Rok 2003 :: Premiera pierwszego DVD z odcinkami "Dragon Ball" (21 lat temu)

» Koszykówka - temat drugi ocena: 9,50 (głosy: 2)110

Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Jeżeli chodzi o rzuty to lepiej, zmieniłem trochę technikę, zaczynam się przyzwyczajać, teraz chyba bardziej poprawnie rzucam.

Ostatnio gram z lepszymi ludźmi niż zwykle i ciężko i piłkę odebrać. Najgorzej jest takiemu grubasowi, co jak piłkę ciałem zasłoni, to jej nie widać i za psiego syna nie mogę dostać się do piłki.

Muszę też nauczyć się lepiej kiwać (czy jak to się w koszykówce nazywa?) i zwiększyć refleks.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Chyba masz na myśli drybling. Umiesz kozłować w biegu za plecami?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.937
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Nie, to dla mnie czarna magia.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
W ogóle nie napiszę na razie nic o koszu nowego, bo nie chce mi się i muszę poskładać myśli, ale kto ma ochotę niech to zrobi.
Chcę tylko pokazać filmik, na którym Ron Artest (teraz nazywa się on Metta World Peace xD) sfaulował powiedzmy Hardena. http://www.youtube.com/watch?v=4iKxuxN_hYg&feature=player_embedded
Co o tym sądzicie? Czy on ma coś z garem? To co prawda nie jest pierwsze niesportowe zagranie Artesta, który od zawsze miał nie po kolei we łbie, ale takiej chamówy to jeszcze nigdy chyba nie odstawił.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.403
Posty: 251
Haha, czemu Artest nazywa się teraz World Peace (co w tym przypadku dosyć ironicznie brzmi)?

Ja tam jestem za Miami, kiedyś byłam za Cavaliers, ale LeBron przeszedł do Heat, więc im zaczęłam bardziej kibicować.

Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
On sam twierdzi, że z przyczyn osobistych.
Z przyczyn osobistych (dupa zerwała) Rodman stał się tym, kim jest do dzisiaj. Ale uważam, że to była dobra zmiana.
Obraz

Jeśli idzie o NBA, to o 3.30 naszego czasu ważyć się będą losy PHX i Gortata. Mają 33-31, tak samo jak Utah i grają z nimi mecz. A potem jeszcze jeden tylko i koniec sezonu.
Ja tam jestem za Bullsami z takiej prostej przyczyny, że mam do tej drużyny sentyment, bo oglądałem jak zdobywali swoje tytuły.
W tamtym roku miałem przez chwilę taki dylemat, czy być za CHI czy DAL. Bardzo życzyłem tytułu Nowitzkiemu, którego uwielbiam. Chicago jednak nie awansowało, więc nie miałem tego problemu.
W tym roku coś czuję, że będzie finał Chicago - San Antonio.

Krajowym koszem się interesujesz?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.403
Posty: 251
Al Ed Upek napisał(a):
Krajowym koszem się interesujesz?
Raczej nie, dwa razy byłam na meczach żeby zobaczyć. Wolę oglądać NBA :p

Ja tam w playoffach, jak ostatnio na Miami, i chociaż Nowitzkiego lubię od zawsze, to trochę szkoda mi było, bo trójka Heat była rozpędzona w tamtych rozgrywkach posezonowych, a i tak zabrakło im nieco do tytułu.
Chicago też lubię, ale głównie dlatego, że idę za większością zespołów z tego miasta.

Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.403
Posty: 251
No i jednak Utah, Gortat słaby był w tym meczu, chociaż zebrał chyba 12 piłek.

Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.079
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
W PLK bez zmian, Asseco znowu sięga po tytuł mistrza, chociaż trofeum zdobyte nie bez trudu. Już z AZS liczyłem na detronizację, a rywalizacja z Treflem należała do najbardziej wyrównanych finałów ostatnich lat. Szkoda Anwilu, ćwierćfinał nawet nie był planem minimum, a musieli się już pożegnać na tym etapie. Zaskakujące, bo na papierze skład prezentował się bardzo dobrze.
Nie mniej ciesze się, że liga stała się bardziej wyrównana, liczę, że w przyszłym sezonie seria Prokomu zostanie przerwana, podobnie jak dominacja Skry Bełchatów w PLS.
Al Ed Upek napisał(a):
W tym roku coś czuję, że będzie finał Chicago - San Antonio.
Gdyby nie kontuzja Rose'a, Miami musiałoby się sporo natrudzić, aby wyeliminować Chicago w drodze po tytuł. Wyrównane rywalizacje z Indianą czy Bostonem mogłyby sugerować, że to OKC będzie faworytem w finale, tymczasem jest 2-1 dla lebrona i kolegów, także wszystko jeszcze możliwe.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Jak znam życie, to od nowego sezonu Asseco zacznie już nie od szóstek, a od play-off. Poza tym Gdynia jest słaba, ale jak się ma Motiejunasa to ojezu. Wątpię, by go zatrzymali, jak i też w to, by w ciągu najbliższych 5 lat pojawił się taki kozak w polskiej lidze.
Wierz mi, jakby Anwil wszedł do tego półfinału, to jednak nie byłoby to zasłużone. Chociaż z tym Turowem to też nie najlepiej, nie wykorzystali swojego nadmiaru koszykarzy, a ich trener to lamus. Gwoli podsumowania opiszę każdego z zawodników:
Szubarga - za Mutapcicia jeździeć bez głowy i bez pomysłu na rozegranie, przetrzymywał piłkę niemal do końca czasu gry. Kiedy drużynę przejął Szablowski pojawił się już pomysł na grę. Co prawda nie był to ten Szubarga co 2 sezony temu, ale było lepiej. Miał w tym roku świetną skuteczność za 3.
Majewski - 2 czy 3 dobre mecze, prócz tego niestety masarnia. Bał się rzucać, nie trafiał nawet spod kosza o tablicę, zawiódł totalnie. W nowym sezonie co najwyżej rezerwowy SF. Mutapcić próbował go jako PF i nie wychodziło. Zawiódł najbardziej. Jako kapitan nie może absolutnie się równać z Plutą.
Berisha - potrafi trafiać, jak nie trafia to się denerwuje, rzuca dalej i jeszcze więcej nie trafia. W ataku dobre mecze przeplata słabymi. Zrobił co prawda postęp w obronie, ale to i tak gracz ofensywny. Generalnie pozytyw, ale zastrzeżenia są. Niektórzy oceniają go gorzej i czasem jestem w stanie to zrozumieć.
Hajrić - widać, że mu zależy. Jest solidny, waleczny, nieźle zbiera. Miał niestety problemy ze zdrowiem. Mam nadzieję, że zostanie. Bardzo ważne jest to, że na parkiecie jest liczony jako Polak.
Wołoszyn - jest tej drużynie niepotrzebny. Wielki talent polskiego basketu przez 8 lat rzuca średnio 3 punkty. Mam wtyki w klubie i mówią mi one, że zarabia tyle, co Pluta... Żenujący gość.
Harrington - widać, że jest nieprzygotowany do sezonu, tylko czasem potrafił pozytywnie zaskoczyć. Nie tworzył zagrożenia w ataku, w obronie dość solidny. Z uwagi na skandaliczne zachowanie powinien wylecieć i nigdy już nie wracać do Anwilu.
Kinnard - generalnie zawiódł, ale nie aż tak. Widać, że ma potencjał, czasem potrafił to wszystko uruchomić, ale brakowało mu tego, czym w Polsce zasłynął. Jakby nie było lepszych kandydatur, to bym się zastanowił.
Allen - słabszy i do tego nierówny w ataku, za to dobry w obronie, dość kreatywny, wszechstronny (PG/SG/SF). Moim zdaniem zasłużenie został najlepszym obrońcą ligi. Powinien zostać. Jedyny z Amerykanów, którego wziąłbym w ciemno.
Edwards - silny tur, w ofensywie potęga, w obronie gorzej, lecz z racji siły, masy i zwinności(rzadkie połączenie) powinien i tam namieszać. I tak by było, ale strzelał fochy, obrażał się i grywał tak od niechcenia. Nie tego się można było spodziewać doświadczonym tak koszykarzu, z bogatym CV. Starczyło tego na drugą piątkę ligi, choć umiejętności, gdyby tylko chciał, starczyłoby spokojnie na MVP ligi.
Lewis - najwyższy (2.07m), nie jakiś chuderlak, lecz nie korzystał z tej masy i siły. Dość szybki jak na ten wzrost, ale też trochę drewniak. Forma, tak jak u reszty, nierówna. Ale nygustwa mu nie zarzucę, więc zastanowiłbym się nad drugą szansą dla niego. Z tym że trzeba by grać na niego w ataku i wypracować mu pozycję, bo sam nie jest kreatorem i podkoszowym dominatorem. Potrafi być skuteczny także z dystansu, choć sporo poniżej oczekiwań w tym sezonie.
Juniorzy jak to juniorzy, fajne chłopaki w tym roku, zwłaszcza Sokołowski, ale niestety za mało dostali czasu, żeby się wykazać. A powinni, kosztem tego Wołoszyna. Pozytywnie zakoczył także Maciejewski.

Problemem był były trener Emir Mutapcić. Obiecywał obronę, a traciliśmy po 70-80 punktów w meczu, nie było pomysłu na atak i wyników. Porażek za dużo (w tym dość frajerska z Siarką, która bardzo mi w tym sezonie zaimponowała - bardzo lubię trenera Szczubiała i jego zespół), a i zwycięstwa często wydarte z gardła. Po przegranej z WKK Wrocław w PP pożegnał się z klubem, a trenerem został dotychczasowy asystent - Krzysztof Szablowski. Wielkich cudów nie było, na początku 2 łomoty od trójmiasta, ale potem przyszła świetna wygrana z Zastalem. Pojawił się pomysł na atak, drużyna zyskała ząb i chęć do walki. Było sporo porawy, ale było za późno, by posprzątać burdel po Mutapciciu i w całości odbudować słabe morale. Mimo że trener bez doświadczenia, to poradził sobie całkiem dobrze.
Prócz Siarki zachwyciła mnie też Zielona Góra. Budżet pewnie 2 mniejszy niż we Włocławku, ale koszykówka świetna. Kogoś takiego jak Walter Hodge dawno w Polsce nie było, podobali mi się Piotr Stelmach oraz Kamil Chanas - jeden z moich ulubionych polskich koszykarzy.

HOT NEWS: Dainius Adomaitis trenerem Anwilu.

Żałuję z powodu kontuzji Rose'a, Byki muszą odłożyć w czasie fetowanie 7 tytułu.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Anwil zakonczyl juz kompletowanie skladu. Raczej wiadomo od poczatku bylo, ze nie bedzie wilekich gwiazd, ze wzgledu na najsabsza od lat sytuacje finansowa. Moze to i lepiej, w tamtym sezonie byly same kozaki i gowno pokazali. No wiec w tym roku jest tak:
Szubarga (1), Maciejewski (1), Weeden (1/2), Sokolowski (2/3), Seweryn (2/3), Jankowski (2/3 junior), Ginyard (2/3), Frasunkiewicz (3/4), Bartosz (4), Warszawski (4), Boykin (4/5), Hajric (4/5), Wright (5)
Z tego co wodze, to bedzie sklad takich, co nie odpuszczaja i chca cos innym pokazac. Lepsza ambicja niz strzelajace focha gwiazdy jak Edwards, przeplacone beztalencia jak Woloszyn, pijaki jak Harrington czy kapitan rzucajacy 2 punkty w meczu jak Majewski.
Ponoc ma to byc sklad na przetrwanie ciezkich czasow i splate dlugow, a potem powrot na szczyt. Generalnie podoba mi sie wizja Adomaitisa i Lewandowskiego. Po cichu mam nadzieje na medal. Chociaz fajnie byloby teraz zrobic mistrza, bo od jedynego tytulu mija wlasnie 10 rok.

Aha, no i po ostatnim beznadziejnym promowaniu polskiej koszykowki w Europie nikt juz nie probowal wciskac kitu ciemnemu ludowi i tak Gdynia zagra od poczatku rozgrywek.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.079
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Al Ed Upek napisał(a):
przeplacone beztalencia jak Woloszyn
Co jak co, ale w pierwszych dwóch meczach sparingowych w AZSie zdobył odpowiednio 16 i 14 pkt, więc być może drzemią w nim umiejętności, których w Anwilu nie udało mu się zaprezentować. Pewnie też zaangażowanie jest większe, bo do pierwszej piątki na pozycje 2/3 na 2 wolne miejsca kandydują Leończyk, Wiśniewski i właśnie Wołoszyn.

Receptą na większą ilość zbiórek ma być Darell Harris, najlepiej zbierający PLK w ostatnich dwóch ostatnich sezonach. Po cholerę trzymany jest Bigus, który co najwyżej może być w kręgach zainteresowań klubów walczących o utrzymanie, a nie walczącego o pierwszą szóstkę. Szkoda, że Reese już odchodzi, był prawdziwą ostoją drużyny. Martwię się trochę o zgranie w pierwszych meczach, ponad połowa składu uległa przetasowaniu, w tym przychodzi dwóch Amerykanów bez doświadczenia gry w Europie.


Teraz trochę o eliminacjach do Eurobasketu. Ostatnio byłem na meczu z Finlandią, przegranym zresztą, trochę niespodziewanie, bo w drużynie przeciwnika z wyjątkiem Koponena nie ma jakiś wielkich nazwisk. Ewidentnie widać brak Lampego i Kelatiego, Finowie wiedzieli, że wystarczy tylko dobrze kryć Gortata, bo reszta polskiej ekipy to poziom polskiej ligi i wielkiej gry po nich spodziewać się nie można. Bodajże Gortat w pierwszej połowie zdobył 1pkt. Martwi mnie słaba postawa w kreowaniu gry Koszarka. Po świetnym sezonie w Treflu i zdobyciu MVP ligi spodziewałem się więcej. Strasznie zaniżył swą skuteczność za 3 pkt, z której był znany w lidze (ponad 40%). Nie mniej liczę na wygranie pozostałych meczy i doczołganie się do turnieju głównego, w którym i tak nie odegramy znaczącej roli.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Reprezentacja gra ponizej oczekiwan, zobaczymy, co pokaza w meczu z Belgia. Juz niedlugo, bo za momencik doslownie. IMO Kelati jest cienki od Eurobasketu. Berisha sie niestety troche zmarnowal we Wloclawku. Gdyby wszystko poszlo lepiej, to moglby byc teraz spokojnie od niego lepszy. Zreszta po co nam Kelati, jak mamy Zamojskiego. Gortat tez gra ponizej oczekiwan, znacznie lepiej potrafi grac. Bywa, ze polowa meczu mu w ogole nie wychodzi, a od gracza, ktory co by o nim nie mowic budzi jednak jakis respekt w NBa, powinno sie wiecej oczekiwac. Ni i bardzo brakuje mi Lampe, ktory moim zdaniem jest bardziej pozyteczny od Gortata a przynajmniej nie jest od niego gorszy.
I tak polska koszykowka reprezentacyjna i ligowa, mimo wszystkich swoich patologii, ktorych jest duzo, znaczy cos w branzy. Co prawda w ostatnich latach przez faworyzowanie Gdybi nasza liga stracila na poziomie i prestizu, jednak nadal cos znaczy. Reprezentacja zas, nie zebym byl jakims hurraoptymista, ma naprawde dobra przyszlosc. Ponitka, bez dwoch zdan najwiekszy polski talent, moim zdaniem powinien spieprzac z Gdybi do NCAA, bo inaczej zapyzieje. Tylko tam bedzie mial dobre warunki i bedzie gral. Nawet jak pojdzie do Rosji czy do Hiszpanii to pogra tylko jakies ogony w meczach z ogorami, ew. skieruja go na rok do jakiejs druzyny rezerw. Ja dla niego widze tylko NCAA, wiec mam nadzieje, ze maksymalnie po tym sezonie da sobie siana z tym smiesznym Krauze. Sokolowski jest w Anwilu jeszcze na 5 lat. Ciesze sie, bo go lubie i ma wielki potencjal, ale tez lepiej by bylo, jakby zagral w Ameryce. Skoro juz tu jest, to musi koniecznie dostawac sporo czasu juz w tym sezonie, bo inaczej zapyzieje jak bracia Brozkowie. Ponadto duze nadzieje wiaze z Wojciechowskim oraz Gielo i Karnowskim (ostatni 2 teraz w NCAA). Karnowski ma juz za soba sezon zawodowy w Siarce, gdzie radzil sobie bardzo dobrze. Jesli go nam napakuja i zaserwuja mu zestaw cwiczen silowych i motorycznych to nie powtorzy sie juz taka sytuacja, jak w ostatnim sezonie, gdzie przepychal go pod koszem 10cm nizszy Hajric. Do tego jeszcze dochodza mlodzi dosyc Pamula, Berisha, Zamojski, Wisniewski, Waczynski i Chanas. Osobiscie jestem wielkim zwolennikiem Chanasa - gosc mi imponuje i stawiam go o wiele wyzej niz Wisniewskiego i w gruncie rzeczy niemrawego Waczynskiego. Problem moze byc z rozegraniem, bo Koszarek nie ma zmiennika na swoim poziomie. Szubarga stracil sporo do epizodzie w Asseco, a Skibniewski to tez nie ta liga co Koszar. Przez te kilka lat ci wszyscy jeszcze bardziej dojrzeja, z reszty srebrnej druzyny U-17 z Hamburga ktos moze nagle sie wybic do tego nie beda jeszcze za starzy Gortat, Lampe, a moze nawet Ignerski dotrzyma, a trzeba przyznac, ze Ignerski to tez jest zajebisty koks. Slowem mozemy sie liczyc w Europie bardziej niz teraz. Takie druzyny jak Finlandia czy Belgia powinnismy kulac bez problemow. Zreszta, skoro rok temu zagralismy w oslabionym skladzie i wygralismy z Turcja, ktora wystawila najmocniejszy i w dodatku grala dobrze, to naprawde mozemy byc w tej zolowej 8, moze 6.

A teraz czas na gwiazde, czyli Woloszyna. W Anwilu tez se rzucil 5x3 w meczu z Koszalinem zreszta, zaliczyl kilka dobrych wejsc, bazera z upadkiem na WKK tylko co z tego, skoro to jest 27 letni chlop, ktory podnieca sie wlasnymi wsadami, po rzucie trzyma lapy w gorze, jakby mu mieli robic zdjecia jak jakiemus LeBronowi i specjalizuje sie w strojeniu groznych minek do aparatow. Zreszta dlatego ma ksywke model. Wskutek pewnych zbiegow okolicznosci siedzial w Anwilu 7 lat, z czego rok ze zlamana noga. Jezeli taki "talencik" siedzi na klubowym zoldzie ze zlamana noga, aVladimir Petrovic mial rozwiazany kontrakt, bo zlapal jakies skrecenie czy cos to nabieram pewnosci, ze m.in. to jego osoba, w polaczeniu z zachowaniem, tez sporo nadpsuly atmosfere w Anwilu. Zreszta on nie byl niedoceniony w Anwilu, tylko byl pod kloszem. Bywaly mecze, ze po wejsciu na parkiet slanial sie tylko od linii do linii nie otrzymujac zadnego podania, a jezeli juz je otrzymal to ze strachu oddawal pilke komus innemu. Teraz wylazl zspod klosza i zobaczymy co bedzie. Mial Anwil do wyboru albo jego, albo Piechowicza. Wybral jego no i teraz odpwioedz sobie na pytanie, czy dobrze klub zrobil.

Reese swoje zrobil. IMO Harris to swietna opcja. Statystyka nie jest do konca miarodajna, bo gra on dluzej niz inni centrzy, ale i tak swoje potrafi. Cichcem liczylem na to, ze Anwil go wezmie. Bigus jest trzymany, bo wiesz dobrze, ze rynek Polakow jest waski, a do tego 2 opuscilo lige i wyjechalo za granice (Berisha i Karnowski). Chyba nie powiesz, ze wolalbys z Polakow Majewskiego, ktory ostatni sezon zlamil jak psi czlonek niz Bigusa? Ja wiem, ze moglby lepiej wykorzystac te swoje 2.15m, ale nie ma tragedii. A z tymi Amerykanami to roznie. Sullivan przychodzil do nas z II ligi francukskiej, a watpie, by to byla jakas wielka rekomendacja. Lynn Grier znowu przychodzac do Slaska pierwszy raz gral w Europie, a widziales, jak bylo.
Podaj no caly sklad.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.079
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
Bigus ma już swoje lata, liczyłem na młodszego i bardziej perspektywicznego zawodnika, chociażby Kęsickiego czy Dłuskiego. Skład na razie prezentuje się następująco:
Lance Jeter (1) - na razie na testach, ale dobrze się spisuje w sparingach, więc wszystko wskazuje, że prawdopodobnie będzie kontrakt, Bieg (3), Bigus (5), Eziukwu (5) - prawdopodobnie umowa będzie rozwiązana wskutek zatrudnienia Harrisa, Harris (4/5), Leończyk (3/4), Milicić (1), Robinson (2/3), Wiśniewski (2), Wołoszyn (2/3). Ogólnie szczupły skład, obecnie za priorytet zarząd postawił znalezienie zmiennika za Igora, może pomyślą jeszcze o jakimś skrzydłowym zza granicy. Trenerem został Teo Cizmić, był wcześniej asystentem trenera Cibony Zagrzeb, a jako zawodnik nawet zdobył puchar Euroligi . To jego pierwszy sezon w PLK, więc podchodzę dość ostrożnie. W poprzednim sezonie zatrudnili Bartona, który pracował min. w Maccabi i miał wieloletnie doświadczenie, a po 4 porażkach z rzędu wyleciał z posady. Szkoda, że Urlep nie pociągnął na kolejny sezon, dzięki niemu gra zaczęła się kleić, co skutkowało między innymi dzielnym bojem z Prokomem w play-off.
A tak w ogóle, to wygraliśmy z Belgią 87-73, mimo, że po 3 kwarcie przegrywaliśmy. Widać, że pokazali charakter, chociaż porażka oczywiście nie wchodziła w grę. Meczu nie oglądałem, ale po statystykach widzę, że Gortat w końcu zrobił swoje (29pkt) i Koszarek też swoje dorzucił (min.3 trójki).

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Ogladalem ten mecz. Pierwsza polowa byla srednia, nie byla tragiczna, ale bylo sporo tych bledow i przestojow w grze. Po pierwszej kwarcie bylo +4, po drugiej -3 W 3 kwarcie nie odrobili strat z pierwszej polowy, ale gra byla wyrownana, duzo fauli z obu stron. W 4 zaczela sie naprawde swietna skutecznosc, zajebiscie gral Zamojski na atakowanej tablicy, Gortat duzo rzucil, pozbieral i zaliczyl tez efektowny blok. Belgowie grali agresywnie przez co nasi zaliczyli kilka niepotrzebnych strat, ale oni tez sie mylili na nasza korzysc, wiec sie wyrownalo. W koncowce to juz Belgowie grali na hura i nic im to nie dalo. Jako ze wygralismy 14, to w bezposrednim starciu wygralismy z Belgami i w razie czego bedziemy przed nimi. Swietnie tez pokazal sie Koszarek no i Ignerski zrobil swoje. Generalnie to trzeba zauwazyc, ze mimo dobrej koordynacji ruchowej i zwinnosci Gortata jak na wysockiego centra, to jednak ma w sobie troche tego sztywniactwa. Ale to chyba taka cecha bialych, ze powyzej 2.10 to juz motorycznie sa 100 lat za Murzynami.
Teraz mamy bilans 3-2 i 2 mecze ze slabszymi Szwajcarami i Albanczykami u siebie, ktorych powinnismy spokojnie kulnac. No i Finow, ktorych w sumie tez mozemy ograc. Nie chce mi sie wierzyc, by naprawde byli tak mocni, jak pokazalo miejsce zajete na EB.

Sa jakies przymiarki do kolejnych zagranicznych w AZS? Bo widze ze nie ma przebojow wsrod zagranicznych. Pojechali dosyc mocno z Polakami i chyba wyczerpali troche budzet.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Danevert Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
[ Klan Asakura ]
Danevert
Wiek: 33
Dni na forum: 6.079
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 673
Skąd: Koszalin
AZS już skompletował skład.
Ostatecznie Jeter nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań i zrezygnowano z niego. Na jego miejsce wszedł...Robert Skibniewski! Plotki przed meczem ze Szwajcarią potwierdziły się i najbardziej obiecujący polski rozgrywający podpisał kontrakt z AZS. Dodatkowo po roku wraca Michael Kuebler, Bardzo silne dwa ogniwa w rzutach z dystansu, Skibniewski na Eurobaskecie ma skuteczność za 3 przeszło 67% . Dorzucając jeszcze Milicicia i Wiśniewskiego mamy bardzo solidnych strzelców. Ostateczny już skład:
Igor Milicić, Robert Skibniewski, Paweł Śpica, Łukasz Wiśniewski, Robert Gibaszek, Mateusz Bieg, Michael Kuebler, Bartłomiej Wołoszyn, Artur Mielczarek, Jeff Robinson, Paweł Leończyk, Rafał Bigus, Darrell Harris.
Zarząd niewątpliwie się spisał w tym okienku transferowym, z takim składem jest potencjał na pierwszą czwórkę.

Jeśli nas zranicie, nie będziemy krwawić
Jeśli będziecie nas łaskotać, nie będziemy się śmiać
Jeśli nas otrujecie, nie będziemy umierać
Ale jeśli nas oszukacie, to czy nie powinniśmy się zemścić?
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Przygoda Skibniewskiego z Anwilem skonczyla sie bardzo szybko. Ale nie ze zle zycze komus, poza tym to dobry ruch. Sklad AZSu wyglada najlepiej w historii i teraz jest dla was dobry czas, zeby wyjsc poza srodek tabeli.

[ Dodano: 05.09.2012, 21:12 (po 19 godzinach 53 minutach) ]
Polska pokonala Finlandie 96-91 na wyjezdzie i jest juz pewna awansu na mistrzostwa Europy, ktore odbeda sie za rok w Slowienii. Gortat po raz klejny zdominowal mecz, rzucil 27 punktow, mial az 21 zbiorek i dorzucil 3 bloki. Duz rzucali tez Berisha, Zamojski i Koszarek.
Ogladalem niestety tylko kawalek 3 kwarty, bo ogladalem potem z tata film, a wczesniej ukladalem pasjansa.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
W niedzielę zakończyła się I kolejka ligowa.
Szkoda że nie poszedłem do bukmachera, bo bym zgarnął wygraną za całą kolejkę.

Stelmet - Energa Czarni 94-73
Hosley ma szansę zostać kluczowym zawodnikiem ligi, do tego może stworzyć zajebisty duet z Hodge'em, który może dać Zielonej Górze mistrza. Osobiście na to liczę, bo Stelmet to zdecydowanie najmocniejsza drużyna, nawet mimo posiadania na centrze takiego drewniaka jak Łapeta. Dla Czarnych to będzie, myślę, bardzo słaby sezon i skończą poza play-offami.

Turów - Rosa 109-71
Turów ma dobry skład, ale nie powala jakoś na kolana. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że Anwil ma lepszy. Ale wygrać z Rosą to nie jest wielki problem, o ile Radom nie ma dnia konia.

Trefl - Polpharma 87-65
Polpharma nie jest jakaś tam mocna, więc wygrana Trefla nie dziwi. Jako że został Zamojski, jest też Waczyński (nie przepadam za nim, ale muszę przyznać, że jest dobry) to może też w tym roku coś namieszają. Ale wątpie, by powtózyli sukces z ostatniego sezonu - 3-4 miejsce im wróżę. Nie wiem jak będzie dalej, ale Majewski w Polpharmie zagrał tak, jak grał w Anwilu, czyli beznadziejnie. Kto wie, czy powrót do starego klubu wyjdzie mu na zdrowie.

Asseco Prokom - Start 76-60
Derby Gdyni, lol. Bez zaskoczenia. Asseco co rok ma mniej pieniędzy, ale i tak więcej od reszty. Choć może w tym roku Stelmet jest bogatszy. Ściągnęli Vineya prosto z NCAA i chyba to dobry ruch, ale zobaczymy dalej. Boję się, że mimo wszystko i tak zgarną mistrza 10 raz z rzędu. Nie mówię, że to leszcze, ale jeżeli właściciel tego klubu jest głównym sponsorem ligi, to lol. Po prostu nienawidzę tej drużyny i Krauzego, bo zniszczyli polską koszykówkę. Przypominam także o propozycji sprzed roku, kiedy to dostali supergranta. Ale po tym jak dali dupy w Europie nawet nie ośmielili się o coś podobnego zapytać w tym roku.

AZS Koszalin - Jezioro 77-78
Tu zaskoczka, ale ja liczyłem na wygraną Tarnobrzegu. W ogóle Szczubiał potrafi dobrać ciekawy skład za niskie pieniądze i chyba ma też dobrą prasę u swoich zawodników. Niektórym trenerom brakuje charakteru, a myślę, że Szczubiał go ma. Amerykańskie trio + Jakub Dłoniak chyba wystarczy na play-offy. AZS ma solidny skład, najlepszy od lat. Widzę także, że swoje popisy rozpoczął Wołoszyn.

Kotwica - Anwil 69-81
3 Kwarty w placy, max było -16. Anwil popełniał błędy, były faule, dużo niecelnych rzutów. W czwartej kwarcie na ostro pojechali Ginyard i Seweryn. Dla Seweryna to pierwszy udany mecz w Anwilu, więc może w końcu zacznie grać tak, jak na to liczą kibice. Bardzo dobrze zagrał też Boykin, a dobrze Hajrić i Szubarga. Reszta musi się obudzić. Przydałby się też drugi PG, mam nadzieję, że będzie taki, bo jak nie daj boże Szubardze coś się stanie, to trochę masarnia. Z początku byłem nieco sceptycznie nastawiony do trenowania drużyny przez Adomaitisa. Obawiałem się, że jest za młody trochę i nie da sobie rady. Z drugiej jednak strony, trenerski kozak Mutapcić okazał się niewypałem, który nie panował nad koszykarzami, a nazwisko Adomaitisa robi wrażenie od Atlantyku po Ural. Widać dużo ambicji, pracowitości i zawziętości, których brakowało. Jako że budżet jest dużo mniejszy, a więc i zawodnicy nie do końca kozaczący, to owa zawziętość się nie raz bardzo przyda. Mam malutkie nadzieje na medal, ale wiem że to jest taki sezon na przeczekanie problemów. Realnie to szóstka. Poniżej szóstki to będę zawiedziony. Co do Kotwicy, drużyna budowana na szybko, ale może trochę zaskoczyć. Do play-off nie wejdzie raczej (wg mnie beda mieli 9 miejsce), ale wstydu nie przyniosą. Nieźle grał trochę niedoceniony weteran Grzegorz Arabas. Amerykanie też solidni. Może w Kotwicy wypali Niedźwiedzki.

Mój typ na sezon:

1-2 Stelmet
1-2 Asseco
3 Trefl
4-6 Anwil
4-6 Turów
5-6 AZS
7-8 Jezioro
7-8 Energa
9-10 Kotwica
9-10 Polpharma
11-12 Rosa
11-12 Start

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 34
Dni na forum: 6.227
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Założyłem temat głównie z myslą o Danie, ale jego już nie ma. Miałem oceniać każdy mecz każdej kolejki, ale samemu dla siebie to głupio to robić. Zatem wpierw zapytam: czy ktoś ma ochotę dokonać ze mną oceny kończącego się już sezonu?
Nieobeznanym przypominam, że w finale zagra Turów z Zastalem, a o 3 miejsce Anwil z Koszalinem.
W NBA zaczęły się półfinały: Indiana nie grała jeszcze z Miami, za w rywalizacji San Antonio-Memphis jest 1-0. Euroligę wygrał Olympiakos pokonując w finale Real. A trener kadry - Dirk Bauermann - powołał szeroką kadrę na słoweński EuroBasket. PZKosz proponuje także reformę rozgrywek juniorskich, dosyć eksperymentalną i przesadzoną. Kogoś to interesuje?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Jonga Kobieta
Saiyanin
Saiyanin
Jonga
Dni na forum: 4.403
Posty: 251
Jakiś czas temu zaczęłam pisać o sportach amerykańskich, w tym koszykówce, dla pewnej strony internetowej, to i chętnie dowiem się czegoś więcej o polskiej.

Najwidoczniej finał naszej ligi jest już przesądzony. Stelmet drugi mecz przegrał dosyć widocznie, a żeby wrócić na swoją halę muszą jutro wygrać. Podejrzewam, że urwą jeden mecz, właśnie ten, bo grają teraz o wszystko. Ale nadrobić tej straty już raczej nie zdołają.

Co do NBA, San Antonio ładnie przejechało się po Memphis, podejrzewam, że w finale z Miami (oby) już tak łatwo im nie pójdzie, ale jakoś wydaje mi się, że wygrają.

Al Ed Upek napisał(a):
ZKosz proponuje także reformę rozgrywek juniorskich, dosyć eksperymentalną i przesadzoną.
Możesz wyjaśnić dokładniej?

Wyświetl posty z ostatnich:
Strony:   1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum DB Nao » » » » Koszykówka - temat drugi
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook