Forum Dragon Ball Nao

» Dragon Ball Super (manga) ocena: 10,00 (głosy: 3)110

Strony:   1, 2, 3 ... 37, 38, 39
Alkis Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Alkis
Dni na forum: 912
Shounen napisał(a):
To dobrze, bo mnie wręcz przeciwnie
Nigdy nie widziałeś medytującego Saiyanina?
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Dni na forum: 5.076
Plusy: 4
Śmiesznie.

privateer śmiał się z włosów w temacie o Super Hero
Stary mem, znaczenie aktualne.
Obraz

Swoją drogą cikawe, czy wszystkie Heetery mają zarbonifikację w pakiecie.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Dni na forum: 2.566
Czyli co? Gas się zagazuje, bo wygląda na to, że konsekwencją zwiększenia mocy jest znaczne przyśpieszony proces starzenia się. Przynajmniej tak mi to wygląda. Walki fajne, ale Heetersi jak byli dla mnie bezpłciowymi przeciwnikami tak nadal są. W sumie po tym co się dzieje kwestią czasu pozostaje kiedy Ultra Ego i Ultra Instynkt zaczną być używane z SSJ. Goku już zaczyna coś kombinować. To co, obstawiamy, czy Granulat dołączy do pojedynku, bo to w końcu "jego dom", czy jednak wiadomy duet ogarnie temat???

vegeta391 napisał(a):
Przydałaby się animacja, bo te walki komiksowe są takie monotonne
Jak już kiedyś pisałem Toyotaro robi za mało "dużych" kadrów tzn. takich z rozmachem. W najnowszym rozdziale pojawiły się całe dwa: klasyczny overhand Goku, którego doświadczył każdy poważniejszy wróg plus kopnięcie. Niestety edytorzy Mangi Plus wykastrowali tę drugą akcje, bo przechodziła na drugą stronę...

vegeta391 napisał(a):
Łaknę jakichś wątków pobocznych
Manga zawsze cierpiała na ich niedobór, a wydarzenia po 23 Tenka-ichi Budōkai to praktycznie walka -> nowe zagrożenie -> walka -> nowe zagrożenie... Zero "okruchów życia", czy relacji między bohaterami dlatego też DB i DBZ >>> manga Dragon Ball.
Pod tym względem obecny komiks i tak bardzo się wybija, choć szału nadal nie ma.
Hidden Mężczyzna
"Rōnin
Rōnin
Hidden
Dni na forum: 6.173
Od dłuższego czasu moja relacja z mangą Super wygląda następujaco:
- ooo nowy chapter, czytam.
- 30 dni o nim nie pamiętam.
I tak w kółko.

Nie jestem nawet w stanie wyłożyć sobie co dokładnie kombinował Vegeta, no chyba, że znowu kupował czas Goku jak to robi dobry przydupas od czasu Buu Sagi.
No i czym jest ta nowa transformacja Goku? Czy to Angry Ultra Instinct? Czy co znowu innego?
Ogólem czyta się miło, ale fabuła kompletnie mi nie leży. Goku znowu zbawi świat? Ile razy można?

Obraz
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Hidden napisał(a):
No i czym jest ta nowa transformacja Goku? Czy to Angry Ultra Instinct? Czy co znowu innego?
Może bardziej happy/carefree? Gokū jest po prostu bardziej sobą, tak jak Vegeta w swojej wariacji. Chyba o to tu chodzi. Zimny, beznamiętny Gokū (podstawowe migatte no gokui) to nie jest Gokū.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Post pod postem

Obraz

Toyotarō popełnił tego Gokūsia na potrzeby Natsucomi.

Skąd ten Saiyanin nabrał tyle mięśni, z sagi Majin Bū?

W mandze wygląda tak:
Obraz

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Alkis Mężczyzna
Saiyanin
Saiyanin
Alkis
Dni na forum: 912
Już od dawna Toyotaro jak rysuje to w klasycznych gi to każdy szczuplejszy, a jak trzeba i zerwać koszule to już są napakowani. Toei robiło podobnie (pamięta ktoś chuda łapę Vegety w baseballowym fillerze?).
vegeta391 Mężczyzna
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
vegeta391
Alkis, hm, nie zwróciłem uwagi. Wiem, że Toriyama rysuje samych chuderlaków, ale w pracach Toyotarō tego jakoś nie dostrzegłem w takim kontraście. Smuteg.

MyAnimelist
Warto posłuchać:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Kenji Harima Mężczyzna
Super Saiyanin
Super Saiyanin
Kenji Harima
Dni na forum: 2.566
Hidden napisał(a):
Od dłuższego czasu moja relacja z mangą Super wygląda następujaco:
- ooo nowy chapter, czytam.
- 30 dni o nim nie pamiętam.
I tak w kółko.
Cóż.. nie ma co się dziwić. Mamy niekończącą się walkę, która ciągnie się bodajże od sierpnia zeszłego roku, a z samym Gasem to od stycznia. Wspomnienia z Bardockiem tego nie zmienią, bo ów pojedynki cały czas odbywają się na tym samym planie tj. planeta Cereal. Dlatego też od kilku miesięcy chwale głównie rysunki, gdyż sama saga to... syf. Nawet finał nie zmieni mojej oceny. Brak nowości, gdyż transformację Vegety, czy Smocze Kule na innych planetach dało się przewidzieć. Brak wątków pobocznych o których pisał vegeta391 iiiii... brak humoru. Toriyama jest jaki jest, ale potrafi w komizm rozporkowo-toaletowy albo sytuacyjny np. Goku gryzący przeciwników, ironiczne teksty Vegety, czy Piccolo lub zabawne zachowania przeciwników. Nawet w bardzo poważnych sytuacjach potrafił wtrącić coś zabawnego. Tutaj tego nie ma.

Hidden napisał(a):
To Ultra Instinct Omen. Nie do końca wiadomo jak Toyotaro to wytłumaczy, bo w sumie to regres w porównaniu z tym co pokazano w sadze z Moro tj. że jedynym słusznym wariantem jest MUI (Mastered Ultra Instinct). Tymczasem w obecnej sadze Whis i Beerus pouczyli naszych bohaterów, że muszą dążyć do indywidualnych wariacji boskich technik. Ja również wolę Goku, któremu zdarza się bazować na emocjach, ale póki co dążenie do tego jest typowo Superowskie tj. kręcenie się w kółko.

Oczywiście wolałbym żeby Vegeta skończył Gasa i idziemy dalej, a Goku gdzieś tam po drodze będzie sobie kombinował z UI. Niestety Toyotaro uparł się, że w każdej, ale to absolutnie każdej sadze MUSI być nowa transformacja i nowa technika. Nawet jeśli to wtórne środowisko jakim jest siódmy wszechświat trzeba tak robić. Szkoda, ponieważ saga z Zamasu pokazała (nie licząc aberracji jaką był Future Trunks i że to w sumie retcon After Future), że da się zrobić przyzwoitą historię BEZ nowych form i innych pierdół.

Obawiam się, że czeka nas jeszcze kilka rozdziałów w tym kolejny sparring gniewnego Heetersa i Granulata

Swoją drogą byłem zaskoczony jakie pomyje się wylały na ten chapter w internetach: Kanzenshuu, reddit, youtube... Aż byłem zaskoczony, że skończył się ten słodkopierdzący ton i umiarkowany entuzjazm.
Strony:   1, 2, 3 ... 37, 38, 39

Forum DB Nao » » » Dragon Ball Super (manga)
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump