Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 250 wyników

Wygląd forumowiczów

eilan1989

Odp.: 3.860
Wyś.: 1.400.481
Ale urosłeś.

The Stalin / Michiro Endo

eilan1989

Odp.: 0
Wyś.: 1.603
THE STALIN i Michiro Endo

Obraz

Jedna z najbardziej rewolucyjnych i wpływowych punkrockowych kapel. Działała w latach 80'. Nazwę swą zaczerpnęła, jak nie trudno się domyślić, od Józefa Stalina, który wzbudzał wiele negatywnych emocji wśród Japończyków. Tak więc uznano, iż „The Stalin” będzie doskonale pasowało do image grupy. Inne wyjaśnienie jest takie, iż nazwa miałaby oznaczać „złe strony dobrego pomysłu”.
Jej założycielem, liderem i jedynym stałym członkiem był Michiro Endo, 30-letni wówczas wietnamski weteran i uliczny artysta.
W 1985 rozwiązał grupę, by w 1988 stworzyć na krótko nową formację Video-Stalin. Rok później stworzył nową kapelę, którą nazwał po prostu Stalin. Od pierwotnej różniła się tym, iż zahaczała o rock przez synth pop po heavy metal. Grupa zawiesiła działalność bodajże w 1992 roku.
Z takich ciekawostek, to Michiro, zafascynowany działalnością Solidarności, która miała swój początek w tym samym roku co zespół, zaprosił do Japonii polskiego Dezertera. Finałowy koncert odbył się 30 czerwca 1990 r. w Citta Club w Kawasaki. Na albumie „Wszyscy przeciwko wszystkim” umieszczono kilka nagrań z tejże trasy.
Michiro oprócz działalności w The Stalin jest także solistą. Gra na gitarze akustycznej, która często jest jedynym instrumentem towarzyszącym artyście. Jego głos niekiedy brzmi hmm jakby miał zapalenie gardła.(; Czasem do akustyka dochodzi harmonijka ustna. Taki klimat a'la westernowy. Oczywiście to nie jedyny nurt w jaki zabrnął Endo. Rock i gitara elektryczna nie są mu obce również w solowych projektach. Muzyk jest dość płodny, gdyż nagrał 20 albumów. Na scenie występuje do dnia dzisiejszego.

Pozostali muzycy, którzy przewinęli się przez formacje:
Atsushi Kaneko, Shintaro Sugiyama, Jun Inui, Kazuo Tamura, Hitoshi Oda, Keigo Nakata, Tatsuya Nakamura, June-Bleed, Teruya Ogata, Masayuki Ono, Kubota, May, Shoko, Aihiko Yamamori, Yusuke Nishimura, Ritsu Saito, Chikao Adachi, Shigeo Mihara

----------------------------------

Temat założyłam ze względu na szykujące się już od jakiegoś czasu wydawnictwo i inspirację płynącą z wątku głównego na forum. Inaczej pewnie nadal miałabym go tylko w planach. ^^'
Jeśli chodzi o mnie na zespół trafiłam przez Buck-Tick, którzy za czasów, kiedy nazywali się jeszcze Hinan Go-Go, coverowali Stalina. To jak już jesteśmy przy łączeniu wątków dodam, iż i Michiro Endo nie pozostał dłużnym i nagrał swoją wersję „Sasayaki” na albumie „Parade ~Respective Tracks of Buck-Tick~” . The stalin dokładnie nie znam i raczej nie zanosi się na to bym się zagłębiła w przyszłości w jego dokonania, poza paroma wyjątkami, gdyż jeśli punk to raczej tylko na żywo (: Niemniej wątek o nich powinien się na forum pojawić. Bardziej odpowiada mi sam Michiro Endo.


01.12.2010 r. wyjdzie album „Romanticist” z okazji 30 lecia działalności artystycznej Michirou Endo (a przy okazji jego 60 urodzin). Część piosenek pochodzi z dorobku The Stalin a część to utwory solowe. Do nagrań zaproszono różnych artystów.

Obraz

Lista piosenek:
01. ROMANTIST (ロマンチスト) / WAGDUG FUTURISTIC UNITY 
02. Makeinu (負け犬) / Kuroneko Chelsea
03. JUST LIKE A BOY / Gingnang BOYZ
04. Okaasan ii kagen anata no kao wa...(お母さん いい加減あなたの顔は忘れてしまいました) / Group Tamashii
05. Kanon (カノン) / Togawa Jun
06. GO GO STALIN (GO GO スターリン) / Flower Companyz
07. Sentensei roudousha (先天性労働者) / AA=
08. Omae no inu ni naru (おまえの犬になる) / BUCK-TICK
09. Ware jiyuu maru (我自由丸) / UA
10. Odyssey-1985-SEX (オデッセイ・1985・SEX) / MERRY
11. Warushawa no gensou (ワルシャワの幻想) / DIR EN GREY
12. A-i-u-e-o (ア・イ・ウ・エ・オ) / YUKI

Szczerze mówiąc to oprócz Dir en Grey i BT nie znam reszty wykonawców. Pozycja 11 czyli „Iluzja Warszawy” jest takim małym smaczkiem:)

Na koniec próbka ich/jego dorobku:
http://www.youtube.com/watch?v=3KTN9SDc2SY Omae no inu ni naru
http://www.youtube.com/watch?v=6aW3UhRiRmU Warushawa no gensou
http://www.youtube.com/watch?v=RBY0WSeQ6eI Water Sister

Poszukiwana piosenka, film itp.

[J-rock] L'arc~en~Ciel - polskie teksty piosenek

eilan1989

Odp.: 218
Wyś.: 91.360
Ja bym wybrała wersję angielską, chociażby z tego powodu, iż gdyby coś nie pasowało bądź sprawiało trudności całą winę by się zwaliło na Hyde'a a nie tłumaczkę tłumaczenia (: Mimo wszystko jest to oryginał bez wcinania się osób trzecich. Chyba że faktycznie Hyde na tyle namieszał, iż nie da się tego zrobić xD

[J-rock] Buck-Tick

eilan1989

Odp.: 17
Wyś.: 11.114
No i mamy

Obraz
RAZZLE-DAZZLE (13.10.2010)

Tracklist:
1. RAZZLE DAZZLE FRAGILE
2. RAZZLE DAZZLE
3. Kyouki no Dead Heat
4. Dokudanjou Beauty -R.I.P.-
5. Hamushi no youni
6. Yougetsu no Utage
7. BOLERO
8. Django!!! -Genwaku no Django
9. Sakuran Baby
10. PIXY
11. Kuchizuke -SERIAL THRILL KISSER-
12. Gekka Reijin
13. Mugen
14. TANGO Swanka
15. Solaris

http://www.megaupload.com/?d=SVRY1864

[J-rock] Buck-Tick

eilan1989

Odp.: 17
Wyś.: 11.114
Laru napisał(a):
Baaardzo klimatyczny kawałek i polecam go gorąco.
No właśnie mnie jakoś nie przekonał. Singiel ten jest jakiś taki.. nudny. I drażni mnie perkusja. Wolę pierwszy, przynajmniej można się poruszać

Laru napisał(a):
Mai-Mai znowu ma proste włosy
Trochę zbyt ulizane. Są prawie jak moje na drugi dzień po umyciu xD
To i aktualne zdjęcie się przyda
http://img812.imageshack.us/f/oius.jpg/

A tu taka ciekawostka jeśli ktoś nie widział. I nie słyszał
http://www.youtube.com/watch?v=vRq0NLAWNHM

Wygląd forumowiczów

eilan1989

Odp.: 3.860
Wyś.: 1.400.481
Tak Marcinie, doprawdy urokliwy jest pejzaż za tobą. Same dyby też stanowią ciekawy element.
No i oczywiście twoja osoba, której nic nie mogę mieć do zarzucenia. Inaczej skazano by mnie na inkwizycję..
;P

Oceń piosenkę

Kappa

eilan1989

Odp.: 12
Wyś.: 9.442
Zwodniki kappa występowały w Harrym Potterze. Na lekcjach profesora Lupina I czytałam gdzieś kiedyś, że były pierwowzorem dla wojowniczych żółwi ninja. I że to rodzaj japońskiego wampira oO

Taniec

eilan1989

Odp.: 16
Wyś.: 11.527
Mimo iż, za bardzo nie umiem, to lubię tańczyć. Mama twierdzi, że jestem sztywna jak kołek. Że nie mam żadnej lekkości czy zgrabności.(stwierdza to na podstawie mojego sposobu chodzenia, tańczącej mnie nie widziała. Ale przyznam jej rację, bo tak czy siak tak samo tańczę. xD) Ale to czy się umie tańczyć czy nie, raczej raczej nie jest istotne. Grunt to czerpać z tego przyjemność. Znam ludzi, u których nie da się ukryć, iż słoń nadepnął im na ucho, a i tak świetnie się bawią.(Pomijam to, czy ich partnerom jest wtedy do śmiechu.) Na szczęście mi nie poskąpiono przynajmniej poczucia rytmu:)

Co do pogo. Siniaki na drugi dzień są bezcenne. Boli a i tak się uśmiechasz. 

Odnośnie alkoholu, to w tym przypadku nie jest niezbędny. Mam radochę i bez niego. Jedyny warunek - to nie może być dyskoteka, gdzie przez godzinę słychać coś w stylu młota pneumatycznego. Coś a'la lata 80 bardziej mi pasuje:) Inaczej nawet tony alkoholu nie są w stanie wzbudzić we mnie entuzjazmu.

Dodam jeszcze, że z konkretnych tańców, to walca potrafię jedynie zatańczyć ;P

Pokaż, że masz serce

eilan1989

Odp.: 8.516
Wyś.: 2.042.607
327,25
327,25
3429

Pokaż, że masz serce

eilan1989

Odp.: 8.516
Wyś.: 2.042.607
326,80
326,80
3420

Pokaż, że masz serce

eilan1989

Odp.: 8.516
Wyś.: 2.042.607
326,70
326,70
3418

Prawdziwy mężczyzna

eilan1989

Odp.: 54
Wyś.: 28.696
Pomijając odpowiedzialności, honory i odwagi.

Prawdziwy facet -
Powinien pić i palić. Mieć z pozoru wszystko i wszystkich w dupie, a ulegać urokowi kobiety. Nie powinien wylewać na siebie wszystkich wód kolońskich i dezodorantów (nie znaczy capić starymi skarpetami i śmierdzieć), być przesyconym zapachem tytoniu. Mieć kilkudniowy zarost. Trochę niechlujstwa by się przydało. Potrafić przywalić kiedy zajdzie potrzeba, upierać się przy swoim mimo, iż tak naprawdę nie ma racji...

Takie skojarzenia mi się nasuwają. Zapewne spaczone przez pewne zachodnie produkcje. Ale cóż poradzić. Nie oznacza też, iż nie ulegają one u mnie pewnym nagięciom.

No i piosenka, którą można uznać za okolicznościową:
http://sasta.wrzuta.pl/audio/0sLi5upnoq1/hap ... ki_i_fobie

Pokaż, że masz serce

eilan1989

Odp.: 8.516
Wyś.: 2.042.607
326,45
326,45
3413

Foty ^^

[J-rock] VAMPS - nowy projekt Hyde i Kaza

eilan1989

Odp.: 651
Wyś.: 281.670
To tak trzy zdania o Beats. Mimo iż początkowo chciałam ponarzekać, to jednak tego nie zrobię, gdyż Vampsi zajęli mi całkiem sporą część sierpnia jakby nie było. Więc czepiać się nie będę. Z albumu na dłuższą metę wybrałam Euphoria, Piano duet i My first last. Przy czym chyba to ostatnie ostało się najdłużej. Właściwie to już cały dom bolała głowa od tej piosenki, gdyż całkiem porządnie mnie wciągnęła. Może fakt ten jest spowodowany tym - iż za długo się zastanawiałam "gdzie już słyszałam podobny głos". Niestety nie dowiedziałam się (może miałam zwidy, a może to był po prostu wcześniejszy Hyde xD), ale tak czy siak, mimo swej monotonności podoba mi się. Jest w niej coś magnetycznego. Do tej pory mi się nie znudziła.
Do zestawu dodam też Revolution. Jak wspomniała Laru - piosenka koncertowa. Wg mnie taka lżejsza i weselsza wersja Revelation Larców. Pomijając rozbieżności przy obu można się dobrze bawić.
No i tyle z tego co ogólnie zapamiętałam. Album w czołówce się nie znajdzie ale ma pozytywne aspekty.

Sesja

eilan1989

Odp.: 73
Wyś.: 46.056
HS nowoczesnej polskiej - ćw.? wyk. zal
HS nowoczesnej powszechnej - ćw. 3+, wyk. zal.
HS nowożytnej polskiej - ćw. 3+, egz. 3
HS nowożytnej powszechnej - ćw. 5, egz. 3+
Muzealnictwo - 5
Nauki pomocnicze historii - 3+
Historia filozofii - egz. 4
Ikonografia - ćw. 3+, egz. przeniesiony
Język ang. - lektorat 3+, egz. 3+
Język łaciński - lektorat 4+, egz. 4
plus dwa konwersatoria na zaliczenie, majowy objazd zabytkoznawczy po Prusach i praktyka muzealna w Kielcach w najbliższych 3 tygodniach.

Semestr do najbardziej udanych nie należał. Ale w końcu miałam jakieś egzaminy pisemne:)

Czego teraz słuchasz?

eilan1989

Odp.: 15.651
Wyś.: 3.416.672
Jurij tokar - dumka bohuna

Co Ci się dzisiaj przytrafiło

eilan1989

Odp.: 2.394
Wyś.: 752.493
Właśnie skończyłam suszyć ubrania żelazkiem na objazd. (Tym razem nie miałam już problemów ze złożeniem deski xD)

Odwiedziła mnie babcia, ciotka, wujek, mama... dziadek nie chciał przyjechać
Strony: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook