Forum Dragon Ball Nao

» Kaseta typu "Drama" ze środkowej części sagi Buu

tronk21 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 928
Posty: 33
Skąd: Białystok
Odkryłem bardzo interesującą kasetę. Jak niektórzy z was wiedzą, istnieją kasety magnetofonowe z Dragon Ball'a zawierające dźwięk z filmów i odcinków. Mimo że słychać drobne różnice w dźwięku między tymi, które można nazwać "taśmy drama" filmów DBZ, a innymi wydaniami, obie rzeczy używają tych samych nagrań aktorów głosowych.

To co zaprezentuję jest z innej beczki. Natknąłem się na taśmę, na której jest 6 piosenek z albumu "Hit Song Collection 16". Nic wielkiego, co nie? ALE od czasu do czasu te piosenki zostają ściszane i grają w tle po to, by coś innego zostało wyciągnięte na przód dźwięku. A te coś to wykonanie przez aktorów głosowych dialogów z środkowej części sagi Buu! Ale najważniejsza rzecz - te głosy nie są wzięte bezpośrednio z serialu. Po ich analizie stwierdzam, że to są na nowo nagrane wykonania aktorów! A to oznacza, że seiyu wypowiadali swoje kwestie tylko i wyłącznie na potrzeby tej małej kasetki!

Obraz

Byłem zszokowany jak to odkryłem! Nie wierzcie mi na słowo, posłuchajcie moich sampli samemu!

Ta hybryda drama-piosenki zaczyna się, kiedy Buu zamienia grupę ludzi w ciastka. W anime on najpierw zamienia mieszkańców jakiegoś miasta w cukierki, a kolejnym przypadku tłum ludzi zostaje zmieniony w czekoladę. Więc nigdy nie krzyczy słów "Zamieńcie się w ciastka!" (chyba że do Dabury, ale nie do zaludnionych miast). A na taśmie wypowiada te słowa. Samo to może służyć jako dowód, że to jest odrębne nagranie aktorów głosowych:

http://matela.stronazen.pl/wp-content/uploads/2019/06/Buu-Arc-drama-tape-sample-1.mp3

Drugi sample, który chciałem pokazać to wersja na tej taśmie tej emocjonalnej sceny, w której Trunks i Goten stają się nieufni w stosunku do Goku za to, że pozwolił ich bliskim zginąć podczas gdy on sobie "spał":

http://matela.stronazen.pl/wp-content/uploads/2019/06/Buu-Arc-drama-tape-sample-2.mp3

Następny moment, które chcę zaprezentować to przykład jak dobrze część drama wpasowuje się do początku następującej piosenki:

http://matela.stronazen.pl/wp-content/uploads/2019/06/Buu-Arc-drama-tape-sample-3.mp3

Podczas gdy piosenka się kontynuuje walka też postępuje do przodu, więc dialogi można czasami usłyszeć w środku piosenek:

http://matela.stronazen.pl/wp-content/uploads/2019/06/Buu-Arc-drama-tape-sample-4.mp3

A tutaj tak dla frajdy wrzucam odegranie tej klasycznej (czy na pewno taka jest?) sceny przemiany w Super Saiyanina 3:

http://matela.stronazen.pl/wp-content/uploads/2019/06/Buu-Arc-drama-tape-sample-5.mp3

Następną scenę chciałem pokazać dlatego, że jest kolejnym ciepłym momentem z serialu, tym, w którym Goten chce przytulić się do ojca:

http://matela.stronazen.pl/wp-content/uploads/2019/06/Buu-Arc-drama-tape-sample-6.mp3

I ostatni moment w stylu dramy na tej taśmie to gadka narratora po tym, kiedy już ten właściwy Gotenks jest narodzony:

http://matela.stronazen.pl/wp-content/uploads/2019/06/Buu-Arc-drama-tape-sample-7.mp3

Mam nadzieję, że sample się spodobają. Myślę, że to fajne odkrycie, bo to materiał ze starego, klasycznego Dragon Ball'a, którego wcześniej nie słyszeliśmy. Te kwestie są wykonane w inny sposób niż w serialu i słowa też czasami odrobinę się różnią od tego, co w anime. A te dwa powody były dla mnie wystarczające, by stworzyć ten wątek. Więc życzę przyjemnej lektury i słuchania!
TaiKun Mężczyzna
Wojownik
Wojownik
TaiKun
Dni na forum: 4.209
Posty: 32
Szacun człowieku, zabieram się za badanie. : D
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Wiek: 26
Dni na forum: 4.385
Plusy: 4
Posty: 1.527
Świetne! Odwalasz kawał dobrej roboty zbierając i archiwizując takie smaczki. Rozumiem, że sobie to wszystko „digitalizujesz”, tak? Czy ten szum kaset jest jednostajny? Próbowałeś go wyizolować i wyciąć w czymś podobnym do Audacity? Te kawałki są piękne i czyściutkie i tylko to buczenie odrobię psuje efekt (a może dodaje uroku?).

Obraz
Testy o db: 1 i 2
MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
tronk21 Mężczyzna
Wojownik
Wojownik

Wiek: 33
Dni na forum: 928
Posty: 33
Skąd: Białystok
Dzięki wielkie za docenienie tego co robię. Chcę być znany w fanbazie DB jako ''ten gość od kaset".

Wszystkie kasety digitalizuję. Jeśli jesteś jakimś ripem (lub wszystkimi) zainteresowany, chętnie służę pomocą i nie oczekuję nic w zamian.

W Audacity tylko nagrywam dźwięk, ale w żaden sposób go nie przerabiam, nie usprawniam, bo nie mam umiejętności technicznych. Przez szum rozumiem, że masz na myśli te zakłócenia. Nie są jednostajne. Mimo, że nie wiem jak to możliwe to druga strona kasety jest w lepszym stanie niż pierwsza. Więc nic nie poradzę na niedoskonałości w dźwięku, ale ja je traktuję jako ten urok kaset, o którym wspomniałeś.
Musashi Miyamoto Mężczyzna
autor posta nr 200000
autor posta nr 200000
Musashi Miyamoto
Wiek: 29
Dni na forum: 2.696
Plusy: 1
Posty: 317
Skąd: Zamordystan
Unikatowe nagrania legendarnych seiyū, w rolach naszych postaci z DB, wydanie tylko i wyłącznie raz, ~20 lat temu, tylko na kasetach - czy to nie mega-rarytas?

Dobrze, że mamy na forum taki radar do wykrywania ciekawostek jak tronk21 Normalnie polski @pekindaq
vegeta391 napisał(a):
Czy ten szum kaset jest jednostajny? Próbowałeś go wyizolować i wyciąć w czymś podobnym do Audacity? Te kawałki są piękne i czyściutkie i tylko to buczenie odrobię psuje efekt (a może dodaje uroku?).
Usuwanie naturalnego szumu taśmy zazwyczaj generuje więcej szkód niż pożytku, ale ogólna poprawa jakości jest możliwa - trzeba zgrać kasetę solidnym magnetofonem. Buczenie to najprawdopodobniej przydźwięk generowany przez obecny sprzęt, więc jego wymiana powinna go wyeliminować. Już o tym tronk21owi wspominałem, a teraz planuję nasilić molestowanie - może coś z tego wyjdzie Te zabytkowe kasety są bezdyskusyjnie warte zachodu

ドラゴンボールの秘密~神龍~ / Doragon Bōru no Himitsu ~Shénlóng~ = Tajemnica Smoczych Kul ~Dongfeng Peugeot Citroen~
Obraz
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Kaseta typu "Drama" ze środkowej części sagi Buu
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnime PhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2020 DB Nao
Facebook