Urodziny Lunch
» Szukaj » Znaleziono 1.162 wyników

Euro 2020 (Europa)

"Hidden

Odp.: 7
Wyś.: 764
Kenji Harima napisał(a):
Dzisiaj się okaże, czy selekcjoner będzie realizował twardo swoją wizję, czy czeka nas to, co zawsze -> napastnik z przodu, wieczne rozgrywanie do bramkarza i bezpłciowa klepanka z czekaniem na kontrę.
Z jednym napadziorem w ustawieniu 3-5-1 właśnie tak będziemy grać. Zabójcze trio poszło się gonić wraz z kontuzjami. Świderski mógł wejść w podstawowym składzie, coś zmienić, zamiast tego wbiega Linetty. Oby też coś zmienił.

Obraz

Euro 2020 (Europa)

"Hidden

Odp.: 7
Wyś.: 764
Póki co obejrzałem przynajmniej kątem oka każdy mecz.
Oprócz jawnej niesprawiedliwości w lokalizacji (faworyci grają u siebie, tak jak dziś Holandia w Amsterdamie czy Anglia w Londynie), turniej mnie jara. Jutro chciałbym się pozytywnie zaskoczyć. Jak nie, to będzie jak mówi Hayato.

Tekken 7

"Hidden

Odp.: 4
Wyś.: 1.373
Przecież jest broszka, więc to Pani Beata.

Po dłuższym młoceniu w Dead or Alive 6 i SoulCalibur 6, ostatnio sięgnąłem właśnie do Tekkena 7. Za dużo w Tekkena w życiu nie grałem, w demo Trójki lata temu na PSOne i potem troszkę w Tag Tournament 2. Miło było sobie odświezyć mechanikę, choć przyzwyczajenia z innych bijatyk trochę przeszkadzają (Tekken ma automatyczny blok!). Mimo wszystko bardziej soczyste wydają mi się wyżej wspominane tytuły. Małżonki też jakoś nie przekonało w sumie.

Z postaci brakuje mi kopii Eddy'ego czyli Christie.

Bleach na 20-lecie

"Hidden

Odp.: 38
Wyś.: 1.739
A, to potwierdzono, że nowele też do animizacji idą?

Co macie z DB

"Hidden

Odp.: 231
Wyś.: 111.398
marobo napisał(a):
- 52 tomy mangi JPF + poboczne Yamcha i Jaco
Skąd się wzieło 10 dodatkowych tomów DB?

Bleach na 20-lecie

"Hidden

Odp.: 38
Wyś.: 1.739
Woah, super! :O A wiadomo coś, czy zakończenie będzie równie ubogie co w oryginale czy też zrealizują oryginalny zamysł Kubo?

Roman Giertych

"Hidden

Odp.: 59
Wyś.: 16.161
Al Ed Upek napisał(a):
Co zaś się tyczy Giertycha to zachęcam siędo zapoznania się z życiorysem tego człowieka. W dużym skrócie: stworzył połowę Konfederacji za zgodą władz komunistycznych. Jest takim Bolesławem Piaseckim (przed wojną ONR Falanga, po wojnie sprzymierzony z PZPR PAX) III RP. I nie zmieni tego żadnego jego przejście do salonu III RP. Pamiętasz jeszcze słynne hasło "Giertych do wora wór do jeziora?"

Bardzo ciekawe! Tylko troszkę się dziwię... Jak upadała komuna, pan minister edukacji miał raptem 20 lat. Jak mógł tworzyć cokolwiek? Będę wdzięczny za linki!

Roman Giertych

"Hidden

Odp.: 59
Wyś.: 16.161
A z czym Wam się teraz kojarzy Giertych?

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 677
Wyś.: 178.350
Kenji Harima napisał(a):
(w myśl tego, że potrafi kopiować techniki swoich przeciwników)
Jak to? To Goku jest teraz jak Buu, który w mig uczy się technik?

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 677
Wyś.: 178.350
Żądam kategorycznego wykluczenia UI z serii bo tego nie lubię! Ja się pytam gdzie jest Vegeta?

Od dłuższego czasu zastanawiam się czy to ja dorosłem czy ta seria po prostu jest słaba. Wcześniej jakoś to wszystko było w miare spójne, te zwykłe czy Z. Nie patrzyłem na to co się dzieje i nie myślałem "nie no, w ramach zadanego świata toto wszystko nie ma za grosz sensu!". Teraz tak mam. Chociażby jak Goku, który reaguje odruchowo i w ogóle, ale na rękę lecącą koło twarzy to niezareagował.

Nawiązania do DB w innych produkcjach

"Hidden

Odp.: 96
Wyś.: 25.736
Szczerze sądziłem, że to zbliżenie na twarz Yamchy z gry Fighterz. Jak najbardziej dragonballowe.

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 677
Wyś.: 178.350
Oh, ktoś zginał, poświęcił się, to sprawi, że opanuję coś, co nie ma z tym wydarzeniem żadnego związku

Jedyne co nam dobrego przyszło z UI to jest muzyka w anime. Nie jestem w stanie zaakceptować tej głupoty. Specjalna rasa wojowników, geny, lata treningów, a okazuje się, że bazowa forma + spokój ducha pozwala przenosić góry (w tym wypadku - raczej planety).

To też sprawia, że bardzo liczyłem, że żadnego opanowanego UI nie będzie, a Vegeta w końcu zrobi cokolwiek i wygra.


Gotenks napisał(a):
Hidden napisał(a):
Co? Dosłownie użyłem jego japońskiego imienia. xD
Problem m.in. w tym, że Shenron/Shenlong oznacza boski smok, a te złe z GT nazywały się Shinron/Xinglong, co oznacza mniej więcej x-gwiezdny smok, czyli zupełnie coś innego. Syn Shenron to zapis używany w angielskich tłumaczeniach "bo tak".
Okej nie będę polemizował

Bleach na 20-lecie

"Hidden

Odp.: 38
Wyś.: 1.739
Jakim cudem manga ma sezony?
Ale, królu złoty, to bardzo dobra wiadomość!

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 677
Wyś.: 178.350

Bleach na 20-lecie

"Hidden

Odp.: 38
Wyś.: 1.739
Jest nawet i ostatni.
No i teraz chce się więćej.

Bleach na 20-lecie

"Hidden

Odp.: 38
Wyś.: 1.739
Cóż, 4 chaptery, ale przynajmniej na zasadach Kubo, bez tych cyrków z Bleachem.

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 677
Wyś.: 178.350
Co się rozwodzić nad taką bzdurą?
Meerus to jest fabularnie nikt dla naszych bohaterów. Nie jest ani charyzmatyczny ani ciekawy, ma z góry założony zespół cech anielskich, więc wiemy od dawna, że sam w sobie jest przekokszony. Poświęca swoje życie, ale jako, że wzbudza ambiwalentne uczucia, nie szkoda mi go. Z Goku nie wiąże go przyjaźń (ledwie go chwile trenował), więc wyzwolenie UI w takiej sytuacji, będące próbą odtworzenia pierwszej przemiany w SSJ, jest kpiną.

Dragon Ball skończył się na pokonaniu Syn Shenrona.

[Polska] Rok rządu PiS

"Hidden

Odp.: 75
Wyś.: 15.976
Nie ma się co o podatki spierać, bo i jedni i drudzy podnosili. I jedni i drudzy podnosić będą, bo w obu przypadkach celem jest dojenie obywatela. Tyle, że PO więcej kradło i śmiało się w twarz, a PiS trochę oddaje. Ale wiadomo, żeby dać 500, trzeba zabrać 700. Administracja, administracja.

Przeklejony tekst Hayato dużo mówi o gnębieniu przedsiębiorców. Państwo faktycznie za Morawieckiego stworzyło wiele instrumentów jak cisnąć MŚP. Jednak zgodnie z deklaracją własciciela kancelarii podatkowej, dr. Mentzena na bazie osobistych doświadczeń z klientami, na ten moment państwo nie korzysta z tych instrumentów w celu gnębienia zwykłych obywateli. Pytanie, czy nie zmieni się to w przyszłości lub czy kolejna władza nie pokusi się o to.

A, a co do wzrostu cen energii elektrycznej. Jednym z jej powodów jest istnienie - i tylko istnienie - spółki PGE EJ 1, która miała postawić elektrownie atomową. Powołana przez PO od 2010 nie zrobiła nic. Za PiSu - też nic. Ale kilka miliardów zjadła. M.in. na wynagrodzenia (w latach 2010- 2018 łącznie 447 milionów złotych poszło tam na pensje). Nie mamy więc realnej alternatywy wobec energetyki opartej na węglu. Polska węglem stała, stoi i stać będzie. Super. Szkoda, że wydobycie jest nierentowne, gdy górnik to święta krowa, a w niektórych kopalniach stanowiska w związkach ma 70% kadry. Utrzymaj takich żarłoków. Śmieszne jest, że Czesi kupują nasze kopalnie i one magicznie stają się rentowne. Dlatego koniec końców węgiel kupujemy. Kraj z największymi złożami węgla w Europie.

Największym powodem podwóżek jest jednak to, że w 2011 Tusk przyjął pakt klimatyczny, który kazał Polsce zmniejszyć emisję do 2020 o 20%. Zadanie niewykonalne.

Co ciekawe, w latach 1988 - 2005 Polska zmniejszyła emisję CO2 o 31,9 procent, co dało nam wtedy pozycję lidera światowego w redukcji. Mianowano nawet prof. Szyszkę prezydentem konwencji klimatycznje ONZ (ten sam Szyszko, za którego działania zgodne z polską racją stanu wszystkie "polskie" media wieszały psy kilka lat temu, pokój jego duszy). Taka redukcja oznaczała, że wypracowaliśmy bardzo duży zapas emisyjny, którym zresztą można handlować. Co więc robi rząd w 2012 roku? Sprzedaje te kwoty Hiszpanii za 10-krotnie niższą cenę niż rynkowa. Interes po polsku. Widocznie brukselscy mocodawcy tak chcieli. W kolejnych konwencjach klimatycznych Donald Tusk redukował skład przedstawicieli, a gdy odbywała się ona w Poznaniu w w 2008 roku, Polska nawet nie zabrała głosu (!). Jeszcze za rządu PIS-LPR-Samoobrona, udało się zaskarżyć zaniżone kwoty przyznane Polsce na emisję. Trybunał przychylił się naszym staraniom. Potem rząd PO-PSL tę możliwość odrzucił. Światomie pozbył się większych kwot! Zamiast tego musimy je kupować w ramach rekompensaty.

A wiecie co jest najlepsze? Że Tusk zgodził się wtedy w 2011 roku, byśmy spadek o to 20% liczyli nie z wartości z roku 1988 tylko z 2005 roku. Więc wszystko co rekordowo do 2005 roku spadło, zostało skasowane. Czemu? Bo wiadomo było, że dzięki temu Polska będzie płaciła kary. Pieniążki dla zachodu prosto z naszej kieszeni.

Te pieniążki zabierane teraz w rachunkach.

Wina PiS-u. Swoje za uszami ma, ale nie dajmy się zwariować. Świat nie jest prosty - jest za to okrutny.

Źródła:
https://www.rp.pl/artykul/690642-Pakt-klimat ... Tuska.html
https://www.money.pl/gospodarka/elektrownia- ... 9809a.html
http://stopwiatrakom.eu/aktualnosci/2664-kil ... olsce.html
https://www.youtube.com/watch?v=dGaI4fJmvIY& ... &index=252

[Horror] W lesie dziś nie zaśnie nikt (2020)

"Hidden

Odp.: 4
Wyś.: 1.118
No, w końcu to slasher, więc ma być trochę niepoważny. Bardziej zaszokować krwią i flakami, niż trzymać w napięciu. Taka konwencja.

Gohan SSJ w mandze

"Hidden

Odp.: 5
Wyś.: 1.086
Wiem, że odkopuję, ale czy w Superce - mandze - nie było nigdy pokazania Ożywienia Freezera, prawda? Oprócz pewnych materiałów promocyjnych?
Dlatego też mam pytanie, w sumie widzieliśmy kiedykolwiek Gohana SSJ w mandze Super?
Bo na bazie jego obecności/braku można domniemywać czy Gohan walczy w misticu czy też nie. W anime z pewnością było to widać też przez zmianę oczu (z rysowanych jak u Goku na rysowanych jak u Vegety - w Zetce już mu to zostało do końca).
Strony: 1, 2, 3 ... 57, 58, 59  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2021 DB Nao
Facebook