Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 485 wyników

Euro 2012: Faza pucharowa

Thorik

Odp.: 42
Wyś.: 25.871
Chciałbym żeby do finału doszli Włosi i Portugalczycy. Jeśli jednak Hiszpanie wygrają swój półfinał, to tylko Niemcy zdolni będą ich powstrzymać.

Euro 2012: Faza pucharowa

Thorik

Odp.: 42
Wyś.: 25.871
Czechy - Portugalia
Niemcy - Grecja
Hiszpania - Francja
Anglia - Włochy

Tak to widzę, aczkolwiek wolałbym żeby Hiszpania odpadła. Portugalia do finału.

Euro 2012: Grupa A

Thorik

Odp.: 66
Wyś.: 32.232
Obstawiam, że trzy bramki padną minimalnie, w tym przynajmniej jedna dla Polski. Jest szansa na wygraną, byleby grać rozważnie nie popadając w skrajności. Przy otwartym futbolu skończymy jak Czesi, a przy antyfutbolu (stawianiu wyłącznie na defensywę, próbie bronienia się przez 90 min pod własną bramką) będzie jeszcze gorzej. Trzeba wyjść na pierwszą połowę, zagrać podobnie jak z Grecją, obserwować co się dzieje i wprowadzać zmiany. Wtedy nie powinno być problemu.

Co do zamieszek, to wątpię, że nastąpią jakieś podczas samego marszu czy na terenie stadionu. Znajomi mówią, że mają przyjechać kibice Spartaka szukający odwetu za wyeliminowanie przez Legię ich klubu, ale tego typu zdarzenia mają się ponoć rozegrać w jakiś ustawionych miejscach, nie ingerując zbytnio w marsz czy mecz. Zobaczymy jak będzie.

Euro 2012: Grupa C

Thorik

Odp.: 10
Wyś.: 5.271
Kibicuję nie tylko Polsce, ale również Chorwacji. Mecz rzeczywiście do wybitnych nie należał, ale gra głową napawa optymizmem przez spotkaniem z niskimi Hiszpanami. Liczę na to, że podopieczni Bilicia wyjdą z grupy (niech będzie, że razem z makaroniarzami).

Turniej snookera

Thorik

Odp.: 20
Wyś.: 13.954
Mogę grać.

[Opowiadanie] Dzieci z Yellowheart [Opowiadanie/Fantasy]

Thorik

Odp.: 5
Wyś.: 4.293
Jakieś dziwne światło pada na jej twarz. Skąd to światło? – Zastanawiam się. Promienie światła padają na jej twarz przez jej blady kolor skóry nie da się zauważyć wielu szczegółów jej twarzy, chociażby ust.
Przed nami widać góry. Wielkie, posypane na górze lśniącym bielą śniegiem Urrilfariod w zasięgu naszego wzroku. Ciekawi mnie strasznie, co jest za górami.
Cilkelt chowa nóż za pas i ociera ręką pot z czoła. W sumie to gdyby jednak tajemnicza istota zaatakowała to on miałby największą szanse na przeżycie. Jest o głowie większy ode mnie, dobrze zbudowany i potrafi do perfekcji używać noża. Co się dziwić, jego brat uczył go posługiwania się sztyletami.
Cilkelt gdyby tylko miał więcej noży zapewne rzucałby nimi. Oprócz zwykłej walki potrafi precyzyjnie rzucić nożem i uśmiercić tym samym przeciwnika jedynym rzutem. Kiedyś miał 5 srebrnych noży.
Czy mam szukać jeszcze? Nie trzeba czytać tekstu w całości bo to się rzuca w oczy przy samym jego przeglądaniu. Brakuje Ci słownictwa. Radzę poczytać więcej książek, na które tak się powołujesz, może to coś da.

[Opowiadanie] Dzieci z Yellowheart [Opowiadanie/Fantasy]

Thorik

Odp.: 5
Wyś.: 4.293
Tekstu nie czytałem, przeleciałem tylko wzrokiem na szybko, więc o fabule nie wiem nic ale na jedno trzeba zwrócić uwagę: powtórzenia i ubogie słownictwo!

Nowości wydawnicze

Thorik

Odp.: 31
Wyś.: 31.407
W tym sezonie nastawiam się na 6 produkcji:

1. Kuroko no Basuke - czyli coś o koszykówce. Czasem dobra seria sportowa nie jest zła.
2. Dusk maiden of Amnesia - dramat, duchy, te sprawy.
3. Jormungand - Trochę akcji nigdy nie zaszkodzi.
4. Shining Hearts -Shiawase no Pan- fantasy ponoć.
5. Tsuritama - w tym i kolejnym tytule pokładam największe nadzieje. Sam lubię łowić, więc seria powinna przypaść mi do gustu.
6. Kids on the Slope - muzyczne klimaty.

W tym sezonie stawiam na różnorodność ale znając życie dokończenie chociaż 1-2 serii będzie sukcesem. Z reszty pewnie odpadnę po kilku epkach.

Bakuman

Thorik

Odp.: 38
Wyś.: 19.829
Skończyłem niedawno drugą serię Bakumana i śmiem twierdzić, że jest to dobra kontynuacja. Zachowany został klimat, luźne ale konkretne podejście do tematu rysowania mangi, specyficzny wątek miłosny, motyw rywalizacji i spora dawka humoru. Całość w dobrych proporcjach daje nam solidne rozrywkowe anime o oryginalnym pomyśle.
Nie ukrywam jednak, że kilka minusów się znalazło (uwaga spoilery). Gdzieś w środku serii strasznie irytujący jest wątek tworzeniem komediowej mangi. Od razu człowiek wie, że to bohaterom nie pasuje, że się marnują czego potwierdzeniem jest zachowanie Nizumy.
Za mało podkreślone jest imo, że manga&anime mogą aspirować do miana sztuki wysokiej. Ten problem zarysowuje się dopiero przy spotkaniu Takagiego z Iwase oraz w rozmowie z nowym asystentem gdzieś pod koniec serii. Niemniej właśnie takiego rodzaju twórczości oczekiwałbym od Mashiro i Shujina.
Minus ostatni kieruję w stronę tłumaczy. Czemu nie ma polskich napisów dla kilku ostatnich epizodów?

Ostatnio czytane

Thorik

Odp.: 213
Wyś.: 144.839
Jeżeli podobało Ci się "Sto lat samotności" to przeczytaj "Pedro Paramo" Juana Rulfo. Genialne!

Najnowszy chapter - komentarze

Thorik

Odp.: 508
Wyś.: 206.751
W pełni się z tobą zgadzam i pamiętam o tym, ale mimo wszystko, raikage który używa jednej techniki, w jakiś sposób mnie razi. Walki np. Gaary czy Madary trzymają poziom, natomiast większość starć, imo, zostało potraktowane po macoszemu. Poza tym sama mówisz o „godnych przeciwnikach”. Czy godnym przeciwnikiem dla Guya był Kisame (abstrahując na chwilę od bohaterów wskrzeszonych), który pada po jednym ataku. A może Zabuza dla Kakashiego?

Dochodzimy tym samym do problemu Edo Tensei i jego wpływu na fabułę. Problem ze wskrzeszonymi postaciami (nie wszystkimi) jest taki, że są już one wypalone. Deidara nie nauczy się nowych techniki, a Pain nie może walczyć przez kolejny rok. Grają już tylko i aż swoją osobowością. Nie wiem czy w tym momencie Kishimoto nie wpadł we własne sidła. Z jednej strony mamy tych bohaterów, których tak lubimy, a z drugiej są to cienie dawnych postaci.

Ciekawa jest jeszcze sprawa Itachiego. Uwolnił się spod wpływu techniki Kabuto, ma własną świadomość, ale czy jest nieśmiertelny? Z tego by wynikało, że Edo Tensei ma dwojakie działanie: 1) wskrzesza i 2) pozwala kontrolować jednostkę (z możliwością przełamania), ale te dwie właściwości nie są w żaden sposób ze sobą połączone, nie wpływają na siebie, bo inaczej, Kabuto po utracie kontroli nad Itachim zniszczyłby go (przestał na nim używać Edo Tensei).

EDIT: Doczytałem i Kabuto wspomina jeszcze o uwolnieniu ciała spad Edo Tensei. Czyli jest możliwość "odwołania zmarłego". Nie rozumiem w takim razie czemu nie użył tego w przypadku Itachiego. Albo nie może tego zrobić po utracie kontroli świadomości, albo jest jakiś kruczek, który został zatajony.

I jeszcze jedna sprawa. Jak to jest, że Sasuke ma oczy Itachiego, a Itachi po wskrzeszeniu nadal ma swoje oczy? Kabuto mówił chyba, że potrzeba mu tylko trochę DNA, nie całych ciał, żeby przywracać do życia ninja. W takim wypadku, można by zabijać Itachego, zabierać mu sharingana, wskrzeszać, zabijać, zabierać i tak ad infinitum. Chyba, że nieuważnie przeczytałem i coś pominąłem, to minie uświadomcie.

Najnowszy chapter - komentarze

Thorik

Odp.: 508
Wyś.: 206.751
Kilka dni temu wróciłem do ponownego śledzenia mangi Naruto. Nadgoniłem ponad 100 chapterów i mam mieszane uczucia co do pracy Kishimoto. Nie wiem na ile ta historia jest wymyślona od A do Z, a na ile autor kreuje ją na poczekaniu. Chodzi mi przede wszystkim o jakość starć, które zamiast elektryzować kończą się po kilku stronach. Takim przykładem jest chociażby konfrontacja Guya i Kisame. Jedna technika i koniec? Nie sama walka przechodzi do historii, a śmierć członka Akatsuki. To drugie akurat oceniam pozytywnie, klimatyczna scena.
Drugim przykładem jest pojedynek Deidary z drużyną Kankuro, gdzie ten pierwszy, po niespełna 14 stronach chaptera, już chce się wysadzać (czyt. użyć swojej ostatecznej i najsilniejszej techniki). Gdzie dramaturgia, strategia i atmosfera ze starcia z Sasuke? Generalnie przykłady można by mnożyć.

Sądzę, że Kishimoto w dużej mierze wywrócił się na pomyśle tak licznego wskrzeszenia najpotężniejszych postaci ze świata shinobi. Owszem, ten zabieg daje możliwość wiarygodnej wojny totalnej, podtrzymuje całą fabułę etc. ale jest mimo wszystko niepoważny. Niepoważny względem równoważenia sił. Kishimoto demitologizuje tych wszystkich bohaterów, których na tak potężnych i legendarnych kreował. Wspomniałem już o Deidarze. Deidara w walce z Sasuke i Deidara wskrzeszony to dwie zupełnie inne postacie! 7 mistrzów miecza pada jak muchy, raikage (to koksiwo co zraniło się własną techniką) jest niemal niepokonany (hp & armor + 1000) a używa na dobrą sprawę jednej umiejętności. Dwaj bliźniacy, co to Lis ich zjadł, trochę postraszyli ale jak na posiadaczy chakry Kyubiego i kilku artefaktów to nic nie pokazali.

Autor najpierw kreuje wizerunek wielkich ninja, niepokonanych wojowników, ludzi wyjątkowych i wybitnych, a potem na przestrzeni kilkudziesięciu rozdziałów rozprawia się ze wszystkimi, jakby byli pluszowymi zabawkami. Nie wspominając nawet o Sasorim, jednej z bardziej zmarnowanych postaci. Wszystko zaczęło podupadać mniej więcej od starcia z Painem. To chyba była ostatnia z tych monumentalnych walk, na które ¾ wskrzeszonych osób zasługuje.

Nie twierdzę jednak, że Naruto ma same minusy. Czyta się nadal przyjemnie. Z pewnymi pomysłami mogę się nie zgadzać, ale nie mogę odbierać autorowi prawa do jego własnej wizji. Ciekaw jestem czy Naruto uda się opanować bijume z Kyubim. Stawiam, że Sasuke zabije Kakashiego, Naruto niczym Goku przy starciu z Freezerem wpadnie w szał i tak się zacznie najlepsza (oby!) walka w całej mandze. Swoją drogą jestem ciekaw czy Kishimoto ma już ten pojedynek opracowany.

Ps. jak się tak dokładniej przyjrzeć to jest mnóstwo analogi do Dragon Balla, szczególnie jeśli chodzi o techniki.

Co do waszych postów, to ja również nie lubiłem Kabuto, ale odkąd przestał być pionkiem znacznie lepiej go oceniam. Tzn. wiążę z nim nadzieję, większego zamętu w fabule i niejednej niespodzianki

I zgadzam się z Shiro co do przesady w rinnenganie i sharinganie u jinchuuriki.

[Polska] Wybory 2011

Thorik

Odp.: 75
Wyś.: 30.712
Jeżeli chodzi o wybór między PISem a PO, to mamy dwa wyjścia: 1) głosujemy na oszołomów albo 2) na nierobów. Niech każdy sam rozstrzygnie tę kwestię, bądź też odda głos na inną partię.

Nie ma sensu mówić "ich program najlepiej pokrywa się z moim światopoglądem" więc zagłosuję na nich. Program nie może być jedynym, a do tego najważniejszym czynnikiem, który zaważy na oddanym przez nas głosie. Czemu? Ponieważ program reprezentują ludzie. I teraz powstaje pytanie czy w przypadku PISu jesteśmy w stanie wierzyć w spełnienie obietnic programowych. Tego pewnym być nie mogę, natomiast bez dwóch zdań, w przypadku PISu, za sprawą pana Kaczyńskiego, Ziobry, Macierewicza i pani Kępy najważniejszym tematem następnych czterech lat, będą dywagacje nad katastrofą (czy aby na pewno, może zamachem?) Smoleńską, zwieńczone powielaniem stereotypów złego Rosjanina i Niemca hitlerowca, którzy czyhają na tę biedną owieczkę jaką jest Polska.

Również założenie, że pan Kaczyński i jego zwolennicy będą działać na pożytek kościoła i religii może być błędne. Pragnę przypomnieć, że księża którzy przyszli przenieść krzyż omal nie zostali pobici, o wyzwiskach nie wspominając. To jest raczej zawłaszczanie kościoła, granie religią i walka starym elektoratem, nic więcej.

No ale przyznam szczerze, że na polityce się nie znam. To tylko taka refleksja szarego człowieka.

Nowości wydawnicze

Thorik

Odp.: 31
Wyś.: 31.407
Już 1 października rusza druga seria Bakumana

[Sprzedam] Vampire Princess Miyu - Cała Seria!!! 10 TOMÓW!

Thorik

Odp.: 2
Wyś.: 2.210
Nie wliczyłeś im przesyłki.

[Sprzedam] Vampire Princess Miyu - Cała Seria!!! 10 TOMÓW!

Thorik

Odp.: 2
Wyś.: 2.210

Ostatnio czytane

Thorik

Odp.: 213
Wyś.: 144.839
Samozwaniec, pozbawiony elementów fantastycznych, nie jest zły. Chyba na dniach ma się rozpocząć sprzedaż trzeciego tomu.

Skończyłem niedawno Grę Endera Carda. Fajne, miejscami zaskakujące, ale bez fajerwerków. A teraz siedzę nad Martwymi duszami Gogola.

Turniej snookera

Thorik

Odp.: 20
Wyś.: 13.954
Wolę pooglądać w TV. W tym sezonie aż 19 imprez ma być zorganizowanych. Właśnie trwa Drużynowy Puchar Świata (akurat tu poziom jest taki sobie), ale już bodaj za tydzień wystartuje Australian Open, który warto będzie zobaczyć. Tak więc mając do wyboru granie i oglądanie, wybieram to drugie.

Sesja

Thorik

Odp.: 73
Wyś.: 45.668
Drugi semestr filozofii.

1. Łacina - 4
2. Angielski - 5
3. Historia filozofii średniowiecznej - 4 (ćw) i 4 (egz)
4. Metafizyka - 4.5 (ćw) i 3 (egz)
5. Logika - 4.5
6. Filozofia przyrody - 5
7. Psychologia - 2 (taaa...)

  [Opowiadanie] Za tęczowym mostem

  Thorik

  Odp.: 17
  Wyś.: 14.838
  Ludzie... ludzie nazywają to miejsce tęczowym mostem. Jest też wiele innych słów określających "to miejsce". Wśród nas , mieszkańców tego świata jednak przyjęła się nazwa - tęczowy most. Tutaj w naszym świecie nie ma dnia i nocy jak w świecie ludzi , tutaj jest tylko dzień , wiecznie świeci słońce. Jest tutaj większość tego co w ludzkim świecie , tego co potrzebne nam. To co było potrzebne do życia ludzią pozostało w ich świecie. Nie znajdziesz za tęczowym mostem ani telewizorów , ani samochodów ani innych rzeczy elektronicznych , jest jeden wyjątek - mamy tutaj pociąg.
  Nie trzeba czytać całego tekstu, wystarczy pierwszy akapit, żeby zdać sobie sprawę, że jest to po prostu marna robota. Jeśli w początkowych siedmiu zdaniach jest tyle powtórzeń, to ja nie chcę iść dalej! A na dodatek jeszcze błąd (to podkreślone). Czytaj sobie na głos, może to pomoże.

  A, i nie wymagaj, żeby ktoś tu przeprowadzał jakąś szczegółową analizę całego twojego opowiadania, bo to się może skończyć źle dla czytającego.
  Strony: 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  
  Przejdź do:  
  DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
  Powered by phpBB
  Copyright © 2001-2024 DB Nao
  Facebook