Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 3.163 wyników

Toriyama Akira, 5 kwietnia 1955 – 1 marca 2024

^Mateusz

Odp.: 26
Wyś.: 5.138
Artysta, który miał wpływ na setki tysiące dzieci w Polsce, w tym na mnie. Od jego Dragon Balla zaczęła się moja droga w kierunku anime. Na pewno do końca życia będę pamiętał o kamehameha, a mówi się, że człowiek umiera na prawdę, kiedy się o nim zapomni. My będziemy pamiętać.

[Ciekawostki] Trening na planecie Kaito dawał lepsze efekty niż w Komnacie Ducha i Czasu?

^Mateusz

Odp.: 4
Wyś.: 727
Nie pamiętam, by Kaito tak mówił o tym treningu. Ale musimy jeszcze wziąć pod uwagę inne parametry: im człowiek dalszy od swojej perfekcji, tym szybciej może się poprawić (pytanie jak to wygląda u Saiyan); co prawda Goku poprawił 60 krotnie, ale w przeliczeniu bezpośrednio na jednostki mocy to wciąż w komnacie ducha i czasu zyskał znacznie więcej.

Ciężko tutaj mówić o jakiejś większej logice czy prawach fizjologii.

Dragon Ball Symphonic Adventure (3.03.2018, Auditori Forum, Barcelona, Hiszpania)

^Mateusz

Odp.: 9
Wyś.: 10.075
Jak będą w Europie ponownie, to chciałbym się wybrać.

Serial live-action

^Mateusz

Odp.: 13
Wyś.: 15.933
Jestem po całym sezonie. Adaptacja nawet mi się podobała, choć nie ocenilbym jej tak wysoko jak jest to powszechnie uznawane "genialna", "wspaniała". Ciekawie skrócona fabuła, w taki sposób, że nie odbiera sensu, nie zmienia znacznie odczuć co do decyzji bohaterow. Dobra ścieżka dźwiękowa (walka Luffy Arlong, przedstawienie postaci Michawcka).

Mam mieszane uczucia co do aktorów - niektórzy naturalnie zagrali swoje role, u innych widać było sztuczność. Na plus Luffy, Garp, Coby, Klaun Bogy, Usop (szkoda że ucięli mu ze sceny walki z ryboludem jego przemyślenia, o tym że jako wielki wojownik morz, powinien walczyć).

Akurat od około miesiąca od nowa oglądałam One Piece. Pewnie gdybym tego nie zrobił, serial jeszcze bardziej by mi się spodobał, a tak to wiedziałem co się stanie mniej więcej.

Serial dobrze się przyjął, więc pewnie będzie drugi sezon.

Serial live-action

^Mateusz

Odp.: 13
Wyś.: 15.933
Zwiastun na plus. Efekty nawet fajne. Skuszę się w sierpniu.

Serial live-action

^Mateusz

Odp.: 13
Wyś.: 15.933
Nie mogę sobie wyobrazić, żeby takie anime dało się dobrze przenieść do live action, z dużo tam dziwactw.

Dragon Ball Symphonic Adventure (3.03.2018, Auditori Forum, Barcelona, Hiszpania)

^Mateusz

Odp.: 9
Wyś.: 10.075
Miałem nadzieję, że polecę, ale żaden z tych terminów kwietniowych mi nie pasuje. Szkoda, że wcześniej nie widziałem - były tez koncerty w innych krajach.

Radzenie sobie ze stresem

^Mateusz

Odp.: 9
Wyś.: 8.514
Al Ed Upek napisał(a):
To jaką zrobiłeś specjalizację, że dostajesz pacjentów w stanie terminalnym? Pamiętam, że szedłeś w fizjoterapię, ale nigdy nie uważałem, że dostają takich pacjentów.

Nie robiłem. W fizjoterapii obecnie są dwie specjalizacje: asystent chirurga i specjalista ogólny. Miały być kierunkowe, ale nie wyszło (zmienił się samorząd zawodowy). A takich pacjentów mam stąd, że prowadzę prywatną praktykę z dojazdem do pacjenta, więc zdarza się, że są to pacjenci z nowotworami, poważnymi chorobami serca, czy chorobami niezdiagnozowanymi. Nie każdy z tych pacjentów chce jechać do szpitala, a jak już jadą, to większość szpital odsyła do domu lub do ZOL-u. Kolejna rzecz to jak pracujesz z pacjentami 85 plus, to w każdej chwili taki może po prostu umrzeć ze starości.

Tych pacjentów, którzy umierają, to nie mam jakoś mega dużo. W tamtym roku pewnie koło 6.

Nigdy nie przydarzyła mi się taka sytuacja w trakcie ćwiczeń. I oby tak zostało.

Radzenie sobie ze stresem

^Mateusz

Odp.: 9
Wyś.: 8.514
Czasami przed trudnym pacjentem idę wypalić papierosa, to mnie odstresowuje. Jeśli wiem, że czeka mnie coś stresującego, to mało jem/albo wcale ze względu na problemy jelitowe. Robiłem tak np. na początku, kiedy zaczynałem prowadzić zajęcia na uczelni. Często też stresuje się z powodu jakichś codziennych problemów, wtedy po prostu staram się wziąć do kupy i dany problem rozwiązać lub zbliżyć się do jego rozwiązania. Jak jest lato i wiosna, kiedy moi pacjenci mieli znaczne pogorszenie — okazywało się, że niedługo umrą, lub umierali, to chodziłem na krótkie spacery w okolice, które przypominały mi moje rodzinne miejsce zamieszkania.

Made in Abyss

^Mateusz

Odp.: 1
Wyś.: 1.655
Niedawno obejrzałem Made in Abyss

Opowiada o historii dzieci, które postanowiły zejść na dno świata. Główni bohaterowi to pilnie ucząca się dziewczynka i chłopiec, który prawdopdoobnie jest cyborgiem. Na wyspie, na której mieszkają znajduje się potężny krater głęboki na wiele kilometrów. Okazuje się, że krater (w anime posługują się słowem otchłań - tytułowe Abyss) skrywa wiele przygód, stworzeń, ale i bogactwa, co motywuje ludzi do odkrywania nieznanego.

Pierwszy sezon jest bardziej komediowy i przyjemny jeśli chodzi o przygodę naszej dwójki. Natomiast drugi sezon jest w innym stylu, pojawią się elementy przemocy, chciwości - jest bardziej mrocznie.

Całe anime oceniam bardzo wysoko. Przede wszystkim fabuła jest bardzo ciekawa i tajemnicza, animacja jest przyjemna, a muzyka to chyba najlepszy element. Oglądając można się wzruszyć.

The Witcher: Monster Slayer

^Mateusz

Odp.: 10
Wyś.: 9.210
Cóż probowałem w to kiedyś grać, ale zatrzymałem się na jednych z pierwszych misji, ponieważ miałem za zadanie wejść na teren prywatny otoczony płotem. Gdzie tam czytałem, że te questy się resetują w takich sytuacjach czy coś, ale u mnie to nie podziałało. Miałem też raz jednego questa, gdzie teoretycznie musiałbym skoczyć z wiadunktu, by dostać się na torowisko.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej - Katar 2022

^Mateusz

Odp.: 9
Wyś.: 2.942
Trzymałem kciuki za Japonii i Korę Południową, widziałem ich pojedyncze mecze i były nawet fajne.

Nie widziałem meczu Polska - Meksyk, widziałem mecz Polska - Arabia oraz mecz Polska - Argentyna. Oczywiście awans do fazy pucharowej cieszy, natomiast nie zgodzę się z Joe i uważam że lepsza była gra, taką jak uczył nas Sousa. Było w tym więcej radości i więcej sytuacji. Dodatkowo on też miał mało czasu , żeby nauczyć zawodników gry w ten sposób, więc zdarzały się straty bramek.

Cieszę się, że w pierwszym składzie dziś wystawiono Świderskiego, bo moim zdaniem najlepiej sprawdza się w ataku, kiedy sytuacji jest niewiele. W porównaniu do Milika i Piątka u niego widzę większe zaangażowanie w grę, więcej biega, więcej wychodzi do piłki, znajduje się w ciekawych sytuacjach.

Patrząc na dotychczasowe mecze, wydaje mi się, że Lewandowski wiele nam nie daje. To znaczy oczywiście strzelił bramkę i to jak najbardziej jego zasługa, sam ją wywalczył, ale oczekiwałbym od niego, że utrzyma się chwilę przy piłce lub że mając dwóch-trzech obrońców na przeciwko siebie nabije ich i wybije na aut, co rzadko się zdarzało. Najczęściej tracił piłkę bardzo szybko lub grał niedokładnie i były przechwyty. Oczywiście były też sytuacja, że zagrał dobrze do przodu, ale wydaje mi się że to nie był jego poziom, że grał na 40-50% swoich możliwości. Oglądając też mecze Barcelony zauważyłem (wcześniej w ogóle nie oglądałem meczy Lewandowskiego), że on tak naprawdę jest dobry w polu karnym przede wszystkim, a jego podania są już jeżeli chodzi o poziom Barcelony słabe, często traci piłki, podaję niedokładnie, nie potrafi dryblować. Stąd wydaje mi się, że jego potencjał jest w ogóle niewykorzystany w naszej reprezentacji i jeżeli gramy na kogoś do przodu, to powinien być ktoś kto potrafi ominąć jednego dwóch obrońców pytanie, czy kogoś takiego posiadamy w reprezentacji. Lewandowski jest dobry do wykończeń, więc powinniśmy grać do niego z drugiej linii, a gramy od bramkarza albo od obrońców.

Bleach na 20-lecie

^Mateusz

Odp.: 73
Wyś.: 24.874
Tylko musiałem cicho odpalić, by żony i synków nie pobudzić.
Próbowałem z żoną oglądać Bleacha (dla mnie drugi raz), ale nie podeszło jej do tej pory udało się oglądnąć Naruto całe, trochę Dragon Balla, Atak Tytanów i Notes Śmierci.

Wyszło ostatnio parę fajnych anime (chyba, patrząc na relacje na tik tokach), jak je obejrzę, to może jeszcze wrócę do Bleacha.

[Seria] Potencjalne spin offy w świecie Dragon Balla

^Mateusz

Odp.: 7
Wyś.: 1.216
Mogliby pokazać walkę Minato z Piccolo Daimao i dalej przygody Genialnego Żółwia.

Cyberpunk: Edgerunners (2022)

^Mateusz

Odp.: 8
Wyś.: 2.544
Jestem właśnie po obejrzeniu całości. Serial zdobył bardzo dużą popularność z tego co widzę i ma bardzo dobre oceny na filmwebie czy na IMDB. Zrobił się taki hype, że nawet zastanawiam się czy nie kupić sobie gry (obecnie jest o ok 50% taniej).

Sam serial mi się spodobał, choć po tych ocenach spodziewałem się jednak trochę lepszego. Mimo wszystko oceniam go dobrze, szczególnie podoba mi się kreska i soundtrack. Na plus również to, że nie było tak cukierkowo i parę razy czyjaś śmierć mnie zaskoczyła. Sama fabuła też spoko, ale czasami czułem się skołowany.

Lucy bardzo ładna

W zasadzie to grę na pewno kupię tylko jeszcze nie wiem kiedy, spóźnia mi się przelew

Quiz Dragon Ball

^Mateusz

Odp.: 1.742
Wyś.: 633.482
Panowie, nie za trudne te pytania XD kto to w ogole jest Lime

Dragon Ball Super: Super Hero (2022)

^Mateusz

Odp.: 283
Wyś.: 98.792
Byłem wczoraj w kinie. Jestem trochę zawiedziony. Przede wszystkim dziwna kreska, jak z gry, denerwująca dla mnie. Dużo podziału czasu poprzez wprowadzenie kilku wątków (wprowadzenie wnuka Gero, pokazanie relacji Pan-Piccolo-Gohan, walka Goku z Vegeta itd.) przez co zabrano czas na przyjemne poprowadzenie akcji - przeniknięcie Piccolo do bazy wroga, ratowanie Pan, uratowanie Ziemii.

Miałem chwilę nadzieję, ze po przemianie Gohan stanie się znów zbyt pewny siebie i pozwoli Komorczakowi wchłaniać cyborgii, albo nawet zabić Piccolo. Zmylił mnie ten uśmieszek.

Jedynie muzyka przeciętna i w ogóle niewpadająca w ucho
Muzyka była typowo superbohaterowa, miałem wrażenie jakbym już ją wcześniej słyszał, jakby w produkcjach Marvela.

Trigun

^Mateusz

Odp.: 26
Wyś.: 16.130
Super, będzie okazja, żeby sobię przypomnieć. Pamiętam, że to była fajna seria.

Stereotypy

^Mateusz

Odp.: 28
Wyś.: 16.602
kobiety ponoć mają podwyższony próg bólu (może przez jakieś hormony albo coś związanego z rodzeniem dzieci
Oczywiście są różne rodzaje bólu. Natomiast jeżeli chodzi o ból uciskowy, to kobiety mają niższy próg bólu niż mężczyźni.

Stereotypy

^Mateusz

Odp.: 28
Wyś.: 16.602
Dziś czytałem, że lekarze zalecają mniej leków przeciwbólowych kobietom (które wg obiektywnej oceny cierpią tak samo mocno). Dzieję się tak prawdopodobnie dlatego, że przyjęło się, że kobiety wyolbrzymiają swoje dolegliwości.
Strony: 1, 2, 3 ... 157, 158, 159  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook