Forum Dragon Ball Nao

» Wasze autorytety

Byczusia Kobieta
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Byczusia
Wiek: 30
Dni na forum: 5.824
Plusy: 6
Posty: 4.735
Skąd: z świata snów i marzeń
No cóż...
Czy macie w życiu jakieś autorytety? Osoby, które są dla was wzorem do naśladowania? I dlaczego? Czy może nie macie jakiegoś swego? A Jeśli macie to kto nim jest?

[img][/img]
,,Nie możesz poświęcić życia za ukochaną osobę, musisz żyć ,by jej chronić"
,,W świecie ninja ci, co łamią zasady są śmieciami. Ale ci, co porzucają swoich przyjaciół są gorsi niż śmiecie"
[http://yog-sothoth.tanuki.pl/main/licznik/byczusia/250x50.png]
,,Bo jeśli głupotą jest obrona życia
Będę głupcem do ostatniego dnia"
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.260
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Lech Kaczyński.
Nie no, żarcik to był.

Przy okazji zadam też pytanie, co sądzicie o narzuconych przez media autorytetach, czy są też waszymi. I czy waszym zdaniem można autorytety kwestionować?

Wybór dość ciężki, bo sam nie wiem, gdzie sobie przy pewnych osobach postawić granicę między autorytetem a zwyczajnym uznaniem zasług.

Ayn Rand
Margaret Thatcher
Augusto Pinochet
Francisco Franco
Jezus Chrystus
Paweł z Tarsu
Arystoteles
John Wycliffe
Jan Hus
Marcin Luter
Ojcowie Założyciele
Władimir Bukowski
Hans-Hermann Hoppe
Rafał Ziemkiewicz
Roman Dmowski
Aleksander Wielopolski
Bogusław Wolniewicz
Jefferson Davis
Otto von Bismarck
Klemens Lothar von Metternich

Oczywiście przy niektórych postaciach zastanawiałem się, czy to autorytet, czy jeszcze nie.
Mógłbym wymieniać dalej, proponuję też, byśmy umieszczali tu osoby, które są dla nas autorytetami negatywnymi.
Mogę wam też powiedzieć, że na płaszczyźnie czysto prywatnej, autorytetami są mi te osoby, które swoim słowem i życiem pokazują odpowiedni stosunek do Rewolucji Francuskiej.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.969
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
A czemu dla Ciebie autorytetem nie jest Korwin?

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.717
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Al Ed Upek napisał(a):
Nie no, żarcik to był.

Mateusz. napisał(a):
czemu dla Ciebie autorytetem nie jest Korwin
Teraz to Zettai żartuje...

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
picaZananasem
Super Saiyanin 3
Super Saiyanin 3
[ Klan Kutang ]
picaZananasem
Dni na forum: 4.914
Plusy: 2
Ostrzeżenia: 5
Posty: 1.182
Skąd: z Polski
Widzę, że Mateusz i Hayato się rozpisali NA TEMAT własnych autorytetów.

Ja autorytetu nie posiadam. Chyba zbyt wiele oczekuję od ludzi.

"...nie pasuję do tej pedalskiej sztafety... “
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.260
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Korwin, w odróżnieniu od pozostałych nie zapisał się jeszcze na kartach historii. Wyjątkiem jest tutaj Ziemkiewicz, ale facet jest absolutnie, fenomenalnie genialny i wybitny.

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Laru Kobieta
Super Saiyanin 4
Super Saiyanin 4
[ Klan Takeda ]
Laru
Wiek: 34
Dni na forum: 6.834
Plusy: 6
Posty: 2.801
Skąd: Łuków
Ja autorytetu nie posiadam. Chyba zbyt wiele oczekuję od ludzi.
Też nie mam autorytetu. Jeśli już miałabym kogoś obrać na to stanowisko, to chyba znajomego księdza. Człowiek inteligentny, życiowy i pełen energii. Nie lubi bezczynności i widać po nim, że kocha i angażuje się w to, co robi. A robi dużo. W moim mieście co niektórzy śmieją się, że boją się otwierać lodówki, bo wyskoczy z niej ksiądz Rafał ze słowami "Jezus Cię kocha!"

"Jego drogę spowija jedwab, odciski jego palców na rosie,
Mieszkańcy krain mroku pokornie się przed nim płożą.
Bękart Matki Natury odrzucony przez liście i potok
Obcy w obcym kraju, szuka pociechy w swych marzeniach."
Marillion "Grendel".

Denerwować się, to mścić się na swoim organizmie za głupotę innych.
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.969
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Kompletnie nie rozumiem dlaczego dostałem ostrzeżenie. Zapewne zwykła złośliwość moderatora.

Nigdy nie zastanawiałem się nad tym kto mógłby być moim autorytetem. Raczej szukam zachować ludzi, które mi się podobają i staram się je naśladować czy zrozumieć.

Obraz
Al Ed Upek Kobieta
"Deus Volt
Deus Volt
[ Klan Kutang ]
Al Ed Upek
Wiek: 35
Dni na forum: 6.260
Plusy: 10
Posty: 5.191
Skąd: Włocławek
Nikt nie chce, to może ja pociągnę to dalej. Co sądzicie o tych autorytetach, o których uczycie się w szkole, o których pisze popularna prasa, o których mówi się w telewizji? O tych, o których mówi się, że pokonali komunizm (Wałęsa), rasizm (Mandela), walczyli z niesprawiedliwym kolonializmem (Ghandi), porobili wielkie kariery na emigracji i stali się szanowanymi ekspertami (Zbigniew Brzeziński), na śmierć i życie walczyli o demokrację (Bhenazir Butto), walczą o pokój na świecie (Obama), budują nowe, lepsze pozbawione antysemityzmu relacje (Kwaśniewski i Weiss), ujawniają prawdę i wprowadzają jakieś tam lepsze standardy w publicznym dyskursie (Żakowski, Michnik), nie boją się ujawniać prawdy, której każdy się tu wstydzi i ją ukrywa (Gross). Co wy o nich sądzicie? Czy podzielacie te opinie, które najlżej mówiąc, są oficjalnym stanowiskiem Polski? Czy może jednak mielibyście ochotę to zakwestionować?

Nigdy nie będę w 100 % szczęśliwy, bo spirytus ma 96 %.- mój kolega Marcin.
-Nadia, gdzie moje gacie?
-Nie wiem, pewnie do muzeum wzięli.
Panie Bolesławie, witamy w domu. Witamy całą ekipę czarnuchów z łańcuchami.
Nie oznacza to jednak, że byłem świniakiem pokroju Kwaśniewskiego, czy innego Komorowskiego, aż tak nisko nie upadłem. Chłopu trzeba dawać albo się nie dziwić. Chłopak wyczaił ją na skupie żywca. W sezonie tzw "świńskiej górki". Na imie jej było Teresa, Teresa z domu Bąk. Gonar wziął 2k kredytu na suple. xD
Kyanna Kobieta
Super Saiyanin 2
Super Saiyanin 2
[ Klan Tokugawa ]
Kyanna
Wiek: 34
Dni na forum: 5.453
Plusy: 4
Ostrzeżenia: 1
Posty: 751
Skąd: Podkarpacie
Nie mam autorytetu, nigdy się też nie zastanawiałam kto może nim być. Może dlatego że nawet nie staram się go szukać. Tym bardziej żadna z wyżej wymienionych osób nie jest dla mnie żadnym autorytetem mimo że robi coś ważnego. Jakoś nie czuje bym potrzebowała w swoim życiu autorytetu.

Obraz
"Chwyć Mnie Za Rękę Aniele Śmierci..."
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.969
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Al Ed Upek napisał(a):
Co sądzicie o tych autorytetach, o których uczycie się w szkole, o których pisze popularna prasa, o których mówi się w telewizji?
Po gimnazjum z tych których wymieniłeś znam tylko Wałęsę, Obamę, Kwaśniewskiego. Z żadnego z nich w gimnazjum autorytetu nie robili. Wałęsę i Kwaśniewskiego wyśmiewali. O Obamie mówili w TV.

Ja sam dużo o nich nie wiem, więc nie mam zdania.

Obraz
Malik-al-Mulk Cwel Mężczyzna
Opiekun Nao Wiki
Opiekun Nao Wiki
[ Klan Kutang ]
Malik-al-Mulk Cwel
Wiek: 69
Dni na forum: 6.648
Ostrzeżenia: 3
Posty: 2.283
Skąd: Rzeszów
Mateusz. napisał(a):
Z żadnego z nich w gimnazjum autorytetu nie robili.
Jesteś pewien? Nie wierzę, że nie wypisywali o Wałęsie samych pochwał za "wyzwolenie" Polski.
Co z tego, że mówią o Obamie w TV. Ważne jak mówią.

Obraz
PALATIAL REGALIA
Mateusz Mężczyzna
^Recenzent
Recenzent
[ Klan Tokugawa ]
Mateusz
Wiek: 29
Dni na forum: 5.969
Plusy: 10
Posty: 2.892
Skąd: Mielec
Wiesz nie wiem jak w książce, bo o czasach współczesnych było pod koniec roku szkolnego, a kto się wtedy uczy? Ale nauczycielka historii pani Czaja wyśmiewała Wałęsę, że nie umiał się wysłowić, że był zwykłym mechanikiem czy elektrykiem, nie pamiętam już. A z Kwaśniewskiego też się śmiali nauczyciele o tę chorobę filipińską. Teraz w liceum pani od historii też poruszyła jego temat.

Obraz
Hayato Mężczyzna
Kami
Kami
[ Klan Takeda ]
Hayato
Wiek: 41
Dni na forum: 5.717
Plusy: 15
Posty: 4.255
Skąd: 絶望の海の底から
Autorytetem nie moze byc dla mnie ktos, kogo nie znam osobiscie.

Jezeli wiara w drugiego czlowieka, ktorego ma sie przed oczami jest naiwnoscia, to jak nazwac wiare w Boga, ktorego nikt nigdy nie widzial...???
Wyświetl posty z ostatnich:

Forum DB Nao » » » Wasze autorytety
Przejdź do:  
DB NaoForum DB NaoAninoteAnimePhrasesDr. Slump
Powered by phpBB
Copyright © 2001-2024 DB Nao
Facebook