Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 5 wyników

Problem z siłą Buu

Sorata

Odp.: 24
Wyś.: 19.872
Daizenshu obejmuje PLe do końca Freeza sagi.

Oto link do skana Daizenshu, który powinien was przekonać:

* zaloguj się, aby zobaczyć link *
a co do cytatów z mangi to ja bym prosił, albo chociaż strony podaj.
Co do dowodów z mangi. Cytaty i sytuacje pochodzą z tomów 26 i 27. Przeanalizuj sobie dokładnie zdania i zachowania bohaterów, a zobaczysz, ze potwierdzaja one wersję Daizenshu. Wybacz ale przytoczę je dopiero jak bedę musiał ponieważ troche pisania to obejmuje. Obejrzyj skan, a jeśli nadal będziesz miał wątpliwości napiszę pełną wersje.

A nawiasem mówiac nie chcę offtopować w tym temacie bo przynajmniej poczatek dyskusji go nie dotyczy. Jakby co załóżcie nowy temat.

Problem z siłą Buu

Sorata

Odp.: 24
Wyś.: 19.872
oficjalnych źródeł...
Powiedz mi: jakie są twoje oficjalne źródła? Autoryzowane przez Toriyamę Daizeenshu popiera moją teorię. W każdej chwili moge ją również udowodnić posługując sie cytatami i sytuacjami z mangi.

A Buu nie postepował racjonalnie. Był małym szaleńcem. Nie wiem jakie motywy nim powodowały ale przyznasz, że jeśli siła Kaioshinów (choćby tej wchłoniętej dwójki) byłaby choćby zliżona do SSJ3 Miecz Z już dawno byłby w użyciu.

Zabawa w Detektywa =)

Sorata

Odp.: 366
Wyś.: 180.470
Malcy mieli siłę mniejszą niż Vehgeta po piwrwszym przekształceniu w SSj. Po treningu przed Tenkaichi Budokai może go dogonili. Manga prezentuje jak Trunks ze strasznym wysiłkiem porusza sie przy 150 krotnej grawitacji. Vegeta przed osiagnięciem SSj opanował poruszanie się w 300 krotnej lub niewiele mniejszej. Logicznym jest więc, że maluchy miały znacznie mniejszą siłę niż ojcowie.

[Problem] Kto silniejszy na SSJ2?

Sorata

Odp.: 83
Wyś.: 37.521
Odpowiedź zależy od tego czy uznamy, że osobniki fuzyjne osiagnęły SSj2. Wtedy oczywistym byłoby, że najsilniejszy jest Veggeto. Na drugim miejscu uplasowaliby się Goku i Vegeta ( Majin). Powerup Babidiego zamknął przewagę silniejszego goku nad Vegetą i doprowadził do zrówania ich mocy (jak co najmniej dwukrotnie nadmieniono w mandze). Obaj byli wtedy również silniejsi od Gohana SSj2 podczas jego walki z Cellem.

Problem z siłą Buu

Sorata

Odp.: 24
Wyś.: 19.872
Pozwólcie, ze odnisę sie do napisanego wcześniej rozbudowanego posta:
Nie przypominam sobie, aby w DB była mowa o setkach milionów jednostek mocy.
Przegladałem inne dysusje na ten temat i jestem całkowicie przekonany, że Goku SSj po pierwszym przekształceniu miał już około 140 milionów. A to stan na dobre kilkanaście lat przed zakończeniem DBZ.

Moim zdaniem Kid Buu był silniejszy niż Super i Fat Buu. Już tłumaczę dlaczego tak uważam. Pierwotna forma demona to właśnie Kid Buu. Najpierw wchłania on Kaioshinów. South Kaioshin wywołuje u niego zmianę formy ale czy go wzmacnia? Wątpię. Przede wszystkim jak siła South Kaioshina, który był zbliżony do dolnej granicy SSJ mogła mieć wpływ na kogoś z mocą w okolicach Goku SSJ3? Potem demon zostaje osłabiony "duchowo" (a może i fizycznie) przez na wskroś dobrego Dai Kaioshina. W tej formie prawdziwa moc demona ukazywała się tylko w momencie gniewu. Potem Buu podzielił się na wskroś złego i na wskroś dobrego. Manga komentuje to zdarzenie proporcją siły około 75% do 25% na rzecz zła. Piccolo po transformacji komentuje tylko fizyczną zmiane demona. Nie ma mowy o żadnym przyroście mocy. (..a ciało jeszcze lepiej przystosowane do walki..). na pewno [ ort! ] ten Buu lepiej walczył niż nieporadny i dziecinny grubasek. ALe całe rozdzielanie się i łaczenie było tylko wojną charakterów. Na sto procent Buff Buu był silniejszy niż Super Buu. Jeśli wiec Kid był silniejszy od Buff Buu logiczne, że musiał być silniejszy od Super Buu.

Jedynymi silniejszymi od Kida formami demona są Gotenks Buu i Gohan Buu (Ultimate Buu). Waham sie co do Piccolo Buu ale on nie ma wiekszego znaczenia jako, że nie brał specjalnego udziału w walce.

Do tego przeraziło mnie zdanie:
Dlatego mógł bez obaw podejmować walkę z silniejszymi od siebie Kaioshinami
Jęsli Kaioshinowie byliby silniejsi od Buu musieliby być zbliżeni poziomem do Goku SSJ3. Dla mnie to absurd.
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook