Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 1.156 wyników

Roman Giertych

"Hidden

Odp.: 59
Wyś.: 14.300
Al Ed Upek napisał(a):
Co zaś się tyczy Giertycha to zachęcam siędo zapoznania się z życiorysem tego człowieka. W dużym skrócie: stworzył połowę Konfederacji za zgodą władz komunistycznych. Jest takim Bolesławem Piaseckim (przed wojną ONR Falanga, po wojnie sprzymierzony z PZPR PAX) III RP. I nie zmieni tego żadnego jego przejście do salonu III RP. Pamiętasz jeszcze słynne hasło "Giertych do wora wór do jeziora?"

Bardzo ciekawe! Tylko troszkę się dziwię... Jak upadała komuna, pan minister edukacji miał raptem 20 lat. Jak mógł tworzyć cokolwiek? Będę wdzięczny za linki!

Roman Giertych

"Hidden

Odp.: 59
Wyś.: 14.300
A z czym Wam się teraz kojarzy Giertych?

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 602
Wyś.: 149.074
Kenji Harima napisał(a):
(w myśl tego, że potrafi kopiować techniki swoich przeciwników)
Jak to? To Goku jest teraz jak Buu, który w mig uczy się technik?

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 602
Wyś.: 149.074
Żądam kategorycznego wykluczenia UI z serii bo tego nie lubię! Ja się pytam gdzie jest Vegeta?

Od dłuższego czasu zastanawiam się czy to ja dorosłem czy ta seria po prostu jest słaba. Wcześniej jakoś to wszystko było w miare spójne, te zwykłe czy Z. Nie patrzyłem na to co się dzieje i nie myślałem "nie no, w ramach zadanego świata toto wszystko nie ma za grosz sensu!". Teraz tak mam. Chociażby jak Goku, który reaguje odruchowo i w ogóle, ale na rękę lecącą koło twarzy to niezareagował.

Nawiązania do DB w innych produkcjach

"Hidden

Odp.: 88
Wyś.: 19.848
Szczerze sądziłem, że to zbliżenie na twarz Yamchy z gry Fighterz. Jak najbardziej dragonballowe.

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 602
Wyś.: 149.074
Oh, ktoś zginał, poświęcił się, to sprawi, że opanuję coś, co nie ma z tym wydarzeniem żadnego związku

Jedyne co nam dobrego przyszło z UI to jest muzyka w anime. Nie jestem w stanie zaakceptować tej głupoty. Specjalna rasa wojowników, geny, lata treningów, a okazuje się, że bazowa forma + spokój ducha pozwala przenosić góry (w tym wypadku - raczej planety).

To też sprawia, że bardzo liczyłem, że żadnego opanowanego UI nie będzie, a Vegeta w końcu zrobi cokolwiek i wygra.


Gotenks napisał(a):
Hidden napisał(a):
Co? Dosłownie użyłem jego japońskiego imienia. xD
Problem m.in. w tym, że Shenron/Shenlong oznacza boski smok, a te złe z GT nazywały się Shinron/Xinglong, co oznacza mniej więcej x-gwiezdny smok, czyli zupełnie coś innego. Syn Shenron to zapis używany w angielskich tłumaczeniach "bo tak".
Okej nie będę polemizował

Bleach

"Hidden

Odp.: 85
Wyś.: 29.197
Jakim cudem manga ma sezony?
Ale, królu złoty, to bardzo dobra wiadomość!

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 602
Wyś.: 149.074

Bleach

"Hidden

Odp.: 85
Wyś.: 29.197
Jest nawet i ostatni.
No i teraz chce się więćej.

Bleach

"Hidden

Odp.: 85
Wyś.: 29.197
Cóż, 4 chaptery, ale przynajmniej na zasadach Kubo, bez tych cyrków z Bleachem.

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 602
Wyś.: 149.074
Co się rozwodzić nad taką bzdurą?
Meerus to jest fabularnie nikt dla naszych bohaterów. Nie jest ani charyzmatyczny ani ciekawy, ma z góry założony zespół cech anielskich, więc wiemy od dawna, że sam w sobie jest przekokszony. Poświęca swoje życie, ale jako, że wzbudza ambiwalentne uczucia, nie szkoda mi go. Z Goku nie wiąże go przyjaźń (ledwie go chwile trenował), więc wyzwolenie UI w takiej sytuacji, będące próbą odtworzenia pierwszej przemiany w SSJ, jest kpiną.

Dragon Ball skończył się na pokonaniu Syn Shenrona.

[Polska] Rok rządu PiS

"Hidden

Odp.: 55
Wyś.: 12.425
Nie ma się co o podatki spierać, bo i jedni i drudzy podnosili. I jedni i drudzy podnosić będą, bo w obu przypadkach celem jest dojenie obywatela. Tyle, że PO więcej kradło i śmiało się w twarz, a PiS trochę oddaje. Ale wiadomo, żeby dać 500, trzeba zabrać 700. Administracja, administracja.

Przeklejony tekst Hayato dużo mówi o gnębieniu przedsiębiorców. Państwo faktycznie za Morawieckiego stworzyło wiele instrumentów jak cisnąć MŚP. Jednak zgodnie z deklaracją własciciela kancelarii podatkowej, dr. Mentzena na bazie osobistych doświadczeń z klientami, na ten moment państwo nie korzysta z tych instrumentów w celu gnębienia zwykłych obywateli. Pytanie, czy nie zmieni się to w przyszłości lub czy kolejna władza nie pokusi się o to.

A, a co do wzrostu cen energii elektrycznej. Jednym z jej powodów jest istnienie - i tylko istnienie - spółki PGE EJ 1, która miała postawić elektrownie atomową. Powołana przez PO od 2010 nie zrobiła nic. Za PiSu - też nic. Ale kilka miliardów zjadła. M.in. na wynagrodzenia (w latach 2010- 2018 łącznie 447 milionów złotych poszło tam na pensje). Nie mamy więc realnej alternatywy wobec energetyki opartej na węglu. Polska węglem stała, stoi i stać będzie. Super. Szkoda, że wydobycie jest nierentowne, gdy górnik to święta krowa, a w niektórych kopalniach stanowiska w związkach ma 70% kadry. Utrzymaj takich żarłoków. Śmieszne jest, że Czesi kupują nasze kopalnie i one magicznie stają się rentowne. Dlatego koniec końców węgiel kupujemy. Kraj z największymi złożami węgla w Europie.

Największym powodem podwóżek jest jednak to, że w 2011 Tusk przyjął pakt klimatyczny, który kazał Polsce zmniejszyć emisję do 2020 o 20%. Zadanie niewykonalne.

Co ciekawe, w latach 1988 - 2005 Polska zmniejszyła emisję CO2 o 31,9 procent, co dało nam wtedy pozycję lidera światowego w redukcji. Mianowano nawet prof. Szyszkę prezydentem konwencji klimatycznje ONZ (ten sam Szyszko, za którego działania zgodne z polską racją stanu wszystkie "polskie" media wieszały psy kilka lat temu, pokój jego duszy). Taka redukcja oznaczała, że wypracowaliśmy bardzo duży zapas emisyjny, którym zresztą można handlować. Co więc robi rząd w 2012 roku? Sprzedaje te kwoty Hiszpanii za 10-krotnie niższą cenę niż rynkowa. Interes po polsku. Widocznie brukselscy mocodawcy tak chcieli. W kolejnych konwencjach klimatycznych Donald Tusk redukował skład przedstawicieli, a gdy odbywała się ona w Poznaniu w w 2008 roku, Polska nawet nie zabrała głosu (!). Jeszcze za rządu PIS-LPR-Samoobrona, udało się zaskarżyć zaniżone kwoty przyznane Polsce na emisję. Trybunał przychylił się naszym staraniom. Potem rząd PO-PSL tę możliwość odrzucił. Światomie pozbył się większych kwot! Zamiast tego musimy je kupować w ramach rekompensaty.

A wiecie co jest najlepsze? Że Tusk zgodził się wtedy w 2011 roku, byśmy spadek o to 20% liczyli nie z wartości z roku 1988 tylko z 2005 roku. Więc wszystko co rekordowo do 2005 roku spadło, zostało skasowane. Czemu? Bo wiadomo było, że dzięki temu Polska będzie płaciła kary. Pieniążki dla zachodu prosto z naszej kieszeni.

Te pieniążki zabierane teraz w rachunkach.

Wina PiS-u. Swoje za uszami ma, ale nie dajmy się zwariować. Świat nie jest prosty - jest za to okrutny.

Źródła:
https://www.rp.pl/artykul/690642-Pakt-klimat ... Tuska.html
https://www.money.pl/gospodarka/elektrownia- ... 9809a.html
http://stopwiatrakom.eu/aktualnosci/2664-kil ... olsce.html
https://www.youtube.com/watch?v=dGaI4fJmvIY& ... &index=252

[Horror] W lesie dziś nie zaśnie nikt (2020)

"Hidden

Odp.: 3
Wyś.: 791
No, w końcu to slasher, więc ma być trochę niepoważny. Bardziej zaszokować krwią i flakami, niż trzymać w napięciu. Taka konwencja.

Gohan SSJ w mandze

"Hidden

Odp.: 5
Wyś.: 766
Wiem, że odkopuję, ale czy w Superce - mandze - nie było nigdy pokazania Ożywienia Freezera, prawda? Oprócz pewnych materiałów promocyjnych?
Dlatego też mam pytanie, w sumie widzieliśmy kiedykolwiek Gohana SSJ w mandze Super?
Bo na bazie jego obecności/braku można domniemywać czy Gohan walczy w misticu czy też nie. W anime z pewnością było to widać też przez zmianę oczu (z rysowanych jak u Goku na rysowanych jak u Vegety - w Zetce już mu to zostało do końca).

Dragon Ball Super, czyli prawie 5 lat serii

"Hidden

Odp.: 4
Wyś.: 717
Indiger napisał(a):
Jak dla mnie saga Goku Blacka i Turnieju Mocy są całkiem niezłe, a te wszystkie wcześniejsze już nie za bardzo. Niestety koncept mocy "boga" i zrównywanie jakiś podrzędnych Saiyan z najpotężniejszymi istotami to spore nadużycie.
Bardzo się tutaj z przedmówcą zgadzam!

Indiger napisał(a):
Celem serii jest naprodukować jak najwięcej form, żeby był szeroki wachlarz gadżetów do sprzedaży.
To szczera i brutalna prawda. W serii nie chodzi tyle o jakość, co nowe świecące włoski. Jak to Gotenks aka Shounen mówił kiedyś, Japońce uwielbiają transformacje.


Indiger napisał(a):
Umiejętności Toyotaro swoją drogą,
Wiem, że to nie było cou wypowiedzi, ale, no, wygadać się chcę. Z Toyataro jest to, że nie jest to zbyt lotny mangaka. W starszych chapterach robił kardynalne błędy w kompozycji, upychając dziesiątki małych plansz (paneli) na jednej stronie. Rysunki zwykle są stateczne i mają zbyt mało dynamiki (w takiej serii jak Dragon Ball!). Na scenie amatorów miał tylko jednego godnego rywala, YoungJiji, z czego ten ostatni za kopiowanie ujęć w swoich pracach był zawsze rugany, a Toyble (amatorski pseudonim Toyataro) jest chwalony "za gustowne smaczki i nawiązania" nawet w oficjalnych materiałach. Szkoda, bo moim zdaniem to właśnie YoungJiji pokazuje w rysunkach pazur i dynamikę, której w teraz w oficjalnej serii brak. No, ale każdy lubi co innego.


A cały koncept Superki, od bogów, przez zszarganie potala fusion, turnieje, UI, a teraz Moro jest jakiś taki z czapy.

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 602
Wyś.: 149.074
Wciąż idea Roshi'ego, który ma swój własny ultra instynkt mnie strasznie mierzi. Fanservice to jedno, ale brak jakiejkolwiek logiki to drugie.

Skoro Goku przybył pierwszy, myślicie, że to Vegeta zbierze pierwszego liczącego się killa w historii serii?

Homoseksualizm

"Hidden

Odp.: 149
Wyś.: 37.809
Chciałbym mieć tyle cierpliwości, by zarejestrować się na forum ponad 2 lata wcześniej, by po takim czasie zrzucić bombę - wyjście z szafy.

Bleach

"Hidden

Odp.: 85
Wyś.: 29.197
Furrek napisał(a):
Może powstanie kontynuacja z tego oneshota z wiedźmami, która niby ma/może mieć połączenie z Bleachem, a do tego wersja anime (ova) tej historii?
Nie miałem pojecia, że coś takiego powstało! Miło było teraz znów łyknać kreskę Kubo!

Dragon Ball Z: Kakarot (Dragon Ball Project Z)

"Hidden

Odp.: 62
Wyś.: 11.707
Katz napisał(a):
Hidden napisał(a):
To ile tego RPG w tym PRG-u?
Teoretycznie sporo ale praktycznie słabo. Kompletnie popsuty system lvlowania postaci przez to, ze robiac misje fabularne dostaje sie sporo expa i np. z dupy Goku po przybyciu na Namek przeskakuje aż o 10 leveli i tak jest chyba do sagii Buu, bo chociaż jeszcze tam nie dotarłem to widziałem filmik jak Buu był o 20 lvli wyzszy, a tak przeciwnicy albo są o lvl nizej albo na rowni i bardzo nierówny poziom trudności. Walka Goku z Freezą żalowa, a walka niejako pokazowa z Trunksem tuż po przybyciu Goku od Yardatów troche mnie zmęczyła. Sprawę załatwił by jeden solidny patch z poziomem trudności, tak by ci przeciwnicy byli o kilka lvli wyzej i poboczne expienie miało sens.

Ewidentnie twórcy najwięcej czasu poświęcili na pomniejsze detale ale dzieki nim, pomimo poważnej wady opisanej wyżej gra mi się w nią bardzo przyjemnie. Materiał źródłowy wykorzystany przez C2C niemal wzorowo. Nawet w poboku się z Yamchy śmieją xD
https://imgur.com/JHf0z91
Samo wbijanie poziomów nie czyni z gry RPG-a. Postacie mają w ogóle jakieś statystyki? Słyszałem o systemie wzmacniania ataków przez zbieranie rzadkiego jedzenia. Ale np decyzji fabularnych (w side-questach najpewniej jedynie), rozdzielania punktów, zmieniania itemków nie ma?

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 602
Wyś.: 149.074
Schemat pochodzi z angielskojęzycznej wiki Dragon Balla. Trudno mi na ten moment ocenić na ile jest rzeczowy, nie pamiętam też gdzie oryginalnie go opublikowano.

Tak naprawdę skoro nie wiemy nic o rozmiarach tych obszarów, trudno bezpośrednio stwierdzić coś w kwestii dystansu (mówisz o peryferiach). Wg mojej logiki skoro wszechświat żywych jest w tej samej przestrzeni, a zaświaty w innej to wyczuć relacje miedzy nimi powinno być trudniejsze. No, ale każdy na to może spojrzeć jak uważa.
Strony: 1, 2, 3 ... 56, 57, 58  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2020 DB Nao
Facebook