Forum Dragon Ball Nao

» Najciekawszy pojedynek

Strony:   1, 2, 3  
Endzik Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Kutang ]
Endzik
Dni na forum: 5.988
Plusy: 25
Posty: 2.091
Mi najbardziej do gustu przypadły walki Gaary. I tak:
1. Gaara vs. Deidara - nie dość, że efektowna, to jeszcze Gaara pokazał klasę jako Kazekage. Bronił ludzi, którzy się go obawiali, przedkładając dobro wioski nad własne życie - dzięki paint za zwrócenie uwagi .
2. Gaara vs. Rock Lee - tu oczywiście zasługi za show należą się "fuzzy-brows'owi" (: Świetne taijutsu, a do tego Bramy. Słowem - majstersztyk.
3. Gaara vs. Kimimaro - za rozmach. Ukazany został prawdziwy potencjał Gaary - w końcu nie każdy potrafi zamienić step na pustynię I ta jego przemiana duchowa - bronił człowieka, którego wcześniej omal nie zabił.
Sam nie wiem, czemu tak jest - najprawdopodobniej to zasługa opanowania shinobi piasku, który w przeciwieństwie do Naruto zawsze potrafi zachować zimną krew(nie licząc opętania przez Shukaku).

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Endzik: 12.01.2008, 17:46
paint Mężczyzna
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3

Dni na forum: 6.406
Posty: 1.031
theEND napisał(a):
przedkładając swoje życie nad życie wioski.
Wybacz, że się czepiam, ale popełniłeś błąd językowy:
Gaara predkładał DOBRO WIOSKI nad swoje życie, nie odwrotnie


A co do najlepszych walk:


Mój ABSOLUTNY faworyt to walka Sasuke z Naruto w miejscówce nad wodospadem. Przede wszystkim dlatego, że to w zasadzie najważniejsza ze wszystkich walk- Sasuke chce porzucić Konoha Gakure i szukać siły u Orochimaru, a Naruto chce powstrzymać przyjaciela za wszelką cenę. Dosłownie.
Walka efektowna i na całego. Animacja przednia (Anime), a kreska precyzyjna i dynamiczna (Manga). Technicznie rzecz biorąc obie "wersje" pojedynku zrealizowane wyśmienicie.
Dialogi wystarczająco (albo i bardziej) bezpośrednie. Ostateczne nazwanie po imieniu relacji między Sasuke a Naruto. Argumenty słowne i fizyczne, emocje odczuwalne po obu stronach monitora
Po prostu Wielki Finał!
marszal42 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
marszal42
Wiek: 30
Dni na forum: 5.886
Posty: 72
Najlepsze walki to:

Naruto vs Sasuke

Gaara vs Kimimaro

Sarutobi vs Orochimaru

Deidara vs Gaara
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.815
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
hmm... każdy pojedynek ma coś w sobie, każdy ukazuje jakieś nowe cechy bohaterów, zaskakuje czy zachwyca. Na przykład wszystkie akcje, w których bierze udział Kakashi dostarczają bardzo pozytywnych przeżyć z uwagi na samą osobę i zdolności Copy Ninja (może poza końcówką spotkania z Itachim i Kisame, ale to tak na marginesie).

Gdybym miała wybrać ulubione, to na myśl przychodzi mi przede wszystkim starcie Naruto z Sasuke w Dolinie Końca. To jest kwintesencja, to jest grande finale, to jest Koniec. Jakże niesamowity wydźwięk emocjonalny ma ta walka. To jest dwóch przyjaciół, dwóch braci - którzy stają przeciw sobie. Takie spotkania zawsze budzą grozę i smutek. Przypomina się starcie Anakina i Obi-Wana na Mustafar... Co ciekawe, choreograficznie momentami przypominają siebie - aż z ciekawości popatrzyłam do kalendarza i dowiedziałam się, że te odcinki Kishimoto rysował w ciągu ostatnich tygodni przed premierą Epizodu III. Chyba więc żaden od drugiego nie ściągał

Wrażenie robi na mnie także długo oczekiwane starcie Sasuke z Itachim - choć na razie w postaci czarno-białej i nie ruszajacej się Oglądałam ją tylko jeden raz, ale w pamięci zapadły mi spokój, pełne opanowanie i ta niesamowita inteligencja Sasuke, który podchodził do walki chłodno i rzeczowo - był w stanie powstrzymać szalone emocje i bić się na trzeźwo. To już nie jest dziecko szarżujące na starszego brata z przekleństwem na ustach - to świadomy celu wojownik, który wie, że ten cel może osiągnąć.

Jak napisałam, każda walka w Naruto ma coś w sobie. Osobiście zawsze z pewnym takim dreszczem wspominam starcie Naruto i Sasuke na dachu szpitala. Pomiędzy praniem i wieżami wodnymi, tym razem Sasuke w dresiku/piżamie... Ale jakże on wtedy pięknie wyglądał i jakże pięknie się poruszał! Ten balet dłoni i stóp, ta gracja i elegancja, do której już nawiązywałam i do której z pewnością jeszcze niejeden raz nawiążę. Bez ekwipunku, bez kunaiów i shurikenów - a mimo to potężny.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.818
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
1. Lee vs Gaara - za całokształt, piekna walka i ogromne umiejętności wojowników. Pustynny człowiek jednak wykazał się lepszą obroną i pokonał szybką jak błyskawica brewke.
2. Zabuza vs Kakashi - nie wiem czemu, ale bardzo dobrze wspominam ten pojedynek. Walka była zacięta, jednak Kakashi wygrał poprzez świetnie użytkowanego Sharingana.
Innych pojedynków nie jestem wstanie wymienić, każda walka była ciekawa

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Yogun
Ziemianin
Ziemianin
Yogun
Wiek: 32
Dni na forum: 5.738
Posty: 10
Skąd: Chełmno
Najlepsze walki w Naruto to:

Naruto vs. Sasuke (Dolina Końca)

Kidoumaru vs. Neji

Gaara vs. Deidara

Sasori vs. Sakura i Chiyo

Sandaime Hokage (Sarutobi) vs. Orochimaru

Naruto vs. Orochimaru

Pain vs. Jiraiya

Sasuke vs. Itachi

Sasuke vs. Hachibi (obecnie nadal trwa)
Len Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Len
Wiek: 32
Dni na forum: 6.178
Plusy: 1
Ostrzeżenia: 3
Posty: 557
Skąd: Olsztynka
Więc ni obejrzałem całego naruro ale do tej pory bardzo ale to bardzo podobała mi się Walka Gaara vs Lee... zajefajna walka szczególnie atak Lee i użycie pierwotnego Lotosu
Son Mati Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Kaeshi ]
Son Mati
Wiek: 32
Dni na forum: 5.745
Plusy: 1
Posty: 360
Skąd: Czerwionka-Lesczyny
Jeśli chodzi o te walki co są w Anime to:
Hinata vs Neji - starcie 2 młodych Hyuuga, no i jedyna walka z Hinatą, musi być w ulubionych

Lee i Gaara vs Kimimaro - jedna z najlepszych, piękna walka Taijutsu beztalencia Lee oraz geniusza Kimimaro z Limitem Krwi. A później dochodzi Gaara, który robi z Kimimaro co chce, oraz zaskakujący koniec.

Neji vs Kidomaru - piękna walka, po niej wybaczyłem Neji'emu to co zrobił Hinacie. Pełna napięcia, nie wiadomo co się stanie, piękne techniki Hyuugi oraz pająka oraz tragizm w sytuacji i "śmierć" Neji'ego.

Sasori vs Sakura i Chiyo - niesamowita walka, zwłaszcza w Anime. Piękna animacja i muzyka, długa, zażarta walka mistrzów marionetek oraz Sakury pokazującej na co ją stać.

Z Mangi:

Hidan vs Shikamaru:
Shikamaru pokazał prawdziwą klasę załatwiając Hidana. Sam, w pojedynkę, używając swojego geniuszu, pozbył się potężnego członka AK.

Sasuke vs Deidara
No cóż, co było coś, świrnięty DeiDei vs Sasuke. Cudne sceny atakami wybuchów oraz jak Sasuke poradził sobie z nimi, nie walcząc na poważnie i zachowując najlepsze dla brata. Technika Giga Dei wymiata, i te samobójcze BOOOM!!! na koniec.

Itachi vs Sasuke
Zdecydowanie najlepsza walka. Ostateczny pojedynek dwóch znienawidzonych braci. Długa ciężka walka, oboje dają z siebie wszystko, cios w cios, możemy ujrzeć piękne jutsu jak Kirin, Amaterasu czy Susanoo. Kompletnie nieoczekiwany koniec, Sasuke dopełnia zemsty i prawda, która wyszła na jaw po walce. Jak czytałem raz w rysunku na DA, w ang.:"oglądanie walki Sasuke vs Itachi jest jak oglądanie DBZ. Sasuke miota pociskami Ki, a Itachi tworzy barierę. Aż nawet słychać muzykę z DBZ" xD

"Najpiękniejszy uśmiech posiadają ci, którzy rzadko się uśmiechają"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Son Mati: 15.11.2008, 22:02
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.815
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
ach, jaki ładny post i jak ładnie przedstawione i umotywowane... Co mi zresztą przypomniało, że od czasu, kiedy sama tu pisałam, trochę sobie Naruto znów obejrzałam i mam ochotę coś dopowiedzieć.

Sakura & Chiyo vs Sasori
Ludzie, ja mogę to starcie oglądać bez granic. Arc z Gaarą jest moją ulubioną częścią Shippuudena, a ta walka automatycznie przychodzi na myśl. "Dziewczynka i staruszka pokonały Akatsuki!" Starcie to zachwyca mnie z wielu względów. Po pierwsze: widzimy tutaj nareszcie Sakurę taką, jaka ona powinna być. Silną, niesamowicie inteligentną, zdecydowaną, zdeterminowaną i ukazującą pełen swój potencjał. Ja bardzo ubolewam nad kreacją kobiet w Naruto, jest to zresztą mój jedyny powód do narzekania, ponieważ kobiety w tej serii uważam za niedorobione. I cierpię z tego powodu. Sakura w arcu Gaary to błogosławieństwo - i jaka szkoda, że później Kishimoto ponownie sprowadził ją do roli ozdoby. Walka z Sasorim to jest "Emergence of Talents", 18-ty kawałek na ścieżce dźwiękowej serii. A to jest utwór samej Sakury, najpiękniejszy na całym krążku: pełen potężnej energii, siły, determinacji - i jednocześnie piękna.

Kiedy patrzę na Sakurę, serce roście. Właśnie za jej determinację, za cios w odpowiedzi na ciosy Sasoriego. Za ten united front z Chiyo. Tu nie było się gdzie cofnąć, zasłonić mężczyzną - tu trzeba było sobie poradzić. I Sakura sobie poradziła. Nie przez przypadek - Sakura to talent na miarę Sanninów, albo i więcej.

No i wspaniała Chiyo - charakter kobiecy, który mi się naprawdę podoba. Silna, inteligentna, doświadczona. Nie dająca sobie w kaszę dmuchać, robiąca, co chce. Niesamowicie potężna osobowość. Jakiż wspaniały duet stworzyły z Sakurą, choć znały się ledwo dwa-trzy dni! Chiyo, która w odpowiedzi na każdy atak Sasoriego miała swój własny. Uwielbiam fragment "10 lalek kontra 100 lalek" - pokazujący, że ilość nie świadczy o jakości. Chiyo to bohater, który z chwili na chwilę zostaje nam ukazany głębiej. Najpierw widzimy zdziecinniałą staruszkę, która stoi nad grobem. Później okazuje się, że ta staruszka była ninja i do tego bardzo szanowanym, choć niezbyt sympatycznym. A później odkrywamy szereg jej talentów i umiejętności, głównie jako lalkarki, ale nie tylko.

Muszę przyznać, że kiedy oglądałam walkę z Sasorim po raz pierwszy, miałam momentami łzy w oczach: na widok tej doskonałej współpracy, na widok tej determinacji. I, jak napisałam, mogę ją oglądać bez końca...

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Shasked Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Shasked
Wiek: 30
Dni na forum: 5.699
Ostrzeżenia: 2
Posty: 45
Skąd: Łapy
Jak dla mnie to najlepsza walka to Sasuke vs. Naruto chidori kontra rasengaan uwielbiam ta walke
Matwiej
Wojownik
Wojownik

Dni na forum: 5.587
Posty: 34
Dla mnie tak best 10 walk:

1.Shikamaru vs Hidan (gdy drużyna 7 z Kashim wyruszyła)
2.Shikamaru vs Temari (egzamin na Chunnina)
3.Rock Lee vs Gaara (egzamin na Chunnina)
4. Neji vs Kidoumaru (pościg za Sasuke)
5.Kiba vs Sakon (pościg za sasuke)
7.Hidan vs Asuma (przy punkcie wymiany)
8.Naruto vs Sasuke (nad wodospadem)
9.Chouji vs Jiroubou (pościg za sasuke)
10.Sarutobi vs Orochimaru (w wiosce liścia na dachu)10
Haku Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin
Haku
Wiek: 31
Dni na forum: 5.510
Plusy: 1
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Według mnie najlepsza walka to było starcie Hidana z Shikamaru. Ten drugi pokazał jakim jest geniuszem tak świetnie rozwiązując ten pojedynek, i wygrywając go z przegranej pozycji. Niby mało akcji, ale za to warto było czytać rozdziały tej walki. Nara pokonał bardzo silnego i przecież nieśmiertelnego członka Akatsuki. Niezwykle ciekawa i trzymająca w napięciu bitwa.

~~ Nigdy się nie poddawaj ~~
Pein55
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.447
Posty: 8
Moim zdaniem najlepsze walki to:
Naruto vs Pein-Chyba nikt nie zaprzeczy że to była najlepsza walka w całej mandze.
Jiraya vs Pein-Super walka
Itachi vs Sasuke-Również super walka ale moim zdaniem już nie tak dobra jak Naruto vs Pein.
Sasuke vs Deidara-Dobra dynamiczna walka.
Naruto vs Sasuke-Pierwsza dobra walka w ,,naruto"
Sakura vs Sasori
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.815
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Naruto vs Pein-Chyba nikt nie zaprzeczy że to była najlepsza walka w całej mandze.
Ja zaprzeczam Jakoś nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia... Wszystko dlatego, że cała ta inwazja Paina na Konohę trwała w mandze pół roku i po prostu w końcu człowiek się znudził, że nic innego się nie dzieje, bleee... Dobrze, że się wreszcie skończyła

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

MysticZibit Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
MysticZibit
Wiek: 32
Dni na forum: 5.401
Ostrzeżenia: 4
Posty: 56
Wszystkie z Naruto sa najciekawsze... a nie jakies kozackie paplaniny w stylu shikamaru czy tego od robakow!
Oski71 Mężczyzna
Nameczanin
Nameczanin

Wiek: 34
Dni na forum: 5.362
Posty: 77
1..Itachi vs Sasuke
2.Gaara vs Kimimaro
3.Sasuke vsDeidara
4.Itachi vs Kakashi
5.Itachi BD vs Kakashi, Naruto, Chyo i Sakura
6.Sasori vs Chyo i Sakura
7.Gaara vs Deidara
8.Kakuzu i Hidan vs Kakashi, Shikamaru, Ino, Chouji
9.Kakuzu i Hidanvs TEam Asumy
10. 3Hokage vs Orochimaru
11.Gaara vs Lee
12.Kisame BD vs Team Gaia
TaiKun Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
TaiKun
Dni na forum: 5.555
Posty: 33
1. Gaara vs Naruto
Walka z niekonwencjonalnymi rozwiązaniami, super końcówka.

2. Orochimaru vs Sarutobi
Jedyny w swoim rodzaju pojedynek, staruszek się poświęcił i to było piękne.

3. Sasuke vs Naruto
Zacięta walka dwóch świetnie zapowiadających się wojowników.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.820
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Moje ulubione walki? Więc będzie to tak:
Gaara vs. Rock Lee- ciekawa walka, dynamiczna. Gaara, który ma w sobie demona Shukaku kontra ktoś potrafiący jedynie Taijutsu. Lee tu pokazał piękną walkę bez najmniejszego cienia strachu. Był nawet gotowy zginąć, ale zdecydowanie i twardo się bronił a poddanie się nie było w jego stylu. Mógł zwyciężyć, ale cóż... wygrał Gaara.
Jiraya vs Pein- ta walka mi się bardzo spodobała. Tak samo jak ta wyżej, o przepraszam jeszcze bardziej mi przypadła do gustu. Jiraya walczył dzielnie przeciwko Painowi, używał żab. Walka mnie owszem trzymała w napięciu(wiedziałam, że Jiraya zginie, ale nie że w walce z Painem). Nasz zboczeniec dzielnie walczył, ale cóż... mimo wszystko... zginął. Pain np. wchłonął jego Rasengana. A ten kilka razy użył rasengan i jeszcze raz Chidori. Pain był silny, twardy i starał się nie dawać pokonać. Walka na fulla niemalże bez ograniczeń. Nie była żadna nudna i przymulająca.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Cal Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
Cal
Wiek: 26
Dni na forum: 5.340
Posty: 31
Skąd: Kraków
Naruto vs Gaara
Rock Lee vs Gaara

[img][imghttp://img.userbars.pl/135/26913.gif[/img]
Obraz

Bordock Mężczyzna
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 29
Dni na forum: 5.005
Posty: 2
Skąd: kraków
Rock Lee vs Gaara hidan vs shikamaru sasori i babcia xd oni wymiataja i kisame vs suigetsu to była walka mało efektywna ale wkncu 7 mistrzów miecza żądzi
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3  

Forum DB Nao » » » Najciekawszy pojedynek
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook