Forum Dragon Ball Nao

» Hantle

Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.604
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Mam prośbę, niedawno zamówiłem na allegro hantle 2x10kg i nie mam zielonego pojęcia jakie mogę robić z nimi ćwiczenia. (gdyż bezsensowne machanie nimi raczej nie przyniesie efektu ;/). Może ktoś mi coś poleci. Dodam, że nigdy przedtem nie ćwiczyłem.
Focus Mężczyzna
"GMF
GMF
[ Klan Asakura ]
Focus
Wiek: 36
Dni na forum: 6.844
Plusy: 41
Posty: 2.966
Skąd: Szczecin
http://www.sfd.pl/System_Weidera-Trening_dla ... 33399.html - zobacz sobie ten temacik. Tam masz system Joe Weidera, dla początkujących osób, zawierający dość sporo ćwiczeń z hantlami, które budują różne partie mięśni. Wszystko ładnie opisane i zawierające zdjęcia.

Życzę wytrwałości.

Regulamin Forum | Cytaty z mang i anime

Obraz
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.541
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
zrób sobie focię z nejked klatą i za kilka miesięcy wstaw przed i po! : D

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Marimo Mężczyzna
"L'uś
<b>L</b>'uś
[ Klan Kaeshi ]
Marimo
Wiek: 30
Dni na forum: 5.829
Plusy: 18
Posty: 1.999
Skąd: Łosice
Jak podźwigasz rok, będziesz hardcorem.

'These are the seasons of emotion and like the winds they rise and fall'
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.266
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
To co powiedział Focus. Dodatkowo, radziłbym kupić jakiś lekki gryf, do tego ławeczka i modlitewnik domowej roboty. Albo najlepiej kup jakieś używane, jeden prosty, jeden łamany. Z takim zestawem możesz już robić wszystko, jako początkująćy kulturysta.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.770
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Ja przy ćwiczeniach hantlami zawsze wzoruję się na Waldemarze Kiepskim. Takie majestatyczne ruchy do przodu i do tyłu, do przodu i do tyłu. Może muły nie rosną, ale przednio poprawia humor.
Pozdrawiać.

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.713
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Nooo trochę tych ćwiczeń jest. Z tych co ja robię jest:

- Unoszenie sztangielek stojąc prosto (zgięcie ręki w łokciu) to ćwiczenie jest jednym z najlepszych na biceps. Po takim ćwiczeniu czuje się że mięśnie chcą eksplodować. Lepiej będzie jak będziesz robić to na skośnej ławce niż stojąc prosto. Jak stoisz prosto to czasem markuje się ruch poprzez wymach sztangielką a na skośnej to nie ma bata ;].
http://img263.imageshack.us/img263/8674/zwyke.jpg
- Rozpielitki leżąc w 2 formach jedna to jest taka jak pokazał Focus w linku:
http://foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=1/images20 ... 230823.jpg
a druga to jak ręce masz lekko zgięte i to wygląda bardziej jak pchnięcie do góry. A no i oczywiście leżenie może być poziome lub skośne, zależy jakie chcemy mieć obciążenie na klatkę.
- Rozciąganie klatki piersiowej - musisz się położyć na ławce(tak aby za głową mieć krawędź ławki), wziąć do ręki 1 sztangielkę (złapać za jedną tarczę) i unosząc sztangielkę nad sobą na lekko zgiętych łokciach wykonujesz taki ruch:
http://img219.imageshack.us/img219/2113/klatka.jpg
- Kaptury - stoisz wyprostowany trzymając sztangielki i tylko wykonujesz ruch barkami góra- dół. Jak masz hantle 10 kilogramowe to może być mało... ze 30 to już by było co nieco.
- Unoszenie sztangielki bokiem w opadzie tłowia. Tylko z ławeczką:
http://img107.imageshack.us/img107/8605/bokiem.jpg

Jak sobie coś jeszcze przypomnę to napiszę.

Ja robię 4 serie po 12, 10, 10, 8 lub 15, 12, 10, 8 powtórzeń ale z coraz to większym obciążeniem.
Po każdej serii masz naturalnie odpoczynek około 20 sekund.. czy więcej. Ahh no i jak robisz jakiekolwiek powtórzenia to przytrzymaj troszeczkę i WOLNO opuszczaj a nie tak jakby cię siły opuszczały bo wtedy masz gówno a nie trening. Jakbyś nie za bardzo wiedział jak wykonywać jakieś ćwiczenie to mogę ci filmik z siłowni nagrać.

szczecin
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.266
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
A powiedz, w jakim celu ćwiczysz? Chcesz wyrobić sobie tylko siłę czy chcesz pójść w masę?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Kiper Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Kaeshi ]

Wiek: 29
Dni na forum: 5.604
Plusy: 10
Posty: 618
Skąd: z przemytu
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
A powiedz, w jakim celu ćwiczysz? Chcesz wyrobić sobie tylko siłę czy chcesz pójść w masę?
Chodzi mi tylko o siłę, gdyż masy nie mam zamiaru nabywać. ;p

Nightmare_creator napisał(a):
zrób sobie focię z nejked klatą i za kilka miesięcy wstaw przed i po! : D
Niegłupi pomysł. xD
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.266
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Skoro tak, to skup się na ciężarze. 10 kg może się jednak szybko okazać, za małym. Gdy jeszcze ciężar 10kg będzie dla Ciebie duży rób po 4-6 powtórzeń w serii. Gdy już za małym, staraj się zwalniać, tj. wykonuj ruch bardzo powoli, szczególnie ruch powrotny (przez początkująćych pakerów - szpanerów lekceważony i uważany za nieistotny). Zwiększ, wtedy, liczbę powtórzeń do 8, maks. 10 (radziłbym i wykonuj powolne, dokąłdne ruchy. Z tym ciężarem wiele nie zdziałasz. Do siły potrzebne sądużę obciążenia. I potężne koryto. Jedz, rzygaj, jedz, rzygaj, jedz, rzygaj, jedz, rzygowiny jedz i rzygaj. ;p A t ak na serio, dużo węglowodanów. Unikaj ich wieczorami, nie są wtedy potrzebne. Istnieje możliwość, że trochę przybierzesz, ale to normalne.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.541
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Istnieje możliwość, że trochę przybierzesz, ale to normalne.

Pamiętaj że mięśnie ważą więcej niż tłuszcz^^ i stawiałabym na dużo białka i żelaza <którego najlepszym źródłem jest notabene zasmażany szpinak - w surowym żelazo jest nieprzyswajalne - taka drobna uwaga xD> bo możesz się nabawić anemii a anemia jest fe-fe

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.266
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Pamiętaj że mięśnie ważą więcej niż tłuszcz^^ i stawiałabym na dużo białka i żelaza <którego najlepszym źródłem jest notabene zasmażany szpinak - w surowym żelazo jest nieprzyswajalne - taka drobna uwaga xD> bo możesz się nabawić anemii a anemia jest fe-fe
Białko, to budulec, ale przy mocnym treningu (a takim jest trening siłowy) wymagana jest duża ilość węglowodanów, czyli energii. Białko, w diecie, przeważa wtedy, kiedy chce się zrzucać kilogramy.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.541
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
ale bez białka nie rozbudujesz mięśnia, ba przez zby intensywny trening możesz go spalić xD

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.266
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie powiedziałem, że białko jest zbyteczne. Ale węglowodan jest kluczem przy budowie siły i masy. Białko nie ma takiej wartości jak węglowodan. Podejrzewam, że to nawet niemołziwe fizycznie, by zaspokoić sięsamym białkiem. To tak jakby zjeść jakiś (strzelam, nie znam liczb nawet, pozapominałem) 300 jogurtów naturlanych każdego dnia. ;p Ale ja bym nawet jednego naturalnego nie zjadł, paskudztwo kwaśne.

Trening powoduje głód, a ten powoduje apetet. Tak samo fizyczna praca. Dlatego teraz jem więcej, jak wrócę na siłownię będę jadł jeszcze więcej. Kiedy sięwykorzysta cały zapas węglowodanów na pokrycie zapotrzebowania na energię, wtedy całe zgromadzone białko idzie na wzrost. Ale wzrost też zależy od każdego człowieka indywidualnie.

A to, że mięsień sięspala podczas treningu jest normalne, mięsień jako taki po treningu jest nawet mniejszy niż przed, wydaje się tylko większy gdyż jest napompowany krwią. Dopiero potem się regenuje i rozrasta i do tego właśnie potrzebne jest poteżne koryto.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Nightmare_creator Kobieta
Super Saiyanin
Super Saiyanin
[ Klan Asakura ]
Nightmare_creator
Wiek: 33
Dni na forum: 5.541
Posty: 320
Skąd: Czeluść.
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
odejrzewam, że to nawet niemołziwe fizycznie, by zaspokoić sięsamym białkiem.
Zburzę Twój świat - białka to jedyna niezbędna do życia grupa i to wiem na miliard procent - bo to jeden z głównych zarzutów lekarzy w kierunku wegetarian

I'm wicked like a stain - yeah, I'm the one who's insane...
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.266
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nie przeczę. A:e ciężko wytrzymać na samym tylko białku. Zwłaszcza eidy prowadzisiętak aktywny, i wymagający energii tryb życia, jak kulturyści, czy też zwyczajni kolesie ćwiczący na siłowni. Białkiem nie nadrobi się tylu staconych kalorii.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.713
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
Skoro tak, to skup się na ciężarze. 10 kg może się jednak szybko okazać, za małym. Gdy jeszcze ciężar 10kg będzie dla Ciebie duży rób po 4-6 powtórzeń w serii.
Oo jakaś nowość fizyczna widzę Od kiedy to ciężar mierzy się w kilogramach?
Trening powoduje głód, a ten powoduje apetet. Tak samo fizyczna praca. Dlatego teraz jem więcej, jak wrócę na siłownię będę jadł jeszcze więcej. Kiedy sięwykorzysta cały zapas węglowodanów na pokrycie zapotrzebowania na energię, wtedy całe zgromadzone białko idzie na wzrost. Ale wzrost też zależy od każdego człowieka indywidualnie.
Od tego mam specjalne płatki białkowe. Specjalnie na "po treningu" sobie kupiłem. A tak normalnie to biorę HMBolon po 4-5 kapsuł dziennie.
Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
A to, że mięsień sięspala podczas treningu jest normalne, mięsień jako taki po treningu jest nawet mniejszy niż przed, wydaje się tylko większy gdyż jest napompowany krwią. Dopiero potem się regenuje i rozrasta i do tego właśnie potrzebne jest poteżne koryto.
Taaa i trzeba pamiętać że odpoczynek jest najważniejszą częścią treningu ponieważ to wtedy nam mięśnie rosną.

Ssij-Mi-Lewicowa-Suko napisał(a):
10 kg może się jednak szybko okazać, za małym. Gdy jeszcze ciężar 10kg będzie dla Ciebie duży rób po 4-6 powtórzeń w serii.
Ty mu plan rehabilitacyjny tworzysz? Hmm w sumie to masa hantli jest odpowiednia ;] A po 2 to on chciał w siłę iść więc jak mu możesz proponować serie po 4 powtórzenia.

szczecin

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Gangez: 15.07.2009, 0:14
Quzziy
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 5.456
Posty: 16
Piszecie takie bzdury ze masakra

zapraszam na kfd.pl
Gangez Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Tokugawa ]
Gangez
Wiek: 34
Dni na forum: 5.713
Plusy: 17
Posty: 2.896
Skąd: Szczecin
W starym Muscular Development znalazłem coś co może ciebie zainteresować:

ObrazObraz
ObrazObraz

szczecin
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » » Hantle
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook