Forum Dragon Ball Nao

» Powstanie Buu

Strony: 1, 2  

Jak powstał Buu

Jak powstał Buu
w akceleratorze cząstek 11,11% 1 11,11%
czary 55,56% 5 55,56%
w reaktorze fuzyjnym powstała taka materia 0,00% 0 0,00%
nie wiem 33,33% 3 33,33%
Wszystkich głosów: 9
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Jak wiadomo, Buu został stworzony przypadkowo przy pomocy magii przez Bibidiego, by odpowiedzieć jak do tego doszło trzeba ustalić czym jest magia. Jeśli założymy, że to wiedza tajemna, to uznajemy, że na zasadzie stoliczku nakryj się, ale jeśli założymy, że jeśli magia to nauka, której nie rozumiemy, to możemy pokombinować. Otóż Buu mógł powstać w akceleratorze cząstek. anagram Buu to Uub, czyli skrót nazwy pierwiastka unumbium, dzisiaj Kopernik. Unumbium powstał sztucznie przez bombardowanie ołowianych tablic jonami cynku, w prawdziwym świecie jest silnie promieniotwórczy. Ale czy w baśni jądro Uub nie mogło się ustabilizować? Przecież nawet węgiel ma swój izotop promieniotwórczy. W DB atomy unumbium połączyły się w plastyczną masę podobna konsystencja do plasteliny. Masa ta wykazywała cechy istot żywych, powstał Buu sztuczna forma życia. Taka materia, o takich właściwościach, zupełnie nowy pierwiastek mógłby powstać z reaktorze fuzyjnym, jądra wodoru łączyły się w hel, potem w cięższe pierwiastki, w końcu nawet żelazo powstało w wyniku termojądrowych reakcji wewnątrz gwiazd, w reaktorze bibidiego powstały przypadkowo w wyniku zimnej fuzji. Tak Buu powstał przez przypadek, miało być coś innego (dziekuję KrainieX za inspirację). My nie umiemy tego robić, ale pisze, że powstał za pomocą magii, a tu założyłam, że magia to nauka, której nie rozumiemy, więc nie umiemy.
Dai Kaiosama Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
[ Klan Takeda ]
Dai Kaiosama
Wiek: 38
Dni na forum: 6.609
Plusy: 2
Posty: 1.408
Citrel,

pozwól że zacytuję twoją wypowiedź:

Takie kombinacje nie mają sensu, inaczej z bajki dla dzieci robi się dzieło abstrakcyjne
Czy nie uważasz, że nieco na siłę starasz się zamknąć w ramach nauki kwestie, które pozostają daleko poza jej granicami?

Czy naprawdę uważasz, że Toriyama tworząc swoje dzieło zastanawiał się nad bombardowaniem ołowianych tablic jonami cynku lub izotopami węgla?

Piszesz, że inspiruje Cię Kraina X.
Czemu nie inspiruje Cię autor?

Autor potwierdził, że nie wiadomo jak powstał Buu, i choć kłóci się to z twoim podejściem do sposobu interpretacji mangi, demon nie został przez nikogo stworzony.
Tak jest.
Sprawa zamknięta.


Zastanawiam się, co stoi na przeszkodzie byś przyjęła do wiadomości informacje autora.

Co do samej koncepcji, którą przedstawiłaś, to uważam że jest dość ciekawa.
Nie ma ona jednak żadnego uzasadnienia ani w treści mangi ani innych źródłach.
Jeśli ma, to chętnie zobaczę argumenty potwierdzające twoją tezę.

I jak uzasadnienisz kolejną tezę, którą stawiasz, że Buu to sztuczna forma życia?
Co to w ogóle znaczy "sztuczna forma życia"?

pozdrawiam

Takeda Shingen
Szybki jak wiatr, spokojniejszy niż las, gwałtowny jak ogień, niewzruszony niczym skała.
florion11 Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō

Wiek: 28
Dni na forum: 4.378
Ostrzeżenia: 4
Posty: 133
Buu powstał z super plazmowej galaretki międzygwiezdnej.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Cirel Buu wyskoczył jak królik z kapelusza .Bum i powstał *Buu

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


pitek599 I tak musiała zajść fuzja jądrowa, inaczej by nie powstał
florion11 Mężczyzna
Gekokujō
Gekokujō

Wiek: 28
Dni na forum: 4.378
Ostrzeżenia: 4
Posty: 133
Buu posiada 4 stany skupienia: stały, gazowy, kluskowy, plazmowy.
PSKING0555 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 26
Dni na forum: 3.080
Posty: 30
Skąd: Wielkopolska
Może tego nie widziałaś , ale jak ktoś wspomniał, Buu nie powstał z magii, tylko został odnaleziony. Sam Buu istnieje od najdawniejszych czasów, i nie wiadomo jak powstał a najpewniej umrzemy nie wiedząc. Wszystko to możesz znaleźć w 12 tajemniach sagi Buu. Pozdrawiam
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Buu powstał w głowie Toriyamy w trakcie oglądania "Kopciuszka" Disneya, podczas sceny z zaklęciem "Bibidi-Babidi-Buu!" Wtedy też wyleciał z głowy Toribota w Pingwinówku i zagnieździł się w Smoczym Świecie.
pitek599 Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
pitek599
Wiek: 41
Dni na forum: 5.443
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Citrel napisał(a):
pitek599 I tak musiała zajść fuzja jądrowa, inaczej by nie powstał
Citrel z calym szacunkiem Ty tez powstalas w czasie fuzji jadrowej jesli skoro Buu byl podatny na czary i sam byl magikiem potrafil czarowac i znal sztuczki magiczne jest wysoce prawdopodobne ze powtal z magii i to poteznej magii , i bylo to na poczatu istnenia wszechswiata

(... i ujrzał Pan pracę naszą i był zadowolony,a potem zapytawszy o zarobki nasze usiadł i zapłakał...)

z listu św, Pawła Apostoła do Polonian
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


PSKING0555a ja czytałam w mandze, że stworzył go przypadkiem Bibidi.
kinichito wiem sama, chodziło mi o fabułę
pitek599 Zmartwię Cię jako realna osoba normalnie się urodziłam Jak założyłam na początku założyłam: magia to nauka, której nie rozumiemy
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Znasz parę pojęć, może nawet je rozumiesz i faktycznie się na nauce trochę znasz, ale zapominasz o czymś bardzo ważnym. Świat DB to świat fikcyjny, a więc i jego poziom zaawansowania technologicznego jest fikcyjny i nie musi pokrywać się etapami jego podnoszenia z tymi, jakie obserwujemy w naszym świecie. My nie podróżujemy na inne planety, a Goku i reszta jak najbardziej. W Dragon Ballu telefon komórkowy zatrzymał się na poziomie starej Nokii, która to w dodatku musi być towarem luksusowym, bo posiadała go tylko Bulma. Telewizory występują tylko w wariancie dupiastym, chociaż cały dom można schować w kapsule i przenieść. Poza tym mam wątpliwości czy w DB jest coś takiego jak internet. Rzeczywistość tego anime oraz nasza są odmienne, a modele technologii są nieprzekładalne. I tu i tu występują rzeczy nieosiągalne dla drugiej rzeczywistości. Można założyć, że akcelerator cząstek został wynaleziony jeszcze przed kołem, ale równie dobrze można założyć, że nigdy nie powstał.
Skoro chcemy rozmawiać o problematycznych kwestiach takich jak powstanie Buu, to róbmy to w oparciu o znane nam fakty, możliwości i technologie przedstawione w DB. Ewentualnie w oparciu o to możemy dodać coś od siebie, że "może to tak było, ale autor z jakiegoś powodu tego nie rozwinął i musimy się zastanawiać". Wszystko to znajduje swój szczęśliwy bądź nieszczęśliwy finał wtedy, gdy autor się na ten temat wypowie i zdradzi prawdę. Pisząc o jakichś akceleratorach cząstek nijak zawieszonych w rzeczywistości DB (bo nigdy nic takiego nie było tam przedstawione, ani wspomniane), ignorując przy tym skrawki podanych nam informacji robisz sobie swój własny świat w łonie świata przedstawionego.

Może Akira Toriyama udzieli w niedalekiej przyszłości wywiadu, w którym potwierdzi twoją wersję, ale na dzień dzisiejszy nie jesteś w stanie tego dowieść. Może ty po prostu przedstawiasz taką wersję, bo się ochrzciłaś samozwańczą ciocią, pokazujesz, że znasz naukowe terminy i złapałaś wiatru w żagle po tym jak wzbudziłaś sensację tematem o stolcu i pewnie pragniesz kontynuować swoją passę. Bo jeśli wierzysz w to, że tak mogło się wydarzyć w uniwersum DB to miło by było, gdybyś pokazała drogę, po której oglądając i czytając Dragon Balla zbierałaś skrawki informacji aż doszłaś do takiego wniosku.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Al Ed Upek Znam i rozumiem, miałam 5 z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, zresztą dawniej uczono o tym w klasach 7-8 szkoły podstawowej. To nie są trudne pojęcia. Problem polega na tym, że najlepiej powstanie Buu wyjaśnił Kinichi-wymyślił go Toriyama, w mandze pisze, że w uniwersum DB powstał przypadkowo w wyniku czarów Bibidiego, więc nie podano jak, dlatego każda odpowiedź jest równie dobra. Tak moja, jak Floriona11 czy Piteka599, bo w mandze nie pisze jak czyli zależy od wyobraźni widzów. Piszesz, że akcelerator powstał przed kołem, ale ja pisałam o planecie Bibidiego, który potem razem z Buu niszczył inne planety, dopiero trafił na Ziemie, gdzie zamknięty w kuli tkwił wśród dopiero co wyprostowanych ludzi. W prawdziwym świecie nie ma życia poza Ziemią, nie ma demonów, nie ma czarów, w uniwersum DB może zdarzyć się dosłownie wszystko, a nawet bardziej nierealne rzeczy tam się zdarzały.

Ten post był edytowany 2 razy, ostatnio zmieniony przez konto usunięte: 04.04.2016, 19:21
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Citrel napisał(a):
Problem polega na tym, że najlepiej powstanie Buu wyjaśnił Kinichi-wymyślił go Toriyama
Dzięki.
Citrel napisał(a):
w mandze pisze, że w uniwersum DB powstał przypadkowo w wyniku czarów Bibidiego, więc nie podano jak, dlatego każda odpowiedź jest równie dobra. Tak moja, jak Floriona11 czy Piteka599
Nie każdy pomysł jest równie dobry. Najlepszej odpowiedzi na temat własnego dzieła może udzielić tylko autor. I zrobił to.

Nowości od grupy DBmangi
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


kinichi Autor napisał tylko, że powstał przypadkowo przy pomocy magii, nie napisał w jaki sposób, a my opisaliśmy różne sposoby. Skoro film jest fantastyczny i wszystko tam może się zdarzyć, to dlaczego jedne odpowiedzi na niedopowiedzenia maja być lepsze od innych?
Łukasz Mężczyzna
Full Power SSJ
Full Power SSJ
Łukasz
Wiek: 36
Dni na forum: 5.727
Plusy: 2
Posty: 694
Skąd: Biała Podlaska
Citrel napisał(a):
W prawdziwym świecie nie ma życia poza Ziemią
A to ciekawe. To, że jeszcze my nie odnaleźliśmy śladów życia na innych ciałach niebieskich to nie znaczy, że one tam nie występują. Trochę naiwnym jest stwierdzenie, że Ziemia jest tak bardzo wyjątkowa.
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.237
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nieważne czy łatwe czy trudne i kiedy się o tym uczyłaś. Twój post wygląda jakbyś próbowała zawstydzić gawiedź opowiastkami o nauce i z racji tego, że wiesz co to jest akcelerator cząstek przekonać resztę, że masz rację co do powstania Buu. Prawda jest taka, że dysponentem tej prawdy jest autor i to on najlepiej wie, jak to się stało. A nawet jeśli sam o tym nie myślał, to nie oznacza to, że nie on będzie mieć w tej kwestii decydującego zdania. Jestem, można rzec, konserwatystą w odbiorze utworów literackich i jeśli czegoś nie wiem to cierpliwie czekam na gaiden, a swoje przemyślenia traktuję tylko jako próbę wstrzelenia się w to, co autor ma na myśli. Ja bym nie ryzykował z akceleratorem cząstek, bo to za daleko posunięta fantazja wobec faktu, że Buu powstał dawno, dawno temu po zastosowaniu magii przez Bibidiego. A nie ryzykowałbym dlatego że nie potrafiłbym dowieść tego, że to możliwe w świetle znanej nam rzeczywistości Dragon Balla. Bo to, że ona jest fikcyjna, nie oznacza, że możemy sobie do niej dobudowywać co chcemy i stanie się to jej integralną częścią.
Co się tyczy życia pozaziemskiego to nie mamy pewności, że go nie ma. Nie oznacza to jednak, że będziemy wymagać powagi dla stwierdzeń, że rasa X zamieszkująca planetę Y w galaktyce Z wykazuje się takimi cechami, skoro nie znamy dokładnie uwarunkowań fizycznych tamtej planety, jej atmosfery ani znajdujących się nań zasobów, żeby stwierdzić, żę życie rozwionęło się właśnie w takim kierunku. Tym bardziej, że jedynym miejscem, co do którego posiadamy wiedzę na temat występującego życia, jest nasza planeta.

W dużym skrócie: tego typu dyskusje służą temu, żeby spróbować się jak najbliżej wstrzelić się w to co, miejmy nadzieję, zostanie przez autora wyjaśnione. A wstrzelamy się na podstawie tego co wiemy, a nie podstawie tego, że to możliwe, bo nie zostało pokazane, że nie jest. Bo mógłbym napisać, że Buu został stworzony z worka kartofli i magii Bibidiego. To też jest możliwe.

A na sam koniec muszę przypomnieć że nie pisałem o tym, że akcelerator został wynaleziony prędzej niż koło.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


Al Ed Upek Ale po to jest forum by dyskutować, a skoro autor jeszcze tego nie podał to możemy się domyślać, Ty wolisz poczekać na odpowiedź Toriyamy, ja się bawię tym tematem, bo temat ten służy zabawie. Do póki Toriyama nie napisze jak on powstał to wszystkie możliwości są równie dobre. Nawet jeśli on nie potwierdzi o akceleratorze, to nie ma znaczenia bo do póki tego nie zaneguje ta odpowiedź jest tak samo dobra jak każda inna, tak samo z życiem poza Ziemią, do póki nikt nie udowodni, że może istnieć to nie istnieje.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Citrel napisał(a):
tak samo z życiem poza Ziemią, do póki nikt nie udowodni, że może istnieć to nie istnieje.
Życie na Ziemi też pochodzi z kosmosu, więc argumenty słabe.

Tematy są tworzone raczej w oparciu o fakty z serialu/filmów, tzn. ktoś zadaje pytanie, inny odpowiada i uzasadnia... Ale jak już dajesz jakieś teorie to niech one będą oparte na tychże faktach z mangi/anime, albo chociaż pewnych poszlakach, a nie na samych anagramach z dorobioną teorią wyssaną całkiem z palca.

Ja ze swojej strony dodam, że w anime występuje kilka demonów, w tym Janemba. Podejrzewam, że mogły powstać w tym samym momencie lub w ten sam sposób, jednak nie mamy żadnych danych o okolicznościach ich powstania.

Nowości od grupy DBmangi
konto usunięte
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2


kinichi Nie wiemy jak powstało życie, a panspermia to taka sama bajka, jak ta, że bocian przynosi dzieci, nie odpowiada na pytanie jak życie powstało w kosmosie, tak jak bocian nie odpowiada na pytanie skąd te dzieci wziął. Najprawdopodobniej życie powstało w oceanie w pobliżu kominów hydrotermalnych, tam były możliwe odpowiednie reakcje potrzebne do powstania białek, kwasów nukleinowych i innych związków organicznych, które otoczyły się błonami by ograniczyć utratę do środowiska potrzebnych substancji oraz ograniczyć kontakt z toksycznymi substancjami.
A co do demonów w DB to nie wiemy jak powstały czy kiedy, o samym Buu to pisze, że stworzył go Bibidi, tylko nie pisze jak. Na razie można uznać, że reszta powstała w tym samym czasie.
Wiem, że to bajka i jest tylko to co się w niej pojawia, ale omawianie ciągle tylko treści samej książki jest po prostu nudne, dlatego wymyśla się takie tematy. To taka zabawa.
kinichi
Full Power SSJ
Full Power SSJ
kinichi
Dni na forum: 6.140
Plusy: 12
Posty: 663
Citrel napisał(a):
kinichi Nie wiemy jak powstało życie, a panspermia to taka sama bajka, jak ta, że bocian przynosi dzieci,
Faktem jest, że woda nie jest naturalnym składnikiem Ziemi, a to dzięki niej istnieje życie - stąd mój wniosek. Podobnie na podstawie obecności wody na Marsie (w dawnych czasach) właśnie tam poszukujemy życia.
Citrel napisał(a):
o samym Buu to pisze, że stworzył go Bibidi,
Nie. Nie będę rozwijał, bo nie mam zamiaru Cię przekonywać.
Citrel napisał(a):
omawianie ciągle tylko treści samej książki jest po prostu nudne,
Jest nudne tylko dla tych, którzy znają dany temat na wylot. A część zaglądających tu jest żądna ciekawostek ze świata DB i dlatego czyta te tematy. Dla nich znajdowanie faktów o DB z wywiadów, databooków jest ciekawe.
Citrel napisał(a):
dlatego wymyśla się takie tematy. To taka zabawa.
Proszę, oznacz taki temat niepoparty faktami, oparty wyłącznie na domysłach. Wystarczy wpisać [Moje teorie] albo wybierz z listy [Co gdyby...] to będę wiedział, gdzie nie wchodzić.
Wyświetl posty z ostatnich:
Strony: 1, 2  

Forum DB Nao » » » Powstanie Buu
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook