Forum Dragon Ball Nao

» Zamek Himeji

Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.694
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Obraz

Zamek Himeji (jap. 姫路城, Himeji-jō?) – japoński zamek, znajdujący się w mieście Himeji, prefektura Hyōgo. Jedna z najstarszych istniejących do dziś budowli średniowiecznej Japonii. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Razem z zamkiem Matsumoto oraz zamkiem Kumamoto jest jednym z japońskich "Trzech Sławnych Zamków" i jednym z najczęściej odwiedzanych zamków w Japonii. Znany jest jako Hakurojō lub Shirasagijō (Zamek Białej Czapli) ze względu na białe zewnętrzne wykończenie.

Zawsze fascynowały mnie japońskie zamki. Są przepięknie zbudowane i budzą podziw.Za najpiękniejszy z nich uważam zamek w Himeji,bodajże największy z tych,które się zachowały.Gdy po reformie Meiji zniesiono feudalizm w Japonii,zamki stały się reliktem przeszłości,i były rozbierane,dekretem cesarza Mutsuhito.Jednakże urzekające piękno zamku Himeji,spowodowało iż cesarz,nie był w stanie podjąć decyzji o jego zburzeniu.Moim zdaniem zamek jest po prostu przepiękny.

A co Wy sądzicie o japońskich zamkach? Jakie wrażenie robi na Was zamek Himeji?

Pozdrawiam

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
D_Corleone^^ Mężczyzna
Super Nameczanin
Super Nameczanin
D_Corleone^^
Wiek: 29
Dni na forum: 5.491
Ostrzeżenia: 1
Posty: 107
Skąd: オルシュティン
Niestety nie posiadam zbyt wielkich informacji na temat innych zamków japońskich, ale bez wątpienia mogę stwierdzić, że zamek w Himeji ma w sobie coś niezwykłego. Jest na prawdę piękny jak zresztą większość starych japońskich budowli. Mi na przykład również bardzo podoba się zamek Inuyama , który jeszcze do roku 2004 był w prywatnych rękach. Muszę też powiedzieć, że szczególnie podoba mi się Chram Shinto, który gości u mnie na tapecie, bo ma ten swój klimat i od razu jak się spojrzy się wie , że to Japonia ;p . W końcu jeden z jej symboli xD.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.797
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Od kilku lat przechodzi renowacje, w zwiazku z czym jest zupelnie zasloniety - ale w tym roku maja juz zdjac zewnetrzne oslony, zas w przyszlym w ogole zakonczyc caly proces. Udalo sie nam zwiedzic wnetrze (czesc zamku byla udostepniona) i troche wczuc sie w atmosfere miejsca. Zaluje jednak, ze wnetrza japonskich zamkow nie sa wyposazone - wszedzie tylko puste korytarze, pokoje i nagie sciany, a ja z checia zobaczylabym, jak wygladaly te budowle dla ludzi, ktorzy w nich mieszkali.

Poza Himeji udalo sie nam odwiedzic zamki w Kumamoto, Hiroshimie, Matsumoto i Shiroishi - te dwa ostatnie takze z wnetrzami. Generalnie jestem japonskich zamkow olbrzymia fanka ^^ Sa po prostu przepiekne.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Zamek Himeji
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook