Rok 1995 :: Premiera ostatniego rozdziału mangi "Dragon Ball" (27 lat temu)
» Szukaj » Znaleziono 3.136 wyników

Initial D

^Mateusz

Odp.: 3
Wyś.: 1.175
Oglądałem około 10 odcinków, mam nadzieję, że jeszcze wrócę. Dość ciekawe, ale dupy nie urywa

Hej ;)

^Mateusz

Odp.: 2
Wyś.: 210
Cześć, ile masz lat? Skąd dowiedziałaś się o forum?

Wasz biznes

^Mateusz

Odp.: 15
Wyś.: 5.247
Shounen napisał(a):
To co proponujesz, przymusowe ubezpieczenie chorobowe?
Proponuje, aby w ochronie zdrowia pracować na etatach. Zwiększyć liczbę pracowników poprzez skrócenie nauki i możliwość skrócenia studiów dla juz wykształconych e ochronie Zdrowia. Np. zeby pielęgniarka robiła Fizjoterapię w 2 lata, a fizjoterapeuta pielęgniarstwo.

Obecnie na DG pielęgniarki robią podrząd nawet 36h, lekarze pewnie podobnie - praca jest nieefektywna (chodzi często o to, żeby ktoś był wpisany, że był na stanowisku pracy).

A do tematu głównego. Firme prowadzę juz 3 lata. Od pół roku jestem również zatrudniony na etacie w przychodni. Po pracy głównej w ciągu miesiąca robię ok 20 wizyt domowych prywatnych. Za kasę z etatu opłacam rachunki i kredyty, a za gotówkę z firmy robię zakupy spożywcze. W 2023 chciałbym przejść ponownie tylko na DG lub być tylko na etacie, bo widzę ze życie leci, a człowiek głównie w pracy.

[Polska] Rok rządu PiS

^Mateusz

Odp.: 113
Wyś.: 34.863
Na ten moment zostaje zawieszenie 500+ póki społeczeństwo jeszcze się do tego nie przyzwyczaiło
Gdyby tak zrobili wywołaliby burzę wśród ludzi + odbieranie świadczeń, które miały być na zawsze powoduje, że ludzkie jeszcze bardziej nie będą chcieli w PL rodzić. Jeśli likwidować ten program, to z 10 letnim okresem karencji.

[Polska] Rok rządu PiS

^Mateusz

Odp.: 113
Wyś.: 34.863
Fajnie, że obniżają podatki, chwali się. Ale pokaż mi, jakie zamierzają zrobić oszczędności? Bo sama obniżka podatków pomoże chwilowo ludziom do czasu, aż inflacja znowu nie podskoczy o kilka punktów procentowych. W lipcu dostałem podwyżkę 700 zł, co zostało praktycznie zabrane po wzroście za ogrzewanie i wywóz śmieci i wzroście inflacji. Parę miesięcy później podnieśli stopy procentowe - mój kredyt już wzrósł o 300 zł, a spodziewam się wzrostu o 700 zł do końca roku. Mój 30-letni przyjaciel dwa miesiące temu kupił kawalerkę na ogrzewanie gazowe (wtedy jeszcze PiS mówił, że zwykłych ludzi podwyżka nie dotknie), chłopak zarabia 3000 na rękę z premiami, a rate kredytu miał ustaloną na około 1200 zł, teraz już mu podskoczyła jak przypuszczam do 1500 zł...

Moja żona jest w ciąży. Jak wiadomo PiS jest bardzo prorodzinny. Podobno leki i badania w ciąży są bezpłatne. No nie bardzo. Żona wydaje około 100 zł miesięcznie na leki, których nie refunduje Państwo (kwas foliowy, magnez, szczepienie na krztusiec), do lekarza na NFZ czekała bodaj 2 miesiące — nie mówiąc o jakości świadczeń. Musiała więc chodzić parę razy prywatnie.

Podsumowując ja z rządów PiSu nie jestem zadowolony. W końcu zaczęła bańka pękać, ale w nagłówkach TVP to Tusk jest winny inflacji.

W pracy NFZ zmienia wyceny zabiegów raz na parę miesięcy, a tydzień przed wejściem zmian w życie, odwołuje je. Przychodnia przekształciła gabinety w taki sposób, żeby stworzyć dodatkową salę gimnastyczną — ponieważ zabiegi ćwiczeniowe miały być lepiej rozliczane, a na tydzień przed wejściem w życie wycen NFZ się z nim wycofuje. Czy to jest poważne Państwo?

Czego się PiS nie dotknie, to wychodzi klapa — jak ze zmniejszeniem pensji nauczycieli, policjantów z powodu niedopracowania zmian podatkowych itp.

The Witcher: Monster Slayer

^Mateusz

Odp.: 7
Wyś.: 2.043
2GB. Na razie jestem po samouczku, pierwsze wrażenie na plus.

Star Wars: Visions

^Mateusz

Odp.: 5
Wyś.: 1.116
Obejrzałem z głupia i całkiem fajne. Szkoda, ze nie bedzie na Netflix.

[Dramat] Battle Royale

^Mateusz

Odp.: 9
Wyś.: 3.563
Dzięki, kupię

Test na morderczego nikczemnika

^Mateusz

Odp.: 4
Wyś.: 1.212
Obraz

Z pogrubionymi w sumie się zgadzam.Osobą bardziej planującą, zorganizowaną i nastawioną na osiągnięcie celu niż przeciętny człowiek.
Osobą, która najprawdopodobniej miała w szkole wyższą średnią ocen niż przeciętny człowiek.
Osobą z mniejszym prawdopodobieństwem odpisywania prac domowych, oszukiwania na egzaminach czy zdradzania partnerów niż przeciętny człowiek.
Osobą bardziej skłonną do pozostawienia porządku w pokoju po wyjściu do pracy niż przeciętny człowiek.
Osobą bardziej krytyczną, opanowaną i obiektywną niż przeciętny człowiek.
Osobą bardziej podejrzliwą względem motywów innych, która szybciej wykrywa kłamstwo lub próbę manipulowania niż przeciętny człowiek.
Osobą, która z większą łatwością podejmuje cyniczne i trudne decyzje niż przeciętny człowiek.
Osobą, która jest bardziej skłonna do kąśliwości i zgryźliwości wobec tych, którzy ją drażnią niż przeciętny człowiek.

Polska edycja mangi Dragon Ball Super (JPF)

^Mateusz

Odp.: 124
Wyś.: 41.636
Rzeczywiście widać różnice, czyli w tych wersjach kolorowych polskich będzie tak jak w tej czarno-białej?

Kawałek postaci

^Mateusz

Odp.: 582
Wyś.: 220.855
Krillin?

Zmiana nicka

^Mateusz

Odp.: 268
Wyś.: 122.183
Tak myślałem że to Amica zmieni nick

Kawałek postaci

^Mateusz

Odp.: 582
Wyś.: 220.855
Imienia nie pamiętam, ale to chyba postać z fillerow, kiedy Gohan trafił na jakąś wyspę, gdzie były samotne dzieci. Ten typ był ich przywódcą.

Lub jest to typ, którego Gohan i Krillin spotkali lecąc na Namek ich statek był chyba jakby lustrem.

[Manga] Dragon Ball SD

^Mateusz

Odp.: 32
Wyś.: 21.285
W sumie chyba bym kupił z ciekawości

Boruto: Naruto Next Generations

^Mateusz

Odp.: 17
Wyś.: 6.746
Co najbardziej Cię w nim ciekawi?

Ja podchodziłem do tego anime, początek był nawet w porządku, ale im dalej w las tym ciemniej.

Kawałek postaci

^Mateusz

Odp.: 582
Wyś.: 220.855
Pan?

Kawałek postaci

^Mateusz

Odp.: 582
Wyś.: 220.855
Son Gohan?

Cyberpunk 2077

^Mateusz

Odp.: 28
Wyś.: 6.348
Za jakies 3 miesiące może kupię na PS4 Pro, jeśli naprawią te błędy i będzie grywalna. Teraz przechodzę wiedźmina.

Widziałem na YT mega dużo różnych bugów, o których bym nawet nie pomyślał, że mogą się pojawić - respown policji jak się obrócisz, znikające auta. Gra była przesuwana w czasie, bardzo dziwne dla mnie, że wypuszczono ją tak niedopracowaną. Z tego co czytałem, to raczej zanosi się, że po wypuszczeniu tych patchy, powinno być dobrze... ale jakoś nie mogę w to uwierzyć. Dlaczego nie zrobiono tego od razu jak powinno?

A czy CD Projekt, zapowiadał jakieś kolejne gry? Czy Cyberpunk nie ma być multiplayerem w przyszłości?

Aborcja

^Mateusz

Odp.: 151
Wyś.: 50.485
Tylko co to zmienia, zwłaszcza jeśli chodzi o jego wartość definiowaną przez czyny albo więzi? I co to właściwie oznacza w praktyce - od którego tygodnia dziecko jest w stanie przeżyć poza ciałem matki? I dlaczego, mimo że w końcu byłoby w stanie przeżyć, kobieta miałaby je donosić?
Sam nie wiem. Może zmienia to, że dziecko jest bardziej niezależne od matki, jednak rzeczywiście idąc po mojej logice, to matka powinna mieć prawo przynajmniej do wywołania porodu.


Czyli jesteś za aborcją do samego końca ciąży. Bo jakie czyny wykonał płód na godzinę przed porodem? Kopnął?
Ogólnie jestem przeciw aborcji, gdyby to było moje dziecko. Patrząc na Wasze uwagi, mam obawy, że:
A może zatracam prawdziwe wartości?
Bo moje argumenty racjonalnie można sprowadzić do tego, żeby aborcja była legalna cały okres ciąży. Ale czuję, że tak być nie powinno.

Aborcja

^Mateusz

Odp.: 151
Wyś.: 50.485
Obecnie w PL mamy trochę napiętą sytuację dotyczącą aborcji. Chyba nadal w większych miastach odbywają się strajki osób, które są przeciwni zaostrzaniu prawa aborcyjnego. Z tego co rozumiem, po "wyroku" Trybunału Konstytucyjnego aborcja ze względu na wady wrodzone płodu będzie (a może już jest?) zabroniona w PL.

Mateusz napisał(a):
Jestem przeciwny aborcji, nawet w przypadku gwałtu. Jeśli kobieta byłaby zagrożona śmiercią, jeśli urodzi dziecko, to w tym przypadku - nie mam zdania.
Uważam, że jeśli ktoś dokonuje aborcji, nawet w najwcześniejszym stadium, to jest to zabicie innego człowieka, i powinno być to surowo karane. lekarz jak i kobieta, która na to zezwala, a także osoby, które o zabiegu wiedziały, a nie doniosły.
Moje zdanie nt. aborcji uległo dość poważnym zmianom. Mianowicie osobiście nadal uważam, że zarodek to nowe życie ludzkie, więc zabicie go traktuję jako zabójstwo. Jednak... nie jestem już tak przekonany do zabraniania tego pod względem prawnym. Z jednej strony jest to organizm ludzki, który ma jakąś wartość. Pytanie ile warte jest takie życie, czy jest bezcenne? Czy można w ogóle wartościować życie? Moim zdaniem można, choć to może rodzić duże nadużycia. Jeśli życie ludzkie ma wartość to nabywa ją za sprawą czynów i więzi, płód nie wykonał żadnych "czynów", a więzi ma tylko z ojcem i matką. Tak więc jeśli oboje zdecydują, że nie chcą takiego dziecka, myślę, że powinni mieć prawo wyboru jego zabicia (dopóki dziecko nie będzie w stanie samodzielnie przeżyć w szpitalu), choć dla mnie tacy ludzie etycznie są skreśleni.

Sam nie wiem co o tym myśleć, może przez ciągłe bombardowanie w mass mediach propagandy pro aborcyjnej pomieszało mi się w głowie? A może zatracam prawdziwe wartości? Czy może też dojrzewam i łagodnieję?
Strony: 1, 2, 3 ... 155, 156, 157  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2022 DB Nao
Facebook