Forum Dragon Ball Nao

» Jaki zawód chcielibyście mieć? ocena: 10,00 (głosy: 4)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  
Old Cyceron Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Old Cyceron
Wiek: 35
Dni na forum: 6.516
Plusy: 3
Ostrzeżenia: 6
Posty: 1.499
Skąd: z Polic
Wszyscy chcą zostać "prawnikami"... xD.

Ja się zastanawiam nad osiągnięciem zawodu notariusza. Ostatnio wpadł mi na celownik cel dostania się do jakiejś specjalnej jednostki militarnej.

Ujio napisał(a):
Dobrze powiedziane.Co niektórzy chyba nie rozumieją czym jest wojna.
Byłeś na wojnie?
Parvatti Kobieta
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Parvatti
Wiek: 34
Dni na forum: 6.748
Plusy: 1
Posty: 724
Skąd: Kraków, Nowa Huta. Bój się.
Tak, z tym, że większość nie zdaje sobie sprawy z tego, co to jest zawód prawnika.
Ja w chwili obecnej już studiuję prawo, wcześniej bywałam w kancelarii adwokackiej nie raz, nie dwa, miałam tez styczność z sądem i to, wbrew pozorom, nie siedząc na ławie oskarżonych.

To jest zajebiście ciężki kawałek chleba i trzeba to po prostu lubić. Nie każdy się do tego nadaje, co widać na wydziale - przyjmują ponad 1000 osob na rok (łącznie dzienne i zaoczne). Naprawdę nie wierzę, że wszyscy zostaną prawnikami. Właściwie to wg mnie około połowa nie skończy studiów.

Jako notariusz można wiele zarobić i jest to dość przyszłościowy zawód, ale wg mnie dwie rzeczy przemawiają na ogromną niekorzyść - po pierwsze, dostanie się na aplikacje notarialne graniczy z cudem, po drugie - zbyt spokojne, wręcz nudne zajęcie.

- Tato, ale ja nie mam żadnego celu w życiu!
- Celuj w dziesiątkę.


Nie sztuką jest dołączyć do dobrego klanu. Sztuką jest taki klan stworzyć.
Co za pech, że największa sztuka, z jaką niektórzy mieli w życiu do czynienia, to sztuka mięsa wołowego.

Wódka.
Raz przyjemność, a raz trutka.
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Cyceron napisał(a):
Byłeś na wojnie?
Nie,nie byłem i mam nadzieję,że nigdy nie będę.Moja babcia przeżyła wojnę.Dużo mi o niej opowiadała.Jej wspomnienia były straszne.I dlatego co nieco wiem o tym ,chociaż i tak uważam,że nigdy nie pojmę koszmaru,jakim jest wojna.I obym nigdy nie miał okazji się o tym przekonać.

Co do przyszłego zawodu...hm...chciałbym kiedyś zostać tłumaczem.Od kilku lat intensywnie nad tym pracuję.Co prawda nie wiem co z tego wyjdzie,ale mam zamiar spróbować,choć przede mną jeszcze wiele pracy.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Madlen Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Madlen
Wiek: 31
Dni na forum: 5.901
Posty: 88
Jak mialam jakieś 10 lat to pisałam opowiadania, wierszyki, a nawet opisałam kiedyś w skrócie Dragon balla Mama i babcia mówią, że mam talent artystyczny. Lubię rysować, ale dawno tego nie robiłam z powodu braku czasu... Najlepiej wychodzą mi krajobrazy i martwa natura (do tej pory u babci wiszą moje 'sloneczniki', które namalowalam w wieku 9 lat ) Jednak malarką to ja raczej nie zostanę. W gimnazjum chciałam zostać archeologiem.... Lubię historię, ale teraz w liceum tegoż przedmiotu uczy mnie gościu w wieku ok. 55-60 lat, który ma sklerozę, prowadzi nudne lekcje i bardzo łatwo da się ściągać na sprawdzianach.... Więc historia na maturze raczej odpada. Myślę nad zdawaniem geografii i zawodem związanym z turystyką,podróżami, kulturoznawstwem ... lub ewentualnie (gdybym nie miała innej możliwości) nauczycielką... Mam jeszcze trochę czasu do namysłu Mogę jeszcze zmienić zdanie...

^___^
mikrusek Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
mikrusek
Wiek: 27
Dni na forum: 5.563
Posty: 166
Skąd: Olsztyn
hmm ja od zawsze marzyłam aby robić coś związanego z człowiekiem , byc lekarzem - a moim marzeniem było zostać chirurgiem teraz kształcę sie w kierunku fizjoterapii i w tym zawodzie bardzo chciałabym w przyszłości pracować , otworzyć swój gabinet


Jeśli tak się stanie zapraszam na masaż ze zniżką dla forumowiczów
konto usunięte
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4


No więc... ja bym chciał zostać... kim? Dziennikarzem chyba... Dlaczego? Spodobało mi się, widziałem z bliska jak to jest (mój tata jest dziennikarzem). Ciekawi mnie ta praca, ale nie w telewizji (nie mam parcia na szkło...) tylko w gazecie, byle nie w jakiejś stronniczej jak... i ... a także... no i rzecz jasna ..., a i ... i cała ta reszta, bo trudno znaleźć taką gazetę. Jak nie dziennikarzem to... informatykiem. Lubię pracę na komputerze i nie mam z nim problemów.
Vanessa Kobieta
Nameczanin
Nameczanin
Vanessa
Wiek: 30
Dni na forum: 5.542
Posty: 63
Nie wiem jeszcze kim zostanę, ale jako, że uwielbiam zwierzęta to najbardziej marzy mi się zawód weterynarza. Studia może nie będą łatwe, ale jak się uda to założę własny gabinecik i będę liczyć na dobrą płacę
Chwila Kobieta
autorka posta nr 100000
autorka posta nr 100000
[ Klan Tokugawa ]
Chwila
Wiek: 31
Dni na forum: 5.600
Posty: 308
Ach... żebym ja chociaż to wiedziała. Nie mam pomysłu na swoje życie. Owszem mam marzenia, ale nie są realne. Kiedyś chciałam zostać aktorką (w teatrze). Uwielbiam teatr. Mogłabym w nim mieszkać. Niestety takich jak ja są tysiące.
Temi Kobieta
Wojownik
Wojownik
Temi
Wiek: 31
Dni na forum: 5.561
Posty: 45
Skąd: Lublin
Ciężko powiedzieć, ale zawsze kręciło mnie być prawnikiem. Mam nadzieję, że kiedyś dostanę się na dobre studia i uda mi się je ukończyć. Słyszałam, że nie jest łatwo, więc aby osiągnąć cel trzeba będzie się solidnie za to zabrać.
lena Kobieta
Ziemianin
Ziemianin

Wiek: 33
Dni na forum: 5.516
Posty: 3
Skąd: Gliwice
Nie mam za wiele czasu na zastanawianie się kim chciałabym być. Kiedyś moim marzeniem były studia psychologiczne albo medycyna a kierunek psychiatria. Chyba na moje szczęście mi już przeszło. Poznałam kilku psychologów, rozmawiałam z nimi i doszłam do wniosku, że prędzej z nimi jest coś nie tak niż z niektórymi pacjentami xD.
Teraz myślę o zawodzie w stylu organizacja koncertów charytatywnych, praca z młodzieżą, może nawet uda mi się rozwinąć swoje pasje muzyczne do tego stopnia, że wyląduję na jakimś studium muzycznym i będę grajkiem ^^
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.695
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
lena napisał(a):
Kiedyś moim marzeniem były studia psychologiczne albo medycyna a kierunek psychiatria. Chyba na moje szczęście mi już przeszło. Poznałam kilku psychologów, rozmawiałam z nimi i doszłam do wniosku, że prędzej z nimi jest coś nie tak niż z niektórymi pacjentami xD.
Masz całkowitą rację. Znałem wielu psychiatrów i psychologów. Trudno jest mi coś pozytywnego powiedzieć na ich temat. Ci pierwsi ograniczają się jedynie do farmakologii,a Ci drudzy mówią człowiekowi to co ten chce usłyszeć. Skutek
jest taki,że "leczenie" przynosi niewielkie efekty,jeżeli w ogóle. Poza tym wielu z nich cechuje rutyna,brak zrozumienia dla pacjenta i przyrównywanie takowego do statystyk. Jednym słowem nie polecam. To tyle jeżeli chodzi o moje doświadczenia.

lena napisał(a):
Teraz myślę o zawodzie w stylu organizacja koncertów charytatywnych, praca z młodzieżą, może nawet uda mi się rozwinąć swoje pasje muzyczne do tego stopnia, że wyląduję na jakimś studium muzycznym i będę grajkiem ^^
To już brzmi sensowniej.Powodzenia.

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.512
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Ja chce projektować ubrania.

Od zawsze ^^

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
.:LuKasz:. Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
.:LuKasz:.
Wiek: 30
Dni na forum: 5.512
Plusy: 1
Posty: 261
Skąd: ベガの惑星から
Ja chcę zostać prawnikiem ( bo dużo zarabia )
ewentualnie policjantem ( bo mam w rodzinie kilku policjantów )

DB RULEZ
___________________________

[*]Andrzej Sapkowski
[*]Stephen King
___________________________
D_Corleone^^ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
D_Corleone^^
Wiek: 29
Dni na forum: 5.491
Ostrzeżenia: 1
Posty: 107
Skąd: オルシュティン
Grabarzem ;O ;O

Dobra żartowałem, myślę o pracy ewentualnie właśnie dziennikarza, ale jednak najbardziej interesują mnie zwierzęta, kocham je, z wzajemnością ; p Więc jak już zdołaliście się domyśleć weterynarzem. Wbrew pozorom zarabia nie małe pieniądze i co raz więcej ludzi w miastach ma zwierzaki , więc myślę, że byłby to interes, który by zaowocował i przyniósł nie małe dochody.
icarus666 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
icarus666
Wiek: 29
Dni na forum: 5.380
Posty: 37
Pierwsza opcja to wina mojego ojca, chcę zostać lotnikiem i to nie, bo ojciec tak chce, tylko "zaraziłem się" tym od niego, jeśli to nie wypali chciałbym zostać muzykiem, oczywiście metalowym, a dokładniej to gitarzystą, ewentualnie mógłbym być mechanikiem samochodowym.

Obraz
Minari Kobieta
Ziemianin
Ziemianin
Minari
Wiek: 31
Dni na forum: 5.341
Posty: 22
Skąd: W-wa
Łee ja chcę być inżynierem chemikiem i pracować w jakimś zakładzie farmaceutycznym ;]

Jak byłam mała to chciałam być weterynarzem albo archeologiem, ale na szczęście mi przeszło.

Obraz
Igen, jött egy gyöngyhajú lány,
Álmodtam, vagy igaz talán,
Így lett a föld, az ég
Zöld meg kék, mint rég,
Igen, jött egy gyöngyhajú lány,
Álmodtam, vagy igaz talán.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.238
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Pisarzem i publicystą - może się uda, jak się wykształcę. Prócz tego budowlańcem, którym zresztą mam zamiar zostać. Prócz tego, rzecz jasna, niszowym politykiem - frustratem.

P.S.
Szefem budowlanki, oczywiście.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Al Ed Upek: 15.08.2009, 21:07
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.512
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Isami napisał(a):
Ja chcę zostać prawnikiem ( bo dużo zarabia )
żebyś się nie zdziwił jak mało...
poza tym zawsze masz podwyższone ryzyko że jak wpakujesz bandziora to ktoś Ci się ,,odwdzięczy''
no i można mieć zajebiste wyrzuty sumienia jak wpakuje się kogoś niewinnego, prawda?


D_Corleone^^ napisał(a):
Wbrew pozorom zarabia nie małe pieniądze i co raz więcej ludzi w miastach ma zwierzaki , więc myślę, że byłby to interes, który by zaowocował i przyniósł nie małe dochody.
Dobra klinika z przestronną, nieskazitelnie czystą poczekalnią to świetny pomysł na biznes. Pod warunkiem że świadczone usługi będą na najwyższym poziomie. Ze swoim psem chadzam do weterynarza który kasuje 80-120 za wizytę - ale pieniędzy nie żal gdy pies po 3 dniach jest jak nowy

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Amino Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Amino
Wiek: 28
Dni na forum: 5.434
Posty: 183
Skąd: Ruda Śl.
ja to nawet nie wiem... Właściwie to moją przyszłość chcę powiazać z językami obcymi... tłumacz, lub coś w ten deseń, jeszcze nie wiem dokładnie, zobaczy się

Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.947
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Nightmare_creator napisał(a):
żebyś się nie zdziwił jak mało...
poza tym zawsze masz podwyższone ryzyko że jak wpakujesz bandziora to ktoś Ci się ,,odwdzięczy''
no i można mieć zajebiste wyrzuty sumienia jak wpakuje się kogoś niewinnego, prawda?
O ile mi wiadomo, to sędzia wsadza do pudła, a prawnik jest obrońcą oskarżonego.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Forum DB Nao » » » Jaki zawód chcielibyście mieć?
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook