Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 1.240 wyników

Szalone poziomy mocy w Namek sadze

"Hidden

Odp.: 4
Wyś.: 326
W kolejnej sadze Piccolo znowu się połączył i było dokładnie to samo - z dwóch słabeuszy powstał "Super Nameczanin". Chyba nie było osoby, która uznałaby, że te jego skoki mocy były logiczne.
Po połączeniu z Wszechmogącym zawsze można sobie dopowiedzieć, że przecież dopiero wtedy stał się pełnoprawnym Piccolo, czy tam Kamicollo, więc od początku był takim kozakiem, tylko sobie uszczuplił możliwości tym nieszczęsnym rozłączeniem.
Z kolei w DB Multiverse użyli motywu scalania się nameczan (i geometrycznego przybierania siły) by stworzyc Uber-Nameczanina, Gasta. Mi to się jakoś jednak trzyma kupy, na pewno bardziej niż to, że Kuririn trenując w statku w drodze na Namek kilkukrotnie zwiększa swój poziom mocy.

Szalone poziomy mocy w Namek sadze

"Hidden

Odp.: 4
Wyś.: 326
Jak kiedyś tu na forum twierdziłem, nie ma co sobie zawracać głowy tymi cyferkami. One miały robić wrażenie, no i faktycznie rolę taką spełniają. Jednak czy możliwym jest, żeby w ciągiu dnia stać się wielokrotnie silniejszym (Goku z 90k w walce z Mlekorem do 150 000 000 jako SSJ, więc wzrost 1 667-krotny)? Śmiem twierdzić, że nie.
Lubię więc myśleć o skali poziomów mocy jako o wykresie wypłaszczającym - tzn, to, że ktoś 2x ma więcej jednostek nie oznacza od razu, że jest 2x silniejszy. Tak więc cyferki tam mogą sobie wariować, fani piszczeć, a ja tam wymyślam własną logikę, by nie zwariować.

Cyferki też odbiły się czkawką w tym kontekście, na który Ty wskazałeś - Piccolo po treningu z Kaio robi wrażenie na Nailu (a chłop ma 42 000 jednostek mocy), więc Nameczanin czasu u Kaio nie marnował, choć był tam przecież o wiele krócej, no i Kaio najlepszych rzeczy (Genki Dama, Kaio-ken) mu nie pokazał. Czy to oznacza, że Piccolo, a także reszta ferajny z Yamchą czy Kaozem są dużo lepszymi wojownikami niż Goku, który po podobnym treningu osiągał śmieszne 9000? No nie, tak się fabuła ułożyła Toriyamie, ale z pewnego dystansu nie trzyma się to kupy.
Jeszcze w fillerach Ziemianie zlali Gyniu Force.

Strony o tematyce DB i aktywność użytkowników

"Hidden

Odp.: 4
Wyś.: 3.092
W dzisiejszych czasach wszystko, ku mojej rozpaczy, przeniosło się na facebooka. Grupy dragonballowe całkiem nieźle stoją, a polskojęzyczny DragonWorld, zanim im skasowali fanpage z jakiegoś błachego powodu, miał chyba ponad 100 tysięcy lajków. Inną sprawą jest wygoda korzystania, szukanie treści czy w ogóle użytkowość. Nie ma to jednak jak stare dobre forum na php by Przemo.
Dlatego też w ogólnym rozrachunku takie fora jak DBNao to tylko piękny relikt czasów dawno, i niesłusznie, minionych.
Btw, Shounen, dzięki za przypomnienie o istnieniu Cinekball.

A DBPolska to nawet nie wiem czy kojarzyłem.

Dragon Ball: Sparking Zero

"Hidden

Odp.: 25
Wyś.: 4.727
vegeta391 napisał(a):
Bijatyka sama w sobie grywalnością nie ma podejścia do np. Guilty Geara, ja lubię 2D lub 2,5D xD Pewnie w to nie zagram. Ale cieszę się, że robią taką gierkę, bo jest rynek (chyba).
No to zawsze zostaje Budokai 3/Burst Limit.
A co do popularności, to owego Budokai 3 zbyto w ilości ok. 1,8 miliona sztuk (PS2), a Burst Limit jedynie 0,2miliona (PS3), gdy BT3 to prawie 4,0miliona (PS2) a Raging Blasty 0,7 czy 0,5 miliona (oba PS3). Więc, przynajmniej na tamten moment, latająca bijatyka DBZ biła na głowę warianty 2D/2.5D.
Teraz stare trailery FighterZ mają po 1-2mln wyświetleń (max 2,6 widzę), a to są wyniki, które TBZero wykręca w 1-3 miesiące. Więc chyba "nisza" jest.

Choć jak to deklarowałem wyżej w tym temacie, dla mnie B3 (2.5D) > BT3(3D). Jak jednak się okaże, że jest lokalny wersus to oczywiście chętnie zagram. Mój dobry kumpel zawsze wolał BT3, to siłą rzeczy musiałem w niego grać. To i teraz mnie zmusi.

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 959
Wyś.: 350.661
vegeta391 napisał(a):
Zakładam, że decyzję o większym przestoju podjęły szychy z Shueishi, a nie sam rysownik. Pewnie muszą obgadać strategię.
W końcu Dragon Room podejmie jakąkolwiek decyzje w sprawie czegokolwiek?


vegeta391 napisał(a):
kurat wątpię, by „dziura” w sercu po Toriyamie się kiedykolwiek zasklepiła, najlepszą receptą na „zalanie smutków” jest praca i Toyotarō dobrze by zrobiło, gdyby po prostu w całości oddał się swojej pasji i powołaniu.
Ucieczka, bo tak to trzeba nazwać, w pracę raczej nie pomoże poradzić sobie z tym psychicznie.

W Superce został już ledwie rok do końcówki Zetki, więc równie dobrze mogą to skończyć. No, chyba, że hajs się nie zgadza.

Dragon Ball: Sparking Zero

"Hidden

Odp.: 25
Wyś.: 4.727
To ktoś się w ogóle jara, czy raczej meh?

Dragon Ball Super (manga)

"Hidden

Odp.: 959
Wyś.: 350.661
Gohan, który widząc ziomeczków z Armii Czerwonej Wstęgi wchodzi w berserk-mode jak jakiś infantylny, nieumiejący panować nad emocjami 10-latek to jest właśnie ten szczyt formy pisarskiej, której od lat dostajemy od ekipy DB Super.

Saint Seiya od Bagińskiego

"Hidden

Odp.: 15
Wyś.: 16.874
Ktoś widział to cudo?

Dragon Ball: Sparking Zero

"Hidden

Odp.: 25
Wyś.: 4.727
Jeżeli prawdą jest to, co wynika z jednego z najnowszych postów na Dragonworld (cały link nie chce się dać podlinkować) - i nie będzie split-screena/nie będzie w ogóle lokalnego versusa to do kosza z taką grą. Ja w Tenkaichi gram na kanapie, tak, jestem dinozaurem. Zostaje w takim wypadku Budokai Tenkaichi 4.

[Anime] Dragon Ball Daima

"Hidden

Odp.: 33
Wyś.: 9.774
Reżyser GT po zakończeniu serii GT "Pomyliliśmy się z robieniem Goku na ponów dzieckiem, chcieliśmy stworzyć coś na wzór oryginalnego DB, ale to był błąd, dlatego na szybko ratowaliśmy się poważnymi tematami, SSJ4, Smokami, itp, a ostatecznie szybko serię anulwano."
DB Room 30 lat później: I'll ****** do it again
Obraz

Nie no, serio, co to za pomysł? Chciałbym wierzyć, że to tylko jeden odcinek będzie, że takie wkręcenie fan-bazy, no ale po pierwsze - nie ma to sensu, po drugie na Fejsbuczku widziałem komcie "coś-tam coś-tam przeciecki, coś-tam coś-tam, od początku było wiadomo, że to ma być dla dzieci". No spoko.
Ja to w końcu muszę siąść z żoną i jej GT pokazać. Albo poczekam kilka lat i z synami obejrzymy...

[Co gdyby] Gdyby iść tokiem myślenia Vegety?

"Hidden

Odp.: 4
Wyś.: 1.522
Vegeta to nie Buu, który dążył jedynie do destrukcji, on przede wszystkim chciał zaklepać sobie tytuł najsileniejszego we wszechświecie (czyt. silniejszy od Freezera, zabić go i upokorzyć).
Saiyanie mają potrzebę, by zawsze "gonić króliczka", jakby się już okazał najsilniejszym we wszechświecie (tzn. zanim przypadkiem nie wpadłby na Cella, jeżeli akurat byłby Vegeta na Ziemi, no albo zanim nie natknąłby się na obudzonego Buu), to czerpałby z władzy/szacunku/strachu garściami. Pijany potęgą i władzą. Nałożnice included.

Vegeta Ultra Ego vs Goku Ultra Instynkt fanowska animacja

"Hidden

Odp.: 1
Wyś.: 6.877
Hyourinjutsu zawsze dostarcza.
Gość swoimi animacjami wzbogaca cały świat Dragon Balla, a nieraz nawet w ciekawy sposób próbuje go "wyprostować". Wstawka dot. Babidi'ego i tego, że był to dla Vegety przedsmak Ultra Ego bardzo fajnie wzbogaca uniwersum.
Animacyjnie oczywiście poezja (oprócz może tego koślawego Goku bez łuku brwiowego w 10:52). Wykorzystywanie sprite'ów z Hyper Dragon Ball Z też robi swoje, bo postacie tam są bardzo "mięsiste". Nie wydaje mi się, by wcześniej z nich korzystał (albo używa od niedawna, też nie wszystko oglądałem).

Dragon Ball: Sparking Zero

"Hidden

Odp.: 25
Wyś.: 4.727
vegeta391 napisał(a):
Hidden napisał(a):
Co to oznacza? Nie wiem kto robi nowe Sparking, ale może będzie to nagle dwu-wymiarowa bijatyka? :V
Może nie 2D, ale 2,5D to poletko Arc System Works. Mamy przecież FighterZ, raczej drugiej takie gry nie będą klepać.
FigterZ to jednak walki w tagu w stylu Marvel vs Capcom, więc całkiem inna mechanika walki niż seria Budokai od DIMPSa.

vegeta391 napisał(a):
Hidden napisał(a):
Ja i tak jestem zatwardziałym fanem serii Budokai i Tenkaichi to dla mnie był, jest i będzie ten gorszy z braci.
Co jest gorsze? Jedynka? Trójka? Pogubiłem się…
Miałem na myśli, że wolę serię Budokai od DIMPS (bez Infinite World...) od serii BT od Spike'a.

vegeta391 napisał(a):
Hidden napisał(a):
To co mówi Katz troche mnie przeraziło, bo ja myśląc BT4 widzę po prostu BT3 w lepszej grafice
To masza hamburgerski gwałt pt. Dragon Ball Z Budokai HD Collection.
No to jest edycja HD ale "zwykłych" Budokai'ów od DIMPS. Wykastrowana z oryginalnej muzyki, więc to był średni deal, ale fakt, ładniejsza.
Niemniej odpalając emulator PS2 i ustawiając dobrze parametry, można osiągnąć podobną jakość.

Dragon Ball: Sparking Zero

"Hidden

Odp.: 25
Wyś.: 4.727
Kageyama to zawsze +10 do respektu.
Playlista z samych openingów gier DBZ towarzyszyła mi kiedyś przez rok w komunikacji zbiorowej. W sumie przypomniałeś mi, że gdzieś te mp3ki zapodziałem. To są po prostu dobre piosenki, bo w Raging Blast nigdy nie grałem, więc nie ma tu mowy o nostalgii.

Ale to nie jest tak, że po Battle of Gods miłość między DB a Kageyama się skończyła? On chciał nagrać coś do filmu, a oni sobie wyciągnęli FLOW.

Dragon Ball: Sparking Zero

"Hidden

Odp.: 25
Wyś.: 4.727
Alkis napisał(a):
Hidden napisał(a):
Xenoverse robił DIMPS czyli goście od serii Budokai czy współtwórcy nowszych Street Fighterów.
Co to oznacza? Nie wiem kto robi nowe Sparking, ale może będzie to nagle dwu-wymiarowa bijatyka? :V
Raczej będzie to klasyczna nowa część Budokai Tenkaichi, tak jak wskazuje na to teaser który uderza w nostalgiczne nuty trylogii BT.
Wiadomo, pozwoliłem sobie żartować.

To co mówi Katz troche mnie przeraziło, bo ja myśląc BT4 widzę po prostu BT3 w lepszej grafice... Ale faktycznie, patrząc na Xenoversy czy FigterZ to połowa postaci będzie "w podziemiu" do odblokowania za 40 zł każda, będą sezony itp. Czyli ogółem paździerz.


Na torrentach wiszą zmodowane wersje BT3 z zawartością z serii Super, nawet ze wszystkimi bogami zniszczenia. Niestety niektóre postacie są dość zbugowane i wywalają grę, ale można złapać przedsmak.

Ja i tak jestem zatwardziałym fanem serii Budokai i Tenkaichi to dla mnie był, jest i będzie ten gorszy z braci. Co nie zmienia faktu, że chętnie w dobre BT4 bym sobie zagrał.

Dragon Ball: Sparking Zero

"Hidden

Odp.: 25
Wyś.: 4.727
Xenoverse robił DIMPS czyli goście od serii Budokai czy współtwórcy nowszych Street Fighterów.
Co to oznacza? Nie wiem kto robi nowe Sparking, ale może będzie to nagle dwu-wymiarowa bijatyka? :V

Dragon Ball: The Movie | Saiyan Legacy (2023)

"Hidden

Odp.: 3
Wyś.: 1.314
Ziomek doslownie napisał w opisie, że to jest zbitka różnych trailerów i nawet ładnie je wszystkie wylistował. Ogółem gość uczciwie nazwał rzeczy po imieniu

Dragon Ball Z: Super Saiya Densetsu / Legend of Super Saiyan

"Hidden

Odp.: 41
Wyś.: 87.030
Szczerze wydaje mi się, że i ja nie ograniczałem się w grindzie. W końcu Pokemony robią swoje, ja na gejm boju przeszedłem Yellowy tak, że 4 na 6 pokemonów wyfarmiłem na lvl 65, by mieć pewność, że pokonam Ligę... Jako, że farmiłem na pokemonach lvl 38 -42 to były to ciężkie 2 tygodnie... Ale Liga była bułeczką z masełkiem. Byłem upartym 12-latkiem.


Tak czy inaczej odkopałem swój sejw (tak, trzymam takie rzeczy na dysku latami) i widzę, że mam raczej mocną ekipę levelem, tzn 45-47 lvl. Przeczytałem jednak troszkę wiki i wychodzi na to, że można tu mieć nie 125k BP na Gohanie tylko nawet milion. I można, tak jak wspomniałeś, co wziąłem za pomyłkę - scalić się z Dendiem. Mój Piccolo ma tylko milion BP, więc chyba takiej wypasionej fuzji nie przeszedł, nawet na Yt widzę, że ma 1,9miliona bez kart dodajacych BP...
Obraz

Cóż, w mojej głowie wciąż żywy jest obraz walk z Freezerem, gdzie nie chcę nikomu pozwolić umrzeć i za wszelką cenę próbuję go pokonać, a tylko Goku jest w stanie zadać jakiś przyzwoity demedż. Widzę, że te kilka leveli robi dużą różnicę. I jestem szczerze tym zaskoczony, bo dobrze pamiętam, że długo farmiłem postacie.

Biję pokłony przed ekspertem.
~~~~~
Co do aktualnego rynku gier Dragon Balla to się zgodzę - na ładnie, efekty, shadery, błyski. Ale tylko ten tytuł (przedmiot tego tematu) oraz Supersonic Warriors na DSa przychodzą mi na myśl, gdy myślę o wciągających (czyli alternatywnych) fabułach. Już na ps2 rzygać się chciało - znów Raditz, znów Freezer zabija Kuririna, znowu Cell... Jasne, Kakarot wygląda świetnie, ale fabularnie to odgrzewane kotlety. Po raz tysięczny. Ach, jeszcze Shin Budokai 2 pokazywał przyszłość Trunksa i jego walki w Buu Sadze. Ale z ręką na sercu tego nie skończyłem.

Dla proformy myślę, że warto też wspomnieć Budokai 2. Ostatnio troszkę w niego grałem, miksuje on oryginalną fabułę dość swobodnie, ale jest to wszystko bardzo umowne i nie jest też zbyt ciekawe.

Druga edycja współpracy Dragon Balla i Fortnita

"Hidden

Odp.: 3
Wyś.: 3.651
Mam wiadomość dla włodarzy marki:

Obraz

Znaczy ja wiem, że Fortnite to jest popularna gra i że tam się cuda dzieją, nawet jakieś koncerty, że to są pieniążki dla obu stron, ale występowanie w tej grze powinno uwłaczać większości marek.

Dragon Ball Z: Supersonic Warriors

"Hidden

Odp.: 28
Wyś.: 60.894
Hej, przybywam z odkopującą łopatą.

SuperSonic Warriors tak mi się podobało, że po latach sprawiłem sobie oryginał na swojego GameBoy'a. Sprowadzałem go zresztą z UK, bo u nas goniły niestety same podróbki na USA z wadliwymi bateriami (a te nie trzymają sejwów).
Choć akurat teraz leży w szufladzie i nie odpalałem może z rok, to lubię sobie czasem do tej gry wrócić.
Jakiś czas temu, gdy miałem 3DSa, grałem również w część 2 - i ta szczerze podobała mi się dużo mniej. Zebrała zresztą też gorsze oceny, więc nie byłem w tej decyzji odosobniony.
Strony: 1, 2, 3 ... 60, 61, 62  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook