Forum Dragon Ball Nao

» Chrono Trigger

Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.049
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Jeden z najlepszych RPG w jaki miałem okazje zagrać (oczywiście wyszedł spod skrzydeł niezawodnego SQUARE). Gra wyszła na SNES'a i wyciska z tej konsolki wszystkie soki jakie tylko mogła (naprawde, grafika niesamowicie klimatyczna nie mówiąc już o cudownej muzyce). Świetna nieliniowa i niepowtarzalna fabuła; postacie które zapdają głęboko w pamięć (6 bohaterów plus jeden dodatkowy który na początku jest naszym wrogiem, a potem jeśli chcemy możemy go zabić lub zrezygnować z walki i wtedy Magus, bo tak się on zwie przyłącza się do nas - po prostu [ ort! ] szczena opada bo to postać w stylu Vegety normalnie i wymiataka). Mógłbym tu pisać i pisać bez końca, ale chciałbym prosić tych co mieli styczność z Chrono Trigger o wyrażenie swoich opini. Niestety przypuszczam, że na tym forum nie ma wielu takich osób (a szkoda, naprawde jest czego żałować). Na koniec dodam jako ciekawostke (a wręcz bardzo ważną rzecz !!), że szkice postaci, wrógów i w ogóle [ ort! ] całego świata przedstawionego wyszły spod ręki samego mistrza Akiry Toriyamy. I jak zwykle wywiązał on się ze swego zadnia perfekcyjnie. Gra ma chyba z 5 różnych zakończeń (widziałem 4 bo pare razy ją przechodziłem i wciąż mi się nie znudziła). Luuudzie kocham tą gre (na równi z Final Fantasy).

Pozdrawiam i zachęcam do grania fanów RPG (sczególnie ci od FF będą zachwyceni, wiadomo SQUARE ) rom można znaleźć w necie bez problemów, a nawet jest bardzo dobre spolczenie do gry
Tu pare przydatnych linków :
-rom do ściągnięcia CHRONO TRIGGER
-spolsczenie gry WERSJA PL
Jak ktoś będize miał problemy z wgraniem spolszczenia niech da mi znać, pomoge
PS. Na zachęte pic właśnie Magusa, który wyszedł spod ręki master Toriyamy
Obraz
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Dlateo iż bardzo jaram się RPG'ami (od niedawna) ściągnąłem tą gierkę, no i kiedy akruat miałem wolny czas, załadowałem roma i ujrzałem intro, następnie zacząłem grać Nie jestem za daleko, ponieważ za sobą mam dopiero 4h gry, ale mogę co nieco powedzieć o tej gierce No więc, ta gra wyszła na Super Nintendo, więc pomyślałem sobie, że będzie cieńka, lecz jest przeciwnie, graika jest dopracowana jak na tą konsolkę, wszystkie krajobazy wyglądają starannie, potwory i bohaterzy wyglądają tak w sam r az, czyli pieknie Fabuła na razie [ ort! ] wygląda dość obiecująco, wiele akcji, podróze w czasie (dobry patent), zwroty sytuacji sprawiają, że ta ga staje się po każdej zgranej minucie bardziej podobać, tak więc zachęcam także innych do zagrania w tą gierce, naprawdę jara!!
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.054
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Nom zachęcanie dało skutek przynajmniej w moim wypadku. RPG to ja tam kocham więc... Zanosi się ciekawie, chociaż póki co niewiele grałam, więc nic więcej nie napiszę na razie [ ort! ].

Niech no mi tu tylko któryś z Was napisze jak to zrobić żebym to miała po polsku. Angielski mi tam nie przeszkadza, ale nie ma to jak ojczysty język.
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.049
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Spoko Magda, załatwimy to przez gg bo jeśli były by jakieś problemy to temat ten mogła by zalać fala króciutkich postów

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.049
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Z bardzo pewnych źródeł (czyli od samych zainteresowanych ) wiem, że udało mi się zachęcić do grania w tą wspaniałą gre już trzy osoby z forum . Wiem również, że wciąż przechodzą gre, ale mam nadzieje przeczytać tu ich wrażenia w miare rozwijania się fabuły, coraz większego zaintersowania itd. Myśle, że moge liczyć na pare ciekawych postów o wrażeniach, ciekawych momentach z Chrono Trigger czy może o tym co was najbardziej zaskoczyło.

P.S. Sorry za post pod postem, ale są w zupełnie innej sprawie także sądze, że wszystko ok
eMate Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Asakura ]
eMate
Wiek: 32
Dni na forum: 7.025
Posty: 1.327
Skąd: Wałbrzych
Ja już 3 dni temu przeszedłem tę gierkę i razem ze wszystkimi subquestami zajęło mi to 25h, nie jest źle No więc powiem, że gra mnie wciągnęła na maxa i bardzo się zawiodłem, kiedy musiałem rozprawić się z ostatnim Bossem jakim jest Lavos Wiele combosów i świetnie narysowanych plansz uprzyjemnia granie, subquesty i wszystkie inne dodatki dodają świetnego efektu podczas grania w CT. Najbardziej mnie się spodobała postać Crono i Froga, bardzo ich polubiłem Za Magusem i Aylą w ogóle nie przepadam, sam nie wiem dlaczego, no, ale tak jest. Zachęcam jeszcze raz do granie w tą świetną grę RPG!!

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez eMate: 17.11.2007, 17:45
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.054
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
No to teraz ja. Póki co z braku czasu wiele nie przeszłam, aczkolwiek zamierzam, bo moim zdaniem warto. Dlatego też na razie [ ort! ] tylko wstępna opinia:

Gra się bardzo przyjemnie, nie panuje chwalić Boga liniowość, przynajmniej na razie [ ort! ] jej nie zaobserwowałam. Grafa ujdzie, postacie są ciekawe - każda ma inne combosy i inny charakterek. Zanosi się na interesującą i zaskakującą miejscami fabułę (poki co zaskoczyło mnie aresztowanie, jak tak można człowiek się stara, ratuje świat, a oni go do jakiejś Bastylii wtrącają )
Póki co moim ulubieńcem mianuje Froga, słodki jest

I zachęcam innych do grania.
Łasiczka Kobieta
"Rōnin
Rōnin
Łasiczka
Wiek: 38
Dni na forum: 7.054
Posty: 419
Skąd: Pszczyna
Tia, będzie post pod postem, ale zważywszy różnice czasową jakoś mi to wybaczycie W każdym razie chciałam ninijeszym nieco szkrobnąc o mioch wrażeniach a propos filmiku CT - podrzucony mi prze kumpla, ktory swego czasu CT przechodził. Filmik króciutki - ma zaledwie 16 minut, ale za to JAKI. Nieźle się na nim uśmiałam O dziwo ani Chrono ani nikt inny z "paczki" nie biorą w nim udziału. Więcej nie powiem, zachęcam do szukania i obejrzenia
Mistrzu Mężczyzna
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Mistrzu
Wiek: 35
Dni na forum: 6.741
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 2
Posty: 803
Skąd: Kanzas City Upomnień: 666 +++Zażaleń: 666 ++++Obwinień: 666
Chciałem coś jeszcze wspomnieć na temat Chrono Trigger'a (pisałem już trochę na zablokowanym niedawno temacie w m&a ).

Oczywiście że Crono jest podobny do Goku! Jego ulubionym zajęciem (Crona) była właśnie walka i jedzenie! Zawsze lubił dobrze pojeść. Na większości stronek poświęconej tej wspaniałej grze można znaleść potwierdzenie moich słów. Jedynie Ayla przebija Crona w jedzeniu

A zakończeń Kamzo nie jest 4 a kilkanaście! Moge wymienić aż 12 jeżeli jest taka potrzeba.

Sam przechodziłem tą gierkę wiele razy- jest sporo ukrytych rzeczy i oczywiście kamienie technik.

Bardzo fajna giera.
Pozdro

"Mądrość sycylijska: Usta skrępowanego człowieka,
z włączonym żelazkiem na piersiach, zawsze powiedzą prawdę"

"Życie to chytra sztuka.
Kiedy masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy"
"Każdy może obrazić boksera, ale nie każdy zdąży przeprosić"
renifer
Ziemianin
Ziemianin

Dni na forum: 6.730
Posty: 18
fajnie że ktoś się ta grą interesuje, bo grałem w nią BARDZO dużo i przeszedłem ją od początku do końca z 5 razy (nie licząc różnych zakończeń). Tak jak mówił "mistrzu", zakończeń jest 12, ale najśmieszniejsze jest jak zobaczymy jak schala otwiera dzwi a przed spróbowaniem samemu. Trzeba wtedy cofnąć się na koniec czasu i pokonać Lavosa, opłaca się . Według mnie jest to zdecydowanie najlepsza gra jaka wyszła na jakiekolwiek emulatory. Co do poprzednich wypowiedzi, to się nie zgodze że Magus to drugi Vegeta. Magus był semtymentalny (ciągle chciał odnaleźć schale, siostre), zaś Vegeta był surowy (może troszeczkę nie, gdy popełnił samobójstwo). Ogólnie giera jest SUPER EXTRA BOMBA HIPER SZAŁ!!! I chyba każdy kto grał w tą giere, zgodzi się ze mną...
Kamzo Mężczyzna
"Shinobi
Shinobi
[ Klan Takeda ]
Kamzo
Wiek: 37
Dni na forum: 7.049
Plusy: 15
Posty: 1.602
Skąd: Biskupiec
Mistrzu najpierw napisał(a):
Oczywiście że Crono jest podobny do Goku! Jego ulubionym zajęciem (Crona) była właśnie walka i jedzenie! Zawsze lubił dobrze pojeść. Na większości stronek poświęconej tej wspaniałej grze można znaleść potwierdzenie moich słów. Jedynie Ayla przebija Crona w jedzeniu
Możliwe, lecz mi w tym wypadku chodziło bardziej o samą gre. Tam nie jest to zbyt dobrze przedstawione (chociaż pociąg do walki jak najbardziej !!)

Potem zaś napisał(a):
A zakończeń Kamzo nie jest 4 a kilkanaście! Moge wymienić aż 12 jeżeli jest taka potrzeba.
Tak przypuszczałem, że jest ich więcej lecz mi chodziło o to, że ja tyle widziałem

1)Przeszedłem gre bez Magusa (zabił go Frog) i z Cronem
2)Przeszedłem gre i z Magusem i z Crono w składzie
3)Z Magusem lecz bez Crono (chciałem właśnie zobaczyć co się stanie jeżeli nie przywrócę Crono do życia)
4)I pokonując Lavosa wcześniej, w nagrode rozmawiałem z twórcami gry (pokonanie go nie było trudne gdyż grałem postaciami z 'poprzedniej rozgrywki'. Znawcy wiedzą o co chodzi )

Na pewno są inne rozwiązania jak np. przejście gry bez Magusa i Crono itp. choć nie miałem potem już za bardzo czasu (a bywało, że chęci także) na wypróbowanie innych wariantów.

I jeszcze później napisał(a):
Sam przechodziłem tą gierkę wiele razy- jest sporo ukrytych rzeczy i oczywiście kamienie technik.
Jeżeli o to chodzi to raczej odkryłem te sekrety Chciałem też wytrenować wszystkie postacie do 99 levelu (Cornem miałem już 92!!), a Ayla miała już nawet Iron Fist zamiast zwykłej, lecz straciłem savey

Marshor napisał(a):
Co do poprzednich wypowiedzi, to się nie zgodze że Magus to drugi Vegeta.
Wiele ich dzieli, ale jeszcze więcej łączy. Magus z postaci w DB najbardziej przypomina Vegeta, nie ma innej możliwości

Pozrawiam

Obraz
"You can almost say music is beyond all race, color of skin and religion. There are so many problems in the world, but music is truly beyond... It is fantastic."
SUGIZO
ZameR Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
ZameR
Wiek: 33
Dni na forum: 6.024
Posty: 283
Chrono Trigger to jedna z najlepszych gier w jakie grałem, gdyby przenieść ją na nasze czasy (a powstała w 95r) to z dzisiejszą grafiką byłaby dla mnie zdecydowanie najlepszą (niestety Chrono Ressurection nie dokończono). Ta gra ma wyśmienity klimat i wspaniałą fabułę, do tego postacie projektowane przez Akirę no i ta przecudowna muzyka, a to wszystko stworzone tak dawno i do tego na konsole Nintendo SNES. W tą grę grało mi się cudownie i gra mi się tak nadal, tym bardziej że ma ona 13 różnych zakończeń!!! To wspaniała gra. Porównam teraz postacie do DB, bo mają wiele wspólnego:

Crono = Goku lub Gogeta (czerwone włosy i postawione jak SSJ4)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20c7fc0bcec80205.html

Lucca = Bulma (naukowiec, fioletowe włosy a la Trunks)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f78e28d610b4d1d.html

Frog = Ginyu po zmianie w żabę (identyko)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f76f15ac16c6138.html

Ayla = Lunch (w tej złej formie, jako blondyna)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0adaa1562cf9c367.html

Magus = Vegeta (nic dodać, nic ująć)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9b145c8d04be45f0.html

Marle = (hmmm... ciężka sprawa, może trochę do Chi-Chi z charakteru)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b6e01d4eb5804480.html

Robo = (za bardzo nie kojarzę podobnej postaci w DB)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4024fc3e536c89a3.html
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Chrono Trigger
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook