Forum Dragon Ball Nao

» [Komedia] Filmy koreańskie ^^

Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.900
Posty: 88
Otóż ten temat poświęcony jest koreańskim filmom ;) Ostatnio obejrzałam kilka dobrych komedii, których to zamieściłam opisy :)

1. "My Sassy Girl" to południowokoreański film fabularny (komedia romantyczna) z 2001 roku w reżyserii Jae-young Kwak.

Opis:
Kyon-wu (Cha Tae Hyeon) jest studentem, który nie lubi się uczyć, woli za to spotykać się z kolegami. Zmuszony przez mamę, jedzie do swojej ciotki na randkę w ciemno. Po drodze w metrze spotyka pijaną dziewczynę (Jun Ji Hyeon), i chociaż jest ona atrakcyjna, to nie za bardzo podoba mu sie jej zachowanie. Pomimo tego zaczynają się spotykać.

Film jest oparty na adaptacji opowiadań opublikowanych w internecie i był wielkim hitem w Korei (ostatnio nakręcono amerykańską wersję o tym samym tytule). Otrzymał wiele nagród filmowych m. in.:

2003
* Nagroda Główna od Hong Kong Film Awards za najlepszy azjatycki film
* Jae-young Kwak otrzymał nagrodę od Hochi Film Awards za najlepszy zagraniczy film
* Jae-young Kwak otrzymał nagrodę na festiwalu filmowym Fant-Asia

2004
* nominacja do Nagrody Japońskiej Akademii Filmowej za najlepszy film zagraniczny

Osobiście film bardzo mi się podobał ;) Jest zabawny, lekki i wzruszający (ale z happy end'em :D). Gra aktorska jest równie wspaniała :] Po obejrzeniu "My Sassy Girl" zabrałam się za oglądanie innych koreańskich komedii, które również przypadły mi do gustu. Naprawdę polecam :>

http://www.youtube.com/watch?v=SKKaeLLKbkM&feature=related -> nawet z japońskimi napisami znalazłam :D


Obraz



2. "My Little Bride" (2004)

Park Sang-min i Seo Bo-eun zostali zmuszeni przez jej dziadka podstępem do zawarcia małżeństwa. Odbyła się tradycyjna ceremonia, młodzi małżonkowie zamieszkali ze sobą i wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie fakt, że pani młoda ma tylko 15 lat i chodzi jeszcze do szkoły średniej. Warto też wspomnieć, że Sang-min i Bo-eun znają się od dzieciństwa.

Nie będę się powtarzać więc powiem tylko tyle: świetny, zabawny film ;) (sami zobaczcie: http://www.youtube.com/watch?v=AeN8bScAcZo )

Obraz

Obraz

3. "He was cool" (2004)

Pewna dziewczyna z szkoły żeńskiej naraża się obiektowi westchnień wszystkich dziewczyn. JI Eun-sung, bo tak ma on na imię, jest typem ulicznika. Lubi przyłożyć każdemu kto mu stanie na drodze. Gdy dopada dziewczyne, ta chcąc nie chcąc musi się z nim spotykać w różnych przedziwnych celach..

Przyjemnie się go ogląda :) W filmie można zobaczyć kilka nawet niezłych scen walki :D Moim zdaniem warto go zobaczyć ;)

http://www.youtube.com/watch?v=43R3IWiSDkQ&feature=related

Obraz



To na razie tyle (może później coś 'dorzucę') ;-p Tak więc jeśli oglądaliście któryś z tych filmów lub chcielibyście jakiś polecić to wyraźcie wasze opinie :)
pozdrawiam.

^___^
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » [Komedia] Filmy koreańskie ^^
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook