Forum Dragon Ball Nao
» Szukaj » Znaleziono 1.697 wyników

Tenkaichi Budokai straciło swoją renomę?

vegeta391

Odp.: 2
Wyś.: 44
Alkis napisał(a):
Szatana i Buu
Tylko ja jestem na tyle zepsuty, że pomyślałem o Ma Juniorze?

Z innej beczki, TB21 i TB22 to było coś, TB23 też w porządku. Potem już nie bardzo wiemy, co się działo, oprócz tego, że zwyciężał Mister Satan właśnie (Battle Royal z Osiemnastką to ja przemilczę). Gdyby pokazać wszystkie walki turniejowe, może dałoby się to nawet oglądać z zaciekawieniem. Pojedynek długowłosego Spopovitcha z Satanem nie wyglądał źle. Kwestia gusty i dobrej choreografii. Niemniej zawody bez Wojowników Z to nie ta liga.

Dragon Ball Absalon

vegeta391

Odp.: 74
Wyś.: 37.216
Kenji Harima napisał(a):
w niełaskę wczesnego algorytmu.
Algorytm i jego niezbadane wyrokowanie.

Od 12 lat mam na swoim kanale publicznie dostępną tyłówkę do pierwszej serii DB, która natrzepała już prawie milion wyświetleń i żadnego copy-right claima. Inna sprawa, że nie mam włączonej monetyzacji, ale jednak YT na tym zarabia.


Jednak jest, aczkolwiek filmu nie usunęli.

Roszczenie dotyczące praw autorskich Twój film nie kwalifikuje się do zarabiania ze względu na roszczenie dotyczące praw autorskich. Sprawdź szczegóły i zgłoś sprzeciw do roszczenia, jeśli uważasz, że to pomyłka. Przychody będą wstrzymywane oddzielnie do momentu rozwiązania sporu.

Mangi Toriyamy po polsku [Grupa DBmangi]

vegeta391

Odp.: 4
Wyś.: 194
Indiger napisał(a):
Cierpliwie czekamy na takiego jednego Vegetę
Ile to już, półtora roku? Gdybym ja miał taką cierpliwość, to bym pewnie został wirtuozem wielu instrumentów, tak nawet gry na poczciwym flecie nie opanowałem

Mangi Toriyamy po polsku [Grupa DBmangi]

vegeta391

Odp.: 4
Wyś.: 194
Dalej nikt wam tej Hondy nie trzasnął?

Co macie z DB

vegeta391

Odp.: 239
Wyś.: 128.172
tronk21 napisał(a):
Rzucę okiem, ale nie liczę na wielkie widowisko.
A Dragon Ball to w ogóle „wielkie widowisko”? Pewnie gdybym dziś pierwszy raz obejrzał Smocze Kule, to nie wywarłyby na mnie żadnego wrażenia, a wręcz wrzuciłbym je do worka z innymi tasiemcowymi bijatykami. Patrzymy na DB przez pryzmat dzieciństwa, dlatego go gloryfikujemy. Żona się ze mnie śmieje, jak się wzruszam na DB…

Żeby już nie było, że offtopuję, to troszkę się bawię lego i od paru lat do kolekcji wrzucam od czasu do czasu trochę chińskich podrób. Mam sporo figurek z Dragon Balla, ale nie chce mi się robić zdjęć. Można wyrwać na aliexpressie czy shopeem po mniej niż 3 złote za sztukę, na wyprzedażach nawet za 89 groszy targałem. Jakość? Dawne lego to to nie jest, ale zależnie od firmy plastik bywa bardzo zbliżony do obecnych wypuszczek wiodącej marki klocków, nadruki, „osprzęt” i elementy ze szczegółami i „pomyślunkiem” daleko lepsze niż to, co oferują Duńczycy.

Przykładowa rycina na podstawie firmy kopf, która robi chyba najlepsze jakościowo figi, po niej plasowałbym xinh i pogo.

Obraz
Oczywiście mowy nie ma o jakiejkolwiek kontroli jakości, więc dwie takie same figurki tego samego producenta mogą diametralnie odbiegać od siebie jakością. Mam dwa takie same Beerusy i Whisy, Beerusy są niemal identyczne, natomiast jeden Whis ma mnóstwo śladów po formie i słabszy nadruk na ryjcu, drugi ma pogięty kijaszek. Zdarza się też, że spakują bez jednej dłoni/ramienia itp. Kitajce raczej zwracają kasę, jak coś jest nie tak, chociaż korzystałem z refunda tylko, kiedy poczta posiała paczki (polecam paczkomatu InPostu, of course).

Dragon Ball Super: Super Hero (2022)

vegeta391

Odp.: 122
Wyś.: 52.993
Czyli było tak?

Obraz

Nieszczęśliwy wypadek, a nie celowe działanie? Swoją drogą fajne „prawne” oświadczenie.

Dragon Ball Absalon

vegeta391

Odp.: 74
Wyś.: 37.216
Alkis napisał(a):
To te raczysko nadal żyje?
Między jutubem a Toei Animation jest sporo chemii, jednak widać na chemioterapię nie wystraczyło i Mellavelli ma się dobrze.

Kenji Harima napisał(a):
Najchętniej to by zbanowali cały internet.
Japończycy nie rozumieją Zachodu, kropka. Tak jak my często nie potrafimy się nadziwić, czego Japończcy nie stworzą, jak sobie życia nie udziwnią, jakich granic nie przekroczą w imię swojego ekscentryzmu, tak oni w wielu przypadkach nie potrafią ogarnąć reguł gry na przeciwnej półkuli.

Dragon Ball Super (manga)

vegeta391

Odp.: 755
Wyś.: 236.234
Kenji Harima napisał(a):
Zenkai raczej nie, gdyż progres występował właśnie po uzdrowieniu gdy wojownik otarł się o śmierć lub zaliczył inny srogi łomot.
W Dragon Ballu mało co jest jednoznaczne i dobrze wyjaśnione, bo autor nigdy nie traktował Dragon Balla jak by to było Pismo Święte. Derek Padula odwala kawał dobrej roboty zbierając wszystko do kupy w swoich wypuszczkach, nie mniej nie wpływa to dobrze na integralność samego uniwersum, a raczej uwypukla jego dziury. Gdyby Torek darzył swój Smoczy Świat choć w ⅓ taką afektacją i uczuciem, jakimi – zdaje się – Tolkien pałał do Śródziemia, sprawy może miałyby się inaczej. Tutaj zdaje się sugerować, że sama walka wystarczy, by się rozwijać.
Compared to Beerus, God of Destruction, how strong is [Super Saiyan] God?

Akira Toriyama napisał(a):
I suppose if Beerus’ strength is a 10, [Super Saiyan] God would be right about 6. Only, Saiyans rapidly increase in strength as they fight against strong opponents, so the longer they fought, the more that gap would shrink, and it might even be possible for them to eventually turn the tables. Incidentally, I guess Whis would be about a 15.
Wydaje mi się, że tutaj właśnie Gas trochę się zagubił w swoich dzikich instynktach i sama siła już nie wystarczyła, by pokonać Bardocka, który podczas samej tej potyczki – kiedy Heeter ciorał nim na prawo i lewo – przeszedł diametralną metamorfozę i kolosalnie się wzmocnił, co w konsekwencji wyrównało szanse i zmniejszyło albo całkiem zniwelowało dzielącą obydwu przepaść.

Trochę potwierdzeniem tych słów był pojedynek Hita z Gokū, gdzie zarówno Hit, jak i właśnie Saiyanin Gokū powiększyli swoją moc po prostu ścierając się ze sobą. Vegeta komentuje to w trzydziestym dziewiątym odcinku tak:
Vegeta napisał(a):
戦いの中でパワーアップするのはサイヤ人の十八番。成長のはやさで、俺たちを超えられるやつなどいるはずがないんだ!
co się wykłada
Vegeta napisał(a):
Domeną Saiyan jest zwiększać swoją siłę podczas walki. Wierzyć się nie chce, ze istnieje człowiek, który zdolny jest rozwijać się jeszcze szybciej niż my.
Ów człowiek to oczywiście płatny zabójca Hit, ale nie o tym tu mowa.

Dragon Ball Super (manga)

vegeta391

Odp.: 755
Wyś.: 236.234
Cyborg/mutant Raditz?

Ombach-chama, jach-chama, yayakoni, totsama! Ombach-chama, jach-chama, yayakoni, totsama!


Nie mówię nie, byłoby to mega irytujące, ale śmieszne Poza tym Shigeru Chiba zawsze mile widziany, niekoniecznie w roli Pilafa.

Dragon Ball Super (manga)

vegeta391

Odp.: 755
Wyś.: 236.234
Kenji Harima napisał(a):
forma "ikari" z Broliego
Może to miał być ów słynny „zenkai”. Ta saiyańska zdolność nie wymaga chyba uleczenia ran jako takiego, Saiyanie tocząc wyczerpującą walkę jeszcze w jej trakcie zdobywają nowe pułapy i zyskują spory przyrost mocy. Bardock jasno podkreślił, że nie chodzi tu o złość na Gasa czy współczucie Granolli czy Monaicie, a o zwykłą saiyańską żądzę walki.

Kenji Harima napisał(a):
Sam rozdział intrygujący, bo ciekawe w jaki sposób smok zinterpretował życzenie Bardocka.
A zinterpretował w ogóle? Ja tu nie złapałem momentu spełniania życzenia, smok se poszedł, ale czy Monaito poprosił o to, co Bardock chciał?

Dragon Ball Absalon

vegeta391

Odp.: 74
Wyś.: 37.216

Mellavelli się nie poddał. „Napisy” tutaj.

[Co gdyby] Kamesennin zapieczętowałby Piccolo Daimao w szybkowarze

vegeta391

Odp.: 2
Wyś.: 248
Bankowo zostałbym wskrzeszony. Zastanawia mnie, czy Gokū by Daimaō nie wypuscił, raczej na tamtym etapie nie dążyłby do starcia za wszelką cenę biorąc poprawkę na śmierć Kurilína, ale kto go tam wie. Cokolwiek by się nie stało, Gokū barkowo nadal by trenował, może nawet nie zginąłby w walce z Raditzem.

[Animowany] Young Justice/Liga Młodych (2010-)

vegeta391

Odp.: 1
Wyś.: 195
Obraz

Ogląda ktoś? Serial przedstawia losy nastoletnich bohaterów DC Comics, squad coś jak Teen Titans/Młodzi Tytani, którzy pomagają tym starszym, ale też działają na własną rękę. Baja liczy już 88 odcinków, jest nadal w produkcji, a 31 marca HBO Max wypuściło kolejną porcję odcinków (3 sztuki). Całkiem pocieszne widowisko, momentami brazylijska (tuecka? ukraińska? co dziś na topie?) telenowela, ale wciąga.

[Anime] Super Dragon Ball Heroes - nowa seria

vegeta391

Odp.: 262
Wyś.: 81.007
Bardziej „jaka seria, taki turniej”. Aczkolwiek śmiesznie wyszło. Typek, co się mierzył z Trunksem: Xeno, to Gohan „z przyszłości”, ten zaciukany przez Siedemnastkę i Osiemnastkę, co nie?

Goku Saiyanin czy Ziemianin

vegeta391

Odp.: 4
Wyś.: 308
Wymyśliłem, chłop od rzodkwi (大根男性).

[Postać] Najlepsze momenty z Piwusem

vegeta391

Odp.: 1
Wyś.: 150
Odkrycie zupek chińskich instant w kubkach, czyli „kappuramen”

Goku Saiyanin czy Ziemianin

vegeta391

Odp.: 4
Wyś.: 308
Farmboy, Clark Kent, Smallvile.

A nie, wróć, daikondansei, Gokū Son, Paozu Yama.

Koronawirus

vegeta391

Odp.: 181
Wyś.: 47.069
Shounen napisał(a):
Tak, już nie ma wirusa i nikt o nim nie mówi.
Już ty się nie bój, wojna zniknie, będzie wariant wirusa 3,14159, jak Chiny zajmą Tajwan, to może doczekamy się też wariantu Ξ Jinping. W obu przypadkach Międzynarodowy Traktat w Sprawie Profilaktyki i Gotowości Pandemicznej będzie jak znalazł.

Dragon Ball Super: Super Hero (2022)

vegeta391

Odp.: 122
Wyś.: 52.993
Kenji Harima napisał(a):
Miejscami nie zaszkodzi też dekor, a na całości klasyczna biała sztukateria
Plus dla ciebie, niemniej miałem na myśli Karmajna i Madżentę zamiast Blaka, Reda, Silwera, Jeloła itp. w słowach piosenki.

Swoją drogą, myślicie, że to tak naprawdę Karmajn pociąga za sznurki i jest to nawiązanie do Carmine'a Galantego, który też „zaczynał” jako kierowca?

Kawałek postaci

vegeta391

Odp.: 582
Wyś.: 220.406
Musashi Miyamoto napisał(a):
(Dragon Ball odleciał do krainy wiecznych elektronów razem z dyskiem, więc jestem zmuszony strzelać )
[*] Nie gadaj, że nie miałeś kopii zapasowej i wszystko poszło weg?

Dobrze, to ジングル村の村長. Zadawaj, Kojirō.

tronk21 napisał(a):
Po prostu przejrzałem każdą scenę w Dragon Ball Z
Zacytuję Piccolo z RTL7:
Obraz
Strony: 1, 2, 3 ... 83, 84, 85  
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2022 DB Nao
Facebook