycznie słabo. Kompletnie popsuty system lvlowania postaci przez to, ze robiac misje fabularne dostaje sie sporo expa i np. z dupy Goku po przybyciu na Namek przeskakuje aż o 10 leveli i tak jest chyba do sagii Buu, bo chociaż jeszcze tam nie dotarłem to widziałem filmik jak Buu był o 20 lvli wyzszy, a tak przeciwnicy albo są o lvl nizej albo na rowni i bardzo nierówny poziom trudności. Walka Goku z Freezą żalowa, a walka niejako pokazowa z Trunksem tuż po przybyciu Goku od Yardatów troche mnie zmęczyła. Sprawę załatwił by jeden solidny patch z poziomem trudności, tak by ci przeciwnicy byli o kilka lvli wyzej i poboczne expienie miało sens.

Ewidentnie twórcy najwięcej czasu poświęcili na pomniejsze detale ale dzieki nim, pomimo poważnej wady opisanej wyżej gra mi się w nią bardzo przyjemnie. Materiał źródłowy wykorzystany przez C2C niemal wzorowo. Nawet w poboku się z Yamchy śmieją xD
https://imgur.com/JHf0z91
Samo wbijanie poziomów nie czyni z gry RPG-a. Postacie mają w ogóle jakieś statystyki? Słyszałem o systemie wzmacniania ataków przez zbieranie rzadkiego jedzenia. Ale np decyzji fabularnych (w side-questach najpewniej jedynie), rozdzielania punktów, zmieniania itemków nie ma?

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 575
Wyś.: 136.638
Schemat pochodzi z angielskojęzycznej wiki Dragon Balla. Trudno mi na ten moment ocenić na ile jest rzeczowy, nie pamiętam też gdzie oryginalnie go opublikowano.

Tak naprawdę skoro nie wiemy nic o rozmiarach tych obszarów, trudno bezpośrednio stwierdzić coś w kwestii dystansu (mówisz o peryferiach). Wg mojej logiki skoro wszechświat żywych jest w tej samej przestrzeni, a zaświaty w innej to wyczuć relacje miedzy nimi powinno być trudniejsze. No, ale każdy na to może spojrzeć jak uważa.

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 575
Wyś.: 136.638
Diablo2020 napisał(a):
a to nie jest tak, że musi wyczuć czyjąś ki, a może być daleko od ziemi i dlatego, lub jest idiota jak zawsze
Gość dosłownie potrafił wyczuć ki Kaito z Ziemi do zaświatów i z powrotem (czuć energię Gohana z zaświatów na Ziemi), a jednak myślę, że zaświaty są dalej niż galaktyki. Patrz mapka niżej. Zwykła głupota, szkoda, bo sam chapter był okej - dał dużo miłości np. Yamchy. W końcu. Pierwszy raz od zwykłego DB.

Obraz

Bleach

"Hidden

Odp.: 82
Wyś.: 27.623
Bleach ma 20 lat? Co do cholery... Jacy my wszyscy jesteśmy starzy.

To powinien być projekt "Naprawiam ostatnie 100-200 chapterów mangi". Na pewno z tym niesatysfakcjonującym (prawie) nikogo zakończeniem na czele.

Captain Tsubasa: Rise of New Champions

"Hidden

Odp.: 3
Wyś.: 464
Straszne drewno, niby podobnie jak w Tsubasie, ale tam jest żywnie jedna animacja strzału. Trochę bieda. Sama idea "zbijania życia bramkarzowi" jakoś do mnie nie przemawia.

Dragon Ball Z: Kakarot (Dragon Ball Project Z)

"Hidden

Odp.: 62
Wyś.: 10.563
To ile tego RPG w tym PRG-u?

Rambo V: Last Blood (2019)

"Hidden

Odp.: 6
Wyś.: 1.702
Kevin sam w domu, ale Rambo. Mogło być gorzej, zobaczymy co wyjdzie. Gorzej niż poprzedni wydłużony odcinek serialu (ile tamten film trwał? 80 minut? Czy to była animacja Disney'a czy co?) raczej nie będzie.

Manga z JPF

"Hidden

Odp.: 17
Wyś.: 7.368
Podziwiam ludzi, którzy nadal to kupują. Ciężko było mi przetrwać skanlacje, a teraz jeszcze płacić gruby hajs. Naprawdę uwielbiałem Bleacha, nadal uwielbiam historię aż do sagi Soul Society, ale potem to była równia pochyła jeżeli chodzi o poziom.
Cieszę się niemniej, że seria wychodzi w Polsce, tak ogółem. Nie siedzę specjalnie w M&A teraz, ale miło, że to nie umarło.
Strony: 1, 2, 3 ... 56, 57, 58  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2020 DB Nao
Facebook