Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 20 wyników

Ciało Saiyan, czyli czy ich skóra była twarda jak podeszwa.

ISSiJDO

Odp.: 11
Wyś.: 6.167
Fachowe odpowiedzi Citerel. Goguś chyba podetnie sobie żyły XD

Silent Hill

ISSiJDO

Odp.: 4
Wyś.: 3.700
Trudno mi się wypowiedzieć bo nie znam tego filmu. Możliwe, że zainteresuje się tym problemem.

Przywróćcie Bartka!

ISSiJDO

Odp.: 44
Wyś.: 22.578
Al Ed Upek. Jask zawsze trafny koment. Tak, taż myślałem o trollingu. Jednakże ten trolling dowodziłby istnienie mocy Jedai. Jeśli chodzi o shounen, to było by fajnie gdyby tak robił. Zawsze może skontaktować daną osobę z Clio, zważywszy na jej poprawność polityczną w skali Skandynawskiej. Bartek był przez Hayato przypisywany mnie ponoć. Powiem wam, że duma jaką ma Shounen jest nie poprawna. Mógł chłopaka zostawić, bym mógł skOMfrontować myśli.

Tematyka forum

ISSiJDO

Odp.: 14
Wyś.: 7.590
Animacja wbrew pozorom ukazuje dorosłemu świat idealny. Także wiem, że to fikcja, tyle że fikcja jest czynnikiem motywującym do działania. [wycięto biadolenie nie na temat]

Ciało Saiyan, czyli czy ich skóra była twarda jak podeszwa.

ISSiJDO

Odp.: 11
Wyś.: 6.167
Wyobraź sobie, że podobnie myślę. Aczkolwiek inaczej, bo ewidentnie (w którymś tam odc. DBZ z sagi Komórczaka albo jeszcze z Android saga) W wegetę uderza pojazd/ciężarówka, która wybucha. Kiedyś zastanawiałem się nad strukturą szkieletu Sajanów, jak nie wszystkich wojowników Z. Prawdopodobnie moc kontrolowania Ki pozwala im zachować tę niezniszczalność/twardość. Odniesienie może być ciężkich maszyn budowlanych. Zauważ. Koparka albo spychacz, jaka to ciężka maszyna a nie wspomnę o łyżka czy spych. Stąd wniosek, że gdyby ludzie jeżeli skórę twardą, a raczej w skali twardości blachy 1 mm, a szkielet skał/kamieni litych. Mogliby śmiało równać się z wojownikami Z. W jednym z odc. DBZ Krilan rzuca kamieniem w Goku, by sprawdzić czy czuwa/ Goku dostaje kamieniem i odczówa ból jak zwykły śmiertelnik/ Tak czy inaczej kontrola KI przejawia się na tę twardość. Przykładowo mnisi z klasztoru Shaolin w rzeczywistości dokonują rzeczy niebywałeych, także wszystko może wiązać się z energią KI/

Tematyka forum

ISSiJDO

Odp.: 14
Wyś.: 7.590
Citrel napisał(a):
ISSiJDO chodzi o to, że np. tematy takie jak poruszane przez nas np. odtworzenie warunków z sali ducha i czasu albo czy Saiyanie mogą się przetrenować spotykają się z hejtami, chociaż same w sobie nikogo nie obrażają. Chodziło mi o różna hierarchię wartości i podałam też taki przykład w odniesieniu do ludzi.
Tak. Masz bardzo bujną wyobraźnię. Mega liberalne podejście do wszystkiego. Może tego nie zrozumiesz ale te forum składa się z przyziemnych ludzi, powiedziałbym nie poprawnych realistów.

Tematyka forum

ISSiJDO

Odp.: 14
Wyś.: 7.590
Citrel. Jesteś bardzo liberalna w odniesieniu do ludzi. Co powiedz o powiedzeniu "byle jak ale się zachowuj". Jak to rozumiesz ? Czy zachowanie się ma coś wspólnego z etyką/moralnością.

Sauna

ISSiJDO

Odp.: 17
Wyś.: 6.918
Wydaje się, że oddychanie przez usta jest najlepszym sposobem na pozyskanie tlenu, tym bardziej w takich warunkach. Nabieram powietrza ustami, a wydycham nosem. Citrel, schładzanie się jest istotne jeśli myślimy o kwestii, by się odchudzić (redukować tkankę tłuszczową) Być może takie czynniki jak gorąco na zmianę w zimno, wpływa na organizm korzystniej. Mateusz napisał, że organizm potrzebuje spalić kalorie by móc wyprodukować pot. Z kolei, następne kalorie przypadają na reakcje metaboliczne w organizmie oraz funkcjonalne, te które pozwalają nam żyć. Citrel. Wnioskując. Tak na saunie można pozbyć się tłuszczu. Dlatego proponuję serie na saunie po 5 minut z 3-5 minutowymi przerwami na zimne natryski z wysuszeniem się do sucha, by krople po natrysku nie ochładzały.

Sauna

ISSiJDO

Odp.: 17
Wyś.: 6.918
W każdym razie do tej sauny co chodzę. Jest ona wyłożona drewnem z piecem na gaz w którym są jakieś kamienie, które można polewać wodą. Temperatura tak jak napisałem 95/100, a słyszałem o 110 stopniach. Wilgotność powietrza dochodzi do 40%

Sala Ducha i Czasu

ISSiJDO

Odp.: 24
Wyś.: 12.282
Citrel napisał(a):
Jeśli oni znaleźli się w innej czasoprzestrzeni to to oddziaływał na nich tamten czas, tj spali i czuwali wg rytmu dobowego tamtego dnia, czy poczuli różnicę, trudne pytanie? Ciężko powiedzieć coś o czasie jako wartości fizycznej.
Myślę, że bycie w odosobnieniu (z przykładu taki pokój albo reality show ) dałoby podobne odczucia subiektywne. Tym bardziej jeśli zastosowalibyśmy takie warunki jakie są na saunie. Z filmu "Więcej, mocniej szybciej" dowiedziałem się o takim kolarzu co sypia w komorze barycznej własnej roboty, po to by zwiększyć ATP w płytkach krwi co poprawia wydolność. Teraz to pojechałem Najpierw było o komnacie z DBZ, a teraz o odtworzeniu warunków w takiej komnacie. Jest to ciekawe, bo można by odtworzyć takie warunki w naszej przestrzeni po przez oszukanie naszego zegara biologicznego/ Także czasoprzestrzeń w tej komnacie nie musi być inna. Po prostu warunki wpływają subiektywnie. To coś jak z poczuciem czasu przez osoby poruszające się z różnymi prędkościami, wobec siebie.

Sauna

ISSiJDO

Odp.: 17
Wyś.: 6.918
Na pewno tracisz wodę podskórną. Co do chudnięcia, to są podzielone opinie. Chyba, że serie na saunie są poprzedzone zimnym i ciepłym natryskiem z kilku minutowymi przerwami.

Sala Ducha i Czasu

ISSiJDO

Odp.: 24
Wyś.: 12.282
Czas to osobny parametr. Jednak czas tam i zegar biologiczny, to zupełnie coś innego. Po prostu nie mam odniesienia w praktyce do rzadszego powietrza. W saunie po polaniu wodą kamieni, one oddają parę która potrafi zwiększyć ciśnienie powietrza czy je rozrzedzić ? Jest to masakryczne uczucie, że momentalnie przy braku normalnego oddechu muszę oddychać przez ręcznik. Trochę zjechałem z tematu ale sprawa dotyczy warunków, które byłyby podobne do tych co w komnacie czasu i ducha. BTW. ile potrafisz wytrzymać na jeden raz lub z krótkimi przerwami w takich warunkach ? Szczerze powiem, że jeśli miałbym lać co chwilę wodę, to wilgotność powietrza przypominałaby tą z komory barycznej, w której prawdopodobnie ciśnienie jest Duże.

Powody zdrady w związku

ISSiJDO

Odp.: 30
Wyś.: 16.334
Powody do zdrady obojętnie gdzie, jest bardzo dużo, a głównie wynika z rutyny i braku zaangażowania się. Według powiedzenia "Jeszcze nikt się taki nie urodził, co każdemu by dogodził" , nie ma sensu się angażować emocjonalnie do związku. Jako taki angaż uważam, że spędzanie czasu i tak dużo daje, jak nie ze względów materialnych angażowanie się zalatuje trochę prostytucją i sztucznością. Powód do zdrady ? Pytanie czy warto oczekiwać "zachowywania się" !?

[PC] Dragon Ball Mugen

ISSiJDO

Odp.: 33
Wyś.: 33.824
Witam.

Chciałbym porozmawiać o grze na PC-tak (pierwszej takiej) Dragonball. Czyli Mugen seria 2-ga. Gra jest/była bardzo sympatyczna w stylu Mortal Kombat 2 i 3-ki. Pierwsze wrażenie jakie robi ta gra, to intro z muzyką. Czyli wybrane sceny postaci z DBZ np. Goku SSJ2 czy majin Vegeta albo Trunks z przyszłości... Frezer Komurczak Buu Gohan Mistyc Kaioshin i wielu innych. Są to sceny, a raczej sekwencje postaci DBZ. Muzyka nostalgiczna klimatem DBZ. Dość skomplikowane, do wykonania triki jak to w grach, jak sięgam pamięcią Walki odbywały się przy użyciu tych samych układów non top, oczywiście jeśli było ciężko. Jakie są wasze wrażenia o tej grze ?

Sauna

ISSiJDO

Odp.: 17
Wyś.: 6.918
Jaki rodzaj sauny ? Mokra w takiej której polewa się wodą, a temp. sięga do 110 stopni Celcjusza ? Parowa, Fińska, Na podczerwień i parę jeszcze. Na siłowni Calypso sauna jest mokra, do której chodzę. Nie traktuję sauny jako formę dogrzania ale pozbycie się toksyn i wody. Sauna jest traktowana jako forma cardio ,bez pracy mięśni. Oczywiście bardzo obciąża serce, tym sposobem je trenuje do większego wysiłku. Ponoć 43 minuty potrafi spalić 1 kg tłuszczu, a na pewno 2 litry wody.

Sala Ducha i Czasu

ISSiJDO

Odp.: 24
Wyś.: 12.282
Citrel napisał(a):
ISSiJDO Ciężko mu oddychać bo powietrze jest 4 razy rzadsze, tam temperatury wahały się od -40 do +50 st. C, więc w porze upału było mu gorąco. To inna czasoprzestrzeń niż na Ziemi więc czas płynie tam inaczej.
Dziękuję za wyjaśnienie. Temat powstał z racji tego, że ostatnio jestem bywalcem sauny. Pomyślałem, że warunki są podobne. Niewiele się pomyliłem, co prawda na saunie temp. dochodzi 95-110 stopni Celcjusza, a w "komnacie ducha i czasu" 50 stopni Celcjusza. Jedna jest tam powietrze 4 razy rzadsze. Co to znacz, jak się mam do wilgotności powietrza ? W saunie mam wilgotność 35 - 40 %. BTW. w górach też jest rzadsze powietrze. Może komora hiperbaryczna ma odniesienie do rzadkości powietrza ? Z kolei czas upływający w komnacie, rozumiem, że nie wpływa na warunki takie jak temperatura czy wilgotność/gęstość powietrza ?

Sauna

ISSiJDO

Odp.: 17
Wyś.: 6.918
Temat o saunie.
Jakie wrażenia ? Rodzaj sauny i czy porównalibyście warunki na saunie do sali ducha i czasu ? Zapraszam do dyskusji.

Sala Ducha i Czasu

ISSiJDO

Odp.: 24
Wyś.: 12.282
Dyskusja jest o sali ducha i czasu.

Jakie warunki panowały w tej sali. W jednym z odcinków DBZ, Tronk z przyszłości mówi, że ciężko mu oddychać i jest mu gorąco. Czy czas upływający w sali wpływa na te warunki, a co oznacza, że duch. Proszę o wyjaśnienie problemu ducha.

Kosmos w Dragonball.

ISSiJDO

Odp.: 1
Wyś.: 1.154
Witajcie.

Chciałabym porozmawiać o kosmosie dragonball.

Struktura dragonball, to kosmos.

Kosmos jest strukturą dragonball.

Anagram kosmos, to smok s. Co sądzicie o ziemi ?

ISSiJDO

ISSiJDO

Odp.: 1
Wyś.: 1.975
Dzieńdobry. Jestem dziewczyną z kosmosu.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook