Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 3.149 wyników

Cyberpunk: Edgerunners (2022)

^Mateusz

Odp.: 8
Wyś.: 1.428
Jestem właśnie po obejrzeniu całości. Serial zdobył bardzo dużą popularność z tego co widzę i ma bardzo dobre oceny na filmwebie czy na IMDB. Zrobił się taki hype, że nawet zastanawiam się czy nie kupić sobie gry (obecnie jest o ok 50% taniej).

Sam serial mi się spodobał, choć po tych ocenach spodziewałem się jednak trochę lepszego. Mimo wszystko oceniam go dobrze, szczególnie podoba mi się kreska i soundtrack. Na plus również to, że nie było tak cukierkowo i parę razy czyjaś śmierć mnie zaskoczyła. Sama fabuła też spoko, ale czasami czułem się skołowany.

Lucy bardzo ładna

W zasadzie to grę na pewno kupię tylko jeszcze nie wiem kiedy, spóźnia mi się przelew

Quiz Dragon Ball

^Mateusz

Odp.: 1.742
Wyś.: 524.882
Panowie, nie za trudne te pytania XD kto to w ogole jest Lime

Dragon Ball Super: Super Hero (2022)

^Mateusz

Odp.: 257
Wyś.: 71.709
Byłem wczoraj w kinie. Jestem trochę zawiedziony. Przede wszystkim dziwna kreska, jak z gry, denerwująca dla mnie. Dużo podziału czasu poprzez wprowadzenie kilku wątków (wprowadzenie wnuka Gero, pokazanie relacji Pan-Piccolo-Gohan, walka Goku z Vegeta itd.) przez co zabrano czas na przyjemne poprowadzenie akcji - przeniknięcie Piccolo do bazy wroga, ratowanie Pan, uratowanie Ziemii.

Miałem chwilę nadzieję, ze po przemianie Gohan stanie się znów zbyt pewny siebie i pozwoli Komorczakowi wchłaniać cyborgii, albo nawet zabić Piccolo. Zmylił mnie ten uśmieszek.

Jedynie muzyka przeciętna i w ogóle niewpadająca w ucho
Muzyka była typowo superbohaterowa, miałem wrażenie jakbym już ją wcześniej słyszał, jakby w produkcjach Marvela.

Trigun

^Mateusz

Odp.: 25
Wyś.: 13.293
Super, będzie okazja, żeby sobię przypomnieć. Pamiętam, że to była fajna seria.

Stereotypy

^Mateusz

Odp.: 28
Wyś.: 13.224
kobiety ponoć mają podwyższony próg bólu (może przez jakieś hormony albo coś związanego z rodzeniem dzieci
Oczywiście są różne rodzaje bólu. Natomiast jeżeli chodzi o ból uciskowy, to kobiety mają niższy próg bólu niż mężczyźni.

Stereotypy

^Mateusz

Odp.: 28
Wyś.: 13.224
Dziś czytałem, że lekarze zalecają mniej leków przeciwbólowych kobietom (które wg obiektywnej oceny cierpią tak samo mocno). Dzieję się tak prawdopodobnie dlatego, że przyjęło się, że kobiety wyolbrzymiają swoje dolegliwości.

Pierwszy raz

^Mateusz

Odp.: 8
Wyś.: 2.978
Pierwszy raz urodziło mi się dziecko. Byłem przy porodzie, coś pięknego.

Wegeterianizm

^Mateusz

Odp.: 25
Wyś.: 11.770
Od jakichś 2 lat można powiedzieć, że jestem fleksiwegetarianinem. Mięso jem jedynie jak ktoś mnie poczęstuje, mniej więcej raz w miesiącu kupię też parówki lub pasztet albo na mieście kebaba (jeśli nie ma opcji wege).

Wegetariańskie jedzenie jest bardzo dobre, jednak brakuje mi w szczególności pasztetów oraz dań mięsnych z grilla.

Słodycze

^Mateusz

Odp.: 16
Wyś.: 6.448
Uwielbiam twarde cukierki, lizaki i gumy. Za to rzadko jadam ciastka, bo suche są. Czekoladę czasami zjem, ale w małych ilościach. Drażów nie cierpię.
Tak kiedyś napisałem.

Nadal uwielbiam słodycze, jednak twardych cukierków i lizaków już nie jadam, chyna podświadomie boję się o zęby xd.

Obecnie najczęśniej wybieram lody, bo są niskokaloryczne względem czekolady. Często też dostaje od pacjentów czekoladki. Sam czasami kupuję jakiegoś placka i ciastka. Za drażami dalej szczególnie nie przepadam, ale nie powiedziałbym, że ich nie cierpię.

Bardzo lubię takie płaskie drażetki czekoladowe oblane polewą, są w różnych kolorach.

Za co kochamy Polskę

^Mateusz

Odp.: 19
Wyś.: 6.897
Chyba w okresie, kiedy zakładałem ten temat tworzyłem struktury organizacji patriotycznej w mojej miejscowości (która jeszcze działa). Osobiście odszedłem z niej dość szybko z uwagi na nietolerancję i gloryfikację przemocy.

Za co ja kocham Polskę?
Trudne pytanie. Przede wszystkim kocham ją za wspomnienia, to tutaj miałem dzieciństwo, lubię wracać do starych miejscówek (coraz więcej się zmienia, znika).

Lubię też nasz język, lubię naszą kuchnie.

Niestety miłość osłabła z biegiem lat (szczególnie po tym jak poznałem osobiście polityków m.in. Ziobrę). Nie czuję się już patriotą, chociaż staram się nie szkodzić Polsce (biorę udział w wyborach, nie śmiecę, próbuję wpływać na system ochrony zdrowia, myślę z perspektywy dobra kraju).

Kim jest dobry człowiek?

^Mateusz

Odp.: 4
Wyś.: 1.908
Myślę że dobry człowiek to taki, który realizując swoje szczęście nie krzywdzi innych ludzi, a jednocześnie postępuje wg przykazania miłuj bliźniego swego jak siebie samego.

Problemem może być jeszcze definicja "krzywdzenia".

Zwierzęta

^Mateusz

Odp.: 170
Wyś.: 73.896
Byczusia napisał(a):
Od ponad dwoch lat jestem szczesliwym posiadaczem zolwia stepowego. Gad jest samiczka i ma na imie Luna.
Jak się żółw trzyma?


Obecnie mam dwa koty, które przygarnęliśmy z żoną. Mikasę oraz Monkeya. Mikasa zwykle nie lubi ludzi, lubi jeść i wychodzić na pole na smyczy. Monkey lubi z nami spać, lubi być głaskany i nie lubi wychodzić na pole na smyczy (chowa się pod łóżkiem).

Mikasa raz otworzyła drzwi wejściowe od domu w nocy i skakała do klamek sąsiadów. Sąsiadka z naprzeciwka (taka fajna Asia ) wezwała policję, bo kilka dni wcześniej na osiedlu były kradzieże

Dlaczego Vegeta źle się czuł w 74 odcinku?

^Mateusz

Odp.: 6
Wyś.: 450
A co się działo w tym odcinku? W jaki sposób opadł z sil?

Initial D

^Mateusz

Odp.: 3
Wyś.: 1.331
Oglądałem około 10 odcinków, mam nadzieję, że jeszcze wrócę. Dość ciekawe, ale dupy nie urywa

Hej ;)

^Mateusz

Odp.: 2
Wyś.: 971
Cześć, ile masz lat? Skąd dowiedziałaś się o forum?

Wasz biznes

^Mateusz

Odp.: 14
Wyś.: 5.850
Shounen napisał(a):
To co proponujesz, przymusowe ubezpieczenie chorobowe?
Proponuje, aby w ochronie zdrowia pracować na etatach. Zwiększyć liczbę pracowników poprzez skrócenie nauki i możliwość skrócenia studiów dla juz wykształconych e ochronie Zdrowia. Np. zeby pielęgniarka robiła Fizjoterapię w 2 lata, a fizjoterapeuta pielęgniarstwo.

Obecnie na DG pielęgniarki robią podrząd nawet 36h, lekarze pewnie podobnie - praca jest nieefektywna (chodzi często o to, żeby ktoś był wpisany, że był na stanowisku pracy).

A do tematu głównego. Firme prowadzę juz 3 lata. Od pół roku jestem również zatrudniony na etacie w przychodni. Po pracy głównej w ciągu miesiąca robię ok 20 wizyt domowych prywatnych. Za kasę z etatu opłacam rachunki i kredyty, a za gotówkę z firmy robię zakupy spożywcze. W 2023 chciałbym przejść ponownie tylko na DG lub być tylko na etacie, bo widzę ze życie leci, a człowiek głównie w pracy.

[Polska] Rok rządu PiS

^Mateusz

Odp.: 113
Wyś.: 37.977
Na ten moment zostaje zawieszenie 500+ póki społeczeństwo jeszcze się do tego nie przyzwyczaiło
Gdyby tak zrobili wywołaliby burzę wśród ludzi + odbieranie świadczeń, które miały być na zawsze powoduje, że ludzkie jeszcze bardziej nie będą chcieli w PL rodzić. Jeśli likwidować ten program, to z 10 letnim okresem karencji.

[Polska] Rok rządu PiS

^Mateusz

Odp.: 113
Wyś.: 37.977
Fajnie, że obniżają podatki, chwali się. Ale pokaż mi, jakie zamierzają zrobić oszczędności? Bo sama obniżka podatków pomoże chwilowo ludziom do czasu, aż inflacja znowu nie podskoczy o kilka punktów procentowych. W lipcu dostałem podwyżkę 700 zł, co zostało praktycznie zabrane po wzroście za ogrzewanie i wywóz śmieci i wzroście inflacji. Parę miesięcy później podnieśli stopy procentowe - mój kredyt już wzrósł o 300 zł, a spodziewam się wzrostu o 700 zł do końca roku. Mój 30-letni przyjaciel dwa miesiące temu kupił kawalerkę na ogrzewanie gazowe (wtedy jeszcze PiS mówił, że zwykłych ludzi podwyżka nie dotknie), chłopak zarabia 3000 na rękę z premiami, a rate kredytu miał ustaloną na około 1200 zł, teraz już mu podskoczyła jak przypuszczam do 1500 zł...

Moja żona jest w ciąży. Jak wiadomo PiS jest bardzo prorodzinny. Podobno leki i badania w ciąży są bezpłatne. No nie bardzo. Żona wydaje około 100 zł miesięcznie na leki, których nie refunduje Państwo (kwas foliowy, magnez, szczepienie na krztusiec), do lekarza na NFZ czekała bodaj 2 miesiące — nie mówiąc o jakości świadczeń. Musiała więc chodzić parę razy prywatnie.

Podsumowując ja z rządów PiSu nie jestem zadowolony. W końcu zaczęła bańka pękać, ale w nagłówkach TVP to Tusk jest winny inflacji.

W pracy NFZ zmienia wyceny zabiegów raz na parę miesięcy, a tydzień przed wejściem zmian w życie, odwołuje je. Przychodnia przekształciła gabinety w taki sposób, żeby stworzyć dodatkową salę gimnastyczną — ponieważ zabiegi ćwiczeniowe miały być lepiej rozliczane, a na tydzień przed wejściem w życie wycen NFZ się z nim wycofuje. Czy to jest poważne Państwo?

Czego się PiS nie dotknie, to wychodzi klapa — jak ze zmniejszeniem pensji nauczycieli, policjantów z powodu niedopracowania zmian podatkowych itp.

The Witcher: Monster Slayer

^Mateusz

Odp.: 7
Wyś.: 2.319
2GB. Na razie jestem po samouczku, pierwsze wrażenie na plus.

Star Wars: Visions

^Mateusz

Odp.: 5
Wyś.: 1.362
Obejrzałem z głupia i całkiem fajne. Szkoda, ze nie bedzie na Netflix.
Strony: 1, 2, 3 ... 156, 157, 158  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2022 DB Nao
Facebook