Forum Dragon Ball Nao

» Seanse spirytystyczne

Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.834
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Jak w temacie.Braliście w czymś takim udział?Co o takim czymś sądzicie? Ja brałam kilka lat kiedyś w czymś takim jakby udział i to nie był pojedynczy raz i mi się nawet podobało.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.864
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Nie brałem, nie biorę i nie weznę udziału w takim seansie, bo nie widzę takiej potrzeby. Byczusia brałaś udział ?! To może dlatego jesteś taka nawiedzona XD
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.502
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Nie lubię igrać z siłami, których nie rozumiem, więc nie brałam udziału i jakoś mnie nie ciągnie by spróbować. Na pewno jest to atrakcyjne przez taką nutkę tajemnicy i mistyczności, jednakże przywoływanie czegoś/kogoś co nie powinno istnieć w naszym świecie, może skończyć się źle. Są też ludzie, którzy pod wpływem samej atmosfery mówią, że coś słyszeli lub widzieli, więc z punktu widzenia samej nauki patrzę trochę sceptycznie na takie praktyki. Mam też pytanie: Byczusiu udało Ci się coś "wywołać", odpowiedziało jakoś? Robiłaś to jak w "przepisie", że tak to ujmę, z medium, stołem i tak dalej?
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.834
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Właściwie to nic się nie wywołało(i tak nigdy w duchy nie wierzyłam) Miyu. To było tak jak w przepisie.
Byczusia brałaś udział ?! To może dlatego jesteś taka nawiedzona

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"

Ten post był edytowany 1 raz, ostatnio zmieniony przez Byczusia: 07.06.2012, 19:42
Miyu Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Kaeshi ]
Miyu
Wiek: 35
Dni na forum: 4.502
Plusy: 11
Posty: 835
Skąd: Warszawa
Może to i dobrze Zawsze mnie zastanawiało co zrobić jeżeli już coś się wywoła i nie da się tego pozbyć.
clio Kobieta
niestowarzyszona
Admin no onēsan

niestowarzyszona<br />Admin no onēsan
clio
Wiek: 44
Dni na forum: 5.829
Plusy: 3
Posty: 1.272
Skąd: Kuopio, Suomi
Mam jedną pacjentkę, która w okresach pogorszenia choroby ma omamy i urojenia Szatana i zawsze wtedy głęboko wierzy, że to kara za uczestnictwo w seansie spirytystycznym za młodu. Tak więc, dzieci, nie próbujcie tego w domu.

"Dom jest tam, gdzie ktoś o Tobie myśli"
"Ore to koi, onna"
"Even though I'm worthless... thank you... for loving me...!"

Obraz
kirin.pl

Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.864
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Jeśli chodzi o duchy, to raczej wierzę w nie.Sądzę Byczusia, że jednak jakeś "siły" cię nawiedziły, choć nie wiesz o tym i nie rozumiesz zasad działania jak napisała Miyu. Tak jak już pisałem, wierzę w duchy lub siły nadprzyrodzone, jednak nie boję się ewentualnego opętania, kto wie może już jestem opętany i też o tym nie wiem XD Jednak kontroluję swoje ciało i jakoś życie, tak jak chcę. Więc Byczusia nie zrozum mnie źle. Co się tyczy psychologi itp. tak jak pisze Clio, mogą oni - nie wiem jak to napisać - nie dać wiary w te siły. Podsumowując, nie da się czemuś zaprzeczyć jeśli się tego czegoś nie zna i potwierdzić jeśli coś się widzi.
Ps. Tak jak napisała Miyu, nie rozumiemy zasad działania sił nadprzyrodzonych, a dodatkowo to nawet niewykorzystujemy umiejętności naszego mózgu.
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.834
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Ale Ty głupoty Gordon pieprzysz.Nie wierzę w duchy(nie jestem na tyle naiwna) i gdyby mnie nawiedziły, to bym to czuła i bym zauważyła by było coś nie tak a tymczasem nic się nie działo.Nie wymądrzaj się.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.844
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ja w duchy wierzę, ale nie widzę powodu, by je wywolywać. Człowiek na tyle namęczy się w świecie żywych, że nie ma co mu zawracać dupy i dręczyć po śmierci ponownym przyjściem.

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Drakan
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Asakura ]
Drakan
Wiek: 34
Dni na forum: 6.245
Plusy: 7
Posty: 1.646
Skąd: Elizjum
Byczusia napisał(a):
Ale Ty głupoty Gordon pieprzysz.Nie wierzę w duchy(nie jestem na tyle naiwna) i gdyby mnie nawiedziły, to bym to czuła i bym zauważyła by było coś nie tak a tymczasem nic się nie działo.Nie wymądrzaj się.
Akurat gwoli ścisłości nie wiemy czy osoba nawiedzona zdaje sobie z tego sprawę, więc twierdzenie 'czuję, że coś mnie nawiedziło' można sobie wsadzić w stosowne miejsce.
No i drugie... Po co się bawić w seanse skoro się nie wierzy, a więc z góry zna efekt?

I know I'm strange, but what are You?
Ech, gdzie te czasy Nao oświecone...
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.726
Plusy: 15
Posty: 4.257
Skąd: 絶望の海の底から
Nigdy nie bralem udzalu w tego typu seansach, i nigdy mnie to nie interesowalo. Czy wierze w duchy? Trudno powiedziec...Dosyc problemow mam z zywymi, zeby sie jeszcze zmarlymi przejmowac.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.979
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Bycza, ale Ty jesteś tego co kojarzę katoliczką, a wg tego Kościoła duchy istnieją.

Osobiście wierzę w duchy, ale bałbym się brać udział w czymś takim.

Obraz
Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 31
Dni na forum: 5.834
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
Mateusz napisał(a):
Bycza, ale Ty jesteś tego co kojarzę katoliczką, a wg tego Kościoła duchy istnieją.
Byłam,ale od ok.2-3 lat przeszłam na ateizm.A to,że byłam katoliczką,nie znaczy,że wierzyłam w duchy,zawsze uważałam,iż to brednie i uważam tak do dziś.I nie zawsze miałam poglądy zgodne z kościołem.

[ Dodano: 08.06.2012, 10:29 (po 3 minutach) ]
Drakan napisał(a):
Akurat gwoli ścisłości nie wiemy czy osoba nawiedzona zdaje sobie z tego sprawę, więc twierdzenie 'czuję, że coś mnie nawiedziło' można sobie wsadzić w stosowne miejsce.
No i drugie... Po co się bawić w seanse skoro się nie wierzy, a więc z góry zna efekt?
A tam od tak. A co do nawiedzenia sprostuję: gdyby ktoś był nawiedzony(piszę to jak gdybym wierzyła w duchy): inni by wyczuli,że coś z taką osobą jest nie tak,np.że zachowuje się tak jakoś inaczej.W moim przypadku tak nie było.

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.677
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Mateusz napisał(a):
Bycza, ale Ty jesteś tego co kojarzę katoliczką, a wg tego Kościoła duchy istnieją.
Z kolei z tego co ja kojarzę, to właśnie nie istnieją.
Zmarli nie mają możliwości kontaktowania się z żywymi, zaprzecza to idei Zmartwychwstania i Sądu Ostatecznego.
Jako bardzo mała dziewczynka widziałam jak siostry bawiły się w takie wywoływanie duchów, wydaje mi się, że byłam wtedy bardzo przestraszona. Sceptycyzm przychodzi niestety wraz z wiekiem i teraz śmieję się z takich praktyk.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Grenardo Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō
Grenardo
Wiek: 38
Dni na forum: 4.864
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 7
Posty: 1.691
Skąd: Smerfoland (pod Piłą)
Ja wam mówię, że jest z duchami tak jak na przykładzie Bleacha Społeczeństwo dusz i Heko Mundo czy jak to się pisze (niebo i piekło) a Shinigami to odpowiedniki aniołów. Polecam obrać te założenia/spostreże.
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.844
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
East_Kaioshin napisał(a):
Mateusz napisał(a):
Bycza, ale Ty jesteś tego co kojarzę katoliczką, a wg tego Kościoła duchy istnieją.
Z kolei z tego co ja kojarzę, to właśnie nie istnieją.
Lol, a Bóg i Duch Święty to co?? Duchy jak się patrzy

Miałam kiedyś okazję brać udział w takim seansie, ale stwierdziłam, że nie chcę. Jeszcze by przylazło coś od Rogatego...

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.979
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Kaio, choćby egzorcyzmy, podczas których usuwane są złe duchy (demony) z człowieka.
Samą dusza człowieka jest wg KK duchem, jak przypuszczam.

Obraz
Kaio
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Kaio
Wiek: 34
Dni na forum: 4.677
Plusy: 5
Ostrzeżenia: 1
Posty: 593
Duch Święty to Bóg, egzorcyzmy dotyczą opętania przez Szatana, a spirytyzm to przywoływanie dusz zmarłych, nie mylmy pojęć.
Kościół zgadza się z istnieniem Dobrego i Złego, o których mówicie, zaprzecza jednak możliwości powrotu ludzkiej duszy przed dniem Sądu Ostatecznego.

Istnieją grzechy, których urok tkwi raczej w myśli o nich niż w samym czynie, triumfy dziwne, zadowalające raczej dumę niż namiętność, wzmagające tętno intelektualnej radości - radości znacznie intensywniejszej niż ta, jaką obdarzają czy mają możliwość obdarzyć zmysły.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.979
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Nie mylę pojęć, po prostu Bycza napisała, że nie wierzy w duchy i do tego się odniosłem.

Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Seanse spirytystyczne
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook